Tchyně

Tchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/bmid_tchyne-03d-436445.jpg 4 574 169

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Mother-in-Law , 2019

ErčaV.
13.02.2022 5 z 5

Kniha mě chytla hned od samého začátku. Parádně se čte a děj pěkně plyne. Je opravdu napínavá a těžce se odkládá. Občas jsem v tom viděla i svoji tchýni. Opravdu knihu doporučuji přečíst.

SilvieSisinka
12.02.2022 4 z 5

Tchýně je skutečně napínavá,plná zvratů,ale také chytrá a citlivá.

Janaves
11.02.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, střídání minulosti a současnosti mi nevadilo. Vyprávění z pohledu tchyně a snachy bylo fajn.

4xbabča
09.02.2022 5 z 5

Tchyně Diana a snacha Lucy jsou hlavními postavami příběhu, který je hlavně o jejich vzájemném vztahu, který už od samého počátku není ideální. Ale děj se vyvíjí a udržuje napětí od počátku až do samého závěru, kdy se odhalí,co se vlastně přihodilo.

Danago
06.02.2022 3 z 5

Zajímavý román napsaný z pohledu tchyně i nevěsty. Určitě nesrovnávejte s žádnou podobnou knihou. Přesto kniha je především román pro ženy o rodinných vztazích, takových je hodně a určitě jsem četla lepší. Zápletka je vlastně hodně jednoduchá. Za mě neurazí nenadchne.

Sarrah
02.02.2022 5 z 5

Moje prvotina od autorky a hned jsem se trefila. Ráda sáhnu po další knížce. Vyhovoval mi styl psaní, krátké kapitoly a i námět knihy. Za mě super a palec nahoru.

vekkr
27.01.2022 5 z 5

Velmi dobré to bylo.Krátké kapitoly,frčí to a má to i napětí.

petula22
22.01.2022 4 z 5

Moje prvotina od autorky a za mě skvělá knížka. Četla se sama, problematika lidských vztahu je věčné téma. Psychicky místy vyčerpávající, nicméně styl psaní po kapitolách mi sedl.

slaska77
22.01.2022 5 z 5

Ač může název evokovat nepříjemný vztah snachy či zetě a jejich tchyně, knížka je zcela jiná. Pro mě příjemné překvapení, krimi thriller pro ženy, který hezky odhaluje vztahy k dětem i mužům, tajemství z minulosti a lidskost. Tak akorát od všeho, doporučuji.

Buchtičkajani
16.01.2022 3 z 5

Čekala jsem klasický příběh.. Snaha a tchyně. Zajímavý příběh a překvapivý konec.

martineden
13.01.2022 2 z 5

Velmi napínavá kniha, je pravda, že jsem čekala trochu něco jiného, větší dramata ve vztahu snachy a tchyně. Takhle jsem fandila Dianě, ostatní postavy mi přišly krajně nesympatické, A škoda překlepů v knize. Přesto knihu doporučím.

VeruHoráková
04.01.2022 5 z 5

Tchyně mě neskutečně bavila. Čím více jsem byla do knihy začtená, tím více jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Prostě jedna z těch knih, kdy musíte číst dál a dál. Bavilo mě, jak je kniha strukturovaná, kdy je příběh vyprávěn z pohledu dvou postav, v minulosti a v přítomnosti a postupně se odhaluje, co se stalo. Na databázi knih jsem četla, že někteří čtenáři knihu srovnávají s Matčinou hrou a Tchyně je za ně třeba slabší. Za mě tyto dvě knihy spolu zas tak společného nemají, kromě toho, že jsou obě skvělé, takže rozhodně doporučuji k přečtení.

amanek
02.01.2022 5 z 5

Líbil se mi pohled na věc z obou stran. Téma tchýně je určitě zajímavé. Konec mě tolik nepřekvapil.
Doporučuji.

lidunka1
01.01.2022 4 z 5

Skvěle napsané. Občas mě mrazilo.

Kskaja
29.12.2021 5 z 5

Z této knížky jsem nadšená. Na čtení jsem se těšila a užívala si ho. Super napínavé a oddechové.

lenik284
29.12.2021 4 z 5

Knihu jsem četla poněkud dlouho,protože do toho vlezlo pečení cukroví a Vánoce a tak..,velmi se mi příběh líbil, krátké kapitoly a střídání minulosti se současností mělo spád konec byl pro mě velkým překvapením Diana mi byla od začátku nesympatická, ale na konci knihy jsem ji i chápala.Doporučuji,čtení jsem si fakt užívala.

petra1394
28.12.2021 5 z 5

Kniha se nakonec vybarvila lehce jinak, než jsem na začátku čekala a to je moc dobře. Doporučuju! Přečteno jedním dechem díky krátkým a napínavým kapitolám.

marwinmh
19.12.2021 4 z 5

Kniha o rodinných vztazích, o důležitosti komunikace - kde není komunikace, dochází k vykládání si jednání druhých jinak než bylo skutečně myšleno, nepochopení pohnutek k činům a vše nakonec může vyústit v tragédii.

Clara_C
10.12.2021 5 z 5

Výborné. Nečekala jsem od knížky žádné zázraky a o to víc jsem si čtení užívala a na konci docela čuměla. Mám ráda knížky, kde se prolínají různé časové roviny, navíc vypravěné ze dvou úhlů pohledu. To, že je to tady tchýně vs. snacha je pochopitelné, je to asi nejvíc diskutovaný vztah. Nicméně tohle funguje obecně v rodině, ať je to manžel x manželka, matka x dcera, ale hlavně se to týká nás, žen, které musíme všechno pitvat a tisíckrát všechno převrátit, aniž bychom dosáhly nějakého řešení. Prostě přesně tak to v životě chodí. Říkáme si, že v knížce spolu lidé v rámci rodiny nemluví, každý něco tají. A ono je to v reálu jinak? Každý máme od těch druhých jiná očekávání a každý se vidí jinak v očích těch druhých.
Myslím, že tohle bylo v knížce velmi výstižně popsané, ale málokdo se v tom bude chtít najít.

" Zmlknu. V jejím výrazu se odráží čirá, nefalšovaná nenávist. Vzpomenu si na Ollieho návštěvu před pár minutami a náhle si uvědomím rozdíl mezi syny a dcerami. Synové vidí vaše nejlepší stránky, zato dcery vás vidí skutečné. Vidí vaše chyby a slabé stránky. Vidí všechny vlastnosti, které samy nechtějí mít. Vidí vás přesně takové, jaké jste....a nenávidí vás za to.

Vše, na čem mi záleží, jsem si musela vybojovat. A nic, na čem mi záleží, nestálo ani cent. "

knihomolkadorfa
05.12.2021 4 z 5

Dobré čtení. A konec tedy hodně překvapil.

Sally Hepworth
australská, 1980