Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 36420

Padesát odstínů / Fifty Shades (1.)

Fifty Shades of Grey (2011)

Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Padesát odstínů šedi

Vendas

Kniha se mi libila...

LenkaGonn

Miluju tuto knihu. Nic víc neřeknu. Rozhodně stojí za přečtení.

Yogi

Taková menší černobílá (nebo spíš šedobílá) nuda. Je vážně hodně znát, že toho autorka ještě moc nenapsala, a že to bylo dřív - co jsem tak pochopila - publikovaný jako nějaká internetová sranda. Tudíž netuším, jestli má být zrovna tohle kniha, která nutí čtrnáctiletý holky ke čtení, přestože nikdy předtím neotevřely ani časopis, a starší ženský si nad tím řešej nějaký svý dlouholetý neukojený touhy. Ten příběh ukazuje případ dost toxický "lásky", násilnickýho vztahu - o žádný BDSM tam fakt nejde, nebo alespoň tak to na mě působilo.
Nicméně, jako odpočinková četba to posloužilo, proti tomu nemůžu říct nic. Nepotřebujete to ani moc vnímat a stejně naprosto přesně víte, co se tam asi tak děje - na utahaný cesty ze školy nebo z práce ideální. Mám k tomu ale jednu poměrně stěžejní výhradu - na román koncipovanej jako erotickej je tam toho sexu docela málo. Brala bych to spíš jako klasickou romanťárnu, která občas trochu přitvrdí. Knihu jsem četla po Palahniukově Zalknutí - a ve srovnání s tím se o žádnym přelomovym románu fakt nemůžeme bavit.
Hodnotit hvězdičkama nechci, ale myslím si, že si to přinejmenším označení "odpad!" nezaslouží, protože člověk prostě občas nemá chuť na nic intelektuálně obohacujícího a přesně v takovym případě šáhne po věcech jako je tohle - proto se to píše a je to tak dobře.
(Ale stejně slovo BEJBY už nechci v životě vidět ani slyšet, děkuji pěkně.)

elisabeth03

Hned od prvního odstavce je poznat, že je to autorčina prvotina. Dá se říct, že až primitivní psaní. Kniha jela a tloušťka mi nevadila. Nejvíce se mi líbil psychický posun a smýšlení Anastazie!

misowi84

Tak jsem překousl veškeré předsudky a vydal se na cestu plnou hříchu a šedi.
Na trilogii jsem si chtěl vytvořit vlastní úsudek. Tak mi nezbývalo nic jiného, než se
vydat do onoho zapovězeného lesa...
Občas se zavřenými oči a s pocitem, jestli mě při čtení někdo náhodou nesleduje :-D
Kdyby to bylo celé kratší, asi bych se nezlobil.
Christian Grey je postava, na kterou asi nikdy nezapomenu :-D
Není to můj žánr a oblast, kterou bych vyhledával, ale pro vytvoření vlastního
názoru, je dobré si knihy nejprve přečíst a pak až soudit..
Za mě tedy trilogii vnímám jako takovou velkou sex-pohádku.

Pupicek123456

No za me parada,bavilo me to,vsechny dily . Jen filmy me nebavili,predstavu jsem mela jinou, takze jsem skoukla jen pulku prvniho dilu a pak uz jsem na film nekoukala:(

lvice.l

Kniha zbytečně dlouhá a nebavila mě, další jsem proto nečetla.... raději jsem se mrkla na filmy, což bylo mnohem lepší

JarmilaNovotna

Mohlo být o polovinu kratší a ani bych si toho nevšimla.

kristyn3833

Upřímně podle ohlasů jsem čekala více, ale i přes to knihu dočetla a podívala se na filmy.
Knihu jsem četla asi před dvěma lety, ale i tak se k ní jednou ráda vrátím.
Doporučuji prvně knihu poté film, avšak film mě bavil více.

Akléda_

Bylo to to co jsem od toho čekala. Jen se mi nelíbil konec, ale do dalších dílů se někdy pustím.

Termina

Co na to říct.. všichni jsme věděli než jsme ji začali číst že kniha je plná sexu .. ale při čtení knihy šel pro mě sex stranou a spíše sem žila lásky plným příběhem těch dvou :)

Basta1912

Knihu jsem začala číst na popud kamarádky, která NIKDY nečte - k četbě se uvolila jen u Harryho Pottera a u tohohle :D - takže jsem chtěla, abychom se konečně zas jednou mohly společně bavit o knížce. Mno - 1. díl ok. Bylo to něco nového, co v našich končinách dosud nebylo (nebo aspoň ne v takové míře). Sice zažitý stereotyp - chudinka a boháč známe už od dob Popelky a spol. A právě proto první díl hodnotím kladně, i když nejsem úplně asi cílový čtenář. Další díly a nástavby příběhu už tak kladně hodnotit nebudu, ale o tom někde jinde xD Hodnotím jen knihu, bez ohledu na film a veškerý ten okolní humbuk, který se kolem 50odstínů strhl a který už je snad pryč :)

Nikkaa

No co říci, rozhodně to nebyl bestseller kniha kterou si znovu přečtu už vůbec,jsou tisíckrát lepší romány,bohužel naivně jsem zakoupila i temnotu,a letos darkera tak si je přečtu,holky ale narovinu BDSM není tak sladké jak se v knize píše...

nicolettkaa

Odstíny šedi jsem četla už před nějakou dobou. Podlehla jsem nátlaku, kdy o knize mluvilo celé dámské osazení v práci a chtěla jsem tedy zjistit, proč takový humbuk. Knihu jsem přečetla a stejně jsem na to nepřišla. Měla jsem Odstíny stažené v pdf a během čtení jsem měla chuť notebook několikrát prohodit oknem. Hlavně pasáže o "vnitřní bohyni" mi lezly neskutečně na nervy a kdyby autorka neopakovala neustále to samé dokola, kniha mohla být tak poloviční. To, že proliskat obě hlavní postavy hned na začátku, snad netřeba zmiňovat. Už si nevzpomínám, za co měla být ta jedna hvězda.....:/

Elisekelis

Ano je to taková sexualni pohadka a pro mnohe nepredstavitelné a nerealné. Romantika s trochou jine sexuality nez je libani a hlazeni na plazi, kde je vse uplne nejvic nejkrasnejsi, pritom i takove romanticke pribehy jsou casto dost nerealne. Kniha se mi velmi dobre cetla.

petr4927

Nejsem člověk, který by odsoudil něco dřív, než se s tím seznámí. A tak jsem se i přes zdejší negativní komentáře pustil do tohoto "díla" (nutno podotknout, že v originále, takže kvalitu překladu hodnotit nemohu). BDSM není zrovna něco, co bych osobně vyhledával, ale to vůbec nevadí, protože tahle kniha o něm není ani trochu - je to jen kýbl plný nudy a stále se opakujících dialogů. Postavy jsou stěží uvěřitelné - 21 letá panna, kterou nikdo a nic nepřitahuje a z ničeho nic prožije své sexuální prozření na jedné straně a 27 letý miliardář řídící ohromnou společnost, který pracuje sotva 2 hodiny denně na straně druhé. Ale to hlavní, co se mi při čtení honilo hlavou bylo: Proč? Proč proboha to proboha ta holka dělá? A odpovím si sám: Protože jinak by E. L. James neměla o čem psát.

Angie_Missfit

Vážně nechápu, že tenhle paskvil někoho baví, nebo že to snad nedejbože někomu přijde vzrušující čtení! Víc sexy je i můj nákupní seznam. Padesát odstínů šedi je naprosto vyprázdněná a přeslazená pseudoromance zoufale tlačící na efekt bez špetky logiky a smyslu. Věřím, že může potěšit osamělé ženy, které si už ani nepamatují, kdy na ně sáhla cizí ruka. Stejně tak si umím představit, že se u ní budou stydlivě hihňat holky, pro které je slovo sex tabu. Ale pro mě to bylo utrpení takového kalibru, že dočíst knihu se jevilo jako nesplnitelný úkol. O literární úrovni snad není třeba se vůbec zmiňovat, je to ta nejpokleslejší červená knihovna, ještě o level níž než paperbackové harlekýnky ze zaprášené trafiky u nádraží. Hlavní hrdinka je blbka po lobotomii a celou dobu na mě působila jako velmi otravný faktor. Musím uznat, že kniha měla skvělé PR a pokud si ji někdo koupil kvůli tomu, že chtěl zažít pořádnou knižní dávku erotické chlípnosti, věřím, že byl zklamán. Sexuální pasáže pro mě byly dost nuda, takové nafouknuté nic v rádoby sadomaso obale, z nějž se nakonec vyklubala upocená romantika. Vata, která vyplňuje zbytek knihy, je snad ještě nudnější, zoufale tupá a přeslazená. Na tohle prostě asi vážně nejsem, ještě teď protáčím oči, jen si na to vzpomenu.

JasmínaK

je známej jev, že v čím prudérnější společnosti člověk žije, tím destruktivnější nebo sebedestruktivnější je jeho sexualita. celosvětově se omezuje nudismus, na sociálních sítích vás potrestají za zveřejnění aktu, a naopak stoupá obliba bdsm. to není projev uvolňování a odtabuizovávání, jakkoli si to spousta lidí asi myslí.
nejsem feministka a s bdsm mám řadu reálných zkušeností - není to zdravý, a tím nemyslím stopy a zranění.

Skalara
31.12.2018

Možná dějově by to mohlo být obsáhlejší :D

Ála41
18.12.2018

Veliké reklamy, největší hit, ale já jsem asi divná... Zhruba 3 krát jsem se zkoušela začíst a vůbec mi to nešlo, mě to prostě nebavilo. Třeba někdy další pokus vyjde, ale stále mám možnost ve své knihovně sáhnout po zajimavejsim....

Mikky01
09.12.2018odpad!

Tohle byla tak pitomá kniha. Hlavní roli ztvárňuje naivní a hloupá hlavní hrdinka, která snad někde ztratila mozek. Ale k čemu mozek, našla si bohatého amanta, tak stačí roztáhnout nohy. Český překlad tomu opravdu dodal na debilitě. Kniha je určená opravdu pouze nadrženým slepičkám.

PetiJelinkova
08.12.2018

Dobře čtivá knížka. Za mě super.

akvesy
07.12.2018

Velmi se povedlo knihu jsme přečetla během 14 dní. Hodně mě kniha vtáhla do děje a četlo se to samo.

wendy944
07.12.2018

moc pěkne byla to celkem zabava christian je fakt divnej

Blondy29
28.11.2018

Super, není co dodat.

mulderka
21.11.2018odpad!

Když sáhnu po knížce, která je s velkou pompou a všemi marketingovými triky inzerovaná coby "vrcholně erotická" a "tabu bořící", očekávám, že se první /můj i hlavních postav/ orgasmus dostaví někdy po dejme tomu, 40 stránkách. Aby se, když už to má být jakože "literatůra", zachovalo jakési dekorum a proběhl jakýs takýs "úvod do problematiky". A potom? Jedeme, jedeme, a pěkně se vším všudy!
Cha! Literatůra, a dokonce vzrušující??? Leda tak Mnoho povyku pro nic a neuvěřitelný podfuk!
S pocitem, že Grey, Anna a nejvíc ta její vlezlá a všudypřítomná "vnitřní bohyně" by zasloužili zavčas umlátit vlastními důtkami, aby se ušetřil papír, jsem si dojatě vzpomínala na kdysi dávno přečtené paměti provozovatelky sadomaso salonu. Bohužel na titul si už nevzpomenu, abych vám ho mohla doporučit. Ty měly aspoň šťávu, a byly údajně podle pravdy! V tomto případě bych dotyčné dámě věřila, tam byl ten prožitek vidět. Padesát odstínů se akorát tak slilo v "kafebraun do zelena" čvachtající kaluž nudy, řvoucí do čtenářova mozku: "Sliby se slibují, blázni se radují!!!"
Ze čtečky jsem ilegálně staženou trilogii zatím nesmazala, ale pochybuju, že by se mi někdy zachtělo pokračovat dalšími díly. To už radši pořádné porno, kde se nikdo neolepí přeslazenou břečkou, ale tekutinami žánru přiměřenějšími ;-)

Mello
08.11.2018odpad!

Naprostá tragédie, která ženám přinesla představu o BDSM jako o romantické a sladké praktice. Autorka sama skvěle ukazuje, jaký typ lidí píše a čte podobné žvásty, ve zkratce Ženy okolo 90kilo, poslední kluk před dvěmi lety, zahrabané v knihách a tříce si své vlhké mušle představující si, jaké to asi bude, až konečně potkají opravdového muže, který bude mít svaly, drahé auto a bude nesmírně badass... No, každé pohlaví má něco

Terez9119
05.11.2018

Ta druhá hvězda je z nostalgie. Dlouho jsem tu knihu ignorovala, až jsem se omylem dostala k filmu a protože jsem zvědavá holka, chtěla jsem vědět, jak celá ta nesmyslná romance bude pokračovat. Během čtení se mi protočily oči tolikrát, že jsem se bála, že mi to zůstane, ale byla to první kniha s touto tématikou a jen proto, že mě přivedla k lepším knížkám ji tu druhou hvězdu nechám.

Karča.K
05.11.2018odpad!

Nechápu, jak u toho některým ženám může vlhnout ranvej. Já jsem si raději přečetla (pokolikáté už?) Strakonického dudáka a pak jsme se s manželem něžně pomilovali na podlaze v obýváku.

maryzka
04.11.2018odpad!

Nevím čím to je zajímavé, ale asi této knize neporozumím. Za tu cenu, která byla v prodeji bych radši v knihovně měla ,, Twilight ságu. Ještě, že jsem tuto knihu měla půjčenou. Film bohužel nemohu hodnotit, neviděla jsem ho, ale ukázky mě opravdu nezaujali.