Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4078 535

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

monika0181
monika0181
18.02.2024 4 z 5

Kdybych tuto sérii četla před deseti lety, asi bych byla nadšená.
Dnes už se z ní na zadek neposadím.
Dočteno bez výrazných emocí. Oslnilo max tloušťkou každého dílu, když se ve finále nic moc nestalo.
Bohužel řešení zápletek bylo rychlé, bez hloubky. Jistě za hlubší popis by stála historie s paní Robinsonovou i Christianovo dětství. Vše jen v náznacích a to mě dost mrzelo. V podstatě naprosto míjíme příčiny Christianova chování.
Bylo to čtivé, ale za bibli BDSM bych to rozhodně nepovažovala.
Dám pauzu a pak se pustím do dalších dílů.

Nelasp
Nelasp
03.09.2023 4 z 5

Úspěšně jsme se probojovali do finále této ságy kterak Ana a Christian mají sex na 100 způsobů. Docela chápu některé komentáře k tomu, že kdyby Christian nebyl milionář, nebyl by to romanticko erotický román, ale thriller...

dancacizkova
dancacizkova
28.08.2023 4 z 5

Oproti předešlým dílům je tenhle slabý, ale přesto velmi čtivý.

Tamirai
Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Jedna z prvých takýchto šteklivých sérií, aj keď v dnešných časoch už vychádza iné čoro-moro. oproti takým knižkám je toto milá romantika, kde človek vypne a táto tretia časť bola aj dosť napínavá a ja som si pri jej čítaní oddýchla, upútala moju pozornosť a čítalo sa to super.

mia.com
mia.com
15.01.2023 3 z 5

Co si budem, žádné literární veledílo to není. Je to ve své době něco nového, co tu ještě nebylo. Já jsem se začetla do prvního dílu, v půlce mě přestal bavit a vrátil jsem se k němu asi po roce, kdy jsem zhltla celou sérii. Jako je to čtivé, ale fakt blbina. Sexuální scény už jsou pak na jedno brdo a nezajímavé.

Luci-_-
Luci-_-
01.01.2023 4 z 5

Spisovatelka věděla co čtenáři této knihy chtějí. Trochu napětí, šťastný konec, nahlédnutí do budoucnosti jak to s postavami dopadne. Bylo to poněkud pořád to samé, ale jako konec dostačující, i když první díl měl něco co ty dva další ne. Zajímavé bylo ovšem konečné nahlédnutí do autorčiny další knihy z pohledu Christiana.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost. Není to čtení pro každého. Ale kdo má rád román se sexuální tématikou, tak se zde určitě najde. Doporučuji!!

Kukinka1981
Kukinka1981
05.10.2022 3 z 5

Třetí díl mě už moc nebavil. Stále to samé dokola. Malé oživení byla cesta do Aspenu, únos a těhotenství. Škoda.

Hakate
Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla ještě před tím, než vznikl film a ta hysterie ohledně této série. A i když jsem cílovou skupinou, mě osobně tato série příliš neoslovila. 3. Díl byl zase o něco lepší..

skippingrope
skippingrope
05.07.2022 5 z 5

kniha se mi líbila stejně jako 2.díl

RonnieSmithx
RonnieSmithx
31.05.2022 1 z 5

(SPOILER) První díl padesáti odstínů se nějak dal. Bylo to plné prkotin? Ano, ale šlo hlavně o poznávání se Any s Christianem, takže jsem to respektovala. Třetí díl je ale s prominutím taková zbytečná blbost.
Ten únos? Co to mělo znamenat? Vím, že to byla prvně fanfikce, která vznikla pro pobavení, a ne aby měla nějakou uměleckou hodnotu, ale tohle přidávání stupidních konfliktů, aby kniha měla nějakou akci, bolí.
Já vím, že nejsem cílovka, ale nikdy v životě jsem nebyla znuděnější, než když jsem si četla o nekontrolovatelném, na kusy trhajícím a spalujícím orgasmu. A sex během těhotenství dokážu taky pochopit, ale když jsem si přečetla větu „Myslím, že už teď miluje sex", která se týkala jejich nenarozeného dítěte, tak jsem myslela, že se pozvracím.
Je to opravdu jen hloupoučký román pro ženy, ale třetí díl opravdu ničím neobohatí. Čte se rychle (pokud tedy knihu zhrozeně neodložíte) a ta část z Christianova pohledu mi přišla zábavná, ale to také hádám, že je jen pár takových zajímavýh scén a opravdu to nestojí za to, abyste si přečetli všechny knihy znovu akorát z jiného úhlu.

Péťa Z.
Péťa Z.
19.05.2022 4 z 5

Když chcete vypnout a příliš o ničem složitém nepřemýšlet, jen u knížky odpočívat, poslední díl trilogie ubíhá rychlým tempem. :-)

Lexa123
Lexa123
31.01.2022

Když jsem to přečetla až do konce, měla jsem radost. Netušila jsem, že na konci je ještě něco málo k příběhu. Ale upřímně občas mě štvalo, kolikrát tam museli mít sex. Myslím, že pokud není žena nymfomanka, tak to tak často opravdu nedělá. Někdy jsem tyto scény už přeskakovala, protože mi to lezlo na nervy.
Můj verdikt? Příběh úžasný ale ubrat na sexu xD

maryska09
maryska09
07.11.2021 5 z 5

Bezpochyby jeden z nejlépe napsaných erotických románů. Pokud k němu čtenář přistupuje bez předsudků a s tím, že tam jsou detailně popsané sexuální scény, tak je radost celou trilogii číst.

marketa7
marketa7
04.10.2021 2 z 5

Konečně byl konec, úkol splněn ....ani už nevím, zda se "princezna probudila"...

Rapeh
Rapeh
20.05.2021 5 z 5

Knihu jsem četla dvakrát. ( celou serii) . Nádherný příběh - kniha má vše. Erotiku, napětí, romantiku a samozřejmě dobrý konec

Mája873
Mája873
11.05.2021 5 z 5

Tak už mám dočtený poslední díl, ...knížka se mi moc líbila, příběh se hezky vyvíjel a měl spád, takže se mi krásně četlo...Anna a Christien mi budou chybět, hlavně to jejich špičkování :-)... jsem ráda, že jsem si jí koupila a všem jí můžu jedině doporučit

Anastazie0810
Anastazie0810
08.05.2021 3 z 5

Závěr asi jedné z nejkritizovanějších sérií vůbec. Vůbec nechápu na jednu stranu proč. Je to psáno jako erotický román. A o erotice to i z velké části je, spíše však o intimitě mezi partnery. A nerozumím těm co si to koupí a pak píšou nenávistné recenze. Přece nikde není psáno, že v knížce najdete moudrost světa, nebo že by v ní byl nějaký přesah, co ve vás zůstane.
Stále však cením autorku za to co dokázala. Byla jedna z prvních co začala tento žánr psát. A zvládla to skvěle.
Mě se kniha četla dobře a rozhodně jsem ráda, že jsem to dočetla abych si o tom mohla udělat objektivní názor.

Jita160
Jita160
30.04.2021 5 z 5

...je to už pár let co jsem tuto trilogii četla,ale ráda se k ní vracím.
Pro mě to byl knižní zážitek.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
19.04.2021 3 z 5

Je to lepší díl než předchozí dva díly. Anna už si prosazuje konečné svou a nenechá si úplně poroučet. To je dobře. Řekla bych, že dospívá. Ale ta rádoby kriminální zápletka je opravdu nepovedené. Nedává naprosto žádný smysl. Je jakoby násilím stvořená, aby knihu okořenila. Smutné je, že jí naopak škodí.

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených7 998x
Knihotéce1 323x