Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4965 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

Scathia
26.03.2013 2 z 5

Ještě horší, než první díl, přesto jsem to dožvýkala až do konce a opět mě konec nakopl, abych si počkala ještě na třetí díl a měla přečtené vše. Za to přidávám o hvězdičku víc, ani nevím, proč se mi ten děs líbí tak, že to čtu. Nechápu. :-)

JaKlima
26.03.2013 1 z 5

Kniha mě nebavila, mám asi ojedinělý názor, ale první díl byl čtivější.

lisc
25.03.2013 1 z 5

Christian Grey - tak Krásný, tak Bohatý a tak Dojebaný - ubohý Stín! Knihu jsem četla s přestávkami, prostě najednou se to nedalo - nuda, i když je tam už i nějaký děj a náznaky Christianova krutého dětství. Jistě vím, že za třetí díl už peníze nevyhodím.

marwinmh
24.03.2013 1 z 5

Bylo to snad jeste horsi nez prvni dil. Informace, proc je Christian tim kym je by se vlezla na dve strany, zbytek knihy je jen zbytecne a nic neprinasejici natahovani deje. Slecna Anastasie Steelova je jeste nesnesitelnejsi nez v predchozim dile, Christian Grey nedokaze mluvit jinak nez, ze brouka, vrni apod. Celou knihou se vlekly fraze - neopoustej me, neopustim te, nejsem pro nej dost dobra...bylo to vice nez unavne. Svuj ucel, tedy zjistit, proc, precteni knihy splnilo, ale bylo to utrpeni.

Zorka
24.03.2013 2 z 5

Knížku jsem četla jen proto, abych se dověděla, "proč" ... to mi v prvním díle chybělo. Jsem zklamaná stylem psaní, ta stále se opakující slova, výrazy, scény (i ty erotické už pak byly trošku nudné :-)) ... Nicméně některé zápletky byly docela oživením a člověk si hlavní hrdiny nakonec chtě nechtě oblíbí.

adajka
24.03.2013

V druhém díle už je i náznak děje. Je v něm méně erotiky než v prvním, což je škoda. Žiju už leta ve vztahu a mám děti, už prožívám spíš odvar vanilky a matně vzpomínám, že to bylo kdysi i jinak. První díl pro mě byl vzpomínkou na vzrušující začátky vztahů :-D. Druhý je víc o romantice a to až moc, že se z něj stala taková limonáda :-(

JanaS.
21.03.2013 5 z 5

Zbožňuju Stína i Anu a to nejsem žádný románový čtenář :-) Už se nemůžu dočkat další knížky :-D
Byla jsem doslova vcucnuta do příběhu :-D
Doporučuji ;-)

Attirantef
21.03.2013 4 z 5

Tak jestli se věty opakovaly v prvním díle, tak potom nevím co mám říct o téhle knize. Ale budu hodnotit celkem zábavný děj a to že jsem knížku slupla jako malinu :-) Už aby přelouskali ten poslední díl...

Zlá-Ňufie
21.03.2013 4 z 5

Druhý díl je podle mě lepší než prvnví. Je to sice klasická červená knihovna, ale rozhodně mě to bavilo více.
No vnitřní bohyně a oslovení Bejby mě štve už od začátku prvního dílu.. Na třetí dí jsem zvědavá..

Lůca1
21.03.2013

Kniha se čte jedním dechem - doporučuju!

Daniela19
21.03.2013 1 z 5

Nechápu jak může být něco takového bestsellerem. Neustále se opakující fráze, kniha která by se vešla na 200 je roztažena na 600 stránkách. Nemám slov. První díl ještě tak nějak ušel, byla to taková oddychovka. Druhý díl jsem přelouskala jen tak tak. Vážně tomu nerozumím. Znám spoustu jiných, kvalitnějších knih, o kterých se jako o bestsellerech nemluví a přitom by mělo!

alsae
21.03.2013 1 z 5

Tento díl mi příjde už jako taková klasická červená knihovna, kde stále otravuje vnitřní bohyně. Nic co bych si ještě někdy chtěla přečíst.

dalfy
21.03.2013 2 z 5

právě čtu - jsem odhadem v polovině a už teď mě chytá alergie na slovo bejby (nevím jestli to je tím jak je to psáno), je jasné že tento díl je hlavně o duši a vývoji C. Greye těším se až dočtu a dozvím se něco nového. Tak knihu jsem dočetla - třetí díl si přečtu,aby jsem se dozvěděla konec ale jinak nelituji,že jsme si knížky nekoupila. Už bych po nich nesáhla. Ve druhém díle se mi hrdinové zprotivili - nevím prostě opakující se fráze, vnitřní bohyni bych nejraději nakopala... a to,že jsem si po prvním díle pomyslela, která žena by nechtěla alespoň na pár dní potkat pana Greye tak po druhém si říkám, no jen to ne. Jeho změny nálad by nepřekonal ani "božský" sex. Asi tam můj názor

pajuu
20.03.2013 2 z 5

děj by se dal napsat na mnohem méně stran, ale docela dobré, třetí díl si přečtu, ale spíš jen tak ze zvědavosti. Vnitřní bohyně mi lezla na nervy napříč celou knihou. Na druhou stranu je asi celá trilogie spíš zaměřená na přerod duše C. Greye... Dvě hvězdy, víc ani ťuk...

Petulik13
20.03.2013 5 z 5

Ani 2. d

lela25
20.03.2013 5 z 5

Jsme nadšená i druhým dílem sice není už tolik lákavá jako první díl,ale nedokázala jsem od ní odtrhnout!

bookcase
20.03.2013 3 z 5

O fous lepší než první díl. Moje alergie na vnitřní bohyni však trvá.

v.e.v.er.ka
19.03.2013 4 z 5

Nedoporučuju číst nezadaným a případně neopětovaně zamilovaným... knížka fajn ale První díl byl mnohem lepší tohle na mě už bylo moc přeslazený a chyběla mi tam ta troufalost, nečekanost atd atd. co v prvním díle byla min. na 70% stran.
Ale z a mě dobré 4* si tak i tak zaslouží!
P.S jsem ráda že knížka skončila tak jak skončila a to čekání do září nebude tak k nevydržení jako na druhý díl :-)!

acnalb
19.03.2013 3 z 5

V současné době je to asi jedna z nejčtenějších knížek. Ano, jsem ráda, že jsem si jí přečetla, ale vím, že bych po ní znovu nesáhla, celkem i váhám, jestli si přečtu ten třetí díl. I když se knížka četla celkem dobře, taková současná červená knihovna.....docela mi vadilo, že se tam pořád dokola opakují jedny a ty samé výrazy.

medvídě
18.03.2013 5 z 5

Lepší než 1. díl :) ... a už se velmi těším, až se mi do rukou dostane třetí pokračovaní :)

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 451x
Knihotéce1 510x