Padesát odstínů šedi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/big_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 37486
Série:

Padesát odstínů / Fifty Shades 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Fifty Shades of Grey, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1657)

Kniha Padesát odstínů šedi

xTerezax
25. května

Ne, ne, ne, ne...... ne!!!! Četla jsem ještě jako náctiletá a už tehdy to pro mě bylo neskutečné utrpení. Nedokážu si představit, jak bych ji snášela dnes. Naštěstí už to nikdy nezjistím, protože hned po přečtení jsem neshledávala za nutné mít tento "skvost" trvale v knihovně. Dodnes nechápu, proč konkrétně se kniha stala takovým bestsellerem a raději to ani nechci chápat, protože člověk začne pochybovat o inteligenci (či sexuální frustraci?) většiny čtenářů. Tím se nechci nikoho dotknout, sama mám v okolí osoby, které příběhu propadly, ale... Kniha je napsána opravdu primitivním jazykem, neustále opakující se fráze (kousání do rtu), člověku bylo až občas trapně za to, jak stupidní konverzace mezi sebou dva hlavní hrdinové vedli. Pozadí příběhu o ničem - chudou popelku, co se nikdy nemalovala, neholila si nohy, neměla nikdy žádného chlapa a chodí oblékaná jak babička začne uhánět krásný milionář, který by mohl mít každou (to určitě). Sexuální scény rovněž o ničem, nepřišlo mi na nich nic šokujícího, neobvyklého, ani vzrušujícího. Celkově kniha nenabídla nic, čeho se chytit a lze kladně ohodnotit. Hodně jsem se nutila k tomu jí vůbec dočíst, a to jsem v té době bývala cílová kategorie čtenářů. Jedinou hvězdu dávám za to, že čtení opravdu odsýpalo. Bylo to napsáno tak stupidně, že jste nemuseli nic přelouskávat a stránku zvládli přečíst za pár vteřin.

Péťa Z.
19. května

Četla jsem už před lety. Vzala jsem si knížku s sebou na dovolenou u moře. Tam to bylo fajn číst. :-) Mně se příběh v té době líbil, ale už tehdy mi vadilo jazykové zpracování (opakování výrazů, nezajímavý slovník). Rychle to odsýpalo.


Blue.Bell
21. březnaodpad!

Nechala jsem se strhnout marketingem a knihu si zakoupila v roce vydání. Přečetla jsem pár stránek včetně popisování fyzických praktik, to se vážně nedalo. Jako nezodpovědné hodnotím popis, který má s realitou rozdílnou hloubku i význam, leckdy provedení. Bezpečnost především. Knihu jsem s radostí zavřela a poslala ji dál.

palka452
13. únoraodpad!

Blbost až za hrob

Loire
11. února

Jelikož jsem se ráda dívala na film, tak jsem si ji chtěla přečíst a s filmem se to nedá vůbec srovnat. Kniha byla velmi čtivá a sama jsem ji přečetla za 4 dny. Takže se těším, až se začtu do dalších dílů.

georginaa
04. února

I když příběh se mi líbil, pro mě to mohlo mít rozhodně méně stran. Stále se opakovaly scény, stejná slova a gesta. Víc bych se soustředila na myšlení těch dvou protagonistů, než na sex takový samotný. Co si ale budeme nalhávat, sex prostě k životu mezi partnery patří, ať je jakýkoliv. Každý si ten svůj protějšek najde, který bude vyhovovat k sobě samému. Je to ale kniha, kterou přečtu jednou a stačilo, vracet se k ní nebudu.

Réza4
03. únoraodpad!

Byla jsem zvědavá na ten (s)hit. Očekávala jsem pokleslou erotickou pohádku o Popelce, ale tohle je fakt neuvěřitelné. Tak blbě napsaná červená knihovna, to fakt není možné. Jsem v půlce a doposlouchám to jen proto, abych zjistila, jestli je druhá půlka stejně mizerná, jako ta první. Mám sto chutí vzít bičík a vzít jím tu blbou Anu po bradě, za kterou ji Christian furt chytá, a pak jí rozflákat ten zatracenej spodní ret.
"Ach můj bože, některé z těch věcí jsou totiž... žhavé."
"Jeho kalhoty dělají tu věc s visením z boků."
"Jste nervózní?, zapřede."
"Mohl bych tě přimět, abys zůstala, zavrní výhružně."
"Udělej se pro mě, bejby."
"Tak už mě prosím šukej, Christiane."
"Má vnitřní bohyně se tváří, jakoby jí někdo sebral zmrzlinu."
Božínku!!!

Tejalangusta
15. lednaodpad!

Kdo to napsal, někdo, komu bylo třináct?! Jak může někdo, kdo vystudoval VŠ, nevědět, co je to mobilní telefon? Jak si může poprvé oholit chlupy až ve 22 letech, co dělala do té doby? Na co je ta vnitřní bohyně s těmi kotrmelci?! Proč Christianovi neustále padají kalhoty z boků? Proč je první sex až po 300 stranách? Jak může mít Anastasia hned poprvé orgasmus, když do té doby ani nevěděla, k čemu JI má? Jak je možné, že už jí nekrvácí ty rty, když si je neustále kouše? Proč nikomu není divné, že Christian je majetnický stalker a gaslighter a manipulátor? Já vám řeknu proč. Kdyby to byl obyčejný dělňas, ani pes by po něm neštěknul a možná by mu dali soudní zákaz se k Anastasii vůbec přiblížit za nebezpečné pronásledování. Ale on to je milionáááář no jóó, tak to si může dělat, co chce, hlavně že mi koupí auto, šaty, mobil, to vydržím i nějaké to nařezání na holou, vůbec není divné, že je to nemocný magor, hlavně když to sype. Btw. všechny ty "šokující a explicitní" věci, co ti dva spolu dělají, je parodií na BDSM a většinu z toho zažije člověk s normálním srandovním vanilkovým sexem do svých 19 let.

1 ...