Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4969 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

lensiva
18.03.2013 4 z 5

Četla jsem jí jedním dechem,sice to trvalo 2 dny,ale co nadělám když mám děti )

jaja10
17.03.2013 5 z 5

Za tenhle díl dávám opět (stejně jako za první) plný počet hvězdiček. :-) Už aby tady bylo září :-))))))

roro
15.03.2013 2 z 5

Už to bylo spíš o vanilce :)....taková pohoda - klídek,téměř žádné překvapení,přesto jsem ji zvládla přečíst do týdně.

Pingu
15.03.2013 3 z 5

Romantika, možná až moc přeslazeno.

malazluta
14.03.2013 1 z 5

Řekla bych, že je tento díl o něco lepší, než ten první, ale o moc ne. Stále je mi hodně nesympatická hlavní hrdinka a pasáže, které autorka pojala jako přehlídku bohatství milionáře (cestování v helikoptéře, výlet lodí apod.), si klidně mohla odpustit. Závěr knížky byl pro mě až moc přeslazený. Třetí díl si asi přečtu spíš ze zvědavosti, k celé sérii se asi těžko někdy ještě vrátím.

Dandulka
14.03.2013 5 z 5

Téééda! já se tak těším, až se mi dostane do ruky 1. díl!!!!! Tenhle byl úžasný a zároveň se už také těším na třetí díl!

avel
14.03.2013 3 z 5

Prvnímu dílu jsem dala tři hvězdy, druhý byl o něco zdařilejší. Přesto to není vrchol umělecké tvorby :) Je to prostě něco, co chce průměrná čtenářka. Čte se to lehce, bez nutnosti hodně přemýšlet. Děj není nijak (vůbec) spletitý, prostě se jen přechází z jedné erotické scény do druhé... Pro mě je to klasická červená knihovna. Poslední díl si ráda přečtu, ale pochybuji, že se k této sérii někdy vrátím.

Vendelína
14.03.2013

První díl jsem četla ze zvědavosti a ke konci jsem měla sto chutí s tím praštit. Druhý díl: NUDÁÁÁ!!! Ale obrovská. Nebudu ani hodnotit, protože jsem to vzdala po 50 stranách.

ttinecka
14.03.2013 4 z 5

Druhý díl mi přišel lepší, i když stále těžko uvěřitelný :-). S realitou nejspíš nemá mnoho společného.

ajaworld
13.03.2013 1 z 5

No tedy, to je ale brak :-), hlavně ten konec (dočetla jsem to tak tak) - jak z červené knihovny ! Proč ta pupularita ?
M.j., vůbec nevím, proč "temnoty" - vždyť to je o ničem a nic tak extra temného na tom není.
Intelektuála fakt neuspokojí.

Daisy2Little
13.03.2013 odpad!

Pokračování vykalkulovaného odpadu, další díl už ne

hanaheu
10.03.2013 5 z 5

Rozhodně lepší a čtivější jak díl první,ale bez něj by to nešlo :) za mě super kniha.

Sarka14
10.03.2013 4 z 5

Úplně chápu, že se většině lidí líbí druhý díl více než ten první. Mě se taky moc líbil. Na druhou stranu už přeci jen trochu odbíhá od toho prvotního tématu a stává se to celkem obyčejným milostným románek, který je poměrně dost přeslazený. Christian je tak strašně dokonalý, i přes těch svých padesát odstínů, že je až nerealistický. Pořád tuhle sérii považuji za příjemnou oddechovku, kterou jsem si ráda přečetla. A těším se na díl poslední. Ale nakonec to asi nebude série, po které bych sáhla znovu.

cocci_nella
09.03.2013 4 z 5

Dle mého lepší jak 1 :-)

laufrika
09.03.2013 5 z 5

Skvělá kniha .Moc doporučuji.

Drobi
07.03.2013

prostě knížka pro romantické duše, úžasná :)

Yassmine
07.03.2013 2 z 5

Rozhodne lepšia ako 1. kniha. Veľmi zaujímavé zvraty, kniha sa veľmi dobre číta a aj hlavná hrdinka sa chová dospelejšie ako v 1.časti.

meduzka123
07.03.2013

Nebudu porovnávat 1 a 2 díl, jelikož kdo přečetl 1 díl, si určitě přečte 2. A ten kdo se rozmýšlí jestli to číst bude, tak stejně bude číst od prvního dílu. Ale druhý díl je pěkný, jsou tam různé zvraty, jde tam hlavně o minulé vztahy a o to, že minulost si nás vždy najde. Proto bych řekla, že v mnoha ohledech je tato kniha reálnější. Určitě ji doporučuji, přečetla jsem ji asi za 4 odpoledne. A zajímavý závěr, už se nemohu dočkat 3 dílu !!!

jluky
07.03.2013

Lepšia ako prvý diel, oddychovka ....čítala sa rýchlo, ale preklad miestami trochu - čudný...
Teším sa na 3. diel, určite si ho prečítam.

JToman
06.03.2013 5 z 5

Já , trilogii určitě doporučuji,mě se líbila. Mám ji přečtenou ( v polském překladu),a ten je dobrý a dobře se taky čte. Vlastně jsem si tuto serii koupila podle...( no, celkem kladných recenzí, i když byly i záporné..někdy hodně záporné ) Řříkala jsem si , že to budou asi vyhozené peníze, ale nebyly. Pro mě né! Hlavní protagonisté, vlastně k sobě hledají cestu , celé tři díly, až si člověk říká, že by to sám rád prožil. A co se týká sexu, ( někteří namítají, že je ho tam hodně, já bych jim poradila ať ji teda nečtou...) já v tom nevidím problém, právě naopak, protože to patří k životu. Grey se brání lásce celé tři díly, ale nakonec jí......to si přečtětě sami
Dodatek : řada čtenáři uvádí, že je to cituji "sračka" a pod. ...já se ptám a co není......

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963