Tajemství černé orchideje

Tajemství černé orchideje https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136740/bmid_tajemstvi-cerne-orchideje-esw-136740.jpg 4 191 62

Julia se po tragické havárii, při níž zahynuli její manžel a malý syn, vrací do míst svého dětství. Krajina kolem norfolského panství Wharton Park se pro ni stává útočištěm před okolním světem a vzpomínky na milovaného dědečka, pěstitele orchidejí v panských sklenících, jí dodávají sílu i v okamžicích nejhlubšího zoufalství. Navíc se ve Wharton Parku objevuje nový dědic panství, milý a laskavý muž, který tají podobné šrámy na duši jako Julia. Jejich zpočátku opatrná náklonnost se brzy mění v hlubší cit, ale Julia se mu brání, protože má pocit, že ztratila právo na štěstí. Majitel panství při rekonstrukci starého šlechtického sídla narazí na ukrytý deník Juliina dědečka. Když Julia odveze zápisky babičce Elsie, která se odstěhovala z Wharton Parku brzy po manželově smrti, Elsie se navzdory dávným slibům rozhodne, že je načase svěřit vnučce pravdu. Před užaslou Julií tak postupně začne odhalovat dávný tragický příběh lásky, který začíná na Wharton Parku těsně před válkou a pokračuje v exotickém Thajsku, vlasti orchidejí, které Juliin dědeček s takovou láskou po celý život pěstoval. Lásky, která dramaticky zasáhla do osudů několika obyvatel panství, ale také do osudu nádherného venkovského sídla, s nímž jejich životy zůstaly navždy spojeny.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

Hothouse Flower , 2011

mirvas
07.03.2018 4 z 5

Krásně a příjemně plynoucí příběh, odpočinkové čtení

cukrovka
09.10.2017 4 z 5

Opět od autorky zajímavá kniha, kde se prolíná příběh z války a současnosti. Jen mi ta současnost přišla v závěru dost překombinovaná.

akdar72
12.06.2017 5 z 5

Příjemné čtení na jeden víkend.

luckach
18.05.2017 3 z 5

... ach, ten překombinovaný závěr

Enxinka
20.04.2017 3 z 5

Zacatek me zaujal, prostredek nadchl a konec pribehu byl dosti pruhledny.

katerina.l.
10.04.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Z tak zajímavého příběhu by se dalo "vydojit" mnohem víc. Na můj vkus roztahaný děj i popis, na konci knihy tolik zápletek, že by to vystačilo na tři knihy a ten happy end byl i na mě moc happy a to ačkoli šťastné konce miluji a i vyhledávám.

knihomolka1979
13.03.2017 5 z 5

Od autorky moje již čtvrtá kniha a opět nezklamala..

ritz
21.11.2016 4 z 5

Romantický román pro ženy, hezky se četlo.

mariva
19.11.2016 4 z 5

Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a i když celkově kniha byla docela zajímavá, nějak mi chybělo to správné nadšení, kdy člověk hltá jednu stránku za druhou a nemůže se dočkat pokračování. Na můj vkus tam těch dějových zvratů bylo až moc a teprve v závěru se všechno poskládalo do celkem očekávaného výsledku. Podle oblíbenosti knihy jsem čekala trochu víc a jiné knihy této autorky se mi líbily víc.

Trissi
13.10.2016

I když romány schválené jako vhodné pro ženy nejsou právě můj šálek čaje, tak si občas nějaký přečtu. A někdy jsem i příjemně překvapena. Bohužel to není případ téhle knihy. Po slibném začátku jsem se už jen divila, s čím na nás spisovatelka ještě vyrukuje. No překvapení opravdu až až. Dvě hvězdičky jsou za legendu o černé orchideji na začátku, ta se mi líbila.

hanča34
07.10.2016 3 z 5

Vzala jsem si tuto knihu k moři, tak jsem se smířila s tím, že hodně balancuje na hraně červené knihovny, možná, že za hranici i spadla. Trošku palec dolů!

cérka
17.09.2016 3 z 5

Ach Jůlie, ach Lídie, ach, ach, ach jak já se nemohla začíst. Děj a popisy krajiny se nekonečně táhly a já je začala přeskakovat. Strašně jsem se chtěla konečně něco dozvědět a někam se posunout. "Posunula" jsem se až v poslední pětině knihy a to už byl konec. Sladký, divný a najivní konec. (Je vůbec možné aby chlap utekl od nehody kterou zavinil, nechal tam svého syna, rok se "někde" skrýval a policie by mu nic neudělala? a vlastně všichni kolem to tak lehce a s úsměvem přešli? atd.)

Liduka
02.06.2016 4 z 5

Tohle je moje třetí kniha od autorky a musím říct, že zatím byla nejslabší. Děj se dost vlekl a byl hodně předvídatelný, navíc začal být zajímavý až poté, co se Harry vrátil zmilovaný z Thajska do Anglie ke své ženě. A jak už tu někdo psal, bylo tam najednou až moc velkých překvapení. Za přečtení přesto ale stojí.

jluky
06.05.2016 5 z 5

Krásna kniha.....Veľmi dobre sa mi čítala, vyhovoval mi autorkin štýl písania...., vystupńovanie deja v závere ma nútil čítať a čítať....no, "zmákla" som to za dva dni, ale miestami to bola poriadna dráma! Skvelé čítanie - doporučujem a teším sa na ďalšie knihy od autorky, pretože podľa anotácie to budú chuťovky pre mňa...

ivulka15
26.04.2016 3 z 5

Hezký příběh.

Gysna
26.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Tajemství je zde opravdu hodně, ale nevadilo mi to. Podle mně určitě stojí za přečtení.

anett123
09.08.2013 1 z 5

Světový bestseller? Proboha proč?

Erinye
06.06.2013 4 z 5

Z téhle knihy jsem tak trochu na rozpacích. Líbí se mi, jak autorka pěkně líčila děj o minulosti Wharton Parku a jeho obyvatel, ale hrozně jsem se rozčilovala u dialogů vedených většinou Julií a její sestrou Alicií. Když někdo něco poznamená a druhý člověk na to prakticky pokaždé odpoví "Ano", je to trochu zavádějící k tomu, že dotyčný nemá moc velkou slovní zásobu. Což se obecně o autorech knih říci nedá. Tudíž opravdu váhám nad hodnocením. 4 hvězdičky nebo 5? Toť otázka.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Rodinná tajemství a vášně, moc se mi to líbilo.

evasamankova
28.02.2013

Po hodně dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Do strany 100, kam jsem došla, se v knize nic neudálo, takže jsem neměla chuť ani trpělivost pokračovat. Třeba někdy.

romance prolínání minulosti a současnosti

Lucinda Riley
irská, 1965 - 2021
2016  88%Sedm sester
2015  89%Levandulová zahrada
2017  91%Sestra bouře
2014  93%Půlnoční růže
2012  83%Tajemství černé orchideje

Kniha Tajemství černé orchideje je v