Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153240/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3 4096 4096

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Freed , 2012

anisek989
17.07.2013 3 z 5

Jo bože ! Je to knížka pro holky no, je stupidní, neni až tak moc zajímavá a neni to literární skvost. To už všichni víme od prvního dílu. Ale kdo by nechtěl takovej sex ? Kvůli tomu se to čte a vy tu všichni pořád od prvního dílu čekáte, že to bude "NĚCO".. Tak to nečtěte když vám to nic neříká a nebaví vás to.
Ale fakt, že konec byl možná až moc sladkej.. A první díl je nejlepší.

debe
16.07.2013 odpad!

No, já teda přelousknu kdeco, ale tohle bylo trošku příliš. První díl se smrsknul na - věříš mi, nevěřím ti, druhej na chci tě a zas radši nechci, a třetí na je naštvanej, jsem naštvaná, s neuvěřitelným happy endem. Achjo. Opravdu se všechny díly dají přečíst za víkend. Je to taková pohádka pro teenagerky! Nikdy více prosím!

gudaska
13.07.2013 3 z 5

Tak už konečně taky vím, jak tahle trilogie dopadne. Musím říct, že tenhle díl snad byl nejvíc čtivý ze všech. Bylo tam chvilkami napětí, nějaké zvraty atd... Jak to všechno dopadlo bylo docela i podle mého očekávání, ale musím říct, že to autorka nemusela natahovat na tolik stránek, mohlo by se to klidně vejít do dvou dílů. Nj, ale je to přece světový Bestseller kterého se prodávají milióny, tak proč si něco nevydělat že :) Poslední věta nakonec je, že opravdu taková Pecka jak všichni kolem říkali to vážně nebyla!!! Sbohem Christiane :-D

Patw
08.07.2013 1 z 5

Spousta lidí tvrdí, že se autorka každým dílem zlepšuje. Četl jsem především ze zvědavosti a možná jsem si i myslel, že na tom bude něco pravdy. Ale ne. Ani tento díl mě nezaujal na tolik abych ho dočetl. Kdyby to šlo, šoupl bych tuto knihu (stejně jako předešlé díly) do složky 'Nedočteno'. *Čteno v angličtině.

Fuksinka
08.07.2013 odpad!

Tohle je zatím nejhorší kniha, co jsem četla. Hlavní hrdinové se celou dobu ujišťují, jak jsou krásní a jak se milují a do toho si to občas rozdají. Pokus o triler byl vyloženě směšný. Půlku knihy jsem přeskákala. První 2 díly byly aspoň zábavné, ale tohle je zoufalství. Uděluji svůj první ODPAD!

daneva
05.07.2013 5 z 5

další skvělý díl, až mi bylo líto, že touhle knihou to končí. Konec na jednu stranu překvapivý na stranu druhou očekávaný. Kniha opět poutavá a velmi čtivá - jako předchozí díly

Chladnetka
03.07.2013 5 z 5

Nějak nerozumím tomu, proč to všichni čtete, když je to takový odpad a tak hrozně nudné a o ničem, ale ve finále přečtete všechny 3 díly.

Michaela91
02.07.2013 2 z 5

Ano konečně! Konečně jsem se překonala a dočetla jem tuto trilogii. Nebavilo mě to, nemělo to žádnej akční děj až na nějakých 5 strýnek kdy unesou Miu to vše. Ana mi přijde jako strašná koza, sama nic nesmí a když se odváží vyjít si s kamarádkou bojí se co na to řekne její manžel. Ten je samozřejmě naštvaný že někde byla bez něho. Mám pocit že ji moc omezuje a myslí si že je jeho majetek. Ale té to asi nevadí, za to jí vadí jeho nálady. Nemyslím si že tohle by měl být světový hit, je daleko více lepších knih u kterých se nedělá takové divadlo ohledně jejich vydání a dají se číst mnohem lépe. Rozhodně se k této trilogii už nevrátím. Jednou stačilo. Nebýt toho sexu není tam o čem číst, děj je jednoduchý.

padajicidvere
25.06.2013 1 z 5

Na tuhle knihu jedna věta nestačí. "Dokážu udržet tempo s panem Náladovým"? Asi tak, jako ho já dokážu udržet s tebou, ty jedna labilní, dutá.. Neustále mě fascinuje hlavní hrdinka, která je neustále fascinovaná "panem Náladovým". Je milý, fajn, klukovský a drahá Anna vysloví to slovo (či větu), které okamžitě vyvolá ty nejhorší vzpomínky..logicky se vám vaše nálada změní na chladnou, smutnou atd..ale Anna to NECHÁPE! Jak to, že je tak smutný? Chladný? Odměřený? No proto, že i u ostatních jedno slovo vyvolá spoustu negativních emocí! Popojedem.. Jak sem pochopila, tak hlavního hrdinu už začala unavovat Annina labilita a její krokodýlí slzy..konečně. Vážně, je to unavující číst dokola, jak se ta husa žere tím, jestli je naštvaný kvůli ní..co 10 stran, to stejná myšlenka, labilní.. Nebýt sexu..tak fakt nevím :D

Miss Utahraptor
23.06.2013 odpad!

Prakticky to samé, jako v předešlých dílech. Od druhé knihy sice přestává být patrné, že původně šlo o fanfikci- co se obsahu týče, forma to však stále vyřvává na kilometry daleko.
Autorka nadšeně pokračuje v zábavné fanouškovské hře Gotta ship 'em all! Nacházíte-li se v blízkosti manželů Greyových, jistojistě si zde najdete i ideálního partnera. Když už se konečně zdá, že se na obzoru rýsuje alespoň jedno Nešťastně až do smrti, zdánlivý běh událostí se otočí o 180° a všichni se zase mohou vrátit do 2D růžovoučkých zámků v oblacích.
Co se „hlubších“ rovin příběhu týče- Jeho srdceryvná backstory působí i tentokrát strašlivě uměle. Veškerá hrozící nebezpečí ulpívají v paměti tak chabě, že se z ní vykouří kdykoli se přímo o nich přestane mluvit. A potají jsem se modlila ke všem bohům, aby si autorka rozmyslela alespoň ten epilog a událost k němu vedoucí. Marně, samozřejmě.

Nel-ly
22.06.2013 1 z 5

Stále hloupější, sladší a naprosto nereálný, kde mohla být alespoň chvíli jednička zajímavá, tak dvojka byla katastrofa a tohle neni o moc lepší... Christian dávno ztratil jakoukoliv osobnost a je jen zamilovaná hračka v rukou ubrečené naivní pipiny, které musím nechat jednu věc: je tu nejmíň vnitřní bohyně za všechny knihy
fakt, že někdo může vejít do střežené banky s pistolí za kalhotama, vybrat vysoký obnost peněz, dát si pití, zatelefonovat si a jen tak odejít už jen ukazuje, že autorka už by radši neměla psát (neměla ani začínat)

lucajda
18.06.2013

Přečteno, škoda že už není pokračování. Líbilo se mi to ať si kdo chce co chce říká. Letní postelové čtení.

JajaAP
17.06.2013 5 z 5

Tak mám dočteno a nejsem zklamaná, mě se to líbilo a nepovažuji ten čas strávený nad těmito knihami za ztracený. Je fakt, že nejvíce se mi líbil první díl, ale jako pokračování příběhu byl dobrý i druhý a třetí. Třetí jsem četla stažený z internetu, takže jsem musela překousat spoustu překlepů a údivu nad tím kolik tam bylo sprostých slov, což mi vzhledem k prvnímu a druhému přišlo divné. Až tato kniha vyjde určitě si jí přečtu znovu, už jen pro srovnání. Dějově byla kniha zajímavá a docela napínavá, jen části, kdy se autorka snažila poskočit v čase mě fakt nudily, bylo to takové okrajové shrnutí toho co se událo a to dvakrát nemusím. Kdybych chtěla číst seznam faktů přečtu si něco jiného. K ději se nebudu vyjadřovat nechci prozrazovat co se bude dít, ale musím říct, že třetí díl je doopravdy jak z červené knihovny, a konec je až dokonalé vykreslení pohádky, ale aspoň jsem u něj neměla pocit, že ještě něco chybí. Nejsem fanda rychlých zakončení, kdy si říkáte "a to je jako všechno?" a zůstane vám hodně otázek. Tady jsem ten pocit neměla, takže jsem spokojená. Vážně mě baví všechny ty negativní komentáře. :-) Je jasný, že se to nebude líbit všem. Já bych tu knihu taky nedala číst manželovi, ale kamarádce bych jí doporučila. Ovšem je s podivem, že ikdyž lidé nadávají už na první díl, stejně si od nich přečtete další rozhořčené komentáře na druhý i třetí. :-) Když se jim to nelíbí, ať to nečtou. Za sebe říkám, mě se to líbilo.

bookcase
17.06.2013 2 z 5

Třetí díl už autorka psát neměla. Horkotěžko jsem se jím prokousala,protože byl v podstatě o ničem, až na poslední třetinu, ve které se KONEČNĚ na chvíli něco dělo. Ale opravdu jen na chvíli. Opět vnitřní bohyně - ta mě ubíjela a doslova štvala (mohla bych použít i peprnější výraz). Christian je masírek, kterého musí Ana na slovo poslouchat a tak, aby neměla zbytečné problémy, to dělá. A když se trošku vzepře, tak hned sklopí uši, aby se její miláček náhodou nenaštval. Jak už napsal někdo pode mnou, stačilo by vše dát do jedné knihy.

Jane87
16.06.2013 3 z 5

Mě se hodně líbil první díl, jako nějaká puberťačka jsem se zamilovala do Christiána. :D V polovině knihy už mi vadily některé opakující se výrazy, ale to mě neodradilo přečíst si i díl druhý a třetí. :) Druhý díl už byl trošku slabší a třetí mě začal bavit až ke konci, od části kdy unesli Miu. Celkově se mi líbil námět knih, ale já osobně bych tyto tři knihy sjednotila do jedné. Upřímně se těším na zfilmovanou verzi, budu mezi prvními návštěvnicemi kina. :D

Andynka
15.06.2013 5 z 5

Tato kniha už se úplně odpoutala od toho erotického nádechu, o kterém se k těm to knížkám nejvíce mluvilo. Je to krásně romantická kniha, která se povedla.

Alouette
13.06.2013 2 z 5

Ta jednička se mi tak líbila!U dvojky už to skřípalo a ta trojka...No fakt nic moc...Ale tak, aspoň vím jak to dopadlo:D

Lucitau
11.06.2013

Super přečetla jsem na čtečce a nemůžu si stěžovat :-) jen to překládal někdo kdo neholduje češtině tak jsme se i pousmála :-)
a v zápětí to museli stáhnout z uložto.cz protože už to tam není...

felia
05.06.2013

Obdivuju autora, či autory základního komentáře. Zřejmě potřebují prodávat knihy, bez ohledu na jejich kvalitu. Ta třetí kniha není o nic horší, než ty předešlé padesátky. Je to typický škvár, ale aspoň nás to učí číst.

rozetka
04.06.2013

No tak jsem dočetla i tento díl, není špatný,ale stejně se mi nejvíc líbí ten první díl :-)