Darker

Darker https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380648/bmid_darker-JGr-380648.jpg 4 419 79

Padesát odstínů temnoty pohledem Christiana Greye. Prožijte znovu vášeň Padesáti odstínů temnoty očima Christiana Greye prostřednictvím jeho vlastních slov, zmučených myšlenek, úvah a snů. E L James se vrací do světa Padesáti odstínů v hlubším a temnějším pohledu na milostný příběh, který okouzlil miliony čtenářů celého světa. Jejich spalující a smyslný poměr vyústil v hluboký žal a výčitky, přesto nedokáže Christian Grey vyhnat Anastasii Steeleovou z hlavy, natož z krve. Odhodlaný získat ji zpět, pokouší se potlačit své zvrácené touhy i potřebu absolutní kontroly a snaží se milovat Anu za jejích vlastních podmínek. Hrůzy jeho dětství ho však pronásledují dál, zatímco Anin úskočný šéf, Jack Hyde, chce zjevně Anu pro sebe. Pomůže Christianovi důvěrník a terapeut, doktor Flynn, čelit jeho démonům? Nebo ho majetnictví Eleny, jeho svůdkyně, a vyšinutá oddanost Leily, jeho bývalé submisivní společnice, vtáhnou zpět do minulosti? I kdyby si Christian opět vybojoval Anino srdce, může tak temný a osudem zdeptaný muž doufat, že si jej udrží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Darker: Fifty Shades Darker as Told by Christian , 2017

Jita160
01.05.2021 5 z 5

Christian a Anna pro mě srdeční záležitost.Rada se k nim zase někdy vrátím.
Doporučuji přečíst každé ktera má ráda erotické romantické příběhy,který tento rozhodně je.

Lucuschka
15.03.2021 3 z 5

Hezké doplnění příběhu - pohled Christiana byl zajímavý a určitě mi pomohl lépe pochopit jeho myšlenkové pochody a jednání :-)

Sandule44
07.03.2021 4 z 5

Super :)

Tebby
14.02.2021 3 z 5

Slabší než první díl trilogie Grey, přesto stále mnohem vtipnější a čtivější než jeho protějšek z původní série.

Vendy1993
04.02.2021 4 z 5

druhý díl napsaný z Christianova pohledu a opět lepší než když si to čtu z pohledu Anny (boha ona je taky někdy pěkná kráááááá.....). Už se těším na poslední díl ;)

Nika30
07.01.2021 4 z 5

Doplněna prázdná místa ohledně jeho děsů. Člověk se dokáže lépe vcítit do postavy a do jeho strachů.

Nik97
19.11.2020

Já jsem spokojená. Čte se to dobře, hladí to na srdci, Anna mi tak nějak připomíná, že důležitá je laskavost k sobě (nedělat, co nechci a co je přes hranice), ale i laskavost k muži (je tak záhadně klidná i přes všechny jeho nesnesitelnosti)... A že by to byla cílovka pro starší maminy - to si nemyslím, znám spooustu žen kolem dvacítky, které prostě rády čtou červenou knihovnu a nechávají se inspirovat. Líbí se mi, že můžu číst ty samé situace z obou pohledů. Občas mi přijde, že mám takového chlapa (bez těch milionů a vrtulníku) doma a od Anny si většinu situací, které řeší laskavostí a klidnou hlavou, nechávám k zamyšlení.

K názoru ostatním: samozřejmě, je tam hodně sexu a 100 % orgasmů, trochu naivní. A Christian a jeho pocity viny a nesebevědomí - z pohledu psychologa běžné - jde si za cílem podnikání, vše ostatní včetně srdce uzavřel, nikoho k sobě nepustí, proto miluje kontrolu a plánování, ve vztazích se nedokáže uvolnit a těžce ukazuje srdce, pocity, proud myšlenek a jen těžko upraví hranice tvrdě nastavených pravidel.. Myslím, že bychom se všichni divili, kolik takových lidí opravdu existuje a společné by řada z nich měla i to obrovské trápení z dětství a díky tomu neschopnost projevit emoce a lásku...

cukrovka
04.10.2020 5 z 5

Dostala jsem přesně to co jsem očekávala - jednoduchý děj s erotikou. Pohádka o miliardáři s temnou minulostí a chudé dívce, která ho zaujme. Vše okořeněno erotikou. Příběh vyprávěný z pohledu Christiana mi přišel zajímavější než ten z pohledu Any.

LenRan
17.09.2020 1 z 5

Vybrala jsem si k přečtení z této série díl Darker, který má tady nejvyšší hodnocení. Byl to ale omyl, docela jsem se nadřela, abych to dočetla. Zbytečně dlouhé a opravdu hrozně napsané, neustálé omýlání "slečno Steelová, to" a "pane Grey, tamto" a kdyby si autorka odpustila jejich podpisy v emailech, byla by kniha poloviční. Nerada dávám Odpad!, zvlášť, když jsem nad čtením strávila tolik času, tak jedno pozitivum jsem našla, obálka je pěkná :) a jedna* je na světě. Jo, a vzkaz pro překladatele: Baby, se fakt do češtiny nepřekládá bejby! To mi drásalo nervy snad nejvíc!

Elize
30.07.2020 5 z 5

Autorka v tomto díle dokazuje, že je na tom jazykově daleko dál, než když psala 50 odstínů. Kniha je pěkně zpracovaná, jak jazykově, tak příběhově - myšlenky hlavního hrdiny jsou dokonale napsané. Nejvíc oceňuji, že je na knížce poznat, že si s ní autorka dala skutečně práci - najdete zde detaily o motorech na plachetnici nebo vrtulníku, která plachta je na co, rychlosti uzlů, nebo například celkem podrobný rozbor panelu na solární pohon. Jedná se nejspíš o jedinou knihu, kde je uvěřitelně vylíčené, že hlavní hrdina je multimiliardář-podnikatel. Rozhodně doporučuji! Velmi kvalitní kniha v tomto žánru

Ivanka83
19.06.2020 5 z 5

Další super čtení na deštivé večery. Ale ještě by to chtělo i třetí díl očima Christiana Greye.

Dudek25
09.06.2020 5 z 5

Mě se líbil více pohled od Christiana Graye kniha se četla hezky škoda že není i třetí díl..

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Stejně jako v případě prvního dílu, se mi i v případě toho druhého líbil příběh vyprávěný Christianem o něco víc než příběh očima Any.

Myška43
09.05.2020 5 z 5

Z pohledu Christiana se mi kniha líbila více. Díky tomu jsem mohla porozumět tomu, jak se chová, jak v určitých situacích jedná, jak přemýšlí. Bylo fajn sledovat, jak se díky své lásce k Aně snaží a jak je Ana trpělivá a chápavá. Takže za mě ano, stojí za přečtení.

Sam33
06.05.2020 2 z 5

V době karantény jsem se dostala od fyzických knih ke čtečce (poprvé v životě), kde jsem našla tuhle knihu. Upřímně nejsem fanoušek Odstínů a ani jsem je nečetla. Ale jelikož karanténa, tak jsem se do toho pustila (a sem i přiznám, že mě uklidňovalo, že díky čtečce nikdo doma neví co čtu a neutahuje si ze mě).
Takže ano, vím že je to druhý díl psaný z jeho pohledu a vůbec mi nevadí, že některé drobné souvislosti z předchozí knihy mi unikají. Ovšem příběh jako takový z jeho pohledu mi přijde daleko lepší. Tím, že je to dospělý chlap, byť v této knize dost fňuká a plazí se před Anastasií, mi přijde kniha zajímavější. Jinak se samozřejmě jedná o oddychovku pro ženský, jen teda ty sexuální scény mi přijdou na jedno brdo. Nejsem cílová skupina, za kterou teda já považuju ty maminy okolo padesátky, ale možná to bylo i tím, že v tomhle díle moc nechodí do té své mučírny, ale nic mě nepřekvapilo. Sexuální styk popisovaný pořád na jedno brdo, stále ty stejné slovní obraty  (já tě tak chci, Ano), v podstatě pořád ta samá poloha milionáře a vždycky přichází orgasmus u obou společně  (což teda nechci nikoho urazit, ale mě se to teda nestává ve 100 % případů). A ještě mě fascinuje, že oba můžou třeba i pětkrát denně v jakoukoli denní i noční hodinu a únava asi vůbec neexistuje, respektive se o ní mluví, ale ta touha je větší. Takže z mého pohledu je tam toho sexu zbytečně moc i když je vlastně hrozně nudný a bez nápadů. Ale jelikož je to sexuální román, tak tam logicky musí být.
Do toho mě dost fascinuje, že Christian působí na okolí  velmi sebevědomě, jistě a cílevědomě, ale uvnitř je to absolutně zoufalý, sebe si nevážící uplakánek, který nemá ani kapsu sebeúcty. Což teda mě, ač nejsem psycholog, připadá dost zvláštní. Vybuduje si firmu, je bohatý, ale nedokáže se na sebe podívat do zrcadla? Neustále sám sebe nazývá zmrdem?
Zkrátka pro mě to bylo velmi velmi oddechové čtení, kterého ale nelituju. V trilogii dál pokračovat nebudu, nejsem totiž cílovka, takže o tvrdém sexu nemusím jen fantazírovat, ale můžu ho jít si užít.

michaela.22
07.04.2020 5 z 5

I poté co jsem přečetla sérii Padesát odstínů, jsem se rozhodla že by bylo zajímavé si přečíst děj i z pohledu Christiana a opravdu mne zpracování knihy velice příjemně překvapilo, stejně jako první díl Grey. Kniha se četla rychle, už jen díky tomu, že jsem znala děj, ale jako pro ženu bylo pro mne opravdu obohacující vidět některé věci z pohledu muže. Doufám že brzy vyjde i poslední díl, abych měla knihovnu kompletní. ;-)

DeiDii
02.03.2020 5 z 5

Když vznikl film a já jsem viděla prvních 20 minut, tak jsem absolutně nechápala, proč je to takový trhák a celou tuto sérii jsem dala k ledu. Nedávno jsem dostala chuť si to konečně přečíst a musím říct, že po prvních pár stránkách jsem se do toho začetla a nechtěla jsem přestat. Nyní ten povyk kolem této série chápu. Nakonec jsem se donutila zhlédnout i filmy. Můj prvotní dojem na film zůstal stejný. Film je odbytý, rozhodně z toho mohli získat víc.

Ve chvíli, kdy jsem dočetla všechny 3 knihy z pohledu Any, jsem byla smutná, že to končí. Poté jsem zjistila, že jsou vydané další 2 díly z pohledu Christiana. Četla jsem komentáře, že je to stejné a že se nic nového nedozvíme. Opak je pravdou. Bylo úžasné číst to také z pohledu Christiana. Jeho myšlení, jeho zážitky, jeho reakce. Všech 5 dílů jsem zhltla téměř na jeden zátah a i když jsem věděla, jak to skončí, prostě jsem musela číst dál. Opravdu doufám, že vyjde i třetí díl z pohledu Christiana, moc ráda bych si ho přečetla.

MíšaS.
27.02.2020 2 z 5

Řekněme, že jsem si u této knihy odpočinula. Sice mě někdy bolely zuby z té sladkosti, ale jak říkám, odpočinula jsem si.

h.belaiova
04.02.2020 5 z 5

Tenhle druhý díl mě moc už teda nenadchnul jako ten předchozí. Ale úplně špatné to také nebylo.

Angelika92
27.01.2020 5 z 5

Z pohledu Christiana se mi to četlo mnohem lépe. Hlavně mě zajímala část, kdy se zřítil s vrtulníkem, co se dělo..