Tajemství černé orchideje

Julia se po tragické havárii, při níž zahynuli její manžel a malý syn, vrací do míst svého dětství. Krajina kolem norfolského panství Wharton Park se pro ni stává útočištěm před okolním světem a vzpomínky na milovaného dědečka, pěstitele orchidejí v panských sklenících, jí dodávají sílu i v okamžicích nejhlubšího zoufalství. Navíc se ve Wharton Parku objevuje nový dědic panství, milý a laskavý muž, který tají podobné šrámy na duši jako Julia. Jejich zpočátku opatrná náklonnost se brzy mění v hlubší cit, ale Julia se mu brání, protože má pocit, že ztratila právo na štěstí. Majitel panství při rekonstrukci starého šlechtického sídla narazí na ukrytý deník Juliina dědečka. Když Julia odveze zápisky babičce Elsie, která se odstěhovala z Wharton Parku brzy po manželově smrti, Elsie se navzdory dávným slibům rozhodne, že je načase svěřit vnučce pravdu. Před užaslou Julií tak postupně začne odhalovat dávný tragický příběh lásky, který začíná na Wharton Parku těsně před válkou a pokračuje v exotickém Thajsku, vlasti orchidejí, které Juliin dědeček s takovou láskou po celý život pěstoval. Lásky, která dramaticky zasáhla do osudů několika obyvatel panství, ale také do osudu nádherného venkovského sídla, s nímž jejich životy zůstaly navždy spojeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136740/big_tajemstvi-cerne-orchideje-esw-136740.jpg 4.2156

Vydáno: , Víkend

Hothouse Flower, 2011

Kniha Tajemství černé orchideje

gossipavlina

Po nadšení ze Sedmi sester přišlo hluboké zklamání. Knížce se nedá upřít čtivost, ale to je asi tak všechno. Celý příběh byl zbytečně překombinovaný, hloupý. Zmrtvýchvstání osob, které se opravdu vracet nemuseli. Chce se mi říct proč? Já toto dílo nemůžu považovat ani za pohádku pro dospělé. Dočetla jsem ji do konce, ale bylo to trochu utrpení.

Zlatinka.Emilly

(+ SPOILER) Moc krásný příběh od Lucindy, jako ostatně každý, který jsem dosud přečetla. Trochu zápletky, trochu smutku, ale nakonec láska zvítězila a kruh se uzavřel. Ale abych jen nechválila, byly momenty, které bych z knihy smazala. Např. tak těžká chřipka po návratu od babičky, zmrtvýchvstání Xaviera a možná bych ještě něco našla, ale v hlavě teď mám jen krásný romantický námět, který mohl dopadnout jakkoliv a dopadl prostě takhle.

Ála1968

Knihu jsem začala číst díky Čtenářské výzvě a byla jsem hodně překvapená.Překrásná kniha.Byla jsem z ní naprosto unešená.Našla jsem další oblíbenou spisovatelku,škoda,že už nic dalšího nenapíše.

Micha-Él

No, vzhledem k tomu, že jsem si zápletku v současné linii příběhu přečetla v komentářích, vůbec mě to nebavilo. Nicméně mám pocit, že ani jinak by mě tento román nechytil. Obě linky mi totiž přišly nijaké a přítomnost vyloženě naivní. Přitom autorčina Levandulová zahrada byla nádherná. Jelikož jsem nedočetla, nebudu hodnotit...

evice26

(+ SPOILER) Celou dobu jsem čekala na identifikaci ohořelého těla po nehodě, bohužel se nedočkala.
A tak jsem se domnívala, že šlo třeba o tělo milenky .-)

Tereza0107

(+ SPOILER) Zhruba do třičtvrtě knížky jsem si byla jistá, že dám pět hvězdiček - no a pak to začalo jít z kopce a míra uvěřitelnosti začala prudce klesat. To máme jedno zmrtvýchvstání, jednu improvizovanou cestu do Bankoku, jednu extrémně bohatou thajskou babičku, která si naštěstí může dovolit koupit na co si ukáže a každá druhá postava je adoptovaná. Trochu jakoby posledních sto stránek napsal někdo úplně jiný, který se tam snažil napěchovat vše, co šlo. Přitom kdyby autorka tyto "podivnosti" vynechala, tak je to za mě moc hezká, nenucená knížka, kterou jsem si užila.
Co se týče postav, občas mě rozčilovala nelogickost jejich jednání. Julii se navrátí mrtvý, ulhaný manžel a ona s ním zůstane na úkor Kita, kterého do té doby miluje. Kita nezajímá Juliino vysvětlení celé situace, nebere telefony a říká si "Jen buď šťastná miláčku." Ale do Thajska se za ní přiřítí jak na koni se svou bezmeznou láskou.
Každopádně je to moje čtvrtá knížka od této autorky a vím, že jinak se mi její psaní moc líbí. Už se těším, až se pustím do série Sedm sester.

tinka1974
27.11.2021

Milé plynutí příběhu. Na to jsem přišla někdy ve třetině příběhu, když jsem si říkala "to je ale nuda". A jak šel příběh dál mi došlo, že to nuda není, že to jen plyne. Pomalu, krok za krokem. Všechno chce svůj čas a příběhy lidí v tomto románu ukazují, že je to pravda. Životy se rozpadají a zase skládají a nakonec se kruh uzavře a oni se posunou dál do nové etapy, do nových výzev. Hlavně nenásilně. Netlačit na pilu.

Surikata369
18.09.2021

Bohužel moje hodnocení téhle knížky je
max 30%. Zezačátku čtení jsem si říkala, že jsem natrefila na dost dobrou knihu, ale to jsem bohužel tak před půlkou knihy trochu přehodnotila. Myslím, že autorka by si měla zjistit určitá fakta, o kterých píše. Pak také přeromantizovaná postava Kita mě dost rozčilovala. Ta jeho přímá řeč, no to byla totální červená knihovna. A úplně přesně jsem nepochopila, co to mělo být s tou nemocí Julie - tak ona má chřipku a zároveň kóma? A kde se u ní vzal najednou Kit, to si otevřel a vešel a jentak se tam o ní tiše staral? Další divnost mi přišlo to překombinovaní, jak Xavier ,,vstal z mrtvých", proboha... Zbytečná zápletka a to ani nemluvím o tom, že se jako vysekal v autě, ale zůstaly mu naštěstí v kapse peníze, za které se mohl ukrývat? Ten konec s co největší dávkou romantiky v Bangkoku a nečekaný přílet Kita, tak to ani nekomentuju. Škoda, kniha vypadala slibněji, než ve skutečnosti byla. Další škoda, že jentak neodkládám nedočtené knihy, tahle si tolik mého času nezasloužila.