Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

Buhvico
22.09.2013 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc.. Je tam spousta napětí, lásky i když se to dá čekat, že to skončí happy endem, je to superní počteníčko.. :-)

barborelka
22.09.2013 2 z 5

Konečně je konec, série....přečetla jsem jen z důvodu, že nemám ráda nedočtené knihy....Co říct, no v předešlé 1. a 2. mi vadila Annina vnitřní bohyně, tak moc, že jsem měla chuť knížku rozkousat!!! Ve 3 díle se objevila už na 13 stránce...bléééé
A v tomto dílu mě děsně točilo neustále oslovování paní Greyová, pane Grey.....sama jsem měsíc vdaná a kdyby mě někdo i můj muž takhle oslovoval 20x za den asi byl vylétla z kůže.....:-)
Jinak Anna a její turbo neukojitelné potřeby....NUDA......sexuální scény už jsem přeskakovala.....

Suma sumárum, snad už přívalová vlna šedi pomine a autorka se nebude pokoušet napsat zase nějaký trhák.....:-)
V knížce jsem měla záložku na Gabrielovo inferno....takže tu zase máme autorku o které nikdo nikdy neslyšel!, napíše překvapivě erotický román- trilogie na 600 stránek ....

CherryF
22.09.2013 5 z 5

Kniha byla opět skvěla! Děj a příběh byl krásný :-) na začatku samé vzrušení a pak to bylo spíš o stresu a smutku a dojetí. -u tohohle dílu jsem hodně brečela. Můžu říct že nejkrásnější kniha co jsem četla jsou odstíny! První kniha u které jsem měla všechny pocity a dohnala mi slzy do očí... škoda že to byl poslední díl :-(((

danca044
20.09.2013 3 z 5

Prvních 300 stránek byla strašná nuda, ale pak se konečně stalo něco závratného. Těhotenství mohl každý očekávat a někdy příběh až zaváněl Stmíváním. Prostě nemůžu ustát jak si Ana pořád nechává poroučet od Christiana. Jejich vztah až příliš z jeho strany zavání stalkingem. Jsem ráda, že tohle byl poslední díl, protože sama autorka by už jistě neměla o čem psát.

eeeviko
20.09.2013 5 z 5

Oproti druhému "nudnému" dílu mě tenhle zaujal víc. Těhotenství? Očekávané, ale alespoň reagoval pan Stín trochu po svém. Konec pro mě osobně skvělý (tím myslím zápletku, Anninu odhodlanost apod.), rozčileně jsem ho hltala, i když konec mi byl jasný. Ten doslov o druhém dítěti a blabla bych vypustila. Ráda se k sérii vrátím, až budu mít zase dlouhou osamělou chvíli =D

bowlly
19.09.2013 2 z 5

Hrůza...hrůza...hrůza...
když by autorka vynechala "paní Greyiová a pane Greyi, teď Anno, božínku, Můj ty Stíne...atd.atd." kniha by měla minimálně o sto stran méně. Neuvěřitelně jsem se nudila. První polovina o ničem...ta druhá už trochu šla.....
pravděpodobně nás čeká pokračování 3x kniha o 650 stránkách z pohledu Christiana...na to už opravdu nemám. Maximálně si to přečtu v listové podobě vytištěné z internetu během mého pobytu na toaletě.
jsem ráda, že je konec série a já se mohu v klidu vrhnout na jinou :-D nesnesla bych, kdybych to nedočetla do konce. Jen tak si mohu udělat vlastní názor na knížky, ale opravdu jsem četla už lepší. Proběhla nám tu taková malá knižní revoluce, dle mého názoru, a i já jsem zabrousila v knihkupectví mezi romány pro ženy, i když jsem se této sekci velice dlouho vyhýbala a nakoupila jsem spousty románů na podobné téma, abych mohla "srovnávat" kvalitu knih. Co si namlouvám, abych si taky užila trochu té lechtivé romance :-)

takže to shrnu....pro mě první kniha na toto téma, hrozně napsané (úroveň psaní, bylo to podle mě takto schválně, aby si to mohl přečíst opravdu každý), ale jsem ráda, že jsem to přečetla.

avel
19.09.2013 2 z 5

K čemu to jen přirovnat. Osobně bych to přirovnala k pokusu patnáctileté dívky napsat knihu s motivy Stmívání. Oproti předešlým dílům se autorka snaží více rozvést děj, pro mě neúspěšně, čímž se snažila ještě více přiblížit Stmívání. To co bylo pro mě zajímavé v prvním a snad i druhém dílu- Christianův boj se sebou samým, tady jaksi chybělo a třetí díl je již ubohé dokončení děje.
U některých pasáží jsem se vážně smála- zejména Annin pokus zachránit Miu a následné blahořečení Anny bylo vážně vtipné, ale naprosto jsem ničemu něvěřila.
Počtení dobré, což ale neznamená, že je kniha dobrá. Je to prostě naprosto nenáročné čtení, které mělo geniální reklamní kampaň. Škoda národa, který si takové knihy volí jako nejlepší knihy roku :/

broskvicka
18.09.2013 5 z 5

Neni co dodat,mě se kniha moc líbila.

stefi61
17.09.2013 3 z 5

Ze všech tří dílů asi nejslabší. Některé situace byly zbytečné, zdlouhavé, některé se buď opakovaly nebo byly podobné jako v prvních dvou dílech. Ale i tak, krásná pohádka se šťastným koncem :)

Clairka
16.09.2013 2 z 5

Ja nevim... Těšila jsem se na ni snad rok až vyjde v češtině ale.... Ze začatku jsem se musela nutit ke čteni, nebavila mě, pořad to same dokola :( prvni a druhy dil jsem přimo hltala a četla snad všude kde se dalo...ale u trojky nic moc bohužel. Druha pulka knihy už byla lepši, ale oproti minulym slabe :( autorka to měla zabalit už po druhem dile. Škoda

Moňule13
15.09.2013

Příjemné završení série, které jsem tak nějak předpokládala :-) Ale početla jsem si ráda. Dokonce ani ta vnitřní bohyně a Anino nebo Christianovo věčné "broukání" mě už tak moc neiritovaly :D A navíc tam autorka docela dobře vkomponovala napětí, takže jsem se místy opravdu bála, co bude dál.

Sinn
15.09.2013 odpad!

Nejhorší ze všech dílů, tohle už nebyla ani špatná červená knihovna, tohle už bylo vyhnané do neodpustitelných extrémů. A co se týče Doslovu, nikdy jsem nečetla nic tak "perverzního" a také se mi u ničeho tak nezvedl žaludek jako tady. Možná jsem puritán (těžko), ale ona věta "Myslím, že už má taky ráda sex" na mě byla moc.

hela1007
13.09.2013 5 z 5

Jsem nadšená, napínavé vyvrcholení trilogie plné lásky a boje o život i lásku. Miluju happy endy, zvláště v dnešní době. Mě se celá trilogie jednoznačně líbila, alespoň nějaký oddych od každodeních starostí.

wamplady
12.09.2013 5 z 5

Poslední díl uzavírá celý příběh, ze všech dílů je nejvíc "nudný" :-) Ale super počtení a vyvrcholení příběhu, ikdyž velmi předvídatelné.

makovec.h
11.09.2013 2 z 5

Přečetla jsem ji pouze ze slušnosti, jelikož knihy nemají zůstat rozečteny a příběhy nedopovězeny. Kniha ani zdaleka nedosahuje na první knihu, která tedy nebyla žádným literárním zázrakem, ale byla aspoň zajímavá, nová a skvěle se četla.

lela25
11.09.2013 3 z 5

Všechny 3 díly se dají číst.Pro mě je nej první díl.Tento díl mi příjde nejslabší i když chvilkama to bylo celkem napínavé,ale už mi to přijde moc dokola.

jasmína
11.09.2013 4 z 5

Nemůžu dát pět hvězdiček, já nejsem zrovna typ na ty happy endy, ale zase na druhou stranu, která by nechtěla takového chlapa ? Který bezmezně miluje, chrání, chápe, je skvělý v sexu, snad každá, i ta, která to nepřizná a bude tady psát, jaký je to škvár. A navíc, komu se první dva díly nelíbily, proč se pouštel do třetího ??

Je fajn, když aspoň něco končí dobře, V reálném životě to bohužel tak časté nebývá..

Anre3
10.09.2013 2 z 5

Podle mě nesjlabší díl. Přišlo mně, že se děj už pomalu opakuje... Ale na druhou stranu je to fakt pohodové čtení.

geby.maruska
10.09.2013 5 z 5

Série se mi líbila, o tom, že je to erotický román jsem byla malinko na pochybách od první knihy, ale budiž. Na konci prvního dílu jsem brečela (vžila jsem se do knihy tak, že jsem si nedokázala představit, jak může Anastazie Christiana opustit). Na konci druhého dílu jsem brečela štěstím, výborně vezmou se. Takže nebylo překvapením, že ve třetím díle první kapitola začíná svatební cestou. Pak nastávají zápletky, člověk by nevěřil, co papír všechno snese. A konec knihy? A pokud nezemřeli, žijí dodnes. A můj drahý manžel mi bude vykládat něco o tom, že je to porno pro ženské. =) Bohužel příběh je z červené knihovny, akorát i Rosamunde Pilcher by ho napsala lépe. Fifty Shades sérii si určitě s nějakým odstupem přečtu. Přece jenom mám ráda romantické příběhy, ikdyž tenhle je až moc překombinovaný.
P.S. Po přečtení závěrečného dílu této série a série Crossfire je pro mě jasným vítězem Eva a Gideon. Jejich příběh je snáze uvěřitelnější.

Janiss_89
10.09.2013 4 z 5

Líbil se mi míň než zbylé dva. Kniha o tom, jak Ana zkrotila Christiana a to mi vadilo. Ale za konečný pohled Christiana dávám autorce +, tím si u mě šplhla.

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 019x
Knihotéce1 328x