Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4965 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

Suzie1994
25.10.2017 4 z 5

Líbili se mi zvraty, které se v knize udály. Už to nebyla jen kniha o sexu.

jitka7
13.10.2017 odpad!

Už jsem to psala u prvního dílu, všechno by bylo skvělé, kdyby knihu napsal někdo, kdo umí psát a je vážně spisovatel. Né rádoby tuta paní. Slovní zásoba na bodě mrazu. Věčně se opakující slovíčka pořád dokola, až mi to už fakt ... Nápad to byl suprový, provedení bylo katastrofální.

Demonius
08.10.2017 3 z 5

zajímavý zvrat, o píď rozšířený příběh, ale ta slovní zásoba, oj... největší kámen úrazu celé trilogie

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Za mňa bol druhý diel oveľa napínavejší ako prvý a mňa si získal asi najviac so všetkých troch :)
Veľa nového sa tu človek dozvie, ide sa viac do hĺbky a už to nie je len také zaľúbenie sa. Ja som si tú romantiku proste užívala :)

Siimona23
08.09.2017 3 z 5

První díl se mi líbil asi víc než druhý. Pravdou je, že dvojka byla víc napínavá a akční. Stejně jako u Padesát odstínů šedi se mi víc líbila knížka než film. Knížka není špatná, ale nechystám se ji číst znovu. Za mě neurazí - nenadchne.

sd1992
06.09.2017 4 z 5

No, tak rozhodně lepší než film to bylo :-) Neříkám, že ten je špatný, ale víme jak to je - knížka je knížka (vždycky!).. Bylo to mnohem lepší i než první díl.. :) Christian Grey už není tak namyšlený arogantní pracháč, ale celkem normální partner :D Pasáž s labilní expřítelkyní mi sice přišla hodně přehnaná, ale na druhou stranu byla příjemným oživením příběhu. Takže kdo zvládl ve zdraví první díl, tak jistě zvládne i tento a dost možná ho i mile překvapí :D :)

Princezna22
06.09.2017 1 z 5

Říkala jsem si,že to prostě už číst nebudu. Že po prvním dílu mě to neláká číst.. Ale vzhledem k tomu že jsem nedávno viděla film tak jsem si knihu přečetla a musím uznat,že je to kravina.. Film byl lepší...

trudoš
31.08.2017 1 z 5

Romanticky naivňoučké a v některých scénách až přiblble přeslazené, tentokrát však až za hranicí mé tolerance. Ale uznávám, že ode mě bylo dost troufalé, čekat u téhle série kvalitativní vývoj. Pekelné je, že E. L. Jamesová evidentně neví co vyprávět a tak se po většinu příběhu plácá na místě. Přičemž čtenáře těší cíleně natahovanou všedností, okořeněnou brilantním slepičím uvažováním hlavní hrdinky. Milostné scény samy o sobě jsou pěkné, ale nepřinášejí víc, než třeba příručka Sex pro život. Celek pak působí jako pohádka, ve které se nehraje na logiku či realističnost (nejvíc mě pobavila návštěva u gynekoložky, u které se Anastasie poprvé v životě dozvídá, že když nebude brát antikoncepci pravidelně, mohla by otěhotnět). Zatímco první díl měl alespoň nějakou zápletku a zároveň zajímavým způsobem exkurzoval do světa vanilkového SDMS, druhý díl nenabízí nic. Jen milenecké handrkování, kdo koho víc miluje, a laciný motiv psychotické stalkerky. A tak má vnitřní bohyně málem umřela nudou.

helena6618
27.08.2017

Mě naopak zklamal film a knihy mě bavily. Sice druhého dílu jsem se trochu bála jelikož jsem si přečetla několik záporných recenzí, ale mile mě překvapil. Můj názor je takový že film je v podstatě o ničem. nikomu tenhle názor nevnucuji jen mluvím sama za sebe.

Neami2
12.08.2017 4 z 5

Viděla jsem filmy a pak přečetla knihy. První díl jsem přelouskala, ve druhém už mi docházely síly. Byla by to hezká knížka, kdyby tam nebylo tolik nereálné "sladkosti". Od poloviny knížky jsem jejich erotické scény přeskakovala. Opravdu je to snad poprvé, kdy film je lepší, než kniha, jelikož je zbaven zbytečných a přesládlých momentů.

Jana Květoňov
10.08.2017

Já to vyhrála! No "úžasné"! Jen co je pravda! Ve třiašedesáti se dovídám, kdy bych měla být vespod celá mokrá, kdy bych měla co cítit... Ještě jsem to nedorazila. Čtu jednu kapitolu denně. Stačí! Bohatě!!! Ale než "přelouskat" 678 stran, to už radši vidět ten film, to vám povím, přátelé!

Adelajda_4
13.07.2017 3 z 5

Čekala jsem hodně, ale ten konec? Ten mě zničil :D Nebudu tu spoilovat, ale musela jsem si utírat slzy od smíchu.

Rečica
12.07.2017 5 z 5

Sen každé ženy,zamilovat se do bohatého a mocného za to dosti komplikovaného muže. A v závěru si ho vzít a a všechen ten luxus,moc a všech jeho padesát odstínu šedí prožívat s ním.

Romžiry
11.07.2017 odpad!

Katastrofa v druhém díle.

Marfuška89
09.07.2017 5 z 5

Je to krásný, jak Christian se "mění". :)

Samery
30.06.2017 2 z 5

Čekala bych od prvního dílu posun. Ale přijde mi, že se tak nestalo. Zpočátku je děj nijaký. Teprve závěr se zdá zajímavý. Christian a Anastasie mi přišli chvíli k smíchu, chvílemi na zabití. Děj jako takový je velmi zajímavý, ale je zbytečně zdlouhavý. Někdy méně je více. Bohužel ten konec nakonec přeci jen vzbuzuje zvědavost, jak to všechno dopadne. Ráda bych si konec přečetla, ale netěším se na to množství stránek, bez kterých by se kniha obešla.

Petruska200
22.06.2017 2 z 5

Super kniha pro dlouhe vecery

Nita17
08.06.2017 3 z 5

Sláva, začínáme se probouzet. K utrženým hormonům se začíná přidávat i srdce, tajemství, vnitní boj s démony. Konečně děj, padají jiné věci než jen kalhotky.

a.nnysek
05.06.2017 5 z 5

Nejlepší díl, ke kterému se ráda vracím.

Klarka251
10.05.2017 5 z 5

Musím říct, že druhý díl mě bavil víc než první. Nejen, že už tam nešlo tolik o sex, ale o to, že si Grey uvědomil, že pokud s Annou bude chtít být tak ji bude muset i milovat. Klidně bych si díl přečetla ještě jednou. Byla jsem i na premiéře filmu, ale tam toho hodně vypustili. Takže za mě knížka super!

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 451x
Knihotéce1 510x