Koupit knihy

Erika Mitchell Leonard

E. L. James pseudonym

anglická, 1963

Nahrávám...

Nová kniha

Freed

Freed - Erika Mitchell Leonard

Prožijte znovu vášeň, romantiku a napětí Padesáti odstínů svobody očima Christiana Greye prostřednictvím jeho myšlenek, sebereflexí a snů. E L James se vrací do světa Pad... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 9 knih

Komentáře (42)

Jita160
01.05.2021

Děkuji,
že píšete,protože kvuli vám já čtu.
Jste moje první autorka,moje první kniha jste moje všechno poprvé.Diky vám jsem objevila svět knih.Uz neznám televizi,znám jenom knihy.

evineckY
01.03.2021

Přijde mi velice vtipné, jak se tady všichni intelektuálové a odborníci přes literaturu rozčilují, jaký brak autorka napsala a přitom četli všechny díly a co je ještě horší - nečetli a dávají negativní názory a posílají do odpadu. Víte, co je volba? Já si totiž myslím, že (kromě školy) nikdy nikoho nenutí číst, co nechce . Pro ostatní je totiž odborná literatura, krimi... A jelikož je život i tak dost těžký, ráda se odreaguji u takových naivních a přeslazených knih. Tak prosím, buďte trošičku tolerantní, než začnete kritizovat :-)

Jája92
13.02.2018

Tyto knihy se staly populárními z jediného důvodu. Protože do té doby se o BDSM sice vědělo, ale tak nějak neveřejně, zatímco teď si o tom povídá kdokoliv. Najednou to každý provozuje nebo to zkusil ( BDSM není jedno přivázání při sexu nebo plácnutí přes zadek před sexem) . Autorka nemá sebemenší tušení, co skutečně BDSM je. Čím si subi prochází, co cítí a proč jí vlastně přitahuje dominance. A opravdu panna, která zažije svůj první sexuální zážitek a okamžitě se z ní stane dračice ?! Tomu snad mohou věřit jen ti, kteří nemají zkušenosti. To by pan Grey musel být Bůh, aby s ním ihned dosáhla orgasmu. Stejně tak jako je popisován pan Dominantní. Teď si nejspíš každá vanilka myslí, že dominant je chudáček, který byl v dětství týraný a proto si to musí v dospělosti nahrazovat...
I samotný popis DS vztahu je bohužel směšný. Rozhodně to není tak, jak jej autorka popisovala v knihách. Není o sexu, kouření a zase sexu a kouření a občas naplácat a svázat jak jinak než při sexu.
Ti, kteří se v tomto světě pohybují už nějaký rok, je toto dílo k smíchu. Jediný důvod , proč je toto dílo tak opěvované , je neuvěřitelná mediální kampaň. A příběh chudičké holčičky a bohatého chlápka, snad už ani netřeba komentovat.
Jako námět to mohlo být opravdu dobré ( kdyby autorka nečerpala z porna a kdyby její styl psaní nezamrzl na úrovní základní školy).

j.kostal
06.06.2017

Prosím vás neviete niekto, či autorka nechystá knižku aj z pohľadu jednej z postelí, kde sa odohráva 50 odstínů? Prosím prosím prosím! :D

Yorika
27.10.2016

Taková pohádka jak obyčejná žena z lidu ke štěstí a bohatství přišla.A stačilo k tomu tak málo.Napsat příběh, který zde byl již milionkrát předtím, okořenit ho BDSM erotikou (kterou prý načerpala z porna) a vypustit do světa.
Co na tom, že úroveň jejích dílek se rovná slohové práci žáka základní školy ( a to je možná ještě urážkou pro toho školáka), že se ty slátaniny opravdu nedají číst, aniž by člověk takřka fyzicky netrpěl.
Je to nevysvětlitelný jev, proč se zrovna její knihy staly tak populární, proč miliony žen při jejich četbě vzdychají nadšením a přitom nevidí tu stupiditu, která čiší z každé stránky.
Autorce se povedl báječný kousek, kterým si zajistila nehynoucí tok peněz, který ji vystačí zřejmě až do smrti.Můžeme o tom diskutovat, můžeme nad tím kroutit hlavou, můžeme to odsuzovat ale to je tak asi všechno, co můžeme dělat.Protože braky této spisovatelky, si své čtenáře(spíše čtenářky) vždy najdou.

Kris@
16.03.2016

Je urážka, že paní E L James je vedena mezi spisovateli. Knihy nemají absolutně žádnou literární hodnotu. Jejich oblíbenost mě rmoutí i znechucuje zároveň. Taková škoda papíru...

Babo
10.03.2016

Autorka evidentně dosáhla toho,co chtěla. Knihy se prodávají a o to jde asi až v první řadě.
Když vidím u prvního dílu přes čtyři tisíce komentářů,tak nestačím žasnout.
No,nemusím číst všechno :-))))

1