Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4969 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

Tyrkys47
15.02.2013 5 z 5

Poslední díl by se měl prodávat v češtině od 1.7.2013, už teď se teším na hezké léto!! :-)

Kakajko
15.02.2013 2 z 5

Po pár stránkách mě začalo neskutečně iritovat slovní spojení "pozdějc, bejby", "bejby", "moje vnitřní bohyně".... Neustále se opakující slovní obraty.

Yorika
14.02.2013 odpad!

Ani nevím,proč jsem začala číst i druhý díl.Snad ve mně doutnala malá naděje,že pokračování bude záživnější než jeho první část.Nestalo se tak.Chabý děj,příšerný překlad (vždyť čeština je tak krásný a bohatý jazyk a zde se opakují neustále stejná slova či dokonce věty),nudný, stále stejný popis erotických scén,nerozvinutá charakteristika postav....Pro mě byla četba této knihy ztrátou času.

ajtynka
13.02.2013 4 z 5

Vztah mezi Greyem a Anastasii je velmi zajímavý a snad proto pokaždé otevírám knížku. Každopádně jsem propadla Této imaginární postavě( myslím Christianovi) a i přes jeho sadomasochystické sklony ho šíleně zbožňuje. Jen mě mrzí, že kniha obsahuje plno opakujicích se frází a že ji chybí o špetku více humoru .Jinak se mi i tento díl, jako předchozí velmi líbil, al ežádné převratné dílo to neni

jasmína
13.02.2013 4 z 5

Četla jsem si i první díl, který se mi moc líbil, a říkala jsme si, zda i druhý bude tak dobrý, a ono překvapení, je ještě lepší, takové zvraty, láska jako trám, sex jako sen, jiný Christian, zdá se umí milovat, a konec tak napínavý, to jsem zvědavá, kdy v češtině třetí díl vyjde, dlouho jsem nečetla něco tak supr. Ale aby se to člověk bál napsat, kniha je taky hodně zatracována, ale myslím hlavně těmi, co to skoro nečetli a už si i tak udělali názor, ale mně se kniha moc líbí a ráda to přiznávám.

miasa01
12.02.2013 4 z 5

Říkala jsem si, co to, že má tato kniha tak vysoké hodnocení a ono jasně. Přečetli ho pouze lidé, kteří četli a líbila se jim jednička. A já se k nim musím přidat. Určitě o velkej kus lepší, než první díl. Autorka tam dokonce přidala i náznak děje a zápletky. Co se mi líbilo bylo rozvinutí romantičtějšího vztahu mezi Anou a Christianem. Příběh konečně pojmul více rovin. Co se mi nelíbilo bylo opětovné klouzání jen tak na povrchu příběhu ( třeba se to s trojkou zase o kus zlepší ).
A ( pozor SPOILER!!! ) mrzí mě to nerozvinutí děje s Christianovým zmizením a jeho téměř nulovým vysvětlením. Nevím, jestli si to autorka šetří na trojku, ale mohla z toho být napínavá mezikapitola. Ale ano, knížka se mi líbila a těším se na vydání třetího dílu :)

Tyrkys47
11.02.2013 5 z 5

Paní autorka to píše velmi inteligentně, druhý díl je lepší než první a třetí bude 100% lepší než druhý… Už teď se na něho těším a nemůžu se ho dočkat. Taky proto, jsem poslední kapitolu četla strašně pomalu, abych prostě měla co číst ….. :-)

bellarolnicka
11.02.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem :) Je fakt, že sexuální scény jsou často stejné i stejně popsané (věřím, že anglická verze bude o dost rozmanitější). Vztah Any a Christiana se dobře rozvíjí a čte se perfektně. Jsem zvědavá na poslední díl, zřejmě bude nejnapínavější z celé trilogie.

m_myska
11.02.2013 3 z 5

Druhý díl je pro mě určitě lepší než-li jednička. Je zde více akčnosti a taky i nějaký ten překvapivý děj. :)Kniha je velmi čtivá, ale některá slova (dojebaný, božínku atd...) jsou velmi rušivá při čtení a vůbec nezapadají do textu. Těším se na závěrečný díl.

Sharah
10.02.2013 5 z 5

Tento díl je ještě lepší než ten první. Už se nemůžu dočkat, až vyjde třetí díl :-))))

arkel
09.02.2013

Upřímně nechápu lidi co se tu na fóru předvádějí kritikou pokleslé literatury...Proč prostě nenapíšou, že se jim to nelíbilo a proč? Pod slupkou intelektuálů zřejmě skrývají mindráky, které si léčí kritikou podobných knížek a těch co je čtou...Mně se to líbilo...Erotické scény jsem už sice přeskakoval, ale ten vývoj vztahu se mi dobře četl...Nečekal jsem Annu Kareninu, takže jsem spokojen..

padajicidvere
09.02.2013 1 z 5

Tady se asi někdo rád díval na seriál Chirurgové a Twilight. A pak to párování všech dokonalých a krásných lidí...jako by v té knize nemohl být někdo normálního vzhledu vzdáleně přibližující svítící upíry nebo super modelky. Drahá Ana a její hláška "Dokážu s ním udržet krok?", očividně ji dělá problém nahlédnout do člověka a jeho momentálního rozpoložení, a pochopit že je opravdu náladový..kriste. A jak proboha pořád nechápe, Proč byl asi tak agresivní v dětství? No protože prožil v dětství trauma, o kterém víš delší dobu, ty...! Její ochlupení nehodlám už ani řešit, 80.léta jsou už pryč holka... Dějově o něco zajímavější než první díl, ale nic extra. Tu koupel jeho ex-sub bych jen tak nepřešla, to neznamená že když je vyšinutá, tak že si ji bude koupat jako malé děcko. A pak ten konec:D No to sem se opravdu pobavila, jak autorka "odhalila" charakter pana chlípného z nakladatelství:D Fraška..

Kituska
08.02.2013 4 z 5

Ach, božínku (tak nějak by začínala psát tento text Anastasie Steelová), ta překladatelka mě DOJEBÁVÁ! Omlouvám se za to slovo, ale kdo četl, tak pochopí.Stejně jako mě dojebávala věta - "...a jsou to jeho slova, co mě strhávají přes okraj". A to ani nemluvím o počeštěné hlášce "pozdějc bejby". Na druhou stranu je tento díl lepší jak jednička. Dočkáte se rozpracovanějšího děje, zápletky a konečně je tam erotika, jak se na erotický román sluší a patří.

SonaH
08.02.2013 3 z 5

Je to taková dost čtivá blbost. Četla jsem v originále a 2. díl dobře navazoval a pěkně se rozvíjel. Nicméně, knížku bych si nekoupila. Navíc, erotické čtení se mi líbí, nejsem puritán, ale tady mi nesedí, nudí a dokonce mi i trošku vadí.

Ještě přidávám poznámku ke 3.dílu, který jsem právě dočetla a jsem zklamaná. Sice opět navazuje, ale neustálé prázdné ujišťování o lásce a chabý pokus o thriller mě tentokrát opravdu nepřesvědčilo.

Petunnka
08.02.2013 2 z 5

Plně souhlasím s Kirtans. Nějak pořád nechápu tu nálepku bestseller a na databázi kniha roku??? Třeba mi třetí díl otevře oči, už aby tu byl... :-D

JarcaBobes
07.02.2013 5 z 5

.... a cim nas Christian prekvapi v dalsim dile .... :o))

karolka
06.02.2013 5 z 5

která z nás by si nepřála mít po boku christiana? :) ... nevím o takové :)))

Nuttelka
06.02.2013 5 z 5

parádní!!! o trošku lepší než první díl :-) ... už aby byl v prodeji díl třetí, těším se na to, jak to všechno dopadne :-)

Harinka
06.02.2013 5 z 5

aaaach, prostě a jednoduše sladké, hezké a možná opravdu lepší než jednička

andulka1406
04.02.2013 5 z 5

Asi musím uznat, že druhý díl je ještě lepší než první. Je v něm víc akčnosti a dobrodružství :D jediné co mi vadilo byly opakující se slova jako: Hroutila jsem se pod ním, rozsypala jsem se..což tam bylo velmi často. Jinak úžasná knížka, čte se jedním dechem a neznám lepší počtení než Fifty Shades, šup sem se třetím dílem.. i když klidně bych brala víc než tři :-)

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963