Tchyně

Tchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/bmid_tchyne-03d-436445.jpg 4 574 169

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Mother-in-Law , 2019

Pitbullka
23.07.2021 3 z 5

Tchyně je první kniha, kterou jsem od autorky četla. Ačkoliv byl příběh čtivý, přišel mi trošku plytký.

Pavlnka
19.07.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a jsem zamilovaná. Příběh měl spád, bylo to hodně napínavé a za mne i velmi lidské. Přečteno za jeden den a autorka se stává mou oblíbenou.

veruptackova
19.07.2021 5 z 5

Na prvních stranách mě zarazil netypický způsob, kterým hlavní hrdinka čtenáře seznamuje se členy rodiny. Počáteční rozpačitostvšak vystřídalo nadšení z odlišného pohledu snachy a tchyně na jedno a to samé. Fascinovalo mě, jak je možné si některé věcivysvětlit a kam člověka zavede nedostatečná komunikace.  Minulost Diany mě překvapila a upřímnějsem nečekala, že se příběh bude ubírat tímto směrem. Bylo opravdu zajímavésledovat, co ji formovalo v jejich názorech. Střídání minulosti apřítomnosti se v knihách objevuje často, ale nenapadá mě kniha, kde bykapitoly z minulosti byly tak dobře vsazeny do děje. Dalším plusem této knihy jeurčitě čtivost. Pokud bych měla tolik času, pravděpodobně přečtu knihu na jedenzátah a to je něco, co se mi opravdu často nestává. Další věc, která se miopravdu dlouho nestala je, že jsem neměla absolutně žádnou teorii, jak příběh skončí,nehledala jsem vodítka a pouze si užívala čtení.

Knižní střípky
16.07.2021 4 z 5

Od autorky jsem četla i její předchozí dvě knihy, které u nás vyšly a obě se mi moc líbily, proto jsem s nedočkavostí očekávala Tchyni. Po přečtení musím konstatovat, že jsem spokojená. Knihu bych doporučila fanouškům Shari Lapeny, Liane Moriarty, B.A.Paris. Je to přesně čtení ve stylu těchto autorek. Tchyně je vztahovka, která se zaměřuje hlavně na Dianu - tchyni a Lucy - snachu. Ukazuje nám jejich vztah, který od samého začátku byl komplikovaný. Určité dílčí situace sledujeme jak z pohledu Diany, tak z pohledu Lucy a můžeme si tak snáze utvořit obrázek. Přiznám se, že jsem měla svou teorii, nicméně se to nakonec tak hezky zamotalo, že jsem v jednu chvíli docela koukala. A co musím vyzdvihnout, tak je postava Diany, ta se autorce opravdu povedla. Byla to velice zajímavá žena a díky šikovně zakomponovaným kapitolám z minulosti čtenář postupně rozplétá a zároveň začíná chápat její složitou povahu. Celkově jsou zde vztahy mezi rodinnými příslušníky, které rozhodně nejsou jednoduché, velice dobře zachyceny. Je to krásně čtivé a těch necelých 300 stran jsem slupla jako malinu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Babouš
16.07.2021 5 z 5

Někdy narazíte na knihu, od který nemáte žádný očekávání, ale totálně vás nadchne. Když za podezřelých okolností zemře nenáviděná tchyně, její snacha se stává podezřelou číslo 1. Ale každej příběh má dva úhly pohledu a my tak zpětně nahlížíme na osudné momenty z pohledu obou žen. A obě pochopíte a obou vám bude svým způsobem líto. Autorka zvládla bezvadně vylíčit charaktery všech klíčových postav a objevuje se tady i pár těžších témat. Zařadil bych to někam mezi Sedmilhářky od Liane Moriarty a Velké Maličkosti od Jodi Picoultové.

Renike
15.07.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, není to můj styl, ale četlo se to hezky. Kapitola po kapitole. Retrospektivní psaní, rodinná drama a tajemství. Nebylo to špatné čtení.

nada3314
10.07.2021 5 z 5

Mám přečteno vše, co autorka u nás vydala! Dělá mi radost napsat, že kniha byla opět skvělá! Děj se odehrává v Austrálii, kde tahle velká rodina žije! Kapitoly jsou parádně krátké a jsou rozděleny z pohledu Lucy a Diany, vždy minulost a současnost, tím pádem hltáte stránku za stránkou, aby jste se dostaly k té další… Můžu jen doporučit a těšit se na další knihu, která od autorky za nedlouho vyjde!

Lejčís
07.07.2021 5 z 5

Tato kniha se patrně zařadí k těm nejlepším, jaké jsem letos přečetla. Obsahuje vše, co má správné rodinné drama mít - cítila jsem lásku, napětí, soucit, nenávist, nepochopení i následné pochopení. Myšlenky, které se zabývají vztahem tchyně se snachou či vztahy rodičů s jejich dětmi jsou zkrátka dechberoucí a mrazivě pravdivé, ale to není to jediné, co může kniha nabídnout. Velmi mě zasáhla temata jako ztráta blízké osoby či neplodnost (a možnosti, jak se dá řešit), se kterou jsem se zatím setkala pouze u CoHo a To nejlepší v nás, která však končí smířením. Tchyně naproti tomu směřuje svou tíživou pohlcující atmosférou ke smutnému konci, jenž ale ve výsledku není zase tak smutný, aby Vás nedokázal i povzbudit.
Pokud se chcete ponořit do pořádného rodinného dramatu, které Vás bude nutit číst stále dál, zkuste Tchyni. Nebudete litovat.

Agida
07.07.2021 5 z 5

Jako první mě zaujal název, sama mám tchyni a vím jak někdy dokážou být vztahy komplikované.... A ani v této knize tomu nebylo jinak, zvlášť když se tchyně najde mrtvá...Podezřelý je najednou každý, na povrch vyplouvají různá tajemství....
Knížka se mi moc líbila - doporučuji, od autorky jsem četla Rodina od vedle a ještě mám ve své knihovničce Tajemství porodních bab (kterou si budu muset taky co nejdřív přečíst)...

Sally Hepworth
australská, 1980