Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4094 536

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

HalleyM
06.10.2013 1 z 5

Děs, běs a hrůza! Náhlá spoušť sprostých slov, zkrocení Christiana a hrůzostrašný happy-end s děsným doslovem? Díky bohu, že už není čtvrtý díl.

margotkla19111
06.10.2013 3 z 5

Takže....předem se omlouvám za délku komentáře.
Na knihu jsem byla opravdu hooooodně zvědavá a docela jsem se i těšila, a popravdě řečeno,nic nečekaného a zvlášť zajímavého se nestalo. Erotické scény mě nechávají absolutně chladnou,i 10tiletá holka by je popsala líp a chytlavěji. Děj taky nic moc,i když popravdě řečeno stalo se toho víc než v předešlých 2 knihách dohromady. A teď ke konci. Vrcholíme,vrcholíme ale vyvrcholení jaksi nikde. Bylo mi jasné že to skonči happyendem ale že to bude až TAKOVÁ slaďárna tak to sem fakt nečekala. Předvídatelné a nudné. Mimo to Christiánova vsuvka na konci knihy taky nebyla nutná,ale budiž.. Shrnuto a sečteno........čtivé,chytlavé ale tak trochu o ničem. Tím nechci říct že by se to číst nemělo. Jakmile se do toho zakousnete nepustí vás a úplně zapomínáte na všechno ostatní ale.......Něco tomu prostě chybělo. Možná se k celé řadě jednou vrátím,až budu chtít zapomenout na okolní svět...Ale jak už jsem psala i předtím. Pro někoho kdo čeká bůhví co tohle opravdu není. Avšak dámy,kdo by si nechtěl přečíst o perfektním panu Greyovi který,ač fetišistickej maniak, je schopen se změnit pouze kvůli lásce k dívce tak obyčejné :-)

Paluska
05.10.2013 3 z 5

musím se přiznat, že první půlka knihy mě bavila, ale ten konec? opravdu velké zklamání... očekávala jsem happyend, ale toto mi přišlo moc....

Enehy
04.10.2013 1 z 5

Mají problém, vyřeší ho sexem. Opět mají problém a opět ho vyřeší sexem. Pak si dají sex navíc a je z toho zase problém. První díl mne celkem nadchnul, protože podobnou literaturu moc nečtu. (Šokována jsem nebyla díky Lady Fuckingham od Wilda). Nicméně od druhého dílu jsem se sebe sama ptala, proč to čtu. Důvod je zřejmý. Chtěla jsem vědět, jestli to dopadne tak, jak jsem očekávala. Konec je takový kýč, že to předčilo i má očekávání. Na druhou stranu nejsem spisovatel a nevydělala jsem miliony, takže klobouk dolů před E.L. James a její marketingovou strategií, která dostala i mne.

Shelzee21
03.10.2013 4 z 5

Třetí díl už je slabší než předchozí dva a i sex je neustále popisován v podstatě stejnými výrazy a už se děj moc táhne. Super je teda konečná zápletka, ale okolo poloviny knížky to začalo být na chvilku trochu monotóní a vrátilo se to do akce zase až ke konci. Myslím, že si to ještě přečtu několikrát, ale první dva díly se mi zají lepší =)

TerezaT
02.10.2013 2 z 5

dá se říct že celá tato trilogie by se dala shrnout do jedné celkem čtivé knížky, ale tím že je příběh rozdělen do tří se hrozně táhne a ke konci už je to pak nuda.

zanvito
01.10.2013 5 z 5

Jsem těmi knihami posedlá! Nelituji koupi těchto knih, během čtyř dnů jsem měla celou triologii přečtenou a hltala jsem každé slovíčko!! Druhý díl na mě působil strašně depresivně ale třetí už jsem pročetla se slzami v očích. Nádherný konec!!
Jsem nadšená :)

trynitrix
01.10.2013 3 z 5

Tak za prvé třetí díl snad ani neměl být :-D podle mě to bylo zbytečné a akorát se mi Christian zprotivil, nemělo se to jmenovat Padesát odstínů svobody ale Padesát odstínů nasranosti, a kniha mě max začala bavit až od půlky a konec jako vždy pěkný Happy end. :-)

evasamankova
01.10.2013 4 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Příjemné zakončení celého příběhu.
Neodpustím si malé zhodnocení trilogie. Souhlasím se všemi velmi často používanými argumenty ohledně slabé literární kvality, opakovaných slov ... Myslím ale, že síla této série tkví především v detailním popisu emocionálních scén. Všechny ty podrobné popisy rozhovorů, hádek, usmiřování, vyhrocených scén i se všemi vnitřními pocity, mimikou obličeje a celkovou rozporuplností dělají knihu zajímavou. Autorka se v tom celou dobu intenzivně vrtala, což se mi líbilo nejvíc. Samozřejmě nesmím nezapomenout na erotické scény. Autorka dokázala v každém díle vymyslet něco originálního a hrátky v herně tak byly vždy odlišné. Nemám ráda srovnávání se všemi těmi dalšími tituly, které se následně objevily na našich pultech, ale i já si pro jednou dovolím malé porovnání. Některé z těchto knih jsem přečetla ze zvědavosti a přišla na to, že se vůbec ničím neodlišují. Jejich autorky nepřinesly bohužel nic nového, originálního a nedaly tomu nic ze sebe. Jen trochu jinak odříkaná stejná šablona. Jedna nedávno dokonce v podtitulu uvádí, že jde o odstíny vyprávěné podstatně lepším stylem. Nevím jestli to je právě k chlubení. Každý autor by měl do svého díla vtisknout něco osobního, kus svého já. Druh této literatury se mi tak už zošklivil. Dle mého, E L James ten zmiňovaný kousek sebe, svého podpisu a tím i originalitu a jisté kouzlo dala v těchto velmi podrobně popsaných emocionálních scénách. Trochu nechápu ty čtenáře, kteří kritizují každý díl a přesto přečtou celou trilogii. Já osobně knihu, která mi nesedí horko těžko dočítám, pokud ji rovnou neodložím, a rozhodně bych nešla přes velký odpor do pokračování. Na trhu je tak obrovské množství knih, že není nutné na sobě páchat takovéto sebevražedné jednání kvůli jednomu titulu.
Mám pocit, že některé čtenářky, díky dosti negativním článkům a odsuzujícím diskuzím, se jednoduše začaly za to, že to čtou a líbí se jim to, stydět. V internetovém světě se vybudovalo trochu vědomí, že kdo tyto knihy čte, je hloupý. Je to věc názoru každého jedince, ale jsem toho mínění, že je právem čtenáře číst co chce a jenom proto, že jednomu se to nelíbí, není druhý, který je spokojený, automaticky hloupý. Každý máme svůj vkus, žánr a někdy zkrátka chceme u čeho prostě jen vypnout.
A to je pro mě tato trilogie. Přečtu hodně knih napříč žánry a tyto jsou pro mě krásným relaxačním odpočinkem a krátkým únikem z reality. A právě pro vše výše uvedené, navzdory všem literárním nedostatkům, se mi to líbilo. Nehledě že tento příběh přilákal ke knihám i spoustu žen, které běžně nečetly. A je fajn, že tímto odrazovým můstkem dojdou třeba k poznání, jaké kouzlo přináší čtení knihy.

Mishka_a7
30.09.2013 5 z 5

Podle mě pefektní završení příběhu Any a Christiana!

Kamilajznik
30.09.2013 5 z 5

Takže jsem se i já velmi těšila na poslední díl této série. Než jsem začala číst poslední díl, přečetla jsem si i předchozí dva, jen tak pro připomenutí :-) A upřímně?......Trochu mě to zklamalo. Tak jak jsem se těšila na to až tato kniha vyjde a prakticky se nemohla dočkat....no nevím. Jsem ráda, že se vše vysvětlilo konečně, ale nebylo toho "sladkého" až moc??? Mě osobně by stačily dva díly a to zakončení jaké tam bylo. Třetí díl mi přišel prostě zbytečný a ten závěr...já nevím....prostě jsem byla víc nadšená z těch předchozích dvou dílů. Ale přiznávám, že jsem konec i obrečela.

locin
28.09.2013 5 z 5

Příběh zaujal jako všechny díly konec naprosto dokonalý. Nepravděpodobný, ale čtivý román o oddané lásce která vtáhne každého. Poslední díl vzal podle mě všechny předešlé, rozzuzlení a zápletky velmi zajímavé. Hezké čtení :)

Peťule 30
28.09.2013 4 z 5

Jedna z mála knih u kterých velmi oceňuji, že třetí díl předčil ty předešlé.

papayka
27.09.2013 1 z 5

Buď mi při předchozích dílech odumřela půlka mozku nebo se v tomhle dílu kromě sexu alespoň sem tam něco dělo. Nejsem v žádném případě odpůrce sexu v knihách (spíš naopak), ale tady už jsem fakt zívala a popisy přeskakovala. Ale - chtěla jsem to dočíst abych tedy věděla, proč je to takový bestseller. Mise splněna.

Daniela19
26.09.2013 1 z 5

Další díl nepřeberného množství orgasmů. Nicméně v tomto dílu se aspoň něco dělo. Ale na víc hvězdiček to není. Nuda. Čtení pro mladší čtenářky.

Ceeca
25.09.2013

Velké velké zklamání!

kacaaba
25.09.2013 3 z 5

Četla jsem všechny díly a tenhle mi přišel nejslabší. Souhlasím s raty, že to bylo zbytečně natahovaný. Jinak se mi to líbilo, pěkně se to četlo, nenáročný, oddechový.

VladkaBU
25.09.2013 4 z 5

.. zase jiný děj, než v odstínech temnoty, což oceňuju, ten konec už míň, jako by k tomu nepatřil, ten bych vynechala. Ale vcelku se mi i ten třetí díl líbil.

raty
23.09.2013 3 z 5

Všechny tři díly do jednoho a stačilo by to tak na 300 stránek. Přečetla jsem všechny ze zvědavosti. Místy čtivé to ano, ale KNIHA ROKU ????

smaille
23.09.2013 4 z 5

No kdyby celý příběh skončil u druhého dílu, vůbec bych se nezlobila. Třetí díl mi přišel už jako nastavování něčeho, kde se začalo něco dít od 450 stránky. Ale jo, četlo se to dobře... Až teda ten epilog, trošku jsem se obávala, aby autorka nepokračovala ještě dvacet let poté.

sex sexuální úchylky láska erotika bohatství USA (Spojené státy americké) BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů svobody je v

Přečtených8 019x
Knihotéce1 328x