Katova dcera a čaroděj

Katova dcera a čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174499/bmid_katova-dcera-a-carodej-VvI-174499.jpg 4 189 43

Katova dcera série

Medik Simon Fronwieser a jeho žena Magdalena, katova dcera, putují v zimě 1666 ke klášteru Andechs. Když dojde k vraždě mladého novice a krátce nato zmizí mysteriózní fráter Vigilius, tuší zlo. Společně s Jakobem Kuislem, katem, se pustí do hledání šíleného vraha...

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Der Hexer und die Henkerstochter , 2011

rodak
24.08.2023 5 z 5

Opět skvělá četba plná temných, černých mnichů a přisluhovačů zla. A k tomu naše známá rodinka, která se v tom bahně řádně vykoupe. A ve finále něco skončí a něco začíná...

ivoiro
26.02.2023 5 z 5

Další skvělý příběh je zvládnutý. Nemůžu si pomoct, mně tato série moc baví.

Siege03
23.02.2023 5 z 5

Za mě i čtvrtý díl bravurně napsaný

Aileena
08.02.2023 4 z 5

I čtvrtá kniha série si drží svůj slušný standard. Tentokrát mi trochu trvalo se začíst, ale to mohu pravděpodobně připočítat i úžasnému a svižnému předchozímu dílu, který nasadil laťku opravdu vysoko. Některé zápletky se sice již opakují, ale vzhledem k tomu, jak jsem si postavy a celý popis doby oblíbila, mi to zase až tak nepřekáželo.
Trochu mě zamrzel smutný závěr, snad ho autor přidal, aby vše nedopadalo stále jen dobře, ale osobně bych upřednostnila i tu poslední šťastnou kapku ke komplet happyendu.
Jsem v půli celé série a stále se těším na další díl. To samo o sobě už něco vypovídá... Pan Pötzsch opravdu umí a příběhy katovy dcery (ačkoliv hlavní postavy jsou tři) se opravdu vydařily.

konicekbily
30.01.2023 4 z 5

Pořád dobré čtení, ale tento díl série se mi četl hůř. Autor se rozepsal na můj vkus do šířky a to mi vadilo. Možná je to i tím, že autor poposkočil v čase a kat má vnoučata a jeho dcera uzavřela netradiční manželství oproti zvyklostem.

Didi15
24.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Další super díl s oblíbenými postavami, opravdu solidní krimi ze 17.století. Bylo mi líto katovy manželky a nyní jsem zvědavá , jaký příběh si na nás vymyslel autor v dalším díle .

hanzmb
25.07.2022 5 z 5

Zatím autor udržuje nasazenou laťku na velmi solidní úrovni. Slušná krimi zápletka a barvité popisy jihu Německa 17.století. Elegantně a logicky vysvětlil i "ďábelské rejdy" v klášteře. Doufám, že i příští díl bude zase takhle čtivý.

netopýrek1985
12.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Ty jo opět jsem nadšená. Jen je mi líto, že umřela Anna a že Magdalena bude mít v dalším pokračování holčičku.

moudivlacek
06.03.2022 5 z 5

Velice podařený další díl s mými oblíbenými hrdiny - Magdalenou, Simonem a katem Kuislem. Mám ráda řešení záhad, což mi tato série dává plnými doušky. A opravdu hlavní hrdinové nejsou "superhrdinové", kteří vše zvládnou bez jediného škrábance.
Zde se rozvíjí několik linek děje - vraždy v klášteře, ukradnuté hostie a "podivná záhadná" činnost nejdůležitějších mnichů kláštera. Opětovně nějaké to mučení, pátrání na zemi i pod ní. A samozřejmě hlavně boj lidí s něčím nečekaným a záhadným, tudíž velice strašidelným. A aby toho nebylo všeho ještě málo, bojuje Simon, a nejen on, s rozmáhající se epidemií.
Takže toho hlavní hrdinové musejí opravdu hodně rozlousknout a uvést vše na pravou míru. Konec je smutný, ale je to jako život sám. Někdy smutný a někdy veselý - prostě život. Moc se těším na další díl.

Marcik7
18.01.2022 4 z 5

Trošku slabší kousek, minulé díly jsem musela občas odkládat a vydýchat se. Zajímavá zápletka, nejsem žádný znalec vynálezů a zajímalo by mě, jak moc uvěřitelné byly ty v téhle knížce. Jinak - nelze nemilovat Magdalénu a jejího otce bych ráda poznala osobně...

evilunicorn
14.10.2021 4 z 5

Za mě o ždibíček horší než díly předchozí. Pomalejší rozjezd a tentokrát poměrně předvídatelný děj mi trochu kazil radost ze čtení. Nicméně tuhle povedenou trojici nelze nemilovat. Interakce mezi nimi je něco úžasného + samozřejmě skvěle vykreslená doba stále zvedá knihu vysoko nad průměr historických detektivek.

keselylenka
29.08.2021 5 z 5

Opět nemůžu jinak než nešetřit superlativy. Autor opět našel něco nového, opět mimo jiné posunul i příběh rodiny a skvěle to zasadil do dobových reálií.

Šnek86
24.04.2021 4 z 5

Tentokrát kat spolu s Magdalenou a Simonem rozkrývají podivné pikle mnichů, přičemž se většina příběhu točí okolo záhadného automatu symbolizující židovského Golema, respektive novodobějšího Frankensteina.Kat se snaží opět osvobodit svého přítele z minulosti, jež je křivě obviněn.Na konec již tradičně autorův komentář k oblasti, v které se příběh odehrává.

Luigi1
01.01.2021 4 z 5

Trochu slabší pokračování,které neubralo na čtivosti

evickakyticka
27.02.2020 4 z 5

Opět skvělý díl. Rodina Kuislova, hlavně kat, jsou mými oblíbenci. Tentokrát jsou do případu zapleteny i děti a snaha šíleného "vědce" oživit neživé. Obálka je ale úplně tragická...

Standa24
31.01.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl série, první dva díly se mi líbily mnohem více.

pingu1
28.02.2019 4 z 5

Tak mi připadá, že série začíná trochu slábnout ... ale to se u dalších a dalších pokračování stává. I tak se četla pěkně :-)

DuncanIdaho
28.09.2018 4 z 5

Už jsem přečetl pět dílů této série. Tahle se mi zdá nejslabší. Připadá mi, že tam je moc zvláštních náhod a nelogických událostí. Záporáci jsou moc dobří a mají dost štěstí. Pak se to dost rychle a najednou rozřeší. Tím nechci tuto knihu hanět. Je dobrá a pokračuje v dobře rozjeté sérii. Jen se mi zde nepozdává několik situací.

Art82
15.02.2018 5 z 5

Další velice zdařilý kousek této série. Prostě k tomu není co dodat. Opravdu doporučuji přečíst celou sérii.

Jack Bauer
15.01.2018 4 z 5

Čtvrté pokračovaní se mi zdálo slabší než předchozí tři knihy, ale i tak je to velice dobré čtení a konec je velice napínavý.