Tchyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/big_tchyne-03d-436445.jpg 4.2187
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Mother-in-Law, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Tchyně

libuna60
17. října

Jsem také tchýní a tak jsem byla zvědavá, jak jsou zde popsány tyto vztahy. Po přečtení recenzí jsem zjistila, že každý v knize hledá něco jiného. Já jsem se zaměřila na problémy, nepochopení, averzi mezi snachou a tchýní. Musím říci, že se spoustou myšlenkových pochodů jsem se ztotožnila-mám pomoci nebo nemám pomoci, mám poradit nebo ne. V podstatě ani tak, ani tak není z pohledu obou správně. Je to prostě o pochopení toho druhého, jak nakonec v knize i vyšlo najevo. Jak zde někteří připomínají, že raději hrdinka pomáhala druhým, tak zřejmě proto, že u nich vždy našla kladnou odezvu, což u své rodiny vždy tak nemusí být. Mě kniha pobavila, uklidnila a nakonec jsem se rozhodla, že ji obou snachám dám jako dárek, jak bude přijat netuším a neřeším.
Kniha stojí za přečtení, doporučuji.

Miro67
15. října

Proč spolu lidé více nemluví? Komunikace v rodině je jejím základním kamenem.
Po knize jsem sáhla snad i trochu kvůli inspiraci, sama tchyní brzo budu. A tu mojí, nestrannou ženu, která dětem do života nezasahovala, asi nebudu schopna napodobit.
Tchyně je velmi vydařené rodinné drama. A hlavně Diana je zcela atypická žena. Přesto vlastně prožila život, aniž by její děti dostaly možnost svou matku skutečně poznat. Její pohnutky schvaluji, je dobré děti vychovat tak, aby spoléhaly hlavně samy na sebe a své schopnosti. Přesto mohla některé situace řešit částečným kompromisem.
Pohled z druhé strany, snachy Lucy, se postupně vyvíjí od lehké averze až k pochopení.
Knihu vřele doporučuji.


pch1976
14. října

Moc jsem od této knihy neočekávala, ale překvapila. Hodně řeší rodinné vztahy, ale děj je plynulý, lehce napínavý.

Martina1805
13. října

Překvapivé čtení i když tento druh literatury není můj šálek kávy přesto jsem knihu přečetla a musím říci, že to bylo zajímavé čtení. Vztah matky k vlastním dětem byl zvláštní jako matka si to vůbec neumím představit. Diana s veškerou empatií pomáhala imigrantům více než vlastním dětem. Příběh byl opravdu dobře postaven a možná, že někde v realitě opravdu taková tchyně existuje, kdo ví.

kykyna42
13. října

V knize se víc, jak smrt tchýně, řeší rodinné vztahy.
Diana je vyobrazena jako žena, co se stará o druhé,ale v podstatě odmítá pomoci vlastní rodině,která ji vlastně mimo manžela nemá vůbec ráda.
K tragédii, která je nakonec tématem knihy nemuselo vůbec dojít, kdyby své děti byla schopna pochopit a pomoci jim.

dana8437
08. října

Bomba, moc se mi kniha líbila! Skvěle napsané, líbilo se mi propojení minulosti/současnosti, pohled Diany a její minulost/Lucy. Autorka opět nezklamala! Těším se na další knížky!

Danka1975
08. října

Tak tohle mě ba! :-)... svižný čtení, pohled dvou žen, který ukazuje, že nic neni tak, jak to vypadá. Nesuďme, i když si myslíme, že víme vše..... A ještě k tomu dobré téma s několika moudrými myšlenkami. Fakt doporučuji !

lucakuca
07. října

Všichni jsou bez viny.
Všichni jsou vinni.

1