Grey

Grey
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260317/bmid_grey-IVm-260317.jpg 3 1727 1727

Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?... celý text

Romány Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian , 2015


více info...

Přidat komentář

Agnes666
11.06.2024 4 z 5

Christianova verze mi přijde o dost zajímavější než ty z pohledu Any, ve které mě dost překážely věčné zmínky o vnitřní bohyni… Škoda jen, že z jeho minulosti není v knize víc informací, jeho psychologie je dost zajímavá a v podání autorky i čtivá.

Littlemonday
05.06.2024 2 z 5

50 odstínů netřeba nikomu představovat, tato erotická série utrhla rodidla nejedné z nás, pan Grey a jeho temná stránka. A spousta peněz.

Trilogii jsem četla hodně let zpátky, pamatuju si, že to byly hrozné bichle, styděla jsem se to otevřít v metru, protože jsem chodila na střední a v tu dobu naprosto všichni věděli, o čem si čtu.

K dílu z pohledu Greye jsem se dostala až teď a naštěstí moje očekávání nebylo vysoké.

Čekalo mě přes 550 stran, které byly až na pár momentů úplně stejné jako první díl trilogie. Popis stejného sexu, tuny stejných e-mailů, kopie všech situací. Jako možná se ptáte, co jsem čekala, když jsou to dva lidi, kteří zažili stejné věci. No, já doufala, že bude shrnutá celá trilogie a dostanu maximum Greye. Any bylo už dost. Ale kdeže - je jí plný i Grey. Jejích pocitů, nálad a fňukání. A on sám je v tomto doplňkovém díle taky strašná hekna. “Co je to za pocit, to vůbec neznám… jako bych se bál, že o ni přijdu. Malinko utrpení, nebudu lhát. Asi to raději nečtěte.

Hvězdu dávám za styl, ten je pořád fajn a dobře se kniha čte. A jednu pro Christiana, protože i když autorka mě chtěla unudit, stále chci svého Greye.

2/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme


dencazrnu
03.04.2024 5 z 5

Knihu 50 odstínů šedi není třeba nikterak představovat. Myslím, že všichni, víme, o co se jedná. Kniha Grey nám přináší pohled Christiana a máme tak možnost prožít celý příběh znovu avšak tentokrát maličko jinak.

Když jsem si přečetla hodnocení na databázi knih, nepřestávala jsem se místy divit. Čtenáři si stěžují, že autorka více méně přepsala původní příběh a něco málo doplnila. Já si tak říkám a co jako čekali? Je jasné, že tady není příliš velký prostor pro to, aby vznikl úplně nový příběh. Přeci nečekali, že to bude úplně nový příběh....?

Já jsem s knihou byla maximálně spokojená. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Celý příběh jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbily pasáže, kdy jsme se dostali do dětství Christiana a některé věci tak dostávají větší smysl. Čtenář má šanci pochopit, proč je Christian tak tajemný, ale na druhou stranu bylo vtipné sledovat, že i on má nějaké city, se kterými si zatím neví úplně rady. Na další dva díly se opravdu těším a jsem zvědavá, co dalšího se ještě dozvíme.

m2056
02.02.2024 2 z 5

Kniha je jak to viděl muž z jeho pohledu bohužel kdo zná první díl tak bude zklamán protože už člověk zná jak bude příběh probíhat chce to vymyslet paní spisovatelko něco nového tohle je jak vyprané prádlo dávat znovu do pračky.

Nelasp
03.09.2023 3 z 5

Četla jsem původní trilogii, tak jsem byla zvědavá i na to, jak celou věc a všechny události viděl sám Ch.T. Grey... Neboli chodící červená vlajka, Jak by řekla generace z :)

Ronny97
23.07.2023 5 z 5

Dokonalé spojení dramatu, romantiky a erotiky. Na odlehčení ideální volba.

Snapeova
20.07.2023 2 z 5

Autorka oprášila starý textový soubor, něco změnila, něco přidala a odstranila Aninu vnitřní bohyni, toť vše.

Původní trilogii jsem četla. Tehdy to bylo fajn oddychové čtení. Bylo to něco nového a mělo to něco do sebe.

Čekala jsem, že Grey bude shrnutí všech tří dílů z pohledu Christiana. Výběr toho nejzajímavějšího plus rozebráni osobnosti Christiana. Vždyť z toho mohlo být docela slušné dílo. Místo toho jsem četla milion těch stejných sexuálních scén, co už jsem kdysi četla z pohledu Any a milion stejných emailů, kteří si ti dva vyměnili.
Velká škoda promarněného potenciálu.

VeruMalfoy
24.04.2023 3 z 5

Tato kniha je mnohem lepší než první kniha 50 odstínů z pohledu Anny. Přijde mi taková více uvěřitelná a více propracovaná. Dej mi zde přijde o mnoho bohatší. Nevím, jestli je to tím, že mezi čtením obou porovnávaných knížek uplynulo několik let, možná ano, ale možná je to také tím, že se prostě tak ucelená postava autorce psala mnohem lépe než Anna. U knížky jsem se dokonce i zasmála a bylo velice osvěžující nakouknout Christianovi do hlavy a zjistit, proč se chová tak, jak se chová. Nelituji toho, že jsem se do knížky pustila.

Gabriela143
23.04.2023 4 z 5

Knihu čítam druhýkrát a aj keď ma už tak neberie, stále sa číta veľmi dobre. Z pohľadu Christiana je to podľa mňa lepšie, síce vulgárnejšie, ale žiadna opakujúca sa "vnitřní bohyně".

Tamirai
16.04.2023 3 z 5

Pre mňa také priemerné čítanie. Ja som bola na tento diel z pohľadu Christiana zvedavá, no to to také nemastné-neslané, ale zase stále dobré čítanie - no pohľad Any ma bavil viac.

Eva_Skala99
16.11.2022 5 z 5

Srdeční záležitost. Není to čtení pro každého. Ale kdo má rád romány se sexuální tématikou, tak se zde určitě najde. Doporučuji!!

Bryel
13.07.2022 4 z 5

Nemám srovnání s původními knihami z pohledu Any, každopádně se mi tato kniha velmi líbila. Mužský pohled je zde barvitý, vtipný a je to příjemná změna.

Péťa Z.
14.05.2022 4 z 5

Je to pár let, co jsem tohle četla. Z pohledu Christiana to bylo zajímavější než z pohledu Anastasie v Padesáti odstínech. A jak už někdo zmiňoval - je to jazykově lépe zpracované. U předchozí série mi trochu vadil jednoduchý styl psaní a opakování výrazů.

Michelleee
18.02.2022 4 z 5

Určitě zajímavé čtení i z pohledu Christiana.

rampapa
25.11.2021 5 z 5

Na pohled Christiána jsem byla hodně zvědavá a bylo to super. Moc se mi to líbilo. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

princesse
15.11.2021 5 z 5

Skvěle jsem si početla. Nečetla jsem ani jeden z dílů, pouze jsem viděla filmy a vůbec to nevadilo. Rozhodně jsem spokojená.

Rapeh
07.11.2021 5 z 5

Knihu jsem dočetla podruhé a velmi dobře se četla. Moc se mi líbil pohled Greye. Hodně věcí člověk s jeho pohledu pochopil. Domnívám se že na knihu bude jinak reagovat mladší ročník a střední ročník ( který si již něco prožil )

zandu
05.11.2021

Nebudu hodnotit hvězdami. Sto stran před koncem jsem knihu odložila. Začalajsem se nudit a už se mi ani nechtělo dočítat. Ale musím říct, že mě bavila (alespoň chvíli) víc než Stmívání pohledem Edwarda :-)

Sabina335
10.10.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla s odstupem několika let, co bylo napsáno Padesát odstínů šedi. A musím říct, že mi tato kniha přišla mnohem lépe napsaná.

Zozol.ka
31.08.2021 3 z 5

Jedním slovem - "Ach". O tolik lepší, než originál, ale o tolik. Bylo fajn, to prožít po tolika letech znovu. Už se klepu na třetí - sedmi-set stránkové pokračování.