Padesát odstínů temnoty

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/big_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3.44612

Padesát odstínů / Fifty Shades 2.

Literatura světová, Pro ženy, Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker, 2011

Kniha Padesát odstínů temnoty

RonnieSmithx
28.12.2021

Má vnitřní bohyně škemrá, abych tuhle literární sérii přestala číst, ale když už jsem něco začala, tak to dokončím. Můj názor se od prvního dílu nějak razantně nezměnil, ale je to hrozně zdlouhavé a nudné. Když neřeší sračky, tak jdou „zvrhle šukat" nebo se „vanilkovsky milovat" a jo, o tom ta knížka je, ale chápeme se. Neděje se tam nic zajímavého a kdy už se něco stane, tak je to nějaká fantazmagorie. Super.

Petra-1
27.11.2021odpad!

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli vůbec napsat komentář, a tím přiznat, že jsem po té hrůze prvního dílu četla i druhý.
Ale fajn, v zájmu zachování normálně uvažující další generace.. Byla jsem zvědavá, jestli někdo může vyblít ještě něco horšího. Světe div se... Může.

Julia284
23.08.2021

Kniha mi přišla o trochu lepší než první díl, protože tam bylo více té klasické romantiky.
Autor píše velmi čtivě, a proto vám těch 600 stran uteče jako voda.
Určitě si přečtu i další díl.

veverkaVv
26.06.2021

Kniha mě nenadchla. Nejsem na tento druh literatury. Dokonce považuji čas strávený čtením za ztracený.

Rapeh
27.05.2021

Knihu jsem četla dvakrát. ( celou serii) . Nádherný příběh - kniha má vše. Erotiku, napětí, romantiku a samozřejmě dobrý konec

Anastazie0810
08.05.2021

Super oddechové čtení. A myslím že dostanete přesně to co se dá očekávat od dobrého erotického románu. Není to sice červená knihovna přímo. Ale pořád si myslím, že je to čtivé a odpočinkové čtení.

Mája873
02.05.2021

Místo prvního dílu jsem přečetla Greye, který je napsaný z pohledu Christiana a teď četla pro změnu z pohledu Anny...a jak jsem psala v recenzi na Greye, druhý díl jsem prostě musela mít ...moc se mi líbila atmosféra, knížce nechybělo vůbec nic. Bylo v ní všechno nejen smyslnost, ale i napětí...těším se na třetí díl.
PS: Už ho mám připravený v knihovně :-)

Jita160
30.04.2021

Vážně tolik negativních recenzí???
Mě tato série opravdu nadchla,já mohu jen doporučit.