Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4965 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

kasulka
04.02.2013 5 z 5

Kristepane :) Tak druhý díl mě ještě víc uchvátil, než první... Mě se to teda moc líbí, a hlavně to, jak se Christian kvůli Aně změnil. Je to romantický a ani mi nevadí, že se z toho to sadomaso vytratilo. Takovýho chlapa bych taky brala :)

Knihu doporučuji a už se nemůžu dočkat posledního dílu...ty poslední dvě stránky knihy byly zajímavé, tak uvidíme, co se tam ještě zvrtne...

meinita
03.02.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetla za dva večery, čtivá sice je, avšak některé pasáže mě už přestávaly bavit, tak jsem je jen zběžně prohlížela očima. Některými pasažemi myslím popisy "dokonalého" sex mezi Greyem a Anou. Pořád na stené brdo, zápletky v podobě krutého trestání a her v mučírně se jaksi vytratily. Bohužel, stal se z toho obyčejný Harlequin- bohatý muž s tajemnou minulostí a nevinná mladá dávka-jak typická zápletka dnešní doby-např. Stmívání, nebo i série Smrtící od J.D.Robb. Kniha podle mne není odpadem, ale není ani žádné veledílo.

Eevina
03.02.2013 2 z 5

hm..nu rozhodně lepší než první díl, ovšem nepochopila jsem ten název, co tam jako bylo temného? "sadomaso" se někam vytratilo a zbyla z toho romantická kniha s popisem stejných sexuálních scén. Zachraňuje to akorát zápletka s bývalou přítelkyní aby se z toho nestal naprostý kýč.

RadkaL23
03.02.2013 5 z 5

Tento díl mě nadchnul, stejně jako první!!!!!
Přečteno za tři dny....

srutkovaa
02.02.2013 5 z 5

Tento díl je jěště o 100% lepší něž první. A to i ten mě uchvátil. Nemohu se dočkat posledního dílu.

Kirtans
02.02.2013 3 z 5

Taková pohádka z červené knihovny.. Prvních 300 stránek si mohla autorka odpustit, byl to jen a pouze neustále se opakující stejně popisovaný sexuální akt, bez fantazie... Kdyby nepřišly ty zápletky týkající se taky něčeho jiného než sexu, byl by to opravdu odpad.. Ono snad na světě není nikdo koho by bavilo číst na téměř 700 stranách stále se opakující hádku o to kdo koho víc miluje..

Ana je vlastně naivní super žena, no řekněte sami, taky máte orgasmus když vám někdo co hodinu řekne: tak a ted se udělej?

První díl - jedna hvězdička

b7a7r7u7s7k7a
02.02.2013 odpad!

Tato kniha přímo odpuzuje - vážně nechápu, jak si to někdo může užívat

Lenois
31.01.2013 5 z 5

Naprosto úžasné :-) Mnohem lepší než díl první - více dějové linie než erotiky, více zvratů... Černou na bílém vám pokládá Christianovu duši s jejími klady i zápory, odhaluje to, jaký je a kým se stal. Druhý díl je přerodem Christiana Greye. Mnozí můžou namítat, že je to o ničem, ale právě to jak je kniha čtivá a jaké zanechává pocity po jejím dočtení, z ní dělá knihu, která bude pravděpodobně nezapomenutelná po několik generací, protože právě takovéto knihy, které zasáhnou i NEčtenáře, se vrývají s neuvěřitelnou silou do paměti :-)

Mishka_a7
30.01.2013 5 z 5

Naprostá pecka, stejně jako jednička! Jen o něco temnější. :) Těším se na třetí část a klidně bych brala i další! :)

Toja75
30.01.2013 5 z 5

Ó ano, Edward pro starší a pokročilé :)))
Líbilo se mi to, první díl více. Na třetí čekám s nadšením.
Knížky mne probraly z "únavy domácností " a zase mám jiskru v oku.

Literárně si také nestěžuji :))), pokud jsem někde provedla rychločtení, tak rozhodně z nedočkavosti :)))

kasulka
30.01.2013 5 z 5

To elwicek: Taky si připadám jako puberťačka :) Doteď ujíždím na Edwardovi a teď už i na Greyovi :D

No knížku jsem si právě koupila a tím podpořila výdělek paní autorky... myslím, že si to zaslouží a peněz mi líto rozhodně není, protože se už opravdu nemůžu dočkat, až si ji přečtu... (a budu číst - dokola).

P.S. jsem zvědavá, kolik haterů dá knížce "odpad"... nikdo vás nenutí, to číst - pokud se vám nelíbil první díl, tak ten druhý nečtěte jen proto, abyste ho mohli hanit!!! :)

Zuzanna20
29.01.2013 5 z 5

Kniha vyvedenější než první díl, bavila jsem se u ni, A teď už jen vyčkat na díl třetí.

jaja91
29.01.2013 4 z 5

Lepší než první díl - podle mého názoru. Ovšem třetí díl mi přijde úplně nejlepší... Ve druhém díle je víc akce, takže tam nedochází k "čekání na nic", dá se tam dočkat. (v tomto je třetí díl nejlepší, o akci tam není nouze)...

marqetka
28.01.2013 4 z 5

Bavila mě více než díl předchozí. Jsem zvědavá tedy na poslední .

Peťule 30
24.01.2013 5 z 5

Po lingvistické stránce první díl knihy v některých fázích dost zaostával, ale u toho typu románu myslím nečekáme velké zázraky a vychutnáváme si erotično všude kolem nás...proto se na druhý díl velmi těším.

Mates1993
21.01.2013

To já sem teda na to moc zvědavej :)

Mishanki
17.01.2013 3 z 5

Přečteno v originále.... a musím říct, že jde rozhodně o povedenější díl, než prvních Padesát odstínů šedi. Kniha je opět neuvěřitelně čtivá, což je málem až s podivem, protože obsahové sdělení není větší než u trochu lepší harlequeenky. Nicméně pokud potřebujete chvíli vydechnout a hodit starosti za hlavu, tak tohle je zaručený recept jak na to.

pikilo
12.01.2013

Na tuhle knihu se tak moc netěším až si ji musím koupit a přidat jí tak do sbírky mých prasárno/hovadino/trapáren.

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 450x
Knihotéce1 509x