Tajemství černé orchideje

Julia se po tragické havárii, při níž zahynuli její manžel a malý syn, vrací do míst svého dětství. Krajina kolem norfolského panství Wharton Park se pro ni stává útočištěm před okolním světem a vzpomínky na milovaného dědečka, pěstitele orchidejí v panských sklenících, jí dodávají sílu i v okamžicích nejhlubšího zoufalství. Navíc se ve Wharton Parku objevuje nový dědic panství, milý a laskavý muž, který tají podobné šrámy na duši jako Julia. Jejich zpočátku opatrná náklonnost se brzy mění v hlubší cit, ale Julia se mu brání, protože má pocit, že ztratila právo na štěstí. Majitel panství při rekonstrukci starého šlechtického sídla narazí na ukrytý deník Juliina dědečka. Když Julia odveze zápisky babičce Elsie, která se odstěhovala z Wharton Parku brzy po manželově smrti, Elsie se navzdory dávným slibům rozhodne, že je načase svěřit vnučce pravdu. Před užaslou Julií tak postupně začne odhalovat dávný tragický příběh lásky, který začíná na Wharton Parku těsně před válkou a pokračuje v exotickém Thajsku, vlasti orchidejí, které Juliin dědeček s takovou láskou po celý život pěstoval. Lásky, která dramaticky zasáhla do osudů několika obyvatel panství, ale také do osudu nádherného venkovského sídla, s nímž jejich životy zůstaly navždy spojeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136740/tajemstvi-cerne-orchideje-esw-136740.jpg 4.199
Vydáno, Víkend

Hothouse Flower, 2011

Kniha Tajemství černé orchideje

4xbabča
29.10.2019

Krásný romantický příběh Julie, která prožívá své nejtěžší životní období způsobené ztrátou manžela a malého syna a hledá novou cestu do života. Sotva najde novou lásku, vše se proplétá s dávnou minulostí její rodiny a panství Wharton Park. Kniha je velmi příjemné čtení, mohu jen doporučit.

pip11
25.09.2019

Krásně barvitý a poutavý příběh o ztrátě a vykoupení, ve kterém nechybí neočekávané zvraty. Je to příjemná kniha, která mě zaujala od první stránky.

babicka_amalka
11.09.2019

na mě moc přeslazené, tenhle žánr holt není pro mě ;-)

yaja8823
26.08.2019

Maximální spokojenost!!!! Super knížka, dobře se čte a děj je napínavý téměř do konce.... Jsem velmi ráda, že ji mohu mít ve své knihovně a určitě se k ní opět časem vrátím.

klarka61
19.07.2019

Pěkný příběh, který se ze začátku trochu vlekl. Jen by v knihách neměly umírat děti...

Ulrika
15.12.2018odpad!

Knihu sem přes veškerou snahu nebyla schopná dočíst. Bohužel jsem se nedokázala vůbec začíst do děje.

Toňula
24.10.2018

Takové pěkné romantické čtení, mé oblíbené prolínání časových rovin a trochu přeslazený závěr, ale přesto román, který pohladí duši.

viki77
15.10.2018

Ze začátku mě kniha moc nezaujala,ale ke konci už byla zajímavá .

prolínání minulosti a současnosti

Lucinda Riley