Padesát odstínů temnoty

kniha od:

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3.4 4903

Padesát odstínů / Fifty Shades série

< 2. díl >

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Fifty Shades Darker , 2011


více info...

Komentáře (653)

Komentáře 653 Recenze 15

Nelasp
Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Druhý díl série se trochu rozjel co se týče příběhu, ale nic to nemění na tom, že se jedná o ukázku toho, jak by vztah fungovat neměl. Kniha se četla dobře, ale opravdu se nejedná o něco převratného

kklepkaa
kklepkaa
07.06.2023 1 z 5

Ještě o level níže než první díl, ale stále je to celkem čtivé. Popisy sexu člověka už vyloženě nudí.


Tamirai
Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Ja mám túto sériu rada. Mám rada Anu a tú lásku medzi hrdinami, ja som romantická duša a asi som si tam našla to milé a pekné a beriem to ako oddychový príbeh. Táto druhá časť sa mi páčila ešte viac ako prvá a bola aj kus napínavá. A už sa tu viac riešil vzťah ako dáke zmluvy, to bolo fajn.

mia.com
mia.com
15.01.2023 3 z 5

Co si budem, žádné literární veledílo to není. Je to ve své době něco nového, co tu ještě nebylo. Já jsem se začetla do prvního dílu, v půlce mě přestal bavit a vrátil jsem se k němu asi po roce, kdy jsem zhltla celou sérii. Jako je to čtivé, ale fakt blbina. Sexuální scény už jsou pak na jedno brdo a nezajímavé.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost. Není to čtení pro každého. Ale kdo má rád román se sexuální tématikou, tak se zde určitě najde. Doporučuji!!

Hakate
Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla ještě před tím, než vznikl film a ta hysterie ohledně této série. A i když jsem cílovou skupinou, mě osobně tato série příliš neoslovila. 2. Díl mě již tolik nebavil.

Kukinka1981
Kukinka1981
29.07.2022 4 z 5

Samotný příběh se mi moc líbí. Jako pohádka Kráska a zvíře pro dospělé. Ale souhlasím s ostatními čtenáři, že kniha je napsaná zbytečně zdlouhavě a s často se opakujícími frázemi. I tak mám na nočním stolku připravený třetí díl a hořím nedočkavostí, co v něm Anastasii a Christiana čeká.

skippingrope
skippingrope
05.07.2022 5 z 5

kniha se mi líbila ještě více než 1.díl

-knihomolka-
-knihomolka-
15.06.2022 1 z 5

Nemohu zvolit jiná slova, než u předchozí recenze prvního dílu. Takže jen ve zkratce - slátanina pro puberťáky.

georginaa
georginaa
08.06.2022 5 z 5

Ani druhý díl nijak nevybočil, stejné fráze, stejný sex i když z více divokého to přešlo do romantického. Christian poznává i jinou svou stránku, že je schopen i milovat jinak, než byl zvyklý. Začíná se bláznivě zamilovávat a neví co si s touto emocí počít. Jako příběh to je pěkný, ale na knihu i docela zdlouhavý. Stačilo by o něco méně stránek a bylo by to super.

Péťa Z.
Péťa Z.
19.05.2022 4 z 5

Já jsem si dvojku přečetla a docela jsem se bavila. Mám stále stejné výhrady ke stylu psaní, ale jako oddychovka to svůj účel splnilo. :-) Už je to spoustu let, třeba bych na to dneska nahlížela jinak, ale hodnotím tehdejší dojem z příběhu. ;-)

RonnieSmithx
RonnieSmithx
28.12.2021 3 z 5

Má vnitřní bohyně škemrá, abych tuhle literární sérii přestala číst, ale když už jsem něco začala, tak to dokončím. Můj názor se od prvního dílu nějak razantně nezměnil, ale je to hrozně zdlouhavé a nudné. Když neřeší sračky, tak jdou „zvrhle šukat" nebo se „vanilkovsky milovat" a jo, o tom ta knížka je, ale chápeme se. Neděje se tam nic zajímavého a kdy už se něco stane, tak je to nějaká fantazmagorie. Super.

Petra-1
Petra-1
27.11.2021 odpad!

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli vůbec napsat komentář, a tím přiznat, že jsem po té hrůze prvního dílu četla i druhý.
Ale fajn, v zájmu zachování normálně uvažující další generace.. Byla jsem zvědavá, jestli někdo může vyblít ještě něco horšího. Světe div se... Může.

Julia284
Julia284
23.08.2021 5 z 5

Kniha mi přišla o trochu lepší než první díl, protože tam bylo více té klasické romantiky.
Autor píše velmi čtivě, a proto vám těch 600 stran uteče jako voda.
Určitě si přečtu i další díl.

veverkaVv
veverkaVv
26.06.2021 1 z 5

Kniha mě nenadchla. Nejsem na tento druh literatury. Dokonce považuji čas strávený čtením za ztracený.

Rapeh
Rapeh
27.05.2021 4 z 5

Knihu jsem četla dvakrát. ( celou serii) . Nádherný příběh - kniha má vše. Erotiku, napětí, romantiku a samozřejmě dobrý konec

Anastazie0810
Anastazie0810
08.05.2021 3 z 5

Super oddechové čtení. A myslím že dostanete přesně to co se dá očekávat od dobrého erotického románu. Není to sice červená knihovna přímo. Ale pořád si myslím, že je to čtivé a odpočinkové čtení.

Mája873
Mája873
02.05.2021 4 z 5

Místo prvního dílu jsem přečetla Greye, který je napsaný z pohledu Christiana a teď četla pro změnu z pohledu Anny...a jak jsem psala v recenzi na Greye, druhý díl jsem prostě musela mít ...moc se mi líbila atmosféra, knížce nechybělo vůbec nic. Bylo v ní všechno nejen smyslnost, ale i napětí...těším se na třetí díl.
PS: Už ho mám připravený v knihovně :-)

Jita160
Jita160
30.04.2021 5 z 5

Vážně tolik negativních recenzí???
Mě tato série opravdu nadchla,já mohu jen doporučit.

Peyka
Peyka
01.04.2021 1 z 5

Četla jsem v originále, nedočetla. Angličtina, kterou autorka píše, je velmi jednoduchá, až to pro mě byla nuda. Bohužel tato série mě nechala naprosto chladnou, i erotický žánr může mít úrověň, toto ji ale postrádá. Je to celé apatické, nereálné, směšné a bez vzájemné chemie.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
13.03.2021 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil a něco víc než předchozí, který se vůbec nedal číst. Řekla bych že v tomhle dílu bylo víc akce a celkového někam se ubírajícího děje, tudíž nešlo jen o tělesné vzplanutí mezi dvěma hlavními postavami.

EvikU.
EvikU.
16.02.2021 4 z 5

Nedá mi to, abych nekomentovala komentář janina66. Naprosto a do puntíku s Vámi souhlasím. Přece když vezmu do ruky erotický román, očekávám erotiku a ne jenom pusa na konci a nebo věta, krásně jsme se milovali. Když vezmu do ruky detektivku, tak taky očekávám, že se tam objeví vražda, že při pátrání po vrahovi bude i napětí a bude třeba hrozit smrt i hlavnímu vyšetřovateli. A Vezmu-li si do ruky fantasy knihu nesmím se divit, že tam na mě vyskočí vlkodlak. To jen tak na okraj pro čtenáře, kteří dávají knihám odpad a přesto čtou další díl a asi očekávají, že se tam stane něco jiného než sex, když mají v ruce erotické čtení.

janina66
janina66
15.02.2021 4 z 5

Velice čtivý druhý díl. Rozhodně lepší, než první. Přečteno rychle. Je to erotická romantika, prokládána lehčí formou porna. Též nechápu, když někdo odsuzuje první díl, a stejně čte druhý, a opět dá odpad.

ErčaV.
ErčaV.
14.02.2021 5 z 5

Na pokračování jsem se velmi těšila a jakmile jsem knihu přečetla, tak jsem se už chtěla dozvědět jak to vše dopadne. Kniha je pěkně čtivá.

Vendy1993
Vendy1993
08.02.2021 3 z 5

a pokračování ;) tentokrát ta Anina vnitřní stránka (bohyně) není tak znát (nebo už jsem tak otupěla z prvního dílu, že už mi to nevadilo) což beru jako plus. Co se týče pana Greye...ten je pořád stejný, sice tam menší posun je ale to nejlepší si spisovatelka nechala do posledního dílu

Malíček
Malíček
14.01.2021 2 z 5

Knihu jsem dočetla, ale dalo mi to zabrat. Bohužel mě příběh nebavil a upřímně si budu hodně rozmýšlet, zda se vůbec pustím do posledního dílu. Vlastně mě asi ani nezajímá, co se stane dál.
Děj se táhl, opakování frází člověka začne časem štvát, sexuální scéna je každé druhé straně, což pak člověka začne taky štvát. Styl psaní je vcelku čtivý a prakticky jen díky tomu jsem Padesát odstínů temnoty dokončila.
V porovnání s filmem bych určitě doporučila film, nic hodnotného vám to asi nepředá, ale aspoň tím nezabijete tolik času. :(

Lorri
Lorri
14.01.2021 odpad!

Ne, sorry jako. Nedočteno až do konce, ale i přesto si dovolím hodnotit a napsat komentář... a nebo radši ne, ještě bych tu znechutila čtenářky, jako ta kniha znechutila mě. Zbytečná ztráta času.

Nika30
Nika30
07.01.2021 4 z 5

Druhý díl překvapivě zajímavější. Hlavně okořeněný šílenou bejvalkou která vykukuje za rohem a chce tě zabít ???????? velmi pěkné

sodmic
sodmic
02.01.2021 odpad!

Pohadka o princi na bilem koni vcetne snahy o popis sexualni roviny vztahu, nic pro me

Tebby
Tebby
19.12.2020 3 z 5

Velice podobné jako první díl. Myslím ale, že kdyby se vynechaly určité fráze, které se hodně opakovaly, kniha by byla o poznání kratší.

Štítky knihy

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

Autorovy další knížky

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  59%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  66%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Právě čtených71x
Přečtených9 341x
Čtenářské výzvě218x
Doporučených271x
Knihotéce1 491x
Chystám se číst280x
Chci si koupit98x
dalších seznamech17x