Nelmal

Dívka s pomerančiDívka s pomerančiJostein Gaarder

Úplně mě iritovalo, jak je ten dopis od otce nudný. Nevím jak děti, které to mají číst, ale kniha mi přišla nezáživná, příběh vypočítavě vykonstruovany a otázky zbytečné. Teď se bojim si znovu po letech přečíst Sofiin svět:-)

28.09.2021

NastereaNastereaPetra Stehlíková

Líbilo se mi to. Bylo to napínavé , některá tajemství se prozradila, jiná zas vznikla. Škoda kapitán byl upozaděn, ale to se napraví

27.06.2021

Lechtání rybičekLechtání rybičekPetra Nachtmanová

Dlouho jsem nečetla větší tragédii. Naprosto neuvěřitelné až nesmyslné dialogy a úvahy. "Ota bude chtít svěží mátu a ne červivy blok mrzutosti."... mastna skvrna na bělostné kopretince novosti. ..proč nechytit tu cennost a neokrašlit obyčejnost"...podobný cancy na každý straně, nula děj.HRŮZA

06.02.2021odpad!

Zvuky probouzeníZvuky probouzeníPetr Třešňák

Príběh záhadné nemoci, která způsobí okolí peklo na zemi. Beznadějné...

25.08.2020

Každá věc má něco společného se štěstímKaždá věc má něco společného se štěstímPetr Borkovec

Nejvíce se mi líbí ilustrace, ty básně děti nebudou moc bavit , jestli jsou vůbec pro ně.

13.05.2020

Ukaž mi to!Ukaž mi to!Helga Fleischhauer-Hardt

V roce 2019 se řešila vhodnost knihy
Co to tam mám?
a při probírání vyřazených knih narazím na tohle porno z roku 1990
Naštěstí si se mnou rodiče tuhle knížku neprohlíželi! Dětem ji ukazovat nebudu, fotky dle mého za hranou. Asi jiná doba.

17.03.2020odpad!

Osudová výšinaOsudová výšinaBetty Neels

Originál vydán v roce 1989,nicméně příběh snad z 30 -let.tak naivní a nesmyslné až to bylo k smíchu. Romantická linka nula ani ťuk.

25.01.2020odpad!

Celoroční plánovací kuchařkaCeloroční plánovací kuchařkaKamila Procházková

Je to skrytý poklad. Již mnoho výborných receptů vyzkoušeno.

24.01.2020

HEXHEXThomas Olde Heuvelt

Horory prakticky nečtu, tak mi přišel námět originální a zajímavý. Začátek měl i potenciál, bohužel jsem se za celou dobu ani pikosekundu nebála. Tu hrůzu a děs, která hlavní hrdiny údajně neustále čekala, jsem bohužel nenašla. Tedy lépe řečeno vůbec se mě nedotkla.

17.06.2019

Na odstřelNa odstřelMiloš Cajthaml

Asi bych dala o hvězdu méně, ale chce se mi trochu eliminovat ty fejkove odpady, co kniha obdržela od jedné osoby. Příběh lehce předvídatelný, ale vztahy dospívajících a rodinné problémy popsány věrohodně.

19.04.2019

Víkend / TajemnoVíkend / TajemnoDanka Šárková

Tak to bylo hodně slabé, amatérské, někdy i trapné. Velmi nízká úroveň, odpad nedám, protože jsem to dočetla, ale opravdu na hranici.

17.04.2019

Terapie sdílenímTerapie sdílenímEster Geislerová

Škoda papíru, kniha dráhá a k ničemu, blbost. Nepodporovat. Dokonce tomu vyšel druhý díl... nechápu.

21.02.2019odpad!

Gerda: Příběh velrybyGerda: Příběh velrybyAdrián Macho

Ilustrace krásné, zakoupila jsem i kalendář. Text? Jak někdo psal pro pětileté. .moje o tři roky starší dítko mi ji předčítalo a moc to nechápala, nebavilo ji to. Hvězda navic za ilustrace .

12.02.2019

Králova řečKrálova řečPeter Conradi

Tohle asi baví jen opravdové milovníky Británie a královské rodiny. Poslouchala jsem jako audioknihu, tak se to dalo, číst to, pochybuji že bych dočetla. Moc detailů různých projevů a logopedické historie a praxe.

14.12.2018

Ozbrojená ženaOzbrojená ženaKateřina Janouchová

to není česká literatura

07.12.2018

DědinaDědinaPetra Dvořáková

Tak to bylo přesné. Jasné, že jsou charaktery a postavy koncentrované, ale vidláctví z toho přímo čpí. Ta hloupost, závist, nenávist, předsudky, strach co si řeknou lidi, pomluvy, stereotypy....Opravdu slušně vykresleno.

01.08.2018

Jiskra v popeluJiskra v popeluSabaa Tahir

Tak to je slabé, zatím přečtena větší polovina, nyní již plánuji jen rychločtení. Další díl si rozhodně nepřečtu, osud těch lidí mě nezajímá. Děj nudný, asi sem zmslaná naslouchačem a fajou.

13.06.2018

TrhlinaTrhlinaJozef Karika

Tak bohužel sem se nebála (teda při čtení) :-). Celkem nuda, bohužel celé cca dvě třetiny se nic neděje. Pak už jsou tedy konečně v lese... No povídka by to mohla být dobrá. Pak sem se v noci vzbudila, nemohla spát a konečně se mi něco z přečteného promítlo do mysli.. tak dvě hvězdy.

18.05.2018

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Jedna z mála knih, kterou si asi přečtu ještě jednou :-) Pomalejší začátek, ale pak to začlo. Ihned sem přečetla další díl a těším se na pokračování. Vysoké hodnocení nezklamalo. Doporučuji - napínavá fantasy

04.05.2018

Nejbarevnější kuchařkaNejbarevnější kuchařka. Kamu (pseudonym)

Mám chuť si zde zavést 20 fake profilů a dát odpad, at se to vyrovná.
Jinak bych hodnotila průměrem, neni na běžné vaření.

23.02.2018odpad!

Ondráškova abecedaOndráškova abecedaLenka Kosková Třísková

Moc komplikované, nepohádkové, nevtipné, dlouhé, mé děti to nebavilo, ani mě se to nechtělo číst.

17.02.2018

Zločin a trestZločin a trestFjodor Michajlovič Dostojevskij

Utrpení, již nikdy více. Posledních 100 stran rychločteni. Neuvěřitelná nuda, nedalo mi to nic a sebralo čas. Možná jen Rusko je marnost a přesto to tam některé stále táhne.

28.01.2018

Aristokratka na koniAristokratka na koniEvžen Boček

Další díly už raději ne, aby z toho nebyla jedna hvězda. Navíc zcela patrné umělé rozdělení do více knih. Vše se opakuje, bez vlastní zápletky a vtipu.

24.10.2017

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

Tahle kniha "mě umrtvila". No nuda, prakticky nedočteno, což vůbec nevadí, když se tam nic nedělo. Chudáci, co to dostanou doporučeno např. k maturitě, jo pak se nedivim, že čtou s nechutí a odnesou si snad jen to, že čtení může být fakt nuda..

03.10.2017

Pohádky z Měsíčkova stříbrného zámkuPohádky z Měsíčkova stříbrného zámkuMarie Kubátová

Poměrně náročné čtení. Děti to nebavilo, mnoho slov neznaly, zvláštní básnická přirovnání - mimo realitu sučasných dětí. Zvládla jsem 3 pohádky a i já ráda odložila.

07.09.2017

SkálaSkálaPeter May

Skvělá , napínavá kniha. Bohužel až od strany 307:-) Ostatní to je neštěstí, nuda a byla sem z toho dost rozpačitá, po tak skvělých doporučení.

05.09.2017

Čarodějka z PortobellaČarodějka z PortobellaPaulo Coelho

Naštěstí jsem jen poslouchala jako audioknihu, jakýsi fiktivní žiotopis poblázněné ženské formou rozhovorů. Nuda a žvásty.

09.08.2017

KouřKouřDan Vyleta

Bohužel nemohu doporučit, po přečtení anotace velké očekávání, a při čtení velké zklamání. Děj vůbec neodsýpá nebo se tam snad ani nic neděje. Je to zmatené, nesmyslné. UF

20.06.2017

19841984G. Orwell (pseudonym)

Mohla jsem srovnat a doporučuji číst ve starších překladech Evy Šimečkové. Já bohužel četla v novém od Petry Martínkové a je to takové...no byla jsem dost rozpačitá, nejde o znovupřeložení zažitých slov, ale celkově mi to přijde takové neliterární, nemohla sem se začíst a nechápala sem proč je to tak oblíbené, když se to skoro nedá číst. Našla jsem starší knihu a krásně a s radostí jsem to dočetla ve staré verzi :-) Tak přidávám na tři hvězdy.

02.02.2017

Dům v BretaniDům v BretaniMarta Davouze

Poměrně nudné, nevtipné a místy snobské příběhy ze života jedné nesympatické paní...

15.01.2017