Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4969 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

natyne
06.03.2013 1 z 5

Kniha se sice docela dobře čte ale je zbytečně moc zdlouhavá. Každopádně ji zařadím ke knihám oddychovým, ale s dobrou literaturou to nemá moc společného.

wesulle
06.03.2013 3 z 5

No mnohem lepší než první díl. Ale ten jazyk... Prosila bych změnit překladatele/lku. Po literární stránce žádná sláva. Na oddech na zahradě jako dělané.

Houbička77
06.03.2013 5 z 5

Wau!!!!........................ještě lepší než první díl. Nemůžu se dočkat trojky.

PrinceznaTyTaky
05.03.2013 5 z 5

Ty vado :O a co to bylo jako ten konec? Právě jsem to dočetla a sedím jak opařená. Tento díl je mnohem lepší než první. Hlavně kvůli jeho krásným změnám a toho, že se konečně zbavil té blonďaté jepice :-) Nemůžu se dočkat 3. dílu...

Lady.Marmalade
05.03.2013

Z povinnosti, že jsem dočetla první díl, jsem se pustila do druhého s pocitem ,,jak to tedy celé dopadne". První díl byl dobrý, čtivý a alespoň s nějakým dějovým spádem. Tato kniha je plochá a nic nového neříkající...s nudným sexem, který ve všech scénách probíhá stejně a tak přeslazeně až z knihy málem ukapává med..A mimo jiné závidím hlavní postavě její neutuchající orgasmus, při každém sexu (i při prvním - což by snad byl světový zázrak, co děvčata ?!) a jen při letmém dotyku a má ho..No, myslím si, že spisovatelka moc sexu nezažila a ani neví co píše...

Moňule13
05.03.2013

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první, ale že by byl temnější se mi vůbec nezdálo, spíš to připomínalo červenou knihovnu :-))

Anre3
05.03.2013 3 z 5

Tento díl se mi líbil více jak první, četl se také lépe. Třetí díl si přečtu také.

Nikoci
05.03.2013 5 z 5

Dokonalost,dokonalost!!! Další díl opět nezklamal. Hořím nedočkavostí na další!! :)

AdaVinculin
05.03.2013 3 z 5

Tak musím uznat, že to bylo záživnější než díl první. Čtivé to bylo, ale zároveň strašně a zbytečně zdlouhavé..chvílema jsem se docela nudila. Opravdu by se kniha dala zredukovat na polovinu a zážitek by z ní zůstal stejný..

Majulinek
05.03.2013 4 z 5

Je něco lepší než díl první. Přečteno během dvou dnů, dobré na odreagování.

Amalka032
05.03.2013

I kdyby člověka nezaujal děj knihy, i přesto že je to tak dobře napsané to přečtete za pár dní :-)

LAIdOLL
04.03.2013 5 z 5

Jedna z nejvíce čtivých knih...rozhodně není nijak stylisticky kvalitní...doporučuji tomu, kdo se chce odreagovat a do něčeho úžasného se začíst..rozhodně se to bude líbit...ale určitě to není pro pokročilého čtenáře, co hledá složitý text k hlubšímu zamyšlení...

Terry11
04.03.2013 2 z 5

Njn, je zvláštní, jak někdo může těžit z cizího díla, a skoro se mi chce napsat z cizích děl! To, jak jsou takřka totožné postavy a vlastnosti v této knize a Stmívání, autorka vysvětlila. Ale už vůbec nepřiznala, jak se také nechala inspirovat J.R. Word a jejími Milenci. Protože tuto sérii dobře znám, mohu tady citovat několik vět, které přímo James opsala a často je používá, a to už vůbec nemluvím o příběhu zneužívání či mučení, které rovněž jsou tak velmi podobné románům Wordové. Stylisticky je to velmi jednoduché, často se opakují stejné fráze a situace. Druhý díl byl trochu lepší, více se odklonil od původních předloh.

Rinta
04.03.2013 5 z 5

Miluji tenhle díl, všem doporučuji. Je 100% lepší jak 1. Ze začátku se mi do toho nechtělo, říkala jsem si to nebude nic pro mě.... ale mile mě překvapila :)

AnnMa
04.03.2013 5 z 5

Opět za pár dní přečteno, takže je jasný, že kniha je opravdu čtivá. Líbila se mi. Od prvního dílu jsem nevěděla, co čekat, a taky jsem byla v šoku, o čem jsem se tam dočetla. Druhý díl už u mě takové emoce nevyvolával. Kniha byla sice plná erotiky, ale taky dost romantiky. Čekala jsem, že to ve mě vyvolá opět pocit vzrušení a chtíče jako díl první. Chtělo by to trochu zkrátit, jelikož je toho tam tolik, že si pak úplně nevybavuji, co bylo na začátku knihy. Ale jinak je to dost povedená knížka a těším se na třetí díl :)

Marketa1605
04.03.2013

Prave jsem docetla 3 dil - (ne v cestine) - teste se - je to bomba. Sice prvni polovina je uz okoukana, za to ta druha vas dostane. Krasny den

DariDerek
04.03.2013 1 z 5

Na první díl jsem byla natěšená, spokojená, když jsem ho dočetla, ovšem co to je ten druhý díl??? Je tohle vůbec možné?? Lepší o 100% než první!!! :-) Má to děj, zápletku a člověče, jsem si s tou knížkou i chvílemi povídala - takový ten styl "no to si děláš pr..." :-)) Výborně, opravdu, výborně :-)

VeronikaG
04.03.2013 2 z 5

První díl jsem přečetla jedním dechem, protože jsem byla zvědavá jak se bude děj dále vyvíjet ale Fifty shades darker se mi líbil víc než díl první. Je to taková oddychovka, u které se občas začervenáte :)

hrubik
03.03.2013 3 z 5

Dvojka Fifty Shades se mi líbila víc než první díl, který mi přišel místy dost ujetý. Celý příběh Christiana a Any je zajímavý, má myšlenku, ale knížka byla na můj vkus zbytečně dlouhá, trochu nudná, napsané je to opravdu docela jednoduše, opakované hlášky a "vnitřní bohyně" mi dost vadily, ale celkově knížku hodnotím pozitivně, stojí za to si ji přečíst, ale s jistotou vím, že mezi mé oblíbené knížky se určitě nezařadí.

Dannielle
02.03.2013 5 z 5

Já jsem byla tedy nadšená a vůbec mi nevadí že je to pohádka. Je to nádherný unik z reality

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963