Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36879

Padesát odstínů / Fifty Shades 1.

Vydáno, XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey, 2011

Kniha Padesát odstínů šedi

verunka93

Můj první erotický román. Kniha se mi líbila mnohem více než film. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a čekala jsem, jak se jejich "vztah" bude dál vyvíjet.

ElessaRiverbow

Tenhle příběh mi přišel jako trochu nadprůměrná povídka na Wattpadu. Každopádně ale jsem si čtení docela užila, i když kniha mohla mít tak o 100-200 stránek s 'omáčkou' méně. Při čtení jsem se zároveň koukala i na film a musím říct, že větší zklamání jsem zažila snad jen u Eragona. Film byl takový nemastný neslaný a přišlo mi, že tam dali převážně jen tu nezajímavou 'omáčku'. Takže doporučuji spíše 600ti stránkovou knížku než dvouhodinový film.

Paja11.11

Kniha se četla dobře, sáhla jsem si pro ni kvůli oddychovému čtení a udělala jsem dobře. Oddychovka jak vyšitá. Ale myslím si, že je to zbytečně zdlouhavé, klidně bych alespoň 200 stran ubrala a bavilo by mě to více. Samozřejmě děj je spíše pohádka a někdy mě Anna i štvala svým chováním. Každopádně až si zase budu chtít přečíst oddychovku sáhnu po druhém díle.

Nikky000

Moje guilty pleasure.....

Artep071

No už je to pár let co jsem četla tuto erotickou trilogii a ok dámy není to žádný Vrchlický/Kundera/Havel, ale zase tak špatně napsané to nebylo. Kniha byla čtivá ...culila jsem se u toho a tenkrát jsem jela busem do Itálie na závody a musím i teď říct , uteklo to a bavilo mě to. Za mě dobrý:)

LenkaCechova

Typický novodobý bestseller. Kniha se čte lehce, avšak po přečtení Vám z ní žádný hlubší dojem nezůstane. Další díly určitě nepřečtu.

Simirekdudkovic

Knihy se mi cetly dobre,bavily me.

veronica 01

Četla jsem to když mi bylo nějakých náct a líbilo se mi to. Když jsem knihu zkoušela číst podruhé (už ani nevím z jakého důvodu) zjistila jsem, že je to kniha tak na jedno použití/přečtení. Na druhé přečtení jsem se nedostala dál než za pár desítek stran, ale pamatuji si, že i to málo stačilo k tomu, abych si zpětně připadala sama před sebou trochu trapně za to jaký byl dřív můj literární vkus :D Asi záleží na tom, v jakém věku se člověk ke knize dostane. Jako kniha pro mladší ročníky asi ok. Ale nelze opomenout skvělou reklamu, kterou kniha měla! Tehdy to bylo úplně všude.

Deník Bridget Jonesové
Deník Bridget Jonesové