Darker

Padesát odstínů temnoty pohledem Christiana Greye. Prožijte znovu vášeň Padesáti odstínů temnoty očima Christiana Greye prostřednictvím jeho vlastních slov, zmučených myšlenek, úvah a snů. E L James se vrací do světa Padesáti odstínů v hlubším a temnějším pohledu na milostný příběh, který okouzlil miliony čtenářů celého světa. Jejich spalující a smyslný poměr vyústil v hluboký žal a výčitky, přesto nedokáže Christian Grey vyhnat Anastasii Steeleovou z hlavy, natož z krve. Odhodlaný získat ji zpět, pokouší se potlačit své zvrácené touhy i potřebu absolutní kontroly a snaží se milovat Anu za jejích vlastních podmínek. Hrůzy jeho dětství ho však pronásledují dál, zatímco Anin úskočný šéf, Jack Hyde, chce zjevně Anu pro sebe. Pomůže Christianovi důvěrník a terapeut, doktor Flynn, čelit jeho démonům? Nebo ho majetnictví Eleny, jeho svůdkyně, a vyšinutá oddanost Leily, jeho bývalé submisivní společnice, vtáhnou zpět do minulosti? I kdyby si Christian opět vybojoval Anino srdce, může tak temný a osudem zdeptaný muž doufat, že si jej udrží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380648/darker-JGr-380648.jpg 4223

Padesát odstínů / Fifty Shades

Vydáno, Baronet

Darker: Fifty Shades Darker as Told by Christian, 2017

Kniha Darker

cukrovka

Dostala jsem přesně to co jsem očekávala - jednoduchý děj s erotikou. Pohádka o miliardáři s temnou minulostí a chudé dívce, která ho zaujme. Vše okořeněno erotikou. Příběh vyprávěný z pohledu Christiana mi přišel zajímavější než ten z pohledu Any.

LenRan

Vybrala jsem si k přečtení z této série díl Darker, který má tady nejvyšší hodnocení. Byl to ale omyl, docela jsem se nadřela, abych to dočetla. Zbytečně dlouhé a opravdu hrozně napsané, neustálé omýlání "slečno Steelová, to" a "pane Grey, tamto" a kdyby si autorka odpustila jejich podpisy v emailech, byla by kniha poloviční. Nerada dávám Odpad!, zvlášť, když jsem nad čtením strávila tolik času, tak jedno pozitivum jsem našla, obálka je pěkná :) a jedna* je na světě. Jo, a vzkaz pro překladatele: Baby, se fakt do češtiny nepřekládá bejby! To mi drásalo nervy snad nejvíc!

Elize

Autorka v tomto díle dokazuje, že je na tom jazykově daleko dál, než když psala 50 odstínů. Kniha je pěkně zpracovaná, jak jazykově, tak příběhově - myšlenky hlavního hrdiny jsou dokonale napsané. Nejvíc oceňuji, že je na knížce poznat, že si s ní autorka dala skutečně práci - najdete zde detaily o motorech na plachetnici nebo vrtulníku, která plachta je na co, rychlosti uzlů, nebo například celkem podrobný rozbor panelu na solární pohon. Jedná se nejspíš o jedinou knihu, kde je uvěřitelně vylíčené, že hlavní hrdina je multimiliardář-podnikatel. Rozhodně doporučuji! Velmi kvalitní kniha v tomto žánru

Ivanka83

Další super čtení na deštivé večery. Ale ještě by to chtělo i třetí díl očima Christiana Greye.

Dudek25

Mě se líbil více pohled od Christiana Graye kniha se četla hezky škoda že není i třetí díl..

ElikaS

Stejně jako v případě prvního dílu, se mi i v případě toho druhého líbil příběh vyprávěný Christianem o něco víc než příběh očima Any.

Myška43

Z pohledu Christiana se mi kniha líbila více. Díky tomu jsem mohla porozumět tomu, jak se chová, jak v určitých situacích jedná, jak přemýšlí. Bylo fajn sledovat, jak se díky své lásce k Aně snaží a jak je Ana trpělivá a chápavá. Takže za mě ano, stojí za přečtení.

Sam33

V době karantény jsem se dostala od fyzických knih ke čtečce (poprvé v životě), kde jsem našla tuhle knihu. Upřímně nejsem fanoušek Odstínů a ani jsem je nečetla. Ale jelikož karanténa, tak jsem se do toho pustila (a sem i přiznám, že mě uklidňovalo, že díky čtečce nikdo doma neví co čtu a neutahuje si ze mě).
Takže ano, vím že je to druhý díl psaný z jeho pohledu a vůbec mi nevadí, že některé drobné souvislosti z předchozí knihy mi unikají. Ovšem příběh jako takový z jeho pohledu mi přijde daleko lepší. Tím, že je to dospělý chlap, byť v této knize dost fňuká a plazí se před Anastasií, mi přijde kniha zajímavější. Jinak se samozřejmě jedná o oddychovku pro ženský, jen teda ty sexuální scény mi přijdou na jedno brdo. Nejsem cílová skupina, za kterou teda já považuju ty maminy okolo padesátky, ale možná to bylo i tím, že v tomhle díle moc nechodí do té své mučírny, ale nic mě nepřekvapilo. Sexuální styk popisovaný pořád na jedno brdo, stále ty stejné slovní obraty  (já tě tak chci, Ano), v podstatě pořád ta samá poloha milionáře a vždycky přichází orgasmus u obou společně  (což teda nechci nikoho urazit, ale mě se to teda nestává ve 100 % případů). A ještě mě fascinuje, že oba můžou třeba i pětkrát denně v jakoukoli denní i noční hodinu a únava asi vůbec neexistuje, respektive se o ní mluví, ale ta touha je větší. Takže z mého pohledu je tam toho sexu zbytečně moc i když je vlastně hrozně nudný a bez nápadů. Ale jelikož je to sexuální román, tak tam logicky musí být.
Do toho mě dost fascinuje, že Christian působí na okolí  velmi sebevědomě, jistě a cílevědomě, ale uvnitř je to absolutně zoufalý, sebe si nevážící uplakánek, který nemá ani kapsu sebeúcty. Což teda mě, ač nejsem psycholog, připadá dost zvláštní. Vybuduje si firmu, je bohatý, ale nedokáže se na sebe podívat do zrcadla? Neustále sám sebe nazývá zmrdem?
Zkrátka pro mě to bylo velmi velmi oddechové čtení, kterého ale nelituju. V trilogii dál pokračovat nebudu, nejsem totiž cílovka, takže o tvrdém sexu nemusím jen fantazírovat, ale můžu ho jít si užít.

Skóre
Skóre