Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4965 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

LenkaGonn
18.03.2019 4 z 5

Pro mě je to odpočinková literatura a líbí se mi. Je to pohádka a nereálně vyhlížející vztah dvou lidí, ale přesto jsem se dobře bavila.

misowi84
24.02.2019 1 z 5

Tak jsem překousl veškeré předsudky a vydal se na cestu plnou hříchu a šedi.
Na trilogii jsem si chtěl vytvořit vlastní úsudek. Tak mi nezbývalo nic jiného, než se
vydat do onoho zapovězeného lesa...
Občas se zavřenými oči a s pocitem, jestli mě při čtení někdo náhodou nesleduje :-D
Kdyby to bylo celé kratší, asi bych se nezlobil.
Christian Grey je postava, na kterou asi nikdy nezapomenu :-D
Není to můj žánr a oblast, kterou bych vyhledával, ale pro vytvoření vlastního
názoru, je dobré si knihy nejprve přečíst a pak až soudit..
Za mě tedy trilogii vnímám jako takovou velkou sex-pohádku.

kristyn3833
31.01.2019 4 z 5

Další díl rozhodně nezklamal a byl lepší než ten první.
Doufám, že ve třetím díle to bude ještě napínavější než tady.
Doporučuji!

Elisekelis
13.01.2019 3 z 5

Druhý dil Padesati odstinu se mi zdal jako nejslabsi. Už me trocho nudili vecne se opakujici sexualni a caste sceny.

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Naprostá pecka jako první díl.

akvesy
07.12.2018 5 z 5

Na to, že jednička mě velmi oslovila, tak dvojka se mi už tak rychle a tak nějak i dějově nečetla zas tak rychle, ale pořád je to úžasné čtení.

joachim36
11.11.2018 1 z 5

Recyklace a nastavovaná kaše. První díl se mi moc líbil a považuji ho zde za silně podhodnocený, nicméně toto jsem už ani neměl chuť a sílu dočíst. Třetí díl a další nastavovačky kompletně vynechám.

Terez9119
05.11.2018 3 z 5

Bylo to lepší než jednička. Vlastně mě to docela bavilo...Jen kdyby nebyla hlavní hrdinka tak hloupá nána. Opět jedna hvězda z nostalgie.

Katulinka69
20.10.2018 4 z 5

Už jsem četla jenn že to bylo na pokračování.

Hania932
23.09.2018 5 z 5

Tak další díl za mnou. Tohle bylo opravdu skvělé, ale na první díl to nemá. Ze začátku to bylo hodně zajímavé, protože mě zajímalo jak se to bude vyvijet vztah mezi Anou a Christianem. Měla jsem strašnou radost když se dali zase dohromady i když to bylo jasné. Potom mi přišlo že se v knize nic neděje. Hádka, usmíření, sex. Furt dokola. Ale konec to zachránil. To bylo prostě něco dokonalého. A já už se teď těším až si přečtu poslední díl. ♥

ferda16
20.09.2018 1 z 5

Když jsem přečetla první díl, dostala jsem jako dárek druhý i třetí. Ale opět se vlastně nic moc neděje. Už jsem měla praxi v tom, které pasáže mohu klidně přeskočit a někde tam hluboko hluboko pod povrchem je i nit příběhu, který, kdyby byl jinak zpracovaný, by mohl být slušný.

jfialova
22.08.2018 odpad!

Asi ještě horší než první díl, autorka jen dále těží z úspěchu první ubohé knihy. Kdybych měla v době, kdy jsem to četla, po ruce něco jiného, toto by letělo do koše.

Ivka14
09.08.2018 3 z 5

Kniha lepší než film a dokonce mě dohnala i k slzám. Doporučuji

Honey0105
16.07.2018 1 z 5

Zcela upřímně vůbec nerozumím tomu, že se mi to konečně po dvou letech povedlo dočíst. Uff.. Byla to opravdu fuška, první díl mi přišel ještě jakžtakž čtivý, jen bez příběhu.. Tenhle druhý díl byl ale už úplně bez ničeho.. Opravdu jsem se trápila, ale nerada nechávám rozečtené knihy, tak jsem se přemohla. A teď jen rozmýšlím, co bylo horší: kniha nebo film?

Gabux
17.06.2018 5 z 5

Tento díl mě bavil o něco více než díl první. Vlastně ho mám z celé série nejraději.
To, že kniha popisuje něco, co mnoho lidí považuje za tabu neznamená, že je to brak. Sex a celkově erotika do života patří a lidé by se měli přestat bát o tom mluvit. Kniha je napsaná dobře a čtivě. Erotických knih existuje spoustu, ale jen tato vyvolala takové pozdvižení. Právě díky tomu stylu psaní. Za mě je to fajn oddechová knížka.

xena_petra
08.05.2018 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná. Čte se to samo.

DJANKA
19.04.2018 3 z 5

Tak jsem opět dostala chuť na trochu té erotiky. Jak už jsem psala u prvního dílu, tak i tahle knížka je erotická červená knihovna a i tento díl se čte sám. Na to, že knížka má tolik stránek, přečetla jsem ji asi za tři dny. Je pravda, že neustálé pochybování a ujišťování o lásce a že nikdo nikam neodejde.... to mě štvalo a tyto věty jsem přeskakovala. První díl se mi sice líbil víc, ale i tento díl splnil mé očekávání. A co se týče erotických scén, za mě v pohodě. Myslím, že autorka v knize uvedla pouze své erotické fantazie. Proč ne? Někomu to přijde jako porno, někomu přijdou směšné a že četli rozhodně lepší. Docela by mě zajímalo které, nechám si poradit :)

LP113
11.04.2018

Ale jo, jsem spíš na severské detektivky, ale když to četli všichni.....Jako čtivé to určitě je, takže jsem musela přeci přečíst celou sérii ;-) První díl byl lepší

Nela.Rob
05.04.2018 2 z 5

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

KateTheBlogger
31.03.2018 3 z 5

Viděla jsem všechny tři díly v kině a oba hlavní herce si zamilovala. Jenomže... potom co skončil třetí díl tak jak skončil, napadlo mě, že si přečtu všechny díly a třeba víc pochopím jak se všechno tak snadno otočilo o 360 stupňů. Můj hlavní problém při čtení je ten, že se s Anou zkrátka nedokážu ztotožnit. Ať si je pan Christian Grey sebehezčí, není to ani v nejmenším můj typ. Přesto jsem ale druhý díl přelouskala a těším se až zdolám i ten třetí abych to měla za sebou. A pokud bych měla hodnotit pouze druhý díl, mnohem víc se mi líbil film- díky hercům, hudbě a všem těm scénám na jachtě, na plese...

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 451x
Knihotéce1 510x