Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4950 654

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

monika0181
monika0181
18.02.2024 4 z 5

S Christiana se nám stává romantik.
Ale ani to nic nemění na tom, že emoce teda z knihy opravdu netryskají.
Kniha je čtivá, příběh jsem zhltla velmi rychle.
Ale jak jsem psala již u prvního dílu. Spíš mě zaujala psychologie vztahu než ta erotická část. Ta za mě v dnešní době není moc objevná. Ve své době to bylo asi šokující a kontroverzní zpracování.
Bohužel vnímám stejné chyby jako u prvního dílu. Jakákoli zápletka je vyřešena rychle, bez hloubky, vyjasnění.
Autorka chtěla šokovat sexuálními scénami a zbytku se moc nevěnovala.
Jdu na třetí díl.

Nelasp
Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Druhý díl série se trochu rozjel co se týče příběhu, ale nic to nemění na tom, že se jedná o ukázku toho, jak by vztah fungovat neměl. Kniha se četla dobře, ale opravdu se nejedná o něco převratného

kklepkaa
kklepkaa
07.06.2023 1 z 5

Ještě o level níže než první díl, ale stále je to celkem čtivé. Popisy sexu člověka už vyloženě nudí.

Tamirai
Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Ja mám túto sériu rada. Mám rada Anu a tú lásku medzi hrdinami, ja som romantická duša a asi som si tam našla to milé a pekné a beriem to ako oddychový príbeh. Táto druhá časť sa mi páčila ešte viac ako prvá a bola aj kus napínavá. A už sa tu viac riešil vzťah ako dáke zmluvy, to bolo fajn.

mia.com
mia.com
15.01.2023 3 z 5

Co si budem, žádné literární veledílo to není. Je to ve své době něco nového, co tu ještě nebylo. Já jsem se začetla do prvního dílu, v půlce mě přestal bavit a vrátil jsem se k němu asi po roce, kdy jsem zhltla celou sérii. Jako je to čtivé, ale fakt blbina. Sexuální scény už jsou pak na jedno brdo a nezajímavé.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost. Není to čtení pro každého. Ale kdo má rád román se sexuální tématikou, tak se zde určitě najde. Doporučuji!!

Hakate
Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla ještě před tím, než vznikl film a ta hysterie ohledně této série. A i když jsem cílovou skupinou, mě osobně tato série příliš neoslovila. 2. Díl mě již tolik nebavil.

Kukinka1981
Kukinka1981
29.07.2022 4 z 5

Samotný příběh se mi moc líbí. Jako pohádka Kráska a zvíře pro dospělé. Ale souhlasím s ostatními čtenáři, že kniha je napsaná zbytečně zdlouhavě a s často se opakujícími frázemi. I tak mám na nočním stolku připravený třetí díl a hořím nedočkavostí, co v něm Anastasii a Christiana čeká.

skippingrope
skippingrope
05.07.2022 5 z 5

kniha se mi líbila ještě více než 1.díl

-knihomolka-
-knihomolka-
15.06.2022 1 z 5

Nemohu zvolit jiná slova, než u předchozí recenze prvního dílu. Takže jen ve zkratce - slátanina pro puberťáky.

georginaa
georginaa
08.06.2022 5 z 5

Ani druhý díl nijak nevybočil, stejné fráze, stejný sex i když z více divokého to přešlo do romantického. Christian poznává i jinou svou stránku, že je schopen i milovat jinak, než byl zvyklý. Začíná se bláznivě zamilovávat a neví co si s touto emocí počít. Jako příběh to je pěkný, ale na knihu i docela zdlouhavý. Stačilo by o něco méně stránek a bylo by to super.

Péťa Z.
Péťa Z.
19.05.2022 4 z 5

Já jsem si dvojku přečetla a docela jsem se bavila. Mám stále stejné výhrady ke stylu psaní, ale jako oddychovka to svůj účel splnilo. :-) Už je to spoustu let, třeba bych na to dneska nahlížela jinak, ale hodnotím tehdejší dojem z příběhu. ;-)

RonnieSmithx
RonnieSmithx
28.12.2021 3 z 5

Má vnitřní bohyně škemrá, abych tuhle literární sérii přestala číst, ale když už jsem něco začala, tak to dokončím. Můj názor se od prvního dílu nějak razantně nezměnil, ale je to hrozně zdlouhavé a nudné. Když neřeší sračky, tak jdou „zvrhle šukat" nebo se „vanilkovsky milovat" a jo, o tom ta knížka je, ale chápeme se. Neděje se tam nic zajímavého a kdy už se něco stane, tak je to nějaká fantazmagorie. Super.

Petra-1
Petra-1
27.11.2021 odpad!

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli vůbec napsat komentář, a tím přiznat, že jsem po té hrůze prvního dílu četla i druhý.
Ale fajn, v zájmu zachování normálně uvažující další generace.. Byla jsem zvědavá, jestli někdo může vyblít ještě něco horšího. Světe div se... Může.

Julia284
Julia284
23.08.2021 5 z 5

Kniha mi přišla o trochu lepší než první díl, protože tam bylo více té klasické romantiky.
Autor píše velmi čtivě, a proto vám těch 600 stran uteče jako voda.
Určitě si přečtu i další díl.

veverkaVv
veverkaVv
26.06.2021 1 z 5

Kniha mě nenadchla. Nejsem na tento druh literatury. Dokonce považuji čas strávený čtením za ztracený.

Rapeh
Rapeh
27.05.2021 4 z 5

Knihu jsem četla dvakrát. ( celou serii) . Nádherný příběh - kniha má vše. Erotiku, napětí, romantiku a samozřejmě dobrý konec

Anastazie0810
Anastazie0810
08.05.2021 3 z 5

Super oddechové čtení. A myslím že dostanete přesně to co se dá očekávat od dobrého erotického románu. Není to sice červená knihovna přímo. Ale pořád si myslím, že je to čtivé a odpočinkové čtení.

Mája873
Mája873
02.05.2021 4 z 5

Místo prvního dílu jsem přečetla Greye, který je napsaný z pohledu Christiana a teď četla pro změnu z pohledu Anny...a jak jsem psala v recenzi na Greye, druhý díl jsem prostě musela mít ...moc se mi líbila atmosféra, knížce nechybělo vůbec nic. Bylo v ní všechno nejen smyslnost, ale i napětí...těším se na třetí díl.
PS: Už ho mám připravený v knihovně :-)

Jita160
Jita160
30.04.2021 5 z 5

Vážně tolik negativních recenzí???
Mě tato série opravdu nadchla,já mohu jen doporučit.

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 421x
Knihotéce1 505x