Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4970 4970

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

Annnulika
04.10.2016 5 z 5

Ze všech tří dílů se mi tento líbil asi nejvíc. To jakou proměnu Christian podstupuje je celkem působivé. I co se týče děje a zápletek je mnohem zajímavější. Opět přečteno za 2-3 dny :D

Flowers
23.09.2016 5 z 5

Nevim jestli se mi chce cist treti dil. Prvni dva dily jsou ctive a nemohla jsem se odtrhnout. Ale tak nejak jsem z toho uz presycena. A tusim co me v tom tretim dile ceka.

-markéta-
14.09.2016 5 z 5

Po prvním díle jsem byla na knihu velmi zvědavá a musím říct, že mě totálně nadchla! Neskutečný děj a oproti prvnímu dílu, který nebyl nějak nic moc.. Bylo to parádní! Nechtěla jsem, aby kniha skončila! Totálně mě vtáhla do sebe a dokonce jsem si i 2x zaplakala. Jen teď doufám, že až v únoru vyjde film, tam mě to nezklame.
Určitě lepší než prvni díl!
Nemůžu se dočkat až se pustím do třetího (už zitra)!!!

jewarix
23.08.2016 5 z 5

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem. Už se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. Velmi mi pomohla v těžké životní situaci se plně odreagovat a alespoň na chvilku zapomenout na těžkou a bolestnou realitu. Za mě skvělá oddechovka, kterou člověk nemůže jen číst. tou žijete...

yndiC
19.07.2016 5 z 5

Koukám jako u prvního dílu opět hlavně negativní komentáře. Tak to opět trochu roztrhnu a knihu chválím. Jak jsem už psala u prvního dílu, čtu úplně jiné knihy, tato sága se ke mě dostala náhodou a mile mě překvapila. Kniha se mi líbila, byla to velká oddechovka a zhltla jsem jí během 4 dnů. Sexuální scény se už sice až moc opakovali, ono taky jaké novinky v těchto scénách vymýšlet, ale i tak jsem knihu četla ráda a bavila mě.

Pedruska01
15.07.2016 4 z 5

Tak jo, druhý díl mám za sebou. Četlo se to dobře, ve stejném rytmu jako předchozí díl, jenže nechyběli tam části, které byli zbytečné, zdlouhavé, takže pak mě to i místy nudilo a bohužel se tak kniha vlekla. Děj místy mile překvapil a někdy jsem měla pocit, že autorka za každou cenu musí do tý bible narvat absolutně všechno - možné i nemožné. Což dle mého nebylo moudré. Stejnak by to potřebovalo seškrtat. Proto je tak neskonale neuvěřitelné, že za cca týden příběhu se toho stane tolik, až je z toho přes 650 stránek! Člověku to ani jako týden nepřipadá, spíš několik dlouhých měsíců.
Ohledně vývojů postav, tak jak jsem doufala. Jistě, něco se tu odehrálo. Christian, leč neuvěřitelně, se pohnul dál a k lepšímu. Typovala bych tak o těch smělých 90°. Bravo. Taky jsem se předčasně dozvěděla, že tam bude mít Grey hodně emotivní scénu - těšila jsem se na ní, ale nevím čím to bylo, mírně mě to zklamalo. Čekala jsem větší haló. Anastasie? 0. Ta holka mě chvílemi naprosto iritovala. Ta její obrovská až frustrující naivita! Čím mě pila ještě krev, že z mouchy dělala velblouda, pokládala si tunu zbytečných! otázek, které se v průběhu opakovaly, kterými se zabývala vždycky asi tak 5 vteřin a pak je pustila. Nespočetněkrát, při každé situaci opěvovala Christiana, jak je úžasný, krásný, její Stín a jak ho hrozně miluje!!! Vím to, bože. -_- Stačilo mě to párkrát a ne na každé stránce. Pokud si už stanovila nějaké dejme tomu "chování" vůči Christianovi, tak nakonec při přímé konfrontaci, pokaždé sklopila zrak, uši a kála se či co. Ta holka nemá vůli nebo už nevím. Hlavně, že v duchu pokaždé dělá ramena anebo naopak přehnaně "machruje" a cítí se snad dotčená.
Musím však přiznat, když to shrnu, že to fakt šlo. Každý je na něco jiného, každému to nesedne, ale každý je nějaký. Jistě. Jen škoda, že se to nese díky hlavní hrdince v tak hrozně naivním duchu. A taky mám pocit jako by si autorka nemohla vybrat jestli bude tedy psát takovou osekanou slaďárnu anebo tvrdou sexem zvrhlou "realitu". Když už se člověk začte, kde se děje něco fajn a napsané to je fajn, pak se vzápětí objevila pasáž, kde to je právě tímhle aspektem zničené a pošlapané - tedy rádoby zvrhlé a nemravné, jak by se jistě hodilo. ;)
Kdyby nebyl v knize ten dodatek, asi už ani ta třetí kniha nemusela být (navíc, zase taková bible!). Trošku taková jinačí verze Krásky a Zvířete a pak spolu žili šťastně až do smrti. Každopádně, díky tomu dodatku se i celkem těsím na ten závěr téhle triologie, kterou buď musíte milovat anebo nenávidět. :)

Jarka 55
13.07.2016

Myslím holky ,že devět z deseti byste dokázaly napsat obdobnou ságu. Nač tolik poprasku?

kalinkacz
07.07.2016 1 z 5

Druhý díl nepromyšlené a nic neříkající ságy jsem četla snad půl roku... Styl psaní i děj je nevyhnutelně podobný dílu prvnímu, zpestřují nám to pouze úlomky Christianovy minulosti, které ale mě osobně nic podstatného neřekly... Děj byl tedy pro mě opět slabý.. Třetí díl si samozřejmě přečtu, ale rozhodně od něj nebudu očekávat nic velkého..

muchomurka
03.07.2016 3 z 5

Jsem ráda, že druhý díl víceméně v poklidu plynul a nekonaly se nějaké příšerné zvraty. Nejdřív jsem si říkala, že všechny rozjeté dějové linie byly často utnuty, ale ve výsledku jsem za to ráda. Jen jsem občas měla chuť Anou pořádně zatřást, to její chování bylo minimálně na vyčinění. Christian se snažil, ale jí to kolikrát přišlo málo? Věděla, jak to s ním je, takže o co jí jako šlo? Grrrr.
Když už jsem přečetla dva díly, dočtu i ten třetí. Nečte se to tak špatně, ale žádné třeskuté dílo to není. Myslím si, že všechny ty víc jak 600 stránkové knihy, by stačilo napsat na jednu 300 stránkovou.

Aniga
02.07.2016 3 z 5

Pokud jsem prvnímu dílu dala dvě hvězdičky, musím nyní dát bohužel tři, abych byla spravedlivá.
V tomto díle vnitřní bohyně už naštěstí nebyla na každé stránce, takže se to dalo :o)
A co říct o ději? Prostě pohádka pro ženy čelící doma reálnému životu..... Pan Grey je ten nejbáječnější muž na celém světě, který jako bonus má tu největší kopu peněz, jenž si dovedeme představit. U něj je každé jídlo přímo rozplývajícím orgasmem na jazyku, samet sametovější než kdykoliv jinde, červánky nad městem červenější,bavlna bavlnější, bílá bělejší... .. prostě nic nemá sebemenší vadu. Luxus nám autorka připomíná na každém dvacátém řádku, kdybychom na to náhodou zapomněli.
Slečna Anastasia je tak tupá, že ani když jí Christian dvacetkrát napíše a řekne aby přestala používat služební email, si to bohužel nedokáže zapamatovat. Žárlí na všechny osoby a věci, které jsou rodu ženského a vůbec jí nevadí, že je to např. letadlo (to vážně bylo i na mne moc).
A k tomu vanilkový sex s vanilkovou zmrzlinou... no co více si člověk může přát číst ??? :))))
A nyní se ptám, sakra, za co vlastně ty tři hvězdičky?

Jeanie
27.06.2016 4 z 5

Nic nového pod sluncem. 'Vztah' Anastasie s Christianem se znovu rozjíždí, nemůžou se sami sebe nabažit a scény se tak nějak opakují.

klarra007
17.06.2016 1 z 5

Začala jsem to číst znova, protože se prostě nemůžu prohryzat těma otřesnýma dialogama. Takhle otravnou knihu (počítám tam i první díl a na třetí se "těším") jsem zřejmě nečetla. A to jsem si já bláhová myslela, že se dozvím něco o BDSM praktikách! Aspoň že ty erotický scény..., ale daň za ně je krutá.

Suzynka29
04.06.2016 3 z 5

Oproti prvnímu a poslednímu dílu nuda. Pořád dokola skoro ty samé erotické scény...

CHESS
02.06.2016 4 z 5

Velice čtivé a zajímavé, bohužel veliká popularity teté knihy mi začíná lézt na nervy. Především proto, že příběh, už je pro mě ohraný a neustále narážím na podobné děje nebo parodie.

ClaireLove
31.05.2016 5 z 5

Ano super odreagovacja. Chvilena nuda ale jinak bezva tema. Doporucuju mkadym romantickam.

petrusio
15.05.2016 5 z 5

Opět bych řekla oddychovka pro romantičky, nelze nad tím nějak moc extra přemýšlet. Autorka v rámci zachování zajímavosti knížky i nadále prokládá příběh tunou popisů erotických scén, na můj vkus dost opakující, obdobné pasáže jsem už přeskakovala. Prostě všeho moc škodí :-) :-)

k.evelin
15.05.2016 2 z 5

Druhý díl jsem nechtěla už ani číst, jak jsem byla zklamaná po přečtení prvního dílu. Ale zvědavost byla silnější. Chtěla jsem se dozvědět, jak těžký osud měl malý Christian. I tak jsem se toho moc nedozvěděla. Docela ráda bych si přečetla podobný příběh, ale ne na bázi červené knihovny plné naivní erotiky, ale hloubavější spíše více psycholigický romám. Myslím, že pak by to bylo zajímavé téma.

fis.rena
07.05.2016 3 z 5

I druhý díl se mi líbil,takže spokojenost.

mmamminna
03.05.2016 5 z 5

Jedním slovem: DOKONALOST...... snad nikdy jsem tolik netoužila číst knihu bez přestání.. tato trilogie mě doslova pohltila.. hnedka se jdu vrhnout na třetí díl.. a už se moc těším na film...... Je ale zvláštní, kolik negativních ohlasů tyto knihy získávají.. ne pro každého jsou nejspíš tyto knihy vhodné...... ZA MĚ VŠAK MOHU VŘELE DOPORUČIT .. :-)

satanlada
20.04.2016

Precteno jednim dechem i na cestách :)

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963