Levandulová zahrada

Levandulová zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263212/bmid_levandulova-zahrada-263212.jpg 4 330 119

Retrospektivní vyprávění příběhu z francouzské Provence začíná v roce 1998, kdy se Emilia stává posledním potomkem slavného šlechtického rodu de la Martinières. Dědictví majestátního zámku a vinice je ovšem zatíženo velkými dluhy a mnoha otázkami... Emilia se vzhledem ke svému rozporuplnému vztahu k rodinné historii rozhodne vypátrat, jak to skutečně bylo s jejími předky a co se přihodilo za druhé světové války… Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, emfatickým stylem jako nejúspěšnější román Lucindy Riley Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně a poutavě proplétá příběhy jednotlivých hrdinů v různých časových úsecích, dokáže mistrně vystihnout atmosféru doby a udržuje čtenářskou pozornost od první do poslední stránky. Je jednou z mála současných spisovatelek, které dokáží podat román – kroniku skutečně moderním stylem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Lavender Garden , 2013

Paja85
13.10.2016 5 z 5

Chtěla jsem knihu po prvních 60 stránkách odložit. Jen dobre recenze zde mě udržely ve čtení. A výsledek? Nelituji. Z počátku červena knihovna...prolínání minulosti z obdobi 2.světove války bylo asi nejlepší a pak už jen napětí jak to dopadne v přítomnosti. Paráda.

pet9
02.10.2016 5 z 5

Velmi hezká kniha, rozhodně doporučuji !

cérka
26.09.2016 4 z 5

Po knize Tajemství černé orchideje jsem váhala zda knihu vůbec číst. Byla ovšem doma a více kladných komentářů mě donutilo ji otevřít...
Kniha má dvě dějové linky a mě naprosto uchvátila ta válečná, ač vůbec nevyhledávám válečnou literaturu!
Emílie na mě byla až moc naivní (slušně řečeno), ale kdo ví, třeba je to u bohatých dědiček normální stav :-).

hanča34
04.09.2016 4 z 5

Náhodně vybraná kniha v knihovně mně zaujala. I když se část děje dala předvídat, bylo to čtivé, poutavé. Zkusím tu Černou orchidej.

mschmidtova
30.08.2016 5 z 5

Nejdřív jsem chtěla knihu odložit. Začátek vypadal jako červená knihovna a na mě kniha byla už moc "sladká". Všem, kdo má podobný pocit, doporučuji vydržet. Za tímto úvodem se totiž skrývá nádherný a velmi poučný příběh. Při čtení jsem se znovu utvrzovala v tom, jak krásně se nám dnes žije a že problémy, které prožíváme, jsou jen drobnosti oproti tomu, čemu museli lidé čelit za války. Pro mě je tato kniha velkým pokladem a jsem ráda, že jsem ji neodložila.

Selinute
30.08.2016 5 z 5

Příjemná, hodně předvídatelná oddechovka. Jako dovolenková četba se mi moc líbila i přesto, že cikády, které mi při ni dělaly společnost, nebyly francouzské.

Janeee
06.06.2016 5 z 5

Naprosto fantastická knížka!!! Moc se mi líbil styl podání i téma a konec byl krásný! :-)

Liduka
22.03.2016 5 z 5

Emilia přijíždí do Franice, aby převzala rodinné jmění. Seznámí se tam se Sebastianem, jehož babička Connie se znala s jejím otcem. Jak se ale vlastně poznali, když ona žila za války v Anglii a on ve Francii a jaký byl jejich příběh? Popravdě jsem od knihy moc nečekala, ale byla skvělá! Obahovala lásku, zradu, intriky i napětí a i když moc nemusim knihy, kde se píše o válce, tady mi to vůbec nevadilo. Střídání částí minulost-současnost vás nutila číst stále dál a dál. Sebastianovi jsem od začátku nevěřila, že má čisté úmysly a to jeho tajemství mě dostalo!

chezzie
20.03.2016

Víc než děj ze současnosti mě bavila doba válečná... ale i tak knihu můžu jen doporučit, hezky napsané, čtivé...

mariva
03.02.2016 5 z 5

Poslední dobou mám pocit, že mě neodolatelně přitahují knížky, které mají něco společného s Provencí a proto nešlo odolat "levandulové" v názvu. Určitě nelituji. Krásný příběh s prolínajícími se časovými rovinami mě chytil a i když se dalo celkem brzy odhadnout, jak to dopadne, stejně jsem se od knížky nemohla odtrhnout.

Polík
26.01.2016 1 z 5

Za sebe musím říci, že jsem knihu četla jen kvůli ději z 2.světové války. Prakticky neustále jsem měla pocit, že s tou Emilií musím zatřepat, aby se probrala a začala být konečně trochu rozhodná a samostatná. Vždyť ji vůbec nic pořádně nezajímalo, ani (ze začátku) zámek, vinice, knihovna, jídlo, peníze, historie rodu, ani snad ta zvířata (i když jméno Frou-Frou je skvěle vymyšleno). A to mají veterináři můj neskonalý obdiv! Kniha sice nebyla špatná, ale nenadchla, nezanechala ve mně vůbec žádný pocit, možná mírné znechucení. Nemohla jsem to přestat srovnávat s knihou Krycí jméno Verity - ta byla oproti tomuto dílu naprosto brilantní.

olejnice
25.01.2016 5 z 5

První a doufám, že ne poslední kniha od této autorky. Jakože nemám ráda knihy z válek, tuhle jsem přečetla jedním dechem a byla jsem úplně vtažena do děje. Všem ji teď doporučuji a jsem sama ze sebe nadšená, že umím přečíst knihu z války a dokonce se i u toho pobavit...

Marbi
06.01.2016 5 z 5

Moc mě to bavilo. Hezké, inteligentní, věrohodné.

claudiecarmen
05.01.2016 5 z 5

Krásná kniha. Poutavý děj. Těším se na další knihu od Lucindy Riley. Doporučuji.

Pokus-omyl
03.01.2016

Moc hezké čtení, přečteno jedním dechem

Ditules
30.12.2015 5 z 5

Perfektní kniha. Střídání časových rovin mě většinou vždy baví. Navíc téma 2. světové války je mou vášní. Přečetla jsem jedním dechem. Obálka je nádherná...i když ten název je poměrně zavádějící...

Gysna
20.11.2015 5 z 5

Moc hezké čtení, rozhodně stojí za přečtení.

alnahu
16.11.2015 4 z 5

Já nemám moc ráda v knihách střídání minulosti se současností ,ale v této knize mě to nevadilo.Dobře se četla .Zajímavá kniha doporučuji.

bookcase
16.11.2015 5 z 5

Úžasně napsané. Miluju střídání časových rovin. Všechny knihy, které jsem od autorky doposud četla, mě uchvátily.