Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4969 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

babyboar
01.03.2013 2 z 5

Oproti prvnímu dílu jen slabý odvárek. Byla jsem namlsaná názvem, očekávala jsem průnik do ještě temnějších zákoutí Christianovy duše a vyklubala se z toho pohádka o Popelce. Propad k naprostému průměru červené knihovny. O čem bude třetí díl? O zpestření manželského života Ch

nikytinek
28.02.2013 5 z 5

Nemohu rict za se mi libi vic prvni dil nebo duhy.Oba sem precetla jednim dechem.....splnily presne me ocekavani.....ze je v jednicte vice sexu a ve dvojice se dozvidame vic o dvojici.....tak to ma proste byt......nemuzo ochopit proc si na to vecne stezujete...sex,sex,sex!!! Ano! Ja to eroticky roman! A to take splnuje na sto procent.....Takze asi tak,kdyz se vam tento zanr nelibi tak t nectete.......a nekritizujte........:-)

anisek989
27.02.2013 4 z 5

Příběh asi lepší než v prvním díle. Čekala sem na ten "happy-end". Prostě okouzlilo mě to, po literární stránce, je pravda, že je to vcelku děs. Ale o to v týhle knížce moc nejde. Jedna z mála knížek, u který sem brečela :D Už se těšim na poslední díl :)

Daudalinka
26.02.2013

Vzhledem k tomu jak jsem hltala první díl jsem čekala něco víc ...

evasamankova
25.02.2013 4 z 5

Stejně jako 1.díl, i tento, je příjemnou erotickou oddychovkou. Souhlasím se spoustou výhrad - neustále se opakující určitá slovní spojení, nevelká slovní zásoba, děj se odehrává ve velmi krátkém časovém úseku, kniha není žádným literárním skvostem... ale prostě co na tom?? Jde o oddychovku a ta svůj účel splňuje výborně. Spousta erotiky, přitažlivosti, humoru. Náročnějších knih je spousta a ráda po nějaké zase sáhnu, ale proč si občas nedopřát i něco klidnějšího a nevypnout nad světem. Mně se to líbi-)

kota
25.02.2013 2 z 5

Oproti prvnímu "napínavému" dílu tento díl je již romantickou slaďárnou plnou ústupků a rádoby nazlobených scén s dobrým koncem..

kasulka
25.02.2013 5 z 5

Dovolím si ještě komentář pro ty, co napadají autorku za nedostatečnou slovní zásobu: Je to překlad do češtiny!!! V AJ jsem ji sice nečetla, ale záleží hlavně na překladatelce, jaká slova a fráze použije v překladu... anglická slova mají mnoho významů, a to, že se překladatelka nesnažila být barvitější ve výběru slov, za to sama autorka knihy přece nemůže!!!

Příklad: "Laters, baby"
Překlad: "Pozdějc, bejby, kotě, zlato.... atd?

Já myslím, že stojí za to se nad tím zamyslet, než budete napadat autorku :)

e-lišáček
22.02.2013 1 z 5

Lepší než první díl, konečně nějaký děj, a skoro uvěřitelný vývoj vztahu, kdy mi Christiana bylo opravdu líto. Ale jinak pořád to samé, autorka by si měla navýšit slovní zásobu o značnou část. Stejně jako změnit stále ty samé fráze a slovní spojení. "Pozdějc, bejby" je snad ještě horší než obyčejné "bejby" a "udělej se pro mě, bejby" - jako opravdu? A příběh konečně dostává slovu erotický, až se člověk diví... Odpustit si těch 300 stránek pořád stejného sexu, bylo by to možná lepší.

casspy
22.02.2013 5 z 5

Souhlasím s Janinaz i s její radou. Stačí jen číst a vnímat. Bylo to zřejmé:o) Každopádně se máme ještě na co těšit. Autorka umí překvapit:o)

mariposka
22.02.2013 4 z 5

hmm, dobrý, fakt jsem nečekala, že ten druhý díl bude tak dobrý. Samozřejmě první díl se četl jedním dechem, byla to senzace, něco nového, reklama veliká, proto jsem druhý díl četla s mírnou skepsí, ale líbil se mi víc než ten první, nebylo to už tolik o sexu, resp. už nehrál úplně hlavní roli, byl tam už i smysluplný příběh (nebylo to už tak pitomoučké jako první díl), který mě zajímá a jsem zvědavá na třetí díl, očekávám něco dramatického, soudě podle konce, ale happy end bude určitě. Tedy pořád jde o lehké čtení pro nás ženské, žádná těžká literatura :-), ale nápad je to super a ve své kategorii jednička!

Janinaz
22.02.2013

Odpověď pro Ivuska2: Zkuste si to přečíst ještě jednou a možná pochopíte. Nebo malá nápověda. Hlavní hrdinky bývalí šéf. Osobně si myslím, že může za ten vrtulník.
Už se nemůžu dočkat třetího dílu. Co jsem četla doufám, že to bude ještě lepší a napínavější než předchozí dva díly.

Ivuska2
22.02.2013

Druhý díl je taky docela dost zajímavý,ale nějak jsem nepochopila konec.jak ji požádal o ruku v loděnici.potom další stránka je o nějakým chlapovi,úplně to nezapadá to do příběhu....

Silencia
20.02.2013 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale dvojka byla vážně lepší. Teda bez jedničky by to nebylo ono, ale o stupeň lepší byla. Takové 4,5*. Spousta odkrytých tajemství a narozdíl od jedničky i spousta děje. Už se těším na trojku

Sněhulka99
20.02.2013 5 z 5

O hodně lepší než první díl. Už se těším na film.

alibaba72
17.02.2013 4 z 5

Tak nebylo to špatné.

casspy
17.02.2013 5 z 5

A jo a jo,
.. Přikláním se k názorům, že dvojka je lepší jak jednička. Je to dost zvláštní, jelikož právě pokračování většinou stojí za starou belu, ale naštěstí vyjímka potvrzuje pravidlo, a Padesát odstínů temnoty se může nechat pasovat právě na již zmíněnou vyjímku a nasadit si řád s názvem " milé překvapení".
Při čtení jsem k mému překvapení byla ráda, že už se vše neodehrává jen v Playroom(u) a Chris a Ana dostali více prostoru i mimo "postel".
Kniha je opět velice čtivá, vtipná, něžná i vzrušující, oddechová a pro mě je hotový mixér nálad s tlačítkem " come on,baby". Můžu mít mizernou náladu do nebes volající a přesto mě ta kniha donutí se na chvílu červenat, či se občas uchichtnout, jak ten debil. Což je občas docela vtipné.. Když jsem si četla jedničku, byla jsem u doktora.. no nedoporučuji, hlavně pokud máte fantazii, jako já:o) Při čtení jistých pasáží jsem měla sto chutí vyslechnout svou vnitřní bohyni a hupsnout na doktora, ppř. na nějakého pacienta:o) A to radši nemluvím o kravatách. Dejme tomu, že od jisté chvíle povyšuji kravatu z obyčejné na neobyčejnou ( překombinované, ale ano, je to hláška z knihy:o))
Veřejně se přiznávám, já bych Christiana Greye brala, všema deseti:o) Svobodo, pojď do mé náruče, už se nemůžu dočkat:o) so, laters, baby:o)

Bet
16.02.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Druhý díl je lepší než první, děj je mnohem zajímavější, hlavně ten konec. Už se nemůžu dočkat třetího :o) dílu

trynitrix
16.02.2013 5 z 5

Určitě zase strhujíc pokračování o Anně a Christianovi, příběh se mi moc líbil i když už mi tady to očekávání co jsem měla u prvního dílu trochu opadlo. A hlavně takhle bych sérii nechala skončit tak jak to dopadlo bylo akorát, pak ten konec té dvojstránky mě trochu rozladil ale určitě to spisovatelka udělala aby bylo další pokračování což bude pak podobné omílání prvních dvou dílu plus akce navíc. Jinak mi to přišlo jako novodobá Pretty Women což mam ráda :-)

NicaCola
16.02.2013 5 z 5

Tento díl se mi líbil o trošku více než díl první. Je velice téžké hodnotit "hvězdičkama", protože někdy mám chuť dát knize hvězdičku jednu a někdy pět. Přišlo mi, že kniha vždy naťukla nějaký zajímavý děj a pak...zase nic. Proto už se těším na třetí, poslední díl, kde (doufám) vše vypukne :-)

haWranka
16.02.2013 odpad!

Tak jsem to přečetla. Záměrně píšu "to". Myslíte si, že je to román? Co vás nemá! Já vám řeknu, co to přesně je. Tohle je seznam e-malů (nepočítala jsem to přesně, ale bude to určitě pěkných pár desítek stránek) o ničem, které jsou ohraničené hádkami a usmiřovacím sexem. A ty hádky a usmiřovací sex jsou jako přes kopírák. Ve všech jde pořád o totéž - on žárlí, ona je naštvaná/ona žárlí, on je naštvaný. No a jak takovou hádku vyřešit? Trochu drsnějším sexem. Když je autorka schopná pořád dokola omílat celé dějové linky, věčné opakování slov a slovních spojení už jsou jen třešínkou na dortu (bejby, bejby, bejby, moje vnitřní bohyně, je rozbitý a blá blá blá). Autorka se trochu snažila zapojit nějaký děj, takže přidala pár záporných postav. Jenomže ty jsou tak průhledné, že člověk hned při prvním setkání s nimi tuší, co se stane dál. A světe div se, stane se to přesně tak. Přečetla jsem za svůj život opravdu hodně knížek včetně harlequinek a červené knihovny, takže myslím, že můžu s čistým svědomím prohlásit, že tohle je ta nejhloupější, nejhůř napsaná - no, dobře, je to kniha, kterou jsem kdy měla tu smůlu číst. Možná jsem tak trochu masochistka, když jsem to vážně přečetla od začátku do konce!

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963