Tchyně

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/big_tchyne-03d-436445.jpg 4.2462

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Mother-in-Law, 2019

Kniha Tchyně

Calibra

2/23 Tchyně se mi líbila, diky úhlu pohledu dvou hlavních hrdinek rozumíte oběma a přesvědčujete se, že není všechno takové jaké se zdá a že některá slova jsou jen špatně vyřčena.

Aquagirl

Autorka píše zajímavě, knížka se mi moc líbila. Jenom jsem čekala trochu víc napětí, ono to přitom bylo takové celkem pohodové.

Přečti_si
30.12.2022

Možná jsem měla přehnané očekávání. Čekala jsem trošinku víc, ale i tak hodně slušný thriller, můj tip na vraha se po celou knihu postupně měnil, přeskakoval z postavy na postavu, až to těsně před rozuzlením dalo smysl. Chybělo mi trošinku rozpracování manžela dcery Diany (tchyně). Zdálo se mi, že tam není vše ok. Nicméně Lucy i Diana si získaly mé sympatie.

kalinkacz
26.12.2022

Tchyně byla skvělá!
Svižné a maximálně čtivé rodinné drama, které vás pohltí po první kapitole a pustí až na samotném konci.
Pokud hledáte skvělé čtení po náročném dni nebo parťáka na dovču či výlet, tak bude tato novinka skvělou volbou!
Už se moc těším na autorčinu předchozí knihu Rodina odvedle.

Evaho73
24.11.2022

Kvalitný a pútavý román o zložitých rodinných vzťahoch medzi rodičmi a deťmi, svokrou a nevestou. Toto je kniha o tichu, ktoré bolí. O blízkych ľuďoch, ktorých si mylne predstavujeme, poznáme, pretože po všetkých tých spolu strávených rokoch ich už vnímame ako súčasť nás samých, a nie ako jednotlivcov s vlastnými túžbami a myšlienkami.
Táto kniha má ale ďaleko od bežnej detektívky. Pre autorku je oveľa dôležitejšie rozlúštiť zložitú psychológiu postáv ako samotný zločin. Svokra a nevesta, každá tu má svoj priestor. Čitateľ, tak vidí situáciu z dvoch pohľadov. Vzťah svokra – nevesta tu dostáva nový rozmer...

manteca8619
21.11.2022

Já těmto knížkam říkám easy reading, takové oddychové čtení.
Lucy se přivdá do bohaté rodiny, kterou má pod palcem Diana (tchyně). Angažuje se v charitativních organizacích, ale své vlastní děti drží zkrátka. A pak ji jednou najdou doma mrtvou. Byla to opravdu sebevražda a nebo ji někdo zavraždil? Že by snad některé z dětí které vyškrtla ze závěti?
Pěkné počtení a překvapivý závěr. Kapitoly jsou psány z pohledu tchyně a nebo snachy dějově v minulosti a přítomnosti. Doporučuji

gordon13
19.11.2022

Vcelku zajímavé, "holčičí" čtení s pěkným koncem.

ZuzanaZ83
14.11.2022

Moc zajímavý příběh o tom, jak lidé působí na sebe, a co ve skutečnosti cítí.
Diana, matka Nettie a Ollieho, je nyní tchyní Lucy a Patricka. Je na svou rodinu drsná, ona neměla nic zadarmo a totéž chce "dopřát" svým dětem. Zároveň se ale stará o imigranty. Po smrti manžela Toma Diana zdědí velký majetek. A pak je nalezena mrtvá.
Kniha střídá pohledy do současnosti i minulosti z pohledu několika osob. A postupně tak čtenář zjišťuje, proč jsou různé postavy takové, jaké jsou. A také to, proč musela Diana zemřít.

Krátké kapitoly, změny pohledů. Za mě velmi zajímavý román, který se moc dobře čte.