Katova dcera a čaroděj

Medik Simon Fronwieser a jeho žena Magdalena, katova dcera, putují v zimě 1666 ke klášteru Andechs. Když dojde k vraždě mladého novice a krátce nato zmizí mysteriózní fráter Vigilius, tuší zlo. Společně s Jakobem Kuislem, katem, se pustí do hledání šíleného vraha...

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174499/big_katova-dcera-a-carodej-VvI-174499.jpg 4.3138

Katova dcera 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Der Hexer und die Henkerstochter, 2011

Kniha Katova dcera a čaroděj

evilunicorn
14.10.2021

Za mě o ždibíček horší než díly předchozí. Pomalejší rozjezd a tentokrát poměrně předvídatelný děj mi trochu kazil radost ze čtení. Nicméně tuhle povedenou trojici nelze nemilovat. Interakce mezi nimi je něco úžasného + samozřejmě skvěle vykreslená doba stále zvedá knihu vysoko nad průměr historických detektivek.

keselylenka
29.08.2021

Opět nemůžu jinak než nešetřit superlativy. Autor opět našel něco nového, opět mimo jiné posunul i příběh rodiny a skvěle to zasadil do dobových reálií.

Šnek86
24.04.2021

Tentokrát kat spolu s Magdalenou a Simonem rozkrývají podivné pikle mnichů, přičemž se většina příběhu točí okolo záhadného automatu symbolizující židovského Golema, respektive novodobějšího Frankensteina.Kat se snaží opět osvobodit svého přítele z minulosti, jež je křivě obviněn.Na konec již tradičně autorův komentář k oblasti, v které se příběh odehrává.

Luigi1
01.01.2021

Trochu slabší pokračování,které neubralo na čtivosti

evickakyticka
27.02.2020

Opět skvělý díl. Rodina Kuislova, hlavně kat, jsou mými oblíbenci. Tentokrát jsou do případu zapleteny i děti a snaha šíleného "vědce" oživit neživé. Obálka je ale úplně tragická...

Standa24
31.01.2020

Pro mě zatím nejslabší díl série, první dva díly se mi líbily mnohem více.

pingu1
28.02.2019

Tak mi připadá, že série začíná trochu slábnout ... ale to se u dalších a dalších pokračování stává. I tak se četla pěkně :-)

DuncanIdaho
28.09.2018

Už jsem přečetl pět dílů této série. Tahle se mi zdá nejslabší. Připadá mi, že tam je moc zvláštních náhod a nelogických událostí. Záporáci jsou moc dobří a mají dost štěstí. Pak se to dost rychle a najednou rozřeší. Tím nechci tuto knihu hanět. Je dobrá a pokračuje v dobře rozjeté sérii. Jen se mi zde nepozdává několik situací.