Padesát odstínů svobody

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3.33483

Padesát odstínů / Fifty Shades 3.

Vydáno, XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed, 2012

Kniha Padesát odstínů svobody

verunka93

Zakončení série Padesát odstínů. Celkově bych tuto sérii hodnotila jako povedené a odpočinkové čtení.

jirka7232

Celá trilogie se vyznačuje tím, že je hrozně špatně napsaná. Celkově to působí jako slohová práce (aspoň český překlad). A bohužel je to psané jako erotická kniha. Kdyby tyhle dva problém tam nebyly, tak by to mohla být hodně zajímavá trilogie, protože to hlavní téma je dobré a zajímavé. Vývoj postav je bezva.
Takže bych vyškrtal všechny erotické pasáže (které se pořád opakují, takže už to pak člověk může přeskakovat a celkově to tam působí jako něco navíc, co není vůbec potřeba) a některé další pasáže bych zestručnil, aby to nepůsobilo tak školně. Pak by to mohlo být víc než zajímavý.

ElikaS

Pěkné zakončení celé série, nechyběla ani dramatická zápletka, která knížce přidala trochu děje navíc, což oceňuji. Christiana s Anou jsem si oblíbila a jsem ráda, že dostali šťastný konec,

Katri

Závěrečný díl trilogie opravdu nezklamal. Po méně akčním (ale přitom neméně zdařilém) druhém dílu jsem očekávala víc akce, napětí a expresivity, a moje přání bylo naplněno. Dokonce víc než to - bylo to perfektní. Knížka mi přesně sedla co se týče stylu psaní, což se nestává zase tak často, a velmi to oceňuji. Příběh krásně vygradoval, místy jsem byla doslova v šoku, neboť je tento díl jedno velké překvapení (přestože tu někdo níže v komentářích částečně vyspoileroval děj). :))
Knížka je psaná takovým lehkým, čtivým, subjektivně zabarveným stylem z pohledu Any, je protkán jejími myšlenkovými pochody, nevyřčenými poznámkami - zejména ty sarkastické jsou mnohdy velice zdařilé, až jsem se nejednou musela usmát. :)
Řekla bych, že je to taková příjemná oddechová pohádka pro dospělé, která zůstane čtenáři dlouho před očima.
Upřímně řečeno, zaráží mě nízké hodnocení, neboť přestože se dle mého názoru nejedná o stoprocentní příběh, osmdesát procent bych mu určitě neupřela.
Asi jediná věc, která mi přišla nadbytečná, byla část vyprávěná očima Christiana na úplný závěr knihy, neboť za příjemným epilogem, kdy jsem byla připravená na doslov autorky v podobě poděkování, nebo něčeho takového, byly moje myšlenky o závěru příběhu (až poněkud násilně) přerušeny. Nevím, jestli to tak mám jen já, ale vždy, když dočtu nějakou knihu, potřebuji trochu času, abych příběh "vstřebala," zhodnotila...zkrátka aby si to sedlo. :) A to se tady nestalo, protože po skončení příběhu Any a Christiana přišla ještě další závěrečná část, která už děj nikam neposunula, a tudíž bych ji klidně vynechala.
Tak či tak jsem ráda, že jsem po trilogii sáhla i přes ne vždy kladné recenze, které jsem se naštěstí rozhodla ignorovat.
Do plusu dávám i fakt, že jsou postavy vykresleny jako dokonalé a přitom nedokonalé bytosti, působí tedy jako běžní lidé a ne jako smetánka o deset levelů výš.
Jsem si jistá, že to není naposledy, co jsem si trilogii přečetla a už teď se těším, až se do ní pustím znovu.

katallinka

Tak 2,5 hvězdičky. Nechápu proč 3 díly a navíc tak dlouhé. Tentokrát jsem se nudila a přišlo mi to pořád dokola a ta rádoby zápletka mohla být na mnohem menším počtu stran.

Sabina335

Třetí díl této skvělé série je plný zvratů. Kniha byla velmi napínavá a hlavně oceňuji tuto celou zápletku. Za mě nejlepší díl celé série.

LadyAlena

Četla jsem dávněji a byla jsem ze série unešená :-)

Nikkinike87

Hodnotím celou sérii z pohledu Anastázie jako romantický příběh s velmi krásným popisem erotických scén z holčičího pohledu. Padesát odstínů byla má první přečtená série erotických románů, od té doby nevyhledávám jinou literaturu. Padesát odstínů buď lidi milují a nebo nenávidí. Já patřím mezi lidi, kteři je milují. I přesto, že se plno scén dost opakuje, příběh je velmi poutavý, po přelouskání prvního dílu víte, že chcete přečíst druhý a pak třetí. Dějové lince nechybí vtipné, místy trapné situace, ale ani napínavé pasáže. Za mne doporučuji přečíst, a to kompletní sérii z pohledu Anastázie - nenapravitelné romantičky.

Agnes
Agnes