Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4970 4970

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

Makaja
18.01.2017 1 z 5

I druhý díl ležel dlouho ladem v mé knihovně, od doby, kdy jsem ho dostala darem. Tak jsem si řekla, ať už to mám za sebou, že horší než ten první nebude . No nevím, lepší nebyl určitě. Ani příběh, ani styl psaní, ani nic. Třetí díl naštěstí nemám, takže pro mě je tímto šedá kapitola uzavřena.

tereza4227
17.01.2017 odpad!

To je tak špatně napsaný, že popularitu knihy opravdu nechápu. Nejdřív jsem si říkala, že jsem moc náročná a neměla bych od toho očekávat nic víc než oddychovku. Ale při tomhle si člověk ani neodpočine, poněvadž při každý druhý stránce kroutí očima a říká si "no to si ta ženská dělá srandu, ne?!" Slovní zásoba a stavba vět na úrovni základní školy. Deset věcí používaných stále dokola. Zkoušela jsem to číst dvakrát a poslouchat jako audio knihu. Snaha byla, ale přelouskat se to nedalo...

KnihovniceVěra
06.01.2017 2 z 5

Název 2. dílu napovídal něco ještě temnějšího a hlubšího, než byl díl první, ale opak byl pravdou. Podle mého názoru jde o klasický ženský román, oddechovku, bez valné literární a jazykové hodnoty. S dalším dílem už raději nebudu ztrácet čas.
Autorka je momentálně 82. nejoblíbenější, takže mám splněn další bod čtenářské výzvy.

Pluky
03.01.2017 4 z 5

Vím že kniha je převážně pro ženy, ale mne zaujala také, dala mi dokonalý nástin pohledu na věci v oblasti citu a lásky z druhé perspektivy, tedy té ženské. Chlap se aspoň může na nějaký okamžik podívat ženě takzvaně do hlavy a možná i najít porozumění pro to co ženy dělají, jak a proč. TO vše mi kniha dala. Dále musím ocenit zpracování, dobře se mi četla aniž bych měl větší problém s rozlišováním toho kdo právě hovoří, našel jsme zde akci spojenou s vášní, lásku spojenou s citem, dokonalé popsání děje a okolí s návazností na první díl. Za mě musím knihu ohodnotit velmi dobře a určitě ji doporučuji i chlapům, je to nejen naučné, ale kde jinde dostanete možnost dívat se na svět očima ženy.

St.Evelin
30.12.2016 3 z 5

Postavy jsou více propracované než v prvním díle, za což patří autorce dík! Pořád kniha zůstává oddechovým čtením, ale je daleko uvěřitelnější než předcházející díl a má větší spád, lépe se čte.

Rezkaaa
27.12.2016 2 z 5

Ucházející oddechovka, díky autorce, že zapracovala krapet více z tolik zajímavých psychologických motivů z minulosti postav. A taky, že kniha měla alespoň náznak děje.

allyce
24.12.2016 1 z 5

První díl jsem viděla jako film. Nenadchl ani neurazil. Ovšem tato kniha je opravdu perlička mezi knihami. Přiblblé dialogy, sex, přiblblé dialogy, sex a opět přiblblé dialogy. K tomu stále se opakující miluji ho, miluje mě, jejda, miluje mě? ano! miluje mě, nebo že by mě nemiloval? .................. Nuda na nekonečnou.

lenka7348
19.12.2016 3 z 5

Nenadchne, neurazí...

Lucie.H
15.12.2016 5 z 5

podle mě lepší než první díl rozhodně doporučuji !!

Alaglesia
14.12.2016 4 z 5

Tak jsem nedočkavě sáhla i po druhém dílu tohoto bestselleru. Zajímala jsem se, zda autorka odhalí tajemství Christiana, a odhalila. Knížku jsem doslova zhltla, bavilo mě to. Líbilo se mi, jak ztvárnila lásku Christiana a Anny a také, že jsem dostala odpovědi na to, co zajímalo mě. jsem zvědavá o čem bude třetí díl. PS: Kniha je samozřejmě pro nenáročné, takové odpolední oddychové čtení. Žádné hluboké myšlenky v ní nenajdete. :-)

venacava
13.12.2016 odpad!

Pokračovaní ještě slabší než 1 díl

Kabalenka
29.11.2016 5 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíc ze všech tří.

whiolet
29.11.2016 2 z 5

Nemohu posoudit zda byl tento díl nejlepší z celé série mám pocit absolutní znuděnosti,vlastně bych si měla koupit něco za odměnu,že jsem to vůbec dočetla

hopelu
21.11.2016 5 z 5

Tento díl je z celé trilogie tím nejlepším, není už tak sladký a bezstarostný. Líbí se mi akčnost některých pasáží a upřímně se i těším, jak bude tento díl vypadat na filmovém plátně. Snad se toho nebude nový režisér bát a přidá do něj právě ty dramatické chvíle z knížky!

Caine
15.11.2016 3 z 5

První dva díly jsem přečetl ze zvědavosti, na třetí už nemám chuť :-)

Beatrisie
28.10.2016 3 z 5

Libil se mi prvni dil a myslim ze to jim melo i skoncit

LNaught
24.10.2016 2 z 5

Nejslabší z trilogie. Ať žije ohraná story o popelce :-/ škoda

Zuzulin
07.10.2016 1 z 5

Knížku jsem po přečtení několika stran musela odložit. Jednička byla nejlepší, dvojka krapet slabší a tohle... škoda.

ziggrrl
07.10.2016 4 z 5

(24. 3. 2014, obsahuje spoiler!) Mně se to prostě zase líbilo, dokonce víc, než první díl, bylo to pohodovější a už jsem věděla, co mě čeká a dychtila jsem hlavně po tom, aby příběh odhalil něco víc z minulosti 'ne zas tak sadistického maniaka', pana Greye. A baví mě, že je z něj teď romantik. Christian je totiž přes všechny své démony, přehnanou žárlivost a jizvy na duši i na těle prostě dokonalý a kniha po dlouhém dni dovoluje zasnít se, jaké to asi v kůži Any je. Prostě příjemná naivní oddechovka, žádné literární veledílo.

Veškeré zmínky o vnitřní bohyni jsem tentokrát přeskakovala, stačí, že k Aně promlouvá její svědomí, které alespoň nemetá salta a chová se slušně, když zrovna nechlastá (nebo je to jedno a totéž?). Ozbrojená ex-sub byla trochu přemrštěná, ale dopadlo to celkem zajímavě. Potěšilo mě, že Stín rezignoval na tu svou pitomou smlouvu a Ana z nezkušené naivky dospěla v docela příjemnou ženskou za těch, ehm, pár dní, co se k sobě zase vrátili (?!). Je pravda, že autorka mohla zápletky více rozvést a nevyřešit je tak rychle.

Na film jsem stále natěšená, jsem zvědavá, jak se bude držet knižní předlohy. Jamie Dornan je pro roli Christiana perfektní. Z Dakoty Johnson už tak nadšená nejsem, vypadá mnohem starší než Ana a spíše než velké modré oči, jak je popisováno v knize, má velké pytle pod nimi. Ale zato má velmi příjemný hlas. No, nechám se překvapit a uchyluji se k dalšímu čekání v místní knihovně, protože já prostě musím vědět, jestli to skončí happy endem :D

Mimochodem, nechápu, proč se lidi pouští do druhého (i třetího) dílu, když se jim nelíbila první kniha. Čekají snad nějaký zázračný zvrat? Mě osobně se nelíbil první díl ze série Crossfire, proto nemám potřebu ztrácet čas čtením druhého a třetího dílu a (zjevně) je pak také špatně hodnotit a stěžovat si, jak to bylo strašné.

eva4036
06.10.2016 4 z 5

Oproti předešlému dílů se mi tento líbil mnohem víc a knížku jsem měla za dva dny přečtenou. Ze všech tří dílů mi připadá tento asi nejlepší a ráda se k němu vracím.

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963