Tajemství černé orchideje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Julia se po tragické havárii, při níž zahynuli její manžel a malý syn, vrací do míst svého dětství. Krajina kolem norfolského panství Wharton Park se pro ni stává útočištěm před okolním světem a vzpomínky na milovaného dědečka, pěstitele orchidejí v panských sklenících, jí dodávají sílu i v okamžicích nejhlubšího zoufalství. Navíc se ve Wharton Parku objevuje nový dědic panství, milý a laskavý muž, který tají podobné šrámy na duši jako Julia. Jejich zpočátku opatrná náklonnost se brzy mění v hlubší cit, ale Julia se mu brání, protože má pocit, že ztratila právo na štěstí. Majitel panství při rekonstrukci starého šlechtického sídla narazí na ukrytý deník Juliina dědečka. Když Julia odveze zápisky babičce Elsie, která se odstěhovala z Wharton Parku brzy po manželově smrti, Elsie se navzdory dávným slibům rozhodne, že je načase svěřit vnučce pravdu. Před užaslou Julií tak postupně začne odhalovat dávný tragický příběh lásky, který začíná na Wharton Parku těsně před válkou a pokračuje v exotickém Thajsku, vlasti orchidejí, které Juliin dědeček s takovou láskou po celý život pěstoval. Lásky, která dramaticky zasáhla do osudů několika obyvatel panství, ale také do osudu nádherného venkovského sídla, s nímž jejich životy zůstaly navždy spojeny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136740/tajemstvi-cerne-orchideje-esw-136740.jpg 4.2122
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Víkend
Orig. název

Hothouse Flower, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Tajemství černé orchideje

Přidat komentář
Terka1975
10. února

Tak já jsem z této knihy trochu rozpačitá, námět byl skvělý, jen jsem měla pocit, že se kniha táhne líně jako řeka v létě. Jako kdyby jí vyprávěl někdo jiný a ne Lucinda Riley. Takže pro mně zmlsanou příběhy Sedmi sester trošku zklamání, nejvíc se mi líbila situace v Bangkoku, tam to nabralo grády, čekala jsem nějakou větší autentickou vsuvku např. o orchidejích.

pavla67
13. ledna

Nadherny pribeh,vrele doporucuji komu se libi romanticke pribehy,cetla jsem to jednym dechem


PetaZ
08. ledna

Nadherna kniha, kterou muzu jen doporucit... A autorka se radi mezi ty, od ktere budu cist vse

zdehan
05. ledna

Pěkný romanticky příběh.

helenkan
17.12.2020

Sice jsem to četla na můj vkus moc dlouho (a to díky pečení), ale byl to moc hezký příběh. Někdy jsou ty osudy postav opravdu smutné. Aspoň konec vše trochu napravil.

Jirinamac
03.10.2020

Mám ráda knížky od L.R. a ani tato mě nezklamala. Trošku mi připadala jako jeden díl ze Sedmi sester. Utajená minulost, adopce, bohatý a chudý, to bývá časté v ději jejích knížek. Knížka má zdlouhavější začátek, ale pak už hezké čtení.

raty
19.09.2020

Za mě krásný, romantický příběh. V poslední době jsem četla několik podobných knih, ve kterých se střídá příběh z minulosti se současností, a tuto řadím k těm pro mě lepším.

Jessybelle
03.08.2020

Pěkný romantický příběh, kniha se četla velice dobře. Mohu vřele doporučit.

1

Štítky

prolínání minulosti a současnosti romance

Autor a jeho další knihy

Lucinda Riley
irská, 1971

všech 13 knih autora

Podobné knihy

Kniha Tajemství černé orchideje je v

Právě čtených3x
Přečtených159x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených11x
Knihotéce111x
Chystám se číst103x
Chci si koupit21x