Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4965 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

KateCullen
13.04.2013 3 z 5

No... zdá se mi, že druhý díl je o trochu lepší než ten předešlý.
SPOILER: Konečně je tu jakýs takýs děj, Leila byla příjemným zpestřením a od Jacka můžeme očekávat ještě mnoho věcí. Co se erotických částí týče, už jich bylo tolik a byly tak nezáživné, že jsem je jednoduše přeskakovala a hledala jen děj. Zasnoubení mi přišlo až moc rychlé, ale tak, pan Grey je velice nevyzpytatelný, takže můžeme hádat, s čím nás překvapí příště.

mayinka
10.04.2013

Eroticke sceny jsem preskakovala :) bylo toho uz za dva dily moc a nebavil me cist popis. A bude svatba...?..... :) kvetiny a srdce uz Anastazie dostala. A otazka pro ostatni hodnotici: :) znate se osobne se svou vnitrni bohyni? Ja ji budu muset asi napred najit... :)

barborelka
10.04.2013 2 z 5

Opět nemůžu jinak než v předešlém díle...zbytečně roztahané a o ničem. Četlo se mi to lépe než 1.díl ale jen, protože tam bylo více děje. Ale jinak brak....Tu Anu bych fakt vykopla na měsíc!!! Zase 400 stránek řeší jestli je pro něj dost dobrá, jestli ji miluje a další hovadiny, přiznání Christiana bylo šokující, šílená bejvalka byla mimo mísu a ten mini epilog od uraženého šefíka co zapaluje vrtulníky...Plavně jsem se přehoupli přes SDMS sex k harlequině a dorazíme to šíleným thrillerem :-)

zajiczkova
09.04.2013 5 z 5

supenín knížka snad lepší nez druha

Jaička
08.04.2013 1 z 5

Přiznám se,u 5 kapitoly končím,knížka je jen gradování 1 dílu a ani ten mě nijak nezaujal! Podle mě jen zbytečně nafouknutá reklama.

Kačíí01
07.04.2013 5 z 5

Suprová, a nemůžu se dočkat na poslední díl :D :D

Deadly
06.04.2013

Hodnotit hvězdičkami nemohu, protože jsem zvládla tak sto stran a pak odložila s tím, že se k tomu vrátím později. Ale teď, po x týdnech si už nemyslím, že to kdy dočtu. Jeden díl prostě stačil až až. Prvnímu dílu jsem dala myslím dost vysoké hodnocení jednak, protože jsem měla radost, že se na trhu prosadil erotický román a pak jsem tam z nějakého důvodu viděla potenciál pro zajímavý příběh. Také jsem v komentáři u první knihy doufala, že Ana Christiana (Bože! Jak se mi sem mohl vloudit název oděvní značky? Autorky ženských románů by opravdu měly vybírat jména svým postav pečlivěji.) nepředělá na vanilku, ale prý jsem doufala zbytečně. Očividně už bych marně čekala na Christianovo "já se nemiluju, já jen tvrdě šukám." Ach jo, je to škoda. :-/ :-)

margotkla19111
06.04.2013 3 z 5

Nehodlám se opakovat,kdo chce znát můj názor ať si přečte co jsem napsala k 1 dílu. Jinak je pravda že tady to bylo více dějové,možná i zajimavější ale popravdě....Přečíst první díl mi trvalo 2 dny,přečíst tohle skoro 3 týdny. Někde v polovině jsem se prostě sekla a ....nemůžu si pomoct ale, začala to být dost nuda. Pořád to samé opakování vět,frází atd. Nad vnitřní bohyní už ani nemám komentáře až na to že je třeba ji nekompromisně vyškrtnout. Pořád poslouchat jak je Pan Grey TAK dojebaný a TAK dokonalý už po nějakém čase taky nudí. Na konci už jsem byla ráda že to mám za sebou. Kdyby autorka chtělo pohodlně by se to dalo napsat na polovině stránek. Christianova bývalka která šla po Aně mi tak nápadně připomněla Viktorii ze Stmívání. Ale zase abych knize nekřivdila,opravdu JE lepší než Padesát Odstínů Šedi. Byl tam děj i akce a také jsme se dozvěděli něco o minulosti Pana Greye. Jenom si nedokážu představit o čem a jaký bude po tomhle, třetí díl. Ale určitě si ho přečtu. Každopádně jak jsem říkala už v komentáři k jedničce...Kdo by chtěl číst pořádnou knížku,a literálně alespoň trochu na výši.....Po téhle ať radši nesahá.

mi-nul-o
06.04.2013 4 z 5

Oproti prvnímu dílu velké zklamání. Je to.. abych tak řekla.. příliš vanilkové. A tím zcela nedůvěryhodné. Z dominantního Christiana se náhle stává ubohý, ubohý patolízalský Stín.

str. 333: Zoufalstvím jsem protočila oči.
str. 394: Submisivní Stín - bože, to je sračka!
str. 457: V první díle jsem nechápala, proč to o Anastazii píši, ale.. ona je vážně blbá.

Můj závěr? PADESÁT ODSTÍNU TRAPNOSTI

Fuksinka
06.04.2013 2 z 5

Výhrady ohledně stylu psaní jsem už popsala v komentáři k prvnímu dílu, bohužel se nic nezlepšilo, akorát místo "U všech svatých!" používá Ana "Ty vole!" což se hodí trochu víc :-).
Chtěla jsem se zase trochu rozepsat, ale jak koukám, už to za mě napsala Lena79, s tím rozdílem, že třetí díl si asi fakt už nepřečtu.
Ještě dodám: Prosím paní James, už se nikdy, nikdy nepouštějte do "kriminálních" zápletek. Ten konec byl tak strašně předvídatelný a trapný. Vnitřní bohyni zabít, rozsekat a spálit. A copak se o milovaném muži vyjadřujeme, že je "dojebaný"?

Lena79
04.04.2013 3 z 5

Nedokážu pochopit, proč se autorka obtěžovala se psaním trilogie, když to všechno mohla nacpat do jednoho svazku.Stačilo by vypustit ta mnohočetná "miluji Tě", "Božíčku" a mnoho diskutovaně "ježkovi oči" a je z toho brožura :-)
No, první díl se mi líbil o poznání víc, tohle bylo i na mě dost přeslazený. Nemyslím si, že by chlap jako Grey změnil životní styl a choutky téměř přes noc.Ale budiž...
Přišli mi naprosto absurdní tak náhodně vytvořené páry...Jen doufám, že se ve třetím dílu objeví nějaká sestřenka od Greyů, aby si i José přišel na své :-)
Ale i tak musím přiznat, že si třetí díl přečtu.

vejik
04.04.2013 1 z 5

Když si tak čtu komentáře, tak si říkám, díkybohu, že jsem četla knihu v originále... Autočina slovní zásoba je opravdu nepříliš bohatá a překladem do češtiny se to zřejmě ještě zhoršilo. Při čtení jsem si kolikrát řekla: "What the f**k?" Naprosto podivné zápletky, všechno vyumělkované, překombinované, neustále se opakující sexuální scény se stále stejnými hláškami. Dlouhé pasáže téměř bez jakéhokoliv děje vystřídané krátkými úseky s "dramatickou vložkou"...
Překvapuje mě, jak může být tahle trilogie všude tolik omílaná a vychvalovaná. Do čtení třetího dílu už se nepustím, nemám tolik času, abych jím mohla plýtvat na čtení této několikasetstránkové "nepovedenosti".

Teru
03.04.2013 2 z 5

K prvnímu dílu jsem se snažila být shovívavá, přecejen mne alespoň upoutal natolik, že jsem jej během tří dní měla přelouskaný. Nicméně k dílu druhému už tak shovívavá být nemůžu. Co si budeme povídat, Anastazie je s tím svým neustálým "Miluji Tě Christiane" otravná, Christian je se svým "Jsi má, nikdy mě nesmíš opustit" snad ještě otravnější a dějová linie je spíš pouhá linie, protože kdovíjakým dějem také neoplývá. I sexuální scény jsou téměř stále se opakující, až na pár výjimek (kulečník, atd.) Jsem upřímně zvědavá, jestli bude třetí díl absolutní propadák a nebo mne překvapí.

zdenulii
03.04.2013 4 z 5

Musím říct, že jednička se líbila asi trochu víc. Tenhle díl je příliš přeslazený. Celkově jsou oba díly příliš dlouhé, zbytečně, určitě by to šlo napsat stručněji. Taky jsou v podstatě bez děje, je to pořád to samé, stejné opakující situace. Plus je, že se objevily i záporné,i když dost předvídatelné postavy, to v jedničce chybělo. Ale co knihám rozhodně nemůžu vytknout je, jak dobře se čtou. Těším se na třetí díl.

martula.07
02.04.2013 1 z 5

Tak jak začít. Troufám si říct, že dvojka byla o trošku lepší než první díl, fakt trošičku. A to platí jen a pouze o druhé polovině. Protože první byla horší než celý první díl. Možná by ani první díl nemusel existovat. Ty Anastáziiny nekonečné myšlenky. Proboha, proč autorka vkládá do knihy myšlenky, jejichž obsah je z předchozí situace zjevný. Stále nekončící nuda.
Jediné, co je na této trilogii dobré, je Christianova komplikovaná osobnost a minulost a moc hezké obálky, které jsou jednoduché a přitom tak elegantní. O té osobnosti to asi taky brzy nebude pravda, protože se mi zdá, že Chris začíná být čím dál více plytký. Ana je už od začátku průhledná a nezajímavá úplně, a k tomu všemu ještě neuvěřitelně naivní a slepá. Zbožňovala jsem Charlie Tango. Teď nevím, ale podle mě musela být černá :D. Obecně mám ráda stroje.
Přiznám se, že mě přilákal, jak jistě všechny, všeobecný boom a taky jsem byla patřičně zklamaná. Tehdy ani teď bych za to neutratila ani korunu. Vlastně jsem tomu obětovala jen svůj čas. Ani není nijak zvlášť kontroverzní. Nesnaším vyloženě komerční a ke všemu velmi špatné autory. A nejvíce mě mrzí, že jsem asi očekávala příliš. Při zpětném pohledu si říkám, že se od této knihy ani nedá nic očekávat.
A úplně nejlepší byl konec, tedy myšlenky pana, jak se jenom jmenuje, Jacka Hyda. Taková malá předzvěst nějaké té případné malinké akce ve třetím dílu. Tak snad už se něco bude dít. Třetí díl si určitě přečtu, hlavně kvůli dovršení celé trilogie. Ne, že bych až do září nebo kdy to vyjde trnula v očekávání. Jen jsem zvědavá, kdo bude Greye hrát ve filmu. Doufám, že to nebude Ian.

nikola_p
01.04.2013 5 z 5

Četla se se stejnou lehkostí jako první díl. Nicméně tento mi přišel o trochu lepší....

Summer17
01.04.2013

Stejně jako první díl byla napsána velmi čtivě, ale scházela tomu větší propracovanost, navíc to začala být až moc červená knihovna...

Miss Utahraptor
01.04.2013 odpad!

Výborná kniha! Dokázala mě přesvědčit, že existuje dílo zbytečnější než část první. Po všech stránkách předčila svého předchůdce a ano, to není kompliment. Tentokrát se navíc autorka rozhodla vše opepřit několika kulervoucími nebezpečími a dějovými zvraty, popsanými vskutku strhujícím způsobem. Tolik vzrušení jsem si užila naposledy při pozorování rostoucí trávy...
Bohůmžel nesnáším rozečtené série, takže nakonec nejspíš přelouskám i trojku. Aspoň si budu lépe pamatovat, za co mám toho literárního bobříka odvahy. :D

kajanovakova
29.03.2013 3 z 5

Po přečtení tohoto druhého dílu musím říct, že jsem v hodnocení knihy na vážkách. Má své slabé i silné stránky - rozhodně z ní nejsem nadšená, ale stejně tak nejsem popuzená. Zkrátka je to takový zlatý střed. :)

Angela01
27.03.2013 5 z 5

Líbilo se mi víc než první díl ;) Ale první díl byl také úžasný :)

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 451x
Knihotéce1 510x