Padesát odstínů šedi

Erotický román o temných touhách v každém z nás... Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a ... tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží - ovšem za vlastních, specifických podmínek... - anotace z přebalu knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134069/padesat-odstinu-sedi-XqB-134069.jpg 37193

Padesát odstínů / Fifty Shades 1.

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades of Grey, 2011

Kniha Padesát odstínů šedi

Ešína

Na to jak jsou z toho skoro všichni odvaření...nic moc. Kniha v celku nebyla špatná ale většinou celkem nuda.

Malíček

Ale tak to by šlo...
Po filmovém zpracování jsem moc nevěděla, co od knihy očekávat a zda být natěšená nebo ne. Film se mi líbil a kniha byla ve výsledku taky fajn.
I přesto, že je to poměrně bichle, tak se četla hezky a svižně.

Nelliinka

I já podlehla reklamní masáži a celou trilogii přečetla. A musím říct wow! Nečekala jsem žádné hlubokomyslné dílo a předpokládám, že asi nikdo, kdo si koupí knížku na toto téma. Ani Vám po jejím přečtení neklesne IQ o 50 bodů :-) Dle mého, splnila přesně to, k čemu byla určena. K pobavení, oddychu, zasnění, inspiraci,... Najivní erotická pohádka. Rozhodně to není knížka do autobusu (tam by mě asi taky nudila) ale do postele!

evineckY

Tuhle sérii nemůžou číst tvrdí chlapi, ani holky bez fantazie. Tohle je pro romantické duše, které vidí příběh jako celek, a né jako porno a BDSM, i když to k příběhu patří. A prosím všechny trochu inteligentní lidi, kterým se to nelíbí, nečtěte další díly jen pro to, aby jste dávali jen špatný komentář.

Prospero

Nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda.. Tomuhle můžou říkat "rajc" jenom lidi bez fantazie.. Proč utrácet tisíce za nějaké pseudo-erotické serepetičky, když některým holkám stačí ke štěstí jen zatahat za vlasy..

A to říkám samozřejmě s veškerou úctou.. Ale asi bych neměl psát negativní komentáře k něčemu, čemu evidentně nerozumím a nedokážu docenit onen romantický hluboký příběh mezi Anastázií a Christianem.. Jestlipak bude tak hluboký.. Jako ta záchodová mísa, do které tak romanticky zahodili ten zakrvácený tampón. Pravda.. Této romantice nemůže porozumět jenom tak někdo. K tomu potřebujete mít duši romantika. Takže jak říká EvineckY nade mnou.. Prosím lidi, nepište k této knize ani jejím pokračováním negativní komentář. Když se Vám to nelíbí, nechte si to pro sebe a neposkvrňujte tuto kvalitní autorku i kvalitní knižní série. Budeme Vám vděční.

Babu002

Příběh byl plný klišé a nesmyslů.
Kniha mě nenadchla a ani moc nezaujala. Četla jsem v autobusu, když jsem jela domů a nudila se... Přelouskala jsem ještě druhý díl, ale třetí jsem už nedala.

Lejčís

Tuto sérii jsem četla cca ve 14cti a byl to můj první erotický román.. a pravděpodobně právě proto je to taková moje nostalgická záležitost :D Je to šílené klišé, ale je to žhavé a ideální na oddech.. mrzí mě, že o tom tolik lidí říká, jaká je to s*ačka, nicméně já plně chápu, proč se takovéto nenáročné literatury prodávají miliony výtisků. Lidé jsou unavení z každodenního života a nemůžou pořád číst jen náročnou literaturu.. a tohle je zkrátka na vypnutí ideálka :)

Anastazie0810

Kniha, která rozdělila čtenáře na dvě skupiny: ty co to milují, a ty pro které je to brak.
Já se dle mého řadím do neutrální skupiny. Ano přečetla jsem to. Že bych to úplně milovala - to ne. Rozhodně si však nemyslím´, že by to byla nejhorší knížka na světě.
Bylo to čtivé, bylo to vášnivé a i místy romantické.
Stejně jako "stmívání" u young adult tak i tahle knížka ve své kategorii spustila obrovský boom. A po tom co se vydala tahle knížka tak jsem zaznamenala strašně moc knih, které se najednou snažily o to samé - skombinovat sex, romantiku, zly hoch co se zamiluje do hodně nevinné dívky.

U knih je nejlepší to, že každá knížka má své čtenáře. A i tahle série má ty své. :)