Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/bmid_padesat-odstinu-sedi-5ZJ-134069.jpg 3 7934 7934

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Fifty Shades of Grey , 2011


více info...

Přidat komentář

Elenleb
22.04.2024 4 z 5

Napsáno překvapivě velmi čtivě, avšak v záplavě dnešních erotických románů už nemá čím překvapit.

Evkaha
05.04.2024 3 z 5

Když jsem tuhle knihu četla poprvé ( cca před 12 lety), bylo by mé hodnocení 5*. Tehdy jsem měla na knihu pořadník v mezi kámoškama, v práci... a taky z ní mám teď lehčí salátek. Teď už to bohužel ten vau efekt znova neudělalo. Nezoufám ale, protože další díly jsou mnohem lepší a originalita příběhu se taky nezapře.


nakavusterezou
28.03.2024 2 z 5

Dávala jsem si rereading (proč? Protože jsem na mateřské a potřebuju občas číst fakt jednoduchou literaturu, u které můžu vypnout a tohle mi přišlo pod ruce jako první:D).

Příběh je napsaný tak, že se čte hezky a zároveň poutavě, takže čtete dál a dál a je vám úplně jedno, že má kniha přes 600 stránek -_-

Když si ale rozebereme jednotlivé části a chování pana Greye, vyplyne nám z toho, že je to psychopat a Ana měla vzít nohy na ramena:D manipulace, toxický vztah, podřizování se druhému ... všechno špatně :D

Chápu, že když kniha vyšla, měla obrovský hype, nic podobného v tu dobu u nás nebylo. Ale! Anastazie a její vnitřní bohyně -_- bože. Kolikrát to tam bylo zmíněno. HODNĚKRÁT :D:D

No mé hodnocení je spíše podprůměrné, ale i tak jsem se pustila do druhého dílu :D

Michelle13
23.03.2024 5 z 5

Padesát odstínů šedi je fascinující a provokativní kniha, která mě neustále držela v napětí od první až do poslední stránky. Autorka vytvořila poutavý příběh plný vášně, touhy a tajemství. Je to jízda na horské dráze emocí. Knihu jsem četla podruhé a pořád mě bavila.
Hlavní postavy, Anastasia a Christian, jsou vykresleny s takovou hloubkou a komplexností, že si snadno uvědomíte jejich vnitřní boje a konflikty. Jejich vztah je jako magnet, který vás nechává toužit po více, a jejich intimní okamžiky jsou psány s takovou intenzitou, že se vám přímo vtisknou do paměti.
Příběh o lásce, vášni a akceptaci se prolíná s temnotou a touhou, což dává knize neuvěřitelně silný emocionální náboj. E. L. James dokázala propojit romantiku a erotiku tak sugestivním způsobem, že jste přinuceni se ztotožnit s každým jedním z odstínů v tomto složitém vztahu.
Je to kniha, která vás nejen zaujme, ale také vás donutí přemýšlet. Je to příběh, který vám zůstane v mysli ještě dlouho poté, co již knihu odložíte.
Viděla jsem i film a v porovnání s filmem se mi kniha líbí víc. Je to odpočinkové, relaxující a pokud vás trápí čtecí krize, tak je to ta pravá pro tohle období nebo aspoň dle mého názoru.

HankaJosefiova
17.03.2024 5 z 5

Ano, tuhle knihu jsem nikdy nechtěla vzít do ruky. Přišla mi to trapná masovka. Avšak desetiletí se posunulo, já se stala matkou a najednou chci číst takovýhle věci. A za mě je tohle dobrý počin. Četla jsem to nadšeně a fandila oběma. Chuť na sex mi to taky dalo. Takže já jsem spokojená.

terezaterka2000
15.03.2024 5 z 5

Tohle je prostě nesmrtelná klasika.
Vrátila jsem se ke knize po 10 letech, to mi bylo 14 let.
Myslím, že se k ní vrátím i za dalších 10!
Neznám lepší erotický román.
Filmy jsou také super, ale kniha je za mne lepší!
V knize za mne nechybí nic - láska, vášeň, chtíč, sex, poprvé...vše tam je.
Je to jedna velká emoční bomba.
Za mne kdo nečetl, jako by nežil.
Anna a Christian jsou prostě nesmrtelná dvojice

monika0181
18.02.2024 4 z 5

Očekávání? Něco drsného, kontroverzního, erotického...
Před lety to asi možná vystihovalo. Ale v současné době jsem četla mnohem silnější a emotivnější knihy na toto téma.
Tady do strany 100 je sotva polibek. Dnes by se kniha dala téměř popsat jako slow burn romantika s prvky BDSM. Spíš než erotiku a BDSM zde vnímám psychologii celé knihy, člověka, který měl kruté dětství a bohužel ani zážitky v dospívání nepřispěly k tomu, aby z něj vyrostl vyrovnaný člověk.
Celou trilogii bych asi shrnula: Jak Christian ke štěstí přišel.
S odstupem času, kdy kniha vznikla budu hodnotit věci, které mohly fungovat i tehdy, protože v současné době téma knihy už asi nikoho moc nešokuje. Vnitřní bohyně byla vtipná tak první čtvrtinu knihy, pak už opakovaný vtip není vtipem, bohužel ani oživením příběhu. Celou knihu vnímáme myšlenky Any, s odpuštěním každý p.d nám musí sdělit, což by ani nevadilo, kdyby zásadním zápletkám byla věnována stejná pozornost. Pokud se zápletka nevyřeší lusknutím prstu, tak se vyřeší sexem. .... to taky baví pouze chvíli.
Na konci knihy máte pocit, že jste měli spoustu omáčky a maso nikde.
Nezatracuji, jdu číst dál.

Terezzie
25.01.2024 3 z 5

Pro mě byla tato kniha takovou vstupní branou do tohoto ostřejšího žánru , takže nemohu hodnotit špatně . Když to teď zpětně porovnám s tím co čtu teď tak je tato kniha někde v pozadí ale stejně nezapomenu na to jak jsem hltala každou stránku jako puberťačka na střední :D

jajajda
19.01.2024 3 z 5

Po letech jsem si řekla, že je načase přečíst slavných Padesát odstínů... Nebudu jen hanit, příběh sice je jednoduchý a těžko uvěřitelný, ale v rámci tohoto žánru jsem ani nic jiného nečekala. V této kategorii se najdou lepší i horší kousky, takže za mě průměr. Jsem ráda, že mám půjčené, doma bych to mít nemusela :D
Edit: možná kdybych to četla před 10 lety, bylo by mé hodnocení jiné, dnes ve věku 30+ jsem asi stará :D

janinaV123
25.11.2023 2 z 5

I já jsem před časem podlehla davovému šílenství, ale byla jsem zklamaná. Příběh klišovitý, literární úroveň nevalná

mila2411
09.11.2023 2 z 5

Kniha ležela v ložnici :-) a tak jsem musel v rámci poznání "po čem ženy touží" nahlédnout a na konec i dočíst. Nejsem cílová skupina, oba dva představitelé mě občas nebavili, občas až s.ali, ale jako čtení na dobrou noc, proč ne.

Housenkář
02.11.2023 odpad!

fuj - nízký odpad

kniholaska6136
10.09.2023 4 z 5

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, nelíbil se mi film a hodnocení zde mě odrazovalo, ale nakonec jsem se odhodlala a půjčila mi jsem si ji od kamarádky. Co dál říct, není to zcela můj šálek kávy, hlavní hrdinka mě štvala, ale zároveň jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Děj není zcela uvěřitelný, ale s tím jsem do toho šla. Možná i mé nízké očekávání zapříčinilo, že kniha se mi líbila. Byla divoká, místy podivná, ale přesto úžasná. Zcela jiná než jiné romantiky, myslím, že tuto knížku buďto milujete nebo nesnášíte. Já se klaním k těm prvním.

PierReVesper
08.09.2023 odpad!

Doplňuji po letech komentář.

Půjčeno někdy v době, kdy měl vyjít/vycházel film (do teď jsem ho neviděl).
Po dvou stranách zavřeno a odneseno zpět do knihovny.
Říká se: "Poznej svého nepřítele." Ale ne děkuji.

m2056
05.09.2023 4 z 5

Pohled hlavní hrdinky knihy vás nezklame někdy i pobaví někdy trochu smutku pusti kniha se mě četla velmi dobře i bavila.

Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Celou sérii jsem kdysi dávno slupla jako jednohubkou mezi vánočními svátky..... Žádná těžká literatura, nicméně účel to splnilo, Ana je stejný ročník narození jako já, tak mi to bylo asi blízké, ale bez její otravné vnitřní bohyně bych se asi obesla5

dancacizkova
28.08.2023 5 z 5

Já ten příběh miluju, ani nevím proč přesně, četla jsem ho už tolikrát, že to snad ani nespočítám. Filmy jsou hrozné, ale knihy se povedly. Snoubily něco nového, co si do té doby jiní netroufly a to erotiku, BDSM, romantiku i pocity a emoce.

Zemlja
28.08.2023 2 z 5

Stačí si koupit takový ty erotický noviny - NeiReport? V nich si počtete stejně a nebude vás zdržovat balast kolem popisu souloží či sexuálních praktik. Literární úroveň bude stejná. Průměrně vzrušivý čtenář knihu asi čte s rukou pod peřinou, tuhle moc to má. Žádné SM to určitě není, jak některé recenze tvrdily/slibovaly.

dancadragneel
23.08.2023 5 z 5

Upřímně to splnilo moje očekávání. Není to velká četba, Není to Christie nebo Tolkien, ale má to něco do sebe. Člověk u toho prostě doopravdy odpočívá. Takže za mě super četba na léto.

Lavina
06.08.2023 3 z 5

Kniha není špatná,je teda opravdu extra erotická.
Příběh je už takový ohraný- milionář a obyčejná holka...
Autor se vyžíva v psaní erot.scén,ale jiné scény mi přijdou někdy useklé a nepropracované....Přečtu i další díly,ale poté budu muset zas na chvíli změnit žánr

Štítky knihy

sex sexuální úchylky pro ženy zfilmováno erotika sexualita BDSM sexuální deviace

Autorovy další knížky

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister