Sedm sester

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. V Riu de Janeiru se s pomocí místního spisovatele Floriana vydává po stopách vznešené akdysi mocné rodiny Aires Cabralových a zjišťuje, že při odhalení záhady svého původu se musí vrátit o několik generací zpátky. K prababičce Izabele, která se během stavby slavné sochy Krista jako již zasnoubená osmnáctiletá dívka dostává s rodinou hlavního architekta projektu do Paříže, kde se vášnivě zamiluje do mladého sochaře Laurenta. Jejich tajná láska pokračuje i v Riu, a ačkoli se Izabela kvůli rodičům provdá za svého urozeného snoubence, nezůstane bez následků… Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc avíc kouzlu rodného Ria, ale ikouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311880/big_sedm-sester-RKx-311880.jpg 4.5277

Sedm sester / Sedem sestier 1.

Vydáno: , Víkend

The Seven Sisters, 2014

Kniha Sedm sester

petrulkaa

Krásný příběh založený na legendách o souhvězdí Sedm sester. Adopce šesti miminek, hledání původu, zamilování, záhadné úmrtí či neúmrtí, podrobnosti o stavbě sochy Crista v Riu, to vše tvoří napínavý příběh od začátku do konce, prostě nádhera. Už se těším na další díl o druhé ze sedmi adoptovaných sester.

katerina.l.

Jsem nadšená, příběhy jsou krásně propracované, miluji knihy, kde se prolíná víc časových rovin, a tady je ještě další linka příběhu - postupně se v dílech potkávají i osudy sester. Krásně propracované, opravdu! Jediné, co autorce vytýkám, a to mě opravdu ruší - jak jsou pořád sestry unavené a všichni je neustále posílají odpočívat. Fakt mi to vadí a doufám, že Sestra Luna, na kterou se chystám hned dnes, bude čilejší.. Od prvního dílu jsem zvědavá, jaký úkol autorka dala Mari, a co sakra ten Táta Sůl?? Těším se na každý nový díl a těším se na rozkrytí celé série :).

evineckY

Je to první a moc krásný příběh. Samozřejmě 2 časové linky, které se ke konci protnou a nevím, která se mi líbila více. Sice ta starší je tak trošku jako mexická telenovela, ale to mi nevadí. Zatím se rozvíjí zajímavá zápletka, ale nejraději bych teď sáhla po posledním dílu.

Danka22
25.12.2021

Zaujalo mě téma. Šest sester, kterým zemřel jejich adoptivní otec a ony se tak konečně dozvědí něco o své minulosti. Nejstarší je Maya. Ta se za svým osudem vydává až do Rio De Janeira, tak nalezne nejen svoji babičku, ale zjistí i osud své prababičky, které je strašně moc podobná.
Knihu jsem četla v angličtině. Děj je čtivý, zajímavý a zaujme snad každého. Líbí se mi, jak autorka skloubila práci na soše Ježíše s láskou jednoho sochaře a mladé bohaté ženy. Dál už nebudu prozrazovat, ale stojí to za to. Má to styl a šmrnc.

broskev28
07.11.2021

Autorku znám z knihy Půlnoční růže, proto jsem se pustila i do této rozsáhlé série.
Podobně jako uvádí komentář Hedviga (a mnohé další), i já jsem zpočátku s příběhem bojovala a nemohla jsem se začíst. S příchodem brazilské linky se to sice malounko zlepšilo, ale nebýt zajímavé historie stavby monumentální Kristovy sochy, asi bych taky knihu hodnotila jako knižní verzi nejmenované brazilské telenovely.
Teď jen doufám, že další díly budou čtivější a že je ocení především naše romantické čtenářky. Vzhledem k tomu, že doposud byl objasněn pouhý zlomek mnoha naznačených tajemství, věřím, že se máme na co těšit.

sissque
15.10.2021

"Umenie by malo byť dostupné všetkým. Je to maliarov dar pre ľudské duše."
"Život bez lásky je ako Francúz bez vína alebo ľudská bytosť bez kyslíka."

Nádherný a citlivý příběh.
Přála bych si, aby po knihách Lucindy Riley sahalo více čtenářů, byla to skutečně výjimečná spisovatelka, která mi svými romanticko-historickými příběhy naprosto učarovala.

Příběh je rozdělen do dvou časových období – konce 20. let minulého století a současnosti.

Nejprve se společně se sestrami D'Aplièse ocitáme po smrti jejich adoptivního otce v domě na břehu Ženevského jezera.
Ten každé ze svých dcer zanechal odkaz, pomocí kterého se mohou dopátrat své minulosti.
V první části série se seznamujeme s nejstarší sestrou Maiou, krásnou samotářkou, která je láskou zklamaná a celý život, na rozdíl od ostatních sester, žije právě v sídle svého otce.
Její postava mi byla hodně blízká, oblíbila jsem si ji a prožívala vše společně s ní.

Druhá linka se odehrává v letech 1927 až 1929.
Pěstování kávy v Brazílii, bohémský život v Paříži, umění dané doby, výstavba sochy Krista Spasitele na kopci Corcovado v Riu, postavení ve společnosti a hlavně láska.
I když Bel ohromila Paříž, já jsem si více zamilovala Rio de Janeiro.

Osudu některých postav mi bylo líto, jiné dopadly lépe a potěšila jsem se z nich.
Tak už to v životě chodí.

Prolínání minulosti a současnosti, romantika, historie – jsem přesně cílová skupina.
Styl vyprávění Lucindy Riley mi sedí.

Čtení jsem si moc užila a vypila přitom spoustu šálků čaje English Breakfast od Twinings, který miluji stejně, jako hlavní hrdinka Maia.

Příští zastávka bude Norsko s Ally a sama jsem zvědavá, jak mě ten přechod do úplně odlišné krajiny bude bavit.

Veronica.Faye
26.09.2021

Kedy naposledy ste sa dokázali naplno ponoriť do príbehu? Mne sa to stalo pri počúvaní audioknihy Sedem sestier. V tejto prvej knihe sledujeme príbeh Maie a jej cestu za poznaním jej pôvodu. A veru bude to zaujímavá cesta. Autorka vyskladala pútavý príbeh a pripravila si pre nás cestu do Ria a za spoznaním histórie Brazílie ako takej. Kapitoly boli primerane dlhé a v prípade audioknihy bola skvelo zvolená rozprávačka príbehu – Zuzana Kapráliková. Vedela veľmi dobre a kvalitne pracovaťs hlasom pri jednotlivých postavách, skvelo ich odlíšila a jej počúvanie ma neskutočne bavilo. Klobúk dole. Keď sme pri tej minulosti, páčilo sa mi, že v príbehu sa dej pohybuje medzi dvoma časovými obdobiami. Prítomnosť s Maiou a minulosť s Isabellou. Postupne sa nám takto vyskladal celý príbeh, ktorý do seba zapadal a odokryl nám, čím si prechádzali jednotlivé generácie. Čo musím vyzdvihnúť sú opisy okolia, či už v Ženeve alebo v Riu. Tiež sa mi páčil opis Paríža. Vedela som si to živo predstaviť. O to viac ma potešilo, keď som si začala niektoré veci okolo stavby hľadať na internete a našla som, že meno staviteľa sochy z príbehu je reálne a našla som aj fotky z príprav sochy. To mi pomohlo vžiť sa do príbehu ešte viac. Ja mám totiž veľmi rada, ak si viem konkrétne veci z príbehu aj reálne dohľadať a pozrieť. Kniha sa mi ako celok veľmi páčila, užívala som si počúvanie a prežívala jednotlivé udalosti spolu s postavami. Je to moja prvá kniha od Lucindy Riley a musím povedať, že vie skvelo narábať s textom a postavami a vytvorila naozaj pútavý príbeh, plný emócii. Ak máte radi knihy s romantickou linkou, cestou do minulosti a radi objavujete nové miesta, túto knihu Vám vrelo odporúčam. Ja som si ju celú, od začiatku až do konca, užila . Dovolím si ju zaradiť aj medzi jednu z najlepších kníh za tento rok. Teším sa na ďalšie príbehy ostatných sestier.

misatrix
24.09.2021

Pokud si chcete knihu precist, NECTETE si "upoutavku" na zadni straně. Jedna se totiz o vypis vsech zvratu v knize. Knihu jsem nedocetla, odlozila jsem ji po 300 strankach (a porad jsem se nedostala za vyspoilerovanou cast). Pribeh nemuzu hodnotit, prisel mi celkem fajn, ale nechapu, kdo napsal/schvalil text na zadni strane. Pokud ma kniha 450 stran a je vyspoilerovano vice nez 300, nedokazu se zacist a pro pribeh se nadchnout.