Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

Terry11
22.05.2013 3 z 5

No tak nevím...Nechápu, proč je tady autorka Erika Mitchell, když na originále je stále ještě E.L.James. Každopádně musím říct, že ta inspirace Twilightem už je takřka pryč, Ana se už tak nečervená, není nemotorná a více trucuje. A protože má angličtina není tak dokonalá, nerozčilovaly mě stejně popisované erotické pasáže, jako se mi to stávalo u předcházejícíh dílů v mateřštině. Jenom by to mělo být proboha kratší, té vaty tam je víc než zajímavých úseků. Popis nezáživné svatební cesty tvoří skoro čtvrtinu knihy, další cesty tam jsou jen proto, aby "šukání" mělo jinou kulisu (letadlo, vila v Aspenu, na parkovišti...). Detektivní zápletka je fakt k smíchu, že se do nedobytného Christianova bytu dostane dotyčný zločinec hned dvakrát, no to mě tedy podrž (Taylore)! Proč je Christian takový, jaký je, se zúží jen do několika odstavců, což je přitom to, proč se do trojky člověk pustí.. Jo, abych nezapomněla - opět po příkladu Twilightu, poslední kapitoly jsou psány z pohledu Christiana, takže si čtenářka užije.

FreedoomKate
11.05.2013

Ikdyž byl třetí díl, co se chování týče předvídatelný, tak se moc líbil, jako celá trilogie. Hlavně jsem ráda, že se Anna v třetím díle začala chovat dospěleji a ten konec byl také super. Škoda, že už je konec :D

xmart15
09.05.2013 3 z 5

Třetí díl byl tedy nejslabší. Nepřekvapil mě konec a la žili šťastně až do smrti:) Ale zase musím uznat, že jsem to přečetla velice rychle, to se autorce v každém dílu podařilo na jedničku.

Lucy-é
06.05.2013

3. díl jsem přečetla tak říkajíc jedním dechem.... nicméně tenhle díl mě moc neuchvátil. V tomhle díle aspoň přibyla nějaká ta akce. I když vždy velmi rychle vyřešená aby mohla přijít na řadu další tentokrát mnohem dramatičtější. Jedno plus autorce Anna se začala chovat dospěleji (v epilogu)

jaja91
13.04.2013

Knihu jsem četla před jistým časem v aj a musím uznat, že se mi líbila asi nejvíc ze všech tří dílů - alespoň je tam nějaká akce, ale každý krok je poměrně dost předvídatelný. Nicméně kniha je velmi čtivá, a abyste věděli, proč po tom všichni šílí, doporučuji přečíst.

wesulle
09.04.2013 odpad!

Tak jsem konečně dočetla celou trilogii. A zdůrazňuji to slovo KONEČNĚ! První díl byl celkem slibný (ne jazykově, ale příběhově), druhý díl hezky navazoval na předchozí a byl ještě o krapet zajímavější, ale tenhle třetí díl??? Jedním slovem katastrofa. Nevím, co mají všichni s tím happyendem. Mně lezlo krkem, že to bylo všechno příšerně přeslazené. Všechno bylo předvídatelné, nic nepřekvapilo. 3/4 knížky bylo jen plkání o ničem, až v poslední 1/4 se začalo něco dít. Podezřívám autorku z toho, že po přečtení první části knihy si uvědomila, že je o ničem, tak na závěr přidala trochu akčních scén, které jakoby se do knihy vůbec nehodily. Jen aby kniha byla alespoň o něčem. Ke konci jsem už přeskakovala celé odstavce, jen abych se konečně dobrala k tomu "přesladkému" konci. Nevím proč, ale při čtení jsem se chvilí cítila jako kdybych četla Lanczovou, kterou jsem měla ráda, když mi bylo 13 let. Každý, ať si udělá závěr sám, ale za mě je to rozhodně velký palec hodně hluboko dolů!
PS: Svůj komentář bych zakončila oblíbenými slovy naší češtinářka na gymplu: "Ona je to taková pokleslá plážová četba. Ono je totiž úplně jedno, jestli se vám jedna půlka knihy omáchá.... "

fionKa
08.04.2013

Spokojenost :D Čteno v aj... A doufám že That´s all... FOR NOW je vážně JENOM for now :DD Každopádně se těším a jsem MOC spokojená s epilogem :DD

adam.ruby
02.04.2013

já jsem četl jen kousky první knihy, ale jen proto, abych zjistil, co je na tom takové boom, rozhodně nesdílím takové nadšení, obsahové odkrývá některé věci, které jak tady někdo píše: Žádná žena dobrovolně nepřizná, že tuto knížku čte, ale ve skutečnosti ji zhltne většina z nás za dvě noci, ------tak to je prdel asi :) ...není to problém sexu, ten mám rád, a patří k životu, ale problém mám z obsahem, slovník je místy drsný a to si myslím, že patřit k životu nemusí - tato kniha zaujala spíše díky praktikám SM - a těch neuvěřitelných orgasmech, ale jo, je to každého věc, každému se líbí něco jiného a každý v zřejmě v každé knize najde něco jiného, já jsem v téhle našel málo, chyběl mi tam zajímavější příběh, ne že by tam úplně nebyl, ale bylo to velmi slabé, jenom o jednom, žádné překvápko, nic se člověk svým způsobem nedozví, to si mohu přečíst Magazín o autech a budu vědět, že to je o autech - a to mě auta fakt neberou :) Ale na druhou stranu musím říct, že se mi líbilo, jak autorka popisovala z pohledu Any, jak je z Greye hotová a na měkko, to se mi líbilo, ale pak to bylo fakt jen o jednom. Rozhodně dávám přednost termínu: milovat než šukat :(

ttinecka
29.03.2013 3 z 5

četla jsem v angličtině, českým překladem se obtěžovat nebudu... happily ever after, daleko od reality, o něco lepší než první dil, ale i tak jsem to dočítala jen pro to, že málokterou knížku odkládám

Eneo
17.03.2013 3 z 5

Ne, tohle opravdu není moje kafe... tři hvězdičky snad za to, že obdivuju autorku, že dokázala zaujmout tolik lidí, ale kvalitní literaturou bych to neoznačovala. Snad to plní účel navození určité nálady.

AnnMa
12.03.2013 5 z 5

Jak se říká u filmů - nejlepší je vždycky první díl, tak u této trilogie to neplatí... Upoutaly mě všechny díly, ale tenhle poslední je pro mě nejlepší :) Určitě nezůstanu jen u jednoho přečtení

Selvaga
12.03.2013

Také můžu vřele doporučit. Četla jsem v angličtině, ale až vyjde překlad tak si ji přečtu znova.

s_lina
09.03.2013 2 z 5

Čítala som ju v originále a pre mňa to bola najslabšia kniha z celej trilógie. Chýbala mi tam poriadna zápletka, až ku koncu knihy (asi posledných 200 strán) sa konečne niečo začalo diať a koniec bol sladký, ale pekný.

srutkovaa
09.03.2013

Nemohla jsem čekat na českého vydání, tak jsem se pustila do originálu. Do třetice všeho nejlepšího. Úžasný konec a určitě na žádný ze tří dílu jen tak nezapomenu!!!!

JToman
06.03.2013 5 z 5

Já , trilogii určitě doporučuji,mě se líbila. Mám ji přečtenou ( v polském překladu),a ten je dobrý a dobře se taky čte. Vlastně jsem si tuto serii koupila podle...( no, celkem kladných recenzí, i když byly i záporné..někdy hodně záporné ) Řříkala jsem si , že to budou asi vyhozené peníze, ale nebyly. Pro mě né! Hlavní protagonisté, vlastně k sobě hledají cestu , celé tři díly, až si člověk říká, že by to sám rád prožil. A co se týká sexu, ( někteří namítají, že je ho tam hodně, já bych jim poradila ať ji teda nečtou...) já v tom nevidím problém, právě naopak, protože to patří k životu. Grey se brání lásce celé tři díly, ale nakonec jí......to si přečtětě sami
Dodatek : řada čtenáři uvádí, že je to cituji "sračka" a pod. ...já se ptám a co není......

Fenixx
06.03.2013 4 z 5

Velmi čtivé, ze všech tří dílů nejlepší. Žádná žena dobrovolně nepřizná, že tuto knížku čte, ale ve skutečnosti ji shltne většina z nás za dvě noci :-) A kdo si před tím (na zapřenou samozřejmě!) ještě přečetl Stmívání až do konce, baví se o to víc :-)

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 019x
Knihotéce1 328x