Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4096 4096

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

Janiss_89
10.09.2013 4 z 5

Líbil se mi míň než zbylé dva. Kniha o tom, jak Ana zkrotila Christiana a to mi vadilo. Ale za konečný pohled Christiana dávám autorce +, tím si u mě šplhla.

dzules
08.09.2013 2 z 5

nejhorší díl, vypadá to, že to je ušité horkou jehlou. Literárně krize největší a příběhově to vyznívá, že i autorka to chtěla mít už rychle odbyté.

r.e.n.a.t.k.a
08.09.2013

Přečetla jsem jí stejně rychle jako dva předchozí díly. Chvíli napínavá, chvíli hodně podobná předešlým dílům, ale stále se čte dobře. Myslím si, že příjemné ?zakončení? trilogie. Věta "A to je konec - zatím" je na konci knihy zajímavou předzvěstí. :D

Lůca1
27.08.2013 4 z 5

Dobře se čte, občas je to monotóní, jindy velice napínavé.

mikaella
23.08.2013

nejhorší díl z celé trilogie, nuda, kdyby to skončilo dvojkou, bohatě by to stačilo, tohle bylo k ničemu, jenom sex, on se naštval na ní, omluvy a zase sex stále dokola...

Iris313
19.08.2013

Pro mě ze všech dílů nejhorší, byla jsem zklamaná, přesto dočetla do konce.

makovec.h
15.08.2013 2 z 5

Třetí díl jsem dočetla v podstatě jen ze slušnosti. Oproti prvnímu dechberoucímu a druhému ještě stále zajímavému dílu vám je tato kniha špatná. Kdybych to věděla dříve, tak bych ji vůbec nečetla.

decemlineata
13.08.2013

První díl je úchylná četba,další jsem si našla na netu a byla jsem zvědavá jestli je to stejný brak .
Není...je to ještě horší a nechápu,že je to tak úspěšné.
Reklama je masivní, ale nákup knihy jsou vyhozené peníze.

Jarka 55
07.08.2013

Myslím ,ze to nemá s literaturou nic společného. Proste úchylné.
Ale musím uznat ,že "píárko" - super ! Splnilo to svůj účel a to ,ze to vydělalo prachy!
To byl jediny důvod proč kniha vznikla.

Askarinka
05.08.2013 2 z 5

Čekala jsem od celé serie trochu víc,ale nakonec to celkem ušlo. Knížky se dobře četly. Pro mě odpočinkové čtení, u kterého se nemusí moc přemýšlet...

kacenace
04.08.2013

Co na to říct? Celá série mě připravila (naštěstí jen) o 4 dny života a moje pocity? Jsem ráda, že jsem knihy nekupovala a víckrát se k nim už nevrátím. Možná to prostě není můj žánr, možná byla chyba navázat tím na Keplera, Larssona a Olsena, ale možná mi prostě jenom vadí multiorgastická hlavní hrdinka, která dokáže během pár týdnů vyléčit psychicky narušeného, chladného a sadistického řeckého boha, který ji dovede na vrchol pouhým pohledem. Možná nejsem zvyklá na chudý slovník autorky, množství vulgarismů a chybějící děj a absolutní nepotřebu přemýšlení a možná mi vadí, že mě první kniha rozčílila už na sté straně. Dočteno spíše silou vůle a protože nerada odkládám nedočtenou knihu (či sérii).

Bet
04.08.2013 2 z 5

Třetí díl nuda,nuda první dva jsem četla 4x ale třetí už číst nemusím. Stačilo to jednou :(

yaweena
02.08.2013

Ohodnotila jsem první knihu jako odpad, a proto bych tomuhle dodala status možná odpad odpadů. I když ano, asi bych si neměla stěžovat, tady jsem konečně našla děj, na který jsem čekala v průběhu celé série. Hurá, asi padesátistránkový záchvěv děje se přece jen našel!
Měla bych mít vážně radost, jenže mě štve, čeho je autorka vlastně schopná. Chtěla chlápka bez citů? Tak proč z něj udělala žárlivého a zamilovaného, ve kterém není proboha snad ani kousek původní krutosti? Pokud vytvořila postavu, měla jí proboha alespoň nechat charakter, a ne ho zničit, jakmile se jí hodilo. Tím v mých očích ještě klesla a kniha přišla i o ten částečně zajímavý nápad, která na počátku měla mít.

Dalmatynka
01.08.2013

Čekala jsem od toho víc. První a druhý díl super, tohle už je jen natahování a konec je předvídatelný. Ovšem četlo se to dobře a byla to oddychovka.

šutrák
28.07.2013

Jsem muž... ale přesto, padesát odstínů jsem si se zájmem přečetl, tedy zatím dva díly. Druhý je podle mě lepší než ten první, Stín se chová již přijatelněji a celé to začíná dávat smysl. Při čtení toho prvního dílu jsem v duchu radil Aně - holka, od toho magora rychle uteč, chlap kterej rád bije ženy je nebezepečnej úchyl a nic pro tebe, nebo žádnou jinou. (Kolik Vás žen v reálném životě však takoví týpci přitahují a pak se diví, že skončí s modřinami.) Tenhle román je ale o něčem jiném - ta žena ví, že ten muž je ulítlý, přiznal se ji a chce se kvůli ní změnit, ona mu chce pomoci. Držím oběma palce a doufám v happy end.
Ještě něco. Já jsem nikdy nečetl žádný jiný "erotický" román ani červenou knihovnu, tak nemám s čím srovnávat. Ale - není to vůbec špatné. Postavy jsou zajímavé, příběh má spád, napsané je to obstojně. Jediné, co mi tam trochu leze krkem, jsou opakující se sexuální scény, s dost nepravděpodobným průběhem (tedy technicky - oba jako na povel opakovaně "vybuchující", navíc po - pro ženy - dost netypickém důvodu "výbuchu", tedy po klasickém "sem, tam").

Neby
26.07.2013

Další nastavovaná kaše?

Lucynka
24.07.2013 5 z 5

Všechny tři díly mě naprosto uchvátily. Na tento poslední díl jsme byla velice zvědavá a jako dva předchozí mě nezklamal :) Na přečtení mi stačilo 10 hodin a celá kniha byla u konce. Děj byl naprosto úžasný od začátku až do úplného konce :)

Sendy67
24.07.2013 odpad!

Pořád dokolečka dokola ty samé výrazy a obraty, ta samá slova, kostrbatá větná skladby a dějově bída. Žádný posun. Škoda času.

Lea239
23.07.2013

Uff... První díl jsem přečetla během snad tří dnů, druhý taky, ale třetí díl louskám už pomalu třetí týden a ještě furt nemám dočteno. Je to neustále dokola, Ana buď řve, nebo souloží, Christian je buď nadržená měkota, nebo naštvanej vládce vesmíru... Je to dost únavný a nezáživný. Z těch Aniných nálad jsem měla dojem, že je těhotná. Napadlo mě si to vyhledat v textu (na pc) a když jsem se podívala na číslo stránky, kde se tohle téma začalo řešit, tak jsem šla málem pod stůl (protože je to pomale na konci, bože).... Příšerně roztahaný, klidně bych z toho vyhodila 150 stránek (v překládané verzi v pdfku je to třetina knihy, jak tak koukám na neuvěřitelných 650 stran v popisu této knihy), které jsou o ničem, erotický scény pořád dokola, mění se jenom to, jestli to dělají v posteli, na gauči nebo o metr vedle, prostě nuuudaaa... Akce začne aspoň trochu až v nějaké poslední třetině, abychom si pak zase mohli všichni přečíst, jak Ana bulí a Christian vyšiluje... V mém pomyslném žebříčku knih tohoto typu je naprostá topka BDB a Crossfire. Tohle je takový slabý odvar, navíc z vody..

Ghita
20.07.2013

Z prvního dílu jsem byla velmi nadšená,byla to má první přečtená kniha z tohoto žánru. Druhý díl si u mě obstál taky velmi dobře a proto jsem se velmi těšila na poslední díl trilogie, která je známá snad po celém světě. Už když jsem se dostala do půlky knížky byla jsem velmi zklamaná....pro mě to bylo nezáživné...hádky,sex,usmíření,hádky..a zase dokola.
A myslím,že si autorka doslov mohla odpustit. Na mě to bylo až moc přeslazené