Erika Mitchell Leonard

E. L. James (pseudonym)

anglická, 1963, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Darker

Darker

Padesát odstínů temnoty pohledem Christiana Greye. Prožijte znovu vášeň Padesáti odstínů temnoty očima Christiana Greye prostřednictvím jeho vlastních slov, zmučených my... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Padesát odstínů šediGreyPadesát odstínů svobodyPadesát odstínů temnotyFifty Shades: Padesát odstínů - box 1-3

Komentáře (40)

Přidat komentář
Jája92
13. února

Tyto knihy se staly populárními z jediného důvodu. Protože do té doby se o BDSM sice vědělo, ale tak nějak neveřejně, zatímco teď si o tom povídá kdokoliv. Najednou to každý provozuje nebo to zkusil ( BDSM není jedno přivázání při sexu nebo plácnutí přes zadek před sexem) . Autorka nemá sebemenší tušení, co skutečně BDSM je. Čím si subi prochází, co cítí a proč jí vlastně přitahuje dominance. A opravdu panna, která zažije svůj první sexuální zážitek a okamžitě se z ní stane dračice ?! Tomu snad mohou věřit jen ti, kteří nemají zkušenosti. To by pan Grey musel být Bůh, aby s ním ihned dosáhla orgasmu. Stejně tak jako je popisován pan Dominantní. Teď si nejspíš každá vanilka myslí, že dominant je chudáček, který byl v dětství týraný a proto si to musí v dospělosti nahrazovat...
I samotný popis DS vztahu je bohužel směšný. Rozhodně to není tak, jak jej autorka popisovala v knihách. Není o sexu, kouření a zase sexu a kouření a občas naplácat a svázat jak jinak než při sexu.
Ti, kteří se v tomto světě pohybují už nějaký rok, je toto dílo k smíchu. Jediný důvod , proč je toto dílo tak opěvované , je neuvěřitelná mediální kampaň. A příběh chudičké holčičky a bohatého chlápka, snad už ani netřeba komentovat.
Jako námět to mohlo být opravdu dobré ( kdyby autorka nečerpala z porna a kdyby její styl psaní nezamrzl na úrovní základní školy).

j.kostal
06.06.2017

Prosím vás neviete niekto, či autorka nechystá knižku aj z pohľadu jednej z postelí, kde sa odohráva 50 odstínů? Prosím prosím prosím! :D

Yorika
27.10.2016

Taková pohádka jak obyčejná žena z lidu ke štěstí a bohatství přišla.A stačilo k tomu tak málo.Napsat příběh, který zde byl již milionkrát předtím, okořenit ho BDSM erotikou (kterou prý načerpala z porna) a vypustit do světa.
Co na tom, že úroveň jejích dílek se rovná slohové práci žáka základní školy ( a to je možná ještě urážkou pro toho školáka), že se ty slátaniny opravdu nedají číst, aniž by člověk takřka fyzicky netrpěl.
Je to nevysvětlitelný jev, proč se zrovna její knihy staly tak populární, proč miliony žen při jejich četbě vzdychají nadšením a přitom nevidí tu stupiditu, která čiší z každé stránky.
Autorce se povedl báječný kousek, kterým si zajistila nehynoucí tok peněz, který ji vystačí zřejmě až do smrti.Můžeme o tom diskutovat, můžeme nad tím kroutit hlavou, můžeme to odsuzovat ale to je tak asi všechno, co můžeme dělat.Protože braky této spisovatelky, si své čtenáře(spíše čtenářky) vždy najdou.

Kris@
16.03.2016

Je urážka, že paní E L James je vedena mezi spisovateli. Knihy nemají absolutně žádnou literární hodnotu. Jejich oblíbenost mě rmoutí i znechucuje zároveň. Taková škoda papíru...

Babo
10.03.2016

Autorka evidentně dosáhla toho,co chtěla. Knihy se prodávají a o to jde asi až v první řadě.
Když vidím u prvního dílu přes čtyři tisíce komentářů,tak nestačím žasnout.
No,nemusím číst všechno :-))))

stojinek
18.12.2015

Četla jsem sice všechny díly, ale rozhodla jsem se udělat něco pro sebe a i když se jednalo o pro mě brakovou literaturu nízké hloubky a bez pointy - v originále to bylo celkem zajímavý na procvičení angličtiny :-)

Ellkao
16.08.2015

Miliony žen ji milují a já vlastně nechapu proč, napsala sex román jako mnozí před ní :D trilogii fifty shades jsem samozřejmě četla ale beru to spíš jako jistou formu recese. Co se týče samotné autorky, možná to byla její frustrace nebo kdo ví co ji vedlo napsat zrovna todle, každopádně skvělá práce E L James! Třeba jednou napíše něco smysluplného :) ale abych nebyla jenom negativni, knihy jsou napsané dobre, jen ta samotná myšlenka stojí za prd.

BFJ
21.07.2015

Knihy dobré na odreagování když se nechce nad ničím přemýšlet a prostě jen něco odlehčujícího číst (výhodou je že se dá začít odkudkoli a nijak se to neprojeví :0) ). Jinak se toho nic čekat nedá, od druhého dílu o ději nemůže být řeč, knihy jsou plné reklam na audi a blackberry. Nedávno se autorka rozhodla příběh odvyprávět z pohledu hlavního hrdiny, Grey (velmi chytrý marketingový tah), Po proletění anglického originálu bych řekla že tak 80% je shodných s původní knihou, přidáno pár myšlenek hlavního hrdiny, komu lezla na nervy první trilogie nedoporučuji, leda tak pro zasmání.

avalonek
15.07.2015

Musim řict,že za mě knihy od této spisovatelky byly super..Samozřejmně to nemužeme srovnávat se spisovateli světového kalibru..Ale knihy jsou hezky napsané a na odreagovani jsou dobre..Me dostaly z velmi špatneho obdobi a přenesly me do světa fantasie a romantiky..Za me dobry čteničko..

Misan1993
08.06.2015

Tahle ženská se nebála do světa vypustit takovouto s prominutím "prasárnu" a docela se jí to vyplatilo. Jsou na světě desítky a stovky autorů se kterými se ona nemůže po spisovatelské stránce rovnat, ale její dílo je prostě něco, co tu ještě nebylo.

Markysek45
17.04.2015

Omlouvám se, ale paní není spisovatelka. Pokud ji tak budeme říkat, přirovnáme ji ke géniům jako Tolkien, King, Remarque, Čapek... A to se prostě nesluší.

Muhibbis
21.03.2015

Nechcela som ďalej komentovať, ale nad týmto sa jednoducho musím pozastaviť... 217 ľudí ju má v obľúbených?! Choleru na vás všetkých, Saroyana má len 91 a to pritom patrí medzi klasikov (nehovoriac o Pamukovi, ktorý zase podľa mňa bude klasikom v ďalšom storočí).

CamilleTyler
13.03.2015

Nevím zda mě fanynky umlátí, ale předem vám říkám, že od 50 shades of grey jsem neočekávala moc, vlastně jsem se na nějakou sexy oddychovku těšila, ale toto. Slovní zásoba hrozná, pořád se opakuje. Takový Stephan King muže napsat 1000 stránek a nebude se opakovat a to je dle mě autor na úrovni. Tato žena, jejiž sexuální život nebudu rozebírat, excelentně dokázala, že její spisovatelské kvality jsou na bodu mrazu. Proč to nemá obsáhlejší děj? Proč to působí jako jedna z nadrženějších verzí knih od Rosemund Pilcher? Ano, ptáti se proč je zbytečné. Dle mě ani sama autorka nečekala, že bude kniha úspěšná. Dle mě to byla zprvu forma jejího sexuálního deníčku, kam si zapisovala všechno, co by ráda, ale napsala jsem, že její sexy život nebudu rozebírat. První díl, ten jakž takž ušel, ale víc jich být nemělo. Bylo to nudné, kdyby se aspoň něco dělo, kdyby zvolili nějaký vhodný doplněk, sem by se ideálně hodilo něco detektivního. Já jsem ani zbylé knihy nedočetla, vždycky jsem ztroskotala nad první polovinou , neměla jsem to srdce se takhle mučit, to už bych byla radši, kdyby mě Christian vypráskal. Ovšem vyhledala jsem si vše potřebné k tomu, aby se mi jen potvrdilo, že jsem udělala dobře. Pokud jde o sex, radši si budu číst Kamasutru, která je aspoň zajímavá, než bych si někdy přečetla něco od E.L James. 

Muhibbis
08.03.2015

Od produkčnej televíznej spoločnosti s vekom cez päťdesiat a vychodenou vysokou by som čakala, že keď sa už rozhodne písať, tak to bude mať aspoň akú-takú úroveň, aj keď ide o modernú rozprávku... No na jej obranu treba povedať, že ona žiadna spisovateľka nie je, teda aspoň ňou byť nechcela, keď začala písať Fifty shades. Podľa nej samotnej ani netušila, že raz bude taká populárna, a to je treba brať na vedomie, celá prvá kniha bola vlastne spočiatku len fanfikcia, ktorej popularita sa autorke vymkla z rúk... No a napokon, nie každý, kto píše idiotské romány, musí byť sám idiot, jednoducho nevie dobre písať prózu. Sexuálny život autorky? Neviem, ale asi skôr za zenitom, nehovorte, že by ste to od manželov, ktorí spolu žijú dvadsať rokov a majú dve odrastené deti nečakali. Okrem toho, lezú mi na nervy narážky na jej váhu. Opakujem: má cez päťdesiat, to je päťdesiatročná matróna taký ojedinelý zjav?! Je snáď na takej žene niečo smiešne?!

braty
15.10.2014

AnetK ano je pravda ze pokud budu pouzivat stale Ma Ma Ma tak nemam dobrou slovni zasobu,ale prokrista snad kdyz ctete cca 1800 stranek necekate ze tam bude vse dokonale??!!! Vlastne beru zpet, narod cechu ceka ze vzdy vse bude dokonale a to je videt i na komentari!!!!Stejne jako jini nechapu proc nekteri z vas cetli celou trilogii,kdyz se uz u prvniho dilu nudite!!! A pak vsichni vime ze vetsi cast knih je fikce a tudiz s realitou nema nic spolecneho!!! Ja nevim jak jini,ale kdyz se mi kniha nelibi nebo kdyz po pulce netusim co v ni je nectu dal....to je snad jasne!!!
Ale chapu ze rict o necem ze to je dobre je sakra tezky....chapu i kritiku,ale v mezich...myslim si ze by uplne stacilo napsat neni dobra a proc, ale komentovat to jako hruzu nebo snad ze spisovatelka nemela nikdy orgazmus a podobne mi prijde dost drsne na to ze to neni realita?!!

Kacenka 3
26.09.2014

Take jsem cetla prvni dil a moc se my libil. Jen skoda, ze nemuzu sehnat zbyvajici dva abych posoudila zbyvajici dily.

AnetK
17.08.2014

Tak se taky přidám k "diskuzi". Souhlasím s Fuksinkou - hodnotit knihu podle pár stránek asi není úplně nejlepší nápad. No a ke komentáři braty - slovní zásoba nemá s počtem popsaných stránek nic společného. Můžu napsat desetistránkovou charakteristiku osoby, popsat všechno od barvy vlasů až po kosti v ruce, ale pokud budu používat jen sloveso 'má' (Má zelené oči. Má černé vlasy. Má...), tak budu mít malou slovní zásobu. No a přirovnání ke slepici... Mě připadá slečna Steel spíš jako velká naivka. Vždyť se na ni podívejte. Přes dvacet (přesný věk si nepamatuju), panna a jen tak se s ním vyspí? A ještě se přimotá k BDSM? Litovala bych takovou holku, protože v realitě by s ní kluk slušně vyj.bal.;)

braty
01.08.2014

Právě jsem dočetla poslední díl!!!Knížky byly nadherné!!! Hltala jsem každou stranku a ikdyž žánr nepatří k těm,které čtu byla jsem nadšená a jsem si jistá,že si celou trilogii přečtu znova a ráda!
Jediné co mi vadí je, ze nevim jak to s nekterymi účastníky skončilo....podle me by se dal napsat i dalsi dil...
Fuksinko: nechapu podle ceho srovnavate hlavni hrdinku ke slepici? A taky nechapu jak muze mit spisovatelka omezenou slovni zasobu? Sakra napsala knihy o cca 1800 strankach a nema dostatecnou slovni zasobu??!!! Aha!!!
Co se tyce naseho naroda je fakt ze spis jen kritizuji nez aby dokazali rict ze je to hezke ci dobre!!! Jelikoz dokazet prirovnat hrdinku ke slepici sama jste cetbe asi taky moc nedala!!! A co se tyce tolerance a respektu nevidim ze by druha strana mirnila sva vyjadreni vuci autorce...

Fuksinka
09.07.2014

Kometář jsem sem původně vůbec dávat nechtěla, ale musím reagovat na wendycrx. Lidé kritizují knížku a viděli ji jen z rychlíku, vy ji obhajujete a četl jste pár stránek. Posuzujete kvalitu podle toho, že baví vaši přítelkyni. Hm, zajímavý způsob vytvoření si názoru na dílo (jakékoliv).
Ne, toto není specialita našeho národa milý pane. Specialitou omezenců v našem národě je hned každého obvinit ze závisti a dodat: "co jsi dokázal ty??"
Nemusím být pekař, abych poznala, že rohlík stojí za starou bačkoru.
Podle mě paní James neumí psát, má omezenou slovní zásobu a její hrdinka je slepice. To mě ale neopravňuje k tomu, abych se pohoršovala nad lidmi, kterým se její knihy líbí. Vy byste zase měl respektovat, že někomu se nelíbí a přestat je urážet. Respekt a toleralanci na obou stranách prosím.

Doplněno: braty, děkuji vám, pobavila jste mě. Pokud si chcete pokecat, můžeme v diskuzi.

wendycrx
08.07.2014

Mě občas příjde,že nejvíce kritizují lidé,kteří knížku viděli max.z rychlíku a vůbec jí nečetli.Moje přítelkyně se nemůže od knížek vydaných Erikou Mitchellovou Leonardovou vůbec odtrhnout!!!Po přečtení pár stránek nahlas,musím říct,že i jako chlap bych si knihy celkem rád přečetl!!Je opravdu velká škoda,že Český národ je plný hlupáků,kteří se snaží každého jen pohanit...
Věřím že paní s psaním knížek neskončí,a napíše další knihy,podobného žánru..
Přeji paní Erice M.L. pevné zdraví,pevnou ruku(kvalitní psací stroj/PC ) a hlavně se nenechat odradit od hloupých a vesměs závistivých lidí.

Helena Lacková
03.07.2014

Tato paní mi připadá neuspokojená nebo ráda by zažila něco k čemu, ale nemá odvahu fyzicky svoji touhu prožít, těmto lidem se může její tvorba líbit.
Padesát odstínů šedi se mi libilo moc
Padesát odstínů temnoty mě nudilo a nedočetla jsem
Padesát odstínů jsem si ani nekoupila
Spousta lidí nabízí její knihy v bazarech k prodeji.
Autorka by měla svojí tvorbu shodnotit, zamyslet se a nejlépe vést jiným smšrem

pobijecmuch
07.06.2014

Původně jsem si myslel, že je tato skoro padesátiletá paní nějaká svobodná panna, ale prý dvacet let vdaná. Moc ji teda lituji, ale pro mně není žádná spisovatelka.

Karel Kopta
16.04.2014

Tuto knihu četla (bohužel) i moje manželka, díky tomu a mediální smršti kolem tohoto "veledíla" jsem měl možnost do ní nahlédnout. Přiznám se, že nedokážu pochopit, proč se kolem ní nadělalo toliko povyku. Osobně nenacházím příběh hodný zaujetí, hlavní hrdinka je prostoduchá a zápletka hodně nevěrohodná. Důkaz toho, co dokáže dobrá reklama.... nikoli dobrá kniha.

Marčullkas
23.01.2014

Někdo její knihy obdivuje a čte a někdo její knihy odsuzuje s naskakujícími pupínky při slově padesát odstínů . . . já jsem ten druhý typ! Píše (pro mě) hloupé knihy!
Vždyť je tolik báječných knih, které stojí za přečtení!!! :)

marcipa
02.11.2013

je to obdobný typ autora jako Nesvadbová. Rozděluje čtenářské publikum. Polovina z nich hovoří o braku, (včetně mne), druhá půlka je na vrcholu blaha a čtou knihu jedním dechem. Obě autorky píší hodně o sexu a přitom má čtenář má dojem, že kniha odpovídá lepší školní slohové práci.
Psala jsem již do komentářů ke knize 50 odstínů šedi: Připadá mi, jako by čtenářské publikum bylo rozděleno na dvě poloviny - z jednoho důvodu: jedna polovina čtenářů (nebo spíš čtenářek) má své erotické fantazie a nepotřebuje si je vylepšovat pomocí popisné "kuchařky, spíš ji připadá ubohá a fádní. Ta druhá půlka knihu opravdu potřebuje...

barborelka
01.11.2013

Vytáčí mě jak jsou její knihy stále přirovnávány jako ff ke Stmívání...teda já tam moc podob nevidím...
Probuďte se přeci! Vždyť je tolik knih, kde je hl. hrdinka pipka a hrdina namakaný svalovec!
O.K beru Bella + Anna= naivky, Edward+Christian=sexy frajírci a to je k podobě asi vše z mého pohledu...

Myslím si, že by se 50-tka dala přirovnat k jiným literárním či filmovým počinům, taková ušmudlaná Popela by seděla daleko víc!

A zařazení do červené knihovny budiž, ale někam opravdu do posledního zaprášeného šuplete....přeci i romantická kniha může mít pěkný děj a hlavně úroveň.....a ani jedno jsem bohužel nenašla!

Psax
21.10.2013

Temi : "Navíc i přes některé záporné komentáře je první kniha Fifty Shades of Grey zvolena jako nejlepší kniha roku 2012."

Můžete být konkrétní? Hledal jsem, ale nejlepší kniha roku 2012, tedy Magnesia Litera je Ajvazova Lucemburská zahrada,
Knihou roku 2012 LN se stala "Jako bychom dnes zemřít měli" Miloše Doležala,
Nejprodávanějšími knihami r. 2012 je Sněhulák Jo Nesba, a 21 dnů, Mark Dzirasa od Jaroslavy Timkové,
a nejkrásnější kniha pro rok 2012 je Black out Tomáše Roubala.
Nejlepší knihy roku 2012 podle deníku Guardian jsou zde:
http://www.literarni.cz/rubriky/aktualni/clanky/nejlepsi-knihy-roku-2012-podle-deniku-guardian_9532.html
ale ani tam "šedesátku" nenajdete.

Rozumím Vašemu obdivu k tomu, "že se dokázala prosadit", ale na druhou stranu, Blesku stačí nechutná nebo pikantní fotografie a kupuje ho každý druhý (sic!) občan. A zde to vidím stejně. Rádoby skandální dílko přitahuje bulvární zájem, tak typický pro brakovou literaturu.

A popravdě: Tato autorka nepatří mezi 100 nejvlivnějších lidí světa..


P.S.: Myslíte si, že pokud vykrádala Stmívání, jak dost lidí píše, vykradla pak i pseudonym P.D.Jamesové? :))

ElenaM
17.10.2013

Bohužel... díla této "spisovatelky" na mě spíše působí, jakoby je napsala patnáctiletá slečna. Je na ní vidět, že skutečnou spisovatelkou není a to zejména pro její dost chudou slovní zásobu. Kdybych neměla jednu z jejích knih půjčenou a byla moje (chraň bůh, že bych za ní utratila 400 Kč) tak bych rukopis tak proškrtala, že by z toho zbylo 200 celkem dobrých stránek. Nicméně bych ji nerada zatracovala, protože se může ještě vypsat... ale až vydá dílo, které mě o tom přesvědčí, vezmu svůj výrok zpět. Anglická literatura je podle mě jedna z nejlepších a nejbohatších na světě, jen tato paní jim to trochu kazí. Je to asi proto, že ve skutečnosti není spisovatelkou... jen si řekla, že něco napíše, udělala tomu tak dobrou reklamu a ono to vyšlo = je hvězdou!

Temi
06.09.2013

Tato autorka popravdě nepatří k mým nejoblíbenějším autorům, ale z jednoho důvodu ji mám velmi v oblibě. Tím důvodem je fakt, že začala jako autorka na internetu a i přesto se prosadila. Nyní jsou její knihy známé po celém světě. Navíc i přes některé záporné komentáře je první kniha Fifty Shades of Grey zvolena jako nejlepší kniha roku 2012. Mě osobně to velmi inspiruje! Teď nemyslím styl psaní, který autorka používá ani žánr, ale pouze ten holý fakt, že se dokázala prosadit.