Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4976 4976

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

tynka65
15.11.2015 2 z 5

Chtěla jsem dát 3 hvězdičky, ale za ten přeslazený konec jen 2.

Fantastička
07.11.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem si oblíbila ještě mnohem víc než první díl. Je mnohem víc romantická. A obsahuje spoustu nečekaných zvratů. Jsem ráda, že tuto trilogii čtu až teď, kdy jsou všechny tři sepsané a mohu si rozečíst další díl. Bohužel už poslední:( Vážně nechápu všechny ty špatné komentáře a hodnocení. Tato kniha si to podle mého nezaslouží.:) Jen škoda, že tohle se asi ve skutečnosti neděje, taková obrovská láska, plná vášně, touhy, romantiky, věrnosti, důvěry. Ale dle citace G.R.R. Martina: „Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ ....
Jsem moc ráda, že jsem mohla prožít jeden další krásný a romantický život v této knize. Kniha splnila svůj úkol, jako má každá kniha a naplnila mě krásným, hřejivým pocitem.

joslin
04.11.2015 2 z 5

Hlavní hrdinka mi neustále štvala. knihu jsem přečetla s nervama v kýblu a s nechutí, ale nevzdala jsem to. Není potřeba se vracet

Terectioncan
29.10.2015 4 z 5

Bohatý děj, dospívání postav, spoustu věcí se vyjasnilo... a mě to prostě bavilo! :-)

Florimel
22.10.2015 1 z 5

Tenhle díl jsem skoro nedočetla, zachránilo ho jediné, že jsem byla nemocná a neměla jsem sílu se trmácet rozbředlým sněhem do knihovny pro něco jiného.

marcela6183
09.10.2015 2 z 5

Na mne trochu netypicky heslovitě - četla jsem "už" na skolku roku 13 v angličtině na doporučení kolegyně z práce. Co si o té kolegyni myslím, bylo trošku upraveno tím, že knížku hodnotila jako nejlepší věc, co kdy četla.
Klady:
- co udělal Harry Potter pro děti, udělalo Fifty pro maminy z kuchyně. Maminy z kuchyně by ale měly mít rozum;
- pozitivně vnímám otevření (=polechtání) nového tématu D/s vztahu a BDSM;
- když od děje moc nečekáte, protože to berete jako porno, občas to překvapí.
Zápory:
- naivita hlavní hrdinky mne nutila pustit si na pozadí na počítači TBBT, abych to intelektově dorovnala;
- bombastická mediální kampaň spolu s neuvěřitelně tlustým českým vydáním (stále ho nemám, hýčkám si to to anglické v paperbacku);
- to opakující se klišé odměny/trestu, viny/odpuštění, útěku/návratu a zloby mě straší ještě teď, když to píšu.
Neutrál:
- vývoj postav - jelikož aspoň trochu naznačený byl;
- snaha šokovat - jelikož to se fakt povedlo;

A dovolila bych si polemizovat - nebyla to naprostá ztráta času. Ani to není ztráta soudnosti čtenářů/ek. Je to účinná masáž tím, co doma nemáme. Prostě porno pro kuchyňky = ta jedna a půlhvězda myslím sedí.

tatjana1737
06.10.2015 1 z 5

Tenhle díl považuji za nejslabší a po jedničce, kdy jsem se místy do čtení musela nutit, to o dvojce platilo několikanásobně. Děj je plytký (na jednoduchou hlavní myšlenku příliš mnoho stránek) a sexuální scény už ničím nepřekvapují. autorka dokonce používá stejné výrazové prostředky, takže to, co bylo na jedničce tak atraktivní, je ve dvojce spíše nudné. Děj nemá spád a moc to nezachraňuje. Tak jako byla první kniha o sexu, má být druhá popisem rostoucího vztahu mezi Anou a Christianem. Ana odkrývá zraněné Christianovo nitro... a Christian díky tomu v mých očích ztrácí kouzlo sebevědomého, trochu arogantního chlapáka a stává se z něj neatraktivní ukňouránek.

Bamboocha
06.10.2015 4 z 5

Po prvních asi 100 stránkách, které mě uplně nezaujaly, jsem se díky zajímavé zápletce do knihy opět začetla a uplně ponořila.Takže nakonec i druhý díl splnil očekávání a chystám se na poslední díl.

ElissAnn
04.10.2015 3 z 5

Pokud nemáte co dělat a ocitnete se v intrácké knihovně kde na vás tahle knížka přímo křičí - tak ano doporučuji! Nejsem ten typ člověka, který byl strhnutý do toho blázince okolo filmu, ale je fakt že jsem na něm byla - takže pomlčím :D.
Takže kniha samotná, zajímavý styl psaní (Musím se přiznat 50 odstínu šedi jsem nečetla- sakra) autorky - Občas jsem přeskakovala list, jelikož jsem neměla nervy na Anny myšlení (chápu, že je zdrogovaná láskou a ke všemu Grey, ale ta holka se chová jako typická holka se syndromem hodné holky = chce změnit "zlého" kluka na "dobrého" kluka). Toť k tomu, hodně jsem se zasmála, protože u některých rozhovorů to s panem Greyem nešlo.

Edona
03.10.2015 1 z 5

O padesát odstínů horší než první díl.. a nebo ne? Přiznám se, že první díl se mi ještě docela líbil, dala jsem mu dvě hvězdičky a podvědomě tušila, že si další díl jednou přečtu. Ale nevím, jestli jsem udělala dobře, protože pokračování bylo snad ještě horší. Co se mi tedy na pokračování nelíbilo? Proměna stydlivé Anny v sexuální mašinu byla.. zkrátka děsná. Neustálé opakování frází o vnitřní bohyni a používání stejných hlášek při sexu a popisu orgasmu bylo ubíjející. Copak autorka nemá větší představivost? Vypadalo to, jako by stále používala copyright.
Ale teď něco na obranu, možná si budu trochu protiřečit, no budiž. Je to přece erotický román, tak co jiného očekávám?! Četla jsem i Jude Deveraux (autorka červené knihovny). Příběhy snad ještě pošetilejší a naivnější. Avšak jeden zásadní rozdíl tam přece jenom je. A to byl samotný styl psaní, autorčina slovní zásoba! V tom bylo to kouzlo.
Myslím, že reklama pro tuto sérii ji nakonec spíše ubírá, protože ji vyhledávají a čtou lidé, kteří by jinak nikdy nesáhli po červené knihovně ani po erotickém románu.
A na závěr co by knize pomohlo? Příběh bych nechala stejný, ale kdyby autorce někdo pomohl, napsala by to ve spolupráci, vyhnuli bychom se neustálému opakování o vnitřní bohyni, no řekněte, nebyl by to skvělý erotický román?
Co se týče posledního dílu, asi mu dám ještě šanci, někdy až budu chtít vypnout a znovu se ponořit do života Anny a Christiana. Prozatím si dávám pauzu.

Dudunka
19.09.2015 5 z 5

Nádherná ještě lepší než první díl ;-)

Darami87
19.09.2015 5 z 5

Hrozně se mi líbil vývoj Christianovi postavy.

evelýny
15.09.2015 3 z 5

Ana dostane poprvé v životě pořádně napráskáno a trochu ji to rozhodí (konec prvního dílu). Ale jenom trochu, protože již za necelé dva týdny se s Christianem opět setkává. A přesto jsem to dočetla a musím říci, že něco na té knize je, protože mě opět bavila. Ale musím souhlasit - zápletka skoro detektivní připomíná spíše parodii - Ana je fakt skvělá - střílí lépe než James Bond a od hodiny by se mohla stát profesionálním hráčem kulečníku a musím vyzdvihnout i její kvality coby amatérského psychologa. Septická otrava světa ,,Padesáti odstíny"! Vždyť se podívejte: tolik negativních hodnocení, ale - až na vyjímky - všichni dočetli !? Vždyť říkám: pominutí smyslů důsledkem septické reakce organismu.

Niarra
01.09.2015 4 z 5

Druhý díl mě trochu nakrknul už na začátku, kdy jsem po srdceryvném konci předchozího dílu očekávala trochu delší „nápravu“. Také mi u tohoto dílu už začínalo vadit množství mazlících pasáží a klidně bych jich brala o dost méně. Díl si ale udržel svojí napínavost a čtivost, na Christianovi je stále co objevovat a s knihou jsem celkově spokojená.

Temný snílek
29.08.2015 3 z 5

Oproti prvnímu dílu je tedy tento trochu lepší a jako lehké čtivo plně dostačující, jen nesmíte očekávat překvapivý či složitý děj, to byste se totiž nedočkali. Jinak to není nic velkolepého, ale zase to není úplně k zahození. Ženy, co rády čtou červenou knihovnu, budou nadšeny, jelikož se dočkáme lásky, hádek, usmiřování a sexu. Kniha vás nudit nebude, jen kdyby byla tak o polovinu kratší, tak by jí to prospělo.

Padesát odstínu temnoty je erotický román s nepříliš originálním dějem, který sice nepřekvapí, ale je čtivý. Nenáročná oddychovka pro ženy.

juli2
21.08.2015 2 z 5

Dočetla jsem jen proto, že nemám rádá když nedočtu knížku. Dost nudné, téměř totožný scénář co v prvním díle..... za mě nic moc

monula101
16.08.2015 3 z 5

nedocetla jsem uz mne nebavila

lohanka2009
13.08.2015

Druhý díl naprosto ze všech třech nejvíc miluju .. je napínavější a romantičtější než jednička .
Rozhodně se mi zdá v tomto dílu Christian více otevřený a proto je možné pochopit jeho chování .
Knihu jsem měla přečtenou za necelé 2 dny vřele doporučuji všem co si to chtějí přečíst :)

Cula09
12.08.2015 5 z 5

Druhý díl od E. L. James, Padesát odstínů temnoty pro mě byla ještě více napínavější, než první díl (Padesát odstínů šedi) a to proto, že se tam odehrává velká spousta napínavých událostí, než v prvním díle. Ellen Lincoln, Jack Hyde, Leila, všechny tyhle postavy mě stále překvapovaly a já se nedokázala nabažit každého odhalení. Vzpomínám, jak jsem si kazila oči, když jsem si knihu četla jenom za světla od notebooku a po každé půlhodině sáhla na myš, abych rozsvítila obrazovku, která po půlhodině zhasla. 18:25, 20:47, 22:18, PŮLNOC. Čas plynul jako voda a já se stále nedokázala odtrhnout od knížky. Jedna napínavá kapitola vedle druhé. Náhle jedna hodina ranní a já měla vstávat do školy ,,To néé, dočtu poslední kapitolu a jdu spát", kapitola končí, ale má napínavý konec ,,To si děláš p*del, musím číst dál", naráz 3 hodiny ranní ,,A dost!''. Ráno vstanu, nachystám se do školy, usednu do autobusu, přesedám do vlaku a vytahuju knížku s krásnou, lesklou maskou na přebale. No samozřejmě, zase jsem musela číst, nebyl den kdy jsem nepřečetla aspoň jednu kapitolu, i když, je pravda, že knihu jsem měla za dva dny přečtenou. Každá kapitola mě něčím zaujala. Nemohla jsem si pomoct. A můj názor na knihu? Myslím, že tady jsou další slova zbytečná ;)

kiki11
11.08.2015 3 z 5

O něco lepší než jednička, ale taky žádný zázrak.

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963