Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4965 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Druhý díl se mi líbil stejně jako první. Líbí se mi, že si Grey uvědomuje, že už to není jen o sexu, ale že Anu miluje.

havrmoni
05.04.2017 3 z 5

Tak jsem se dostala přes druhý díl.Můj názor je stàle stejný,že Grey je velmi zajímavá postava, se kterou by se dalo hodně pohrát, rozvinout. Postavy s temnou minulostí,která ovlivňuje jejich život potažmo sex jsou podle mě čtivé. Hodně tomu ubírá ukuňkaná,ukňouraná Ana. Nejsem sadista,ale naplácat ji zadek by byla taková úleva :). A co to je s tím jídlem? Vždyť skoro pokaždé na otázku jedla jsi?odpoví ne. A jak se podceňuje? To už je moc.Víc jak polovina knihy je o ničem a sexu. Vyplouvají některá Greyova tajemství,které Ana strašně touží odhalit a pak to neustojí. Vždycky když to vypadá,že se už její postava vyvíjí,tak dostane žárlivý hysteràk. Grey se posunuje,ona skoro vůbec. Úplně by stačila druhá půlka,ta se četla moc dobře. Vnitřní bohyně chcípni. :)))

durinka
04.04.2017 1 z 5

Kniha je čtivá, rychle utíká. Nemůžu se však ubránit dojmu, že autorka od prvního dílu nepřinesla celkem nic nového a děj se vyvíjí dost předvídatelně. Pro mě osobně byl druhý díl spíše zklamání.

PeťkaW.
23.03.2017 2 z 5

Skoro bych mohla zkopírovat svůj komentář u předchozího dílu a vložit ho i sem. Všechno se pořád dokolečka opakuje. Výkyvy jakýmkoliv jiným směrem jsou naprosto minimální, ale člověk je rád i za ně. Náznaky detektivní zápletky mě spíš rozesmívaly. Jinak vše při starém - postavy nereálné, děj pražádný,orgasmus při každém sexu, nápad nulový, Anna fňuká nebo se rozplývá, Christian pouští hrůzu, čtivost jediná zachraňuje... prostě... opravdu nechápu všechen ten povyk kolem kvůli knize, která se snad ani knihou nazvat nedá.

Zapinka
21.03.2017 3 z 5

Podle mě byla dvojka čtivá ale první díl mě nadchl teda více.

wendys120
16.03.2017 5 z 5

Pro mě byla celá trilogie takové hezké odpočinkové čtení :) U prvniho dilu mi filmové zpracování tak moc nevadilo, ale u druhého mi film zkazil celou knížku :(

Richelle
06.03.2017 4 z 5

Také zastávám názor, že se mi druhý díl líbí nejvíce.

paprika75
02.03.2017 5 z 5

Je to nejlepší díl z trilogie. 5*

NikolkaKolka
23.02.2017 2 z 5

Jak jsem již napsala u předchozího dílu.
Nechápu, proč je kniha prezentovaná jako strašlivě moc erotická kniha. To, co jsem četla ve třinácti bylo víc erotické, než tohle.
Každopádně, příběh chudé a nezkušené dívky, která se zamiluje do okouzlujícího boháče, tu byl už asi tak milionkrát. Navíc pardon, ale holka, která je hlavní postavou "erotické" knihy a ve věku 21 je ještě panna a z každého doteku je hned úplně hotová, mě dost šokuje.

Turiel11
21.02.2017 3 z 5

Naivita hlavní hrdinky místy hraničí až s hloupostí a to mě občas vytáčelo. Nejdřív provokuje a pak se diví, ale jinak... Jakože...ano, není to veledílo, jehož literární hodnota dosahuje hvězdných výšin, ale proto to nečtem že? ;-D A myslím, že na pultech knihkupectví jsou i větší "skvosty". Jednoduše kniha mě bavila a doporučila bych ji všem, kdo mají rádi pořádně červenou knihovnu.

Ráčkajda
20.02.2017 5 z 5

Tak musím konstatovat, že ani druhý díl není vůbec špatný, četlo se to samo.

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

Stručně-líbila a víc než první díl.

Pichoval
11.02.2017 5 z 5

Kniha se mi libila jako prvni dil

snílkařka
09.02.2017 3 z 5

Klasická červená knihovna. On je bohatý, tajemný a samozřejmě neuvěřitelně sexy. Ona je krásná ,naivní ,nezkušená ale chytrá. Ohodnotila bych to 3 hvězdami. Film byl podle mě hezčí
než kniha.

Doubravka1975
01.02.2017 3 z 5

Kniha přečtená, abych věděla, jak se to bude vyvíjet dál. Těším se do kina na film, podle ukázek vypadá, že to bude lepší než kniha

alena.syptakova
25.01.2017

Najivně jsem si myslela, že by snad mohl být tento díl lepší než ten první. Dočtu ho jenom kvůli tomu, že nemám momentálně co číst jiného a nemám ráda rozečtené knihy. Je plno čtivějších knih. Mám ve zvyku knihu zhltnout do týdne podle času, ovšem toto mám rozečtené od vánoc a ještě jsem se nedokousala k prostředku.

maacaa
23.01.2017 1 z 5

Ještě tento díl jsem dočetla. Bohužel ten třetí jsem sice dostala, tak mám trilogii v knihovně a sedá na ni prach,..Do třetího dílu už jsem se nedonutila...Tak si říkám, že je to jediná kniha mé knihovny, kterou jsem nečetla a ani asi nepřečtu. Kniha je neuvěřitelně naivně psaná, chudá slovní zásoba, vyjadřování. Z toho mě až zamrazí, když už si po sté přečtu, že měl "kalhoty spadlé tím způsobem"...Myslím, že způsob psaní by nudil i mou desetiletou dceru. Teoreticky, protože téma není pro její věk samozřejmě...

radka2752
21.01.2017 3 z 5

Necetla jsem jednicku. Precetla jsem dvojku a trojku abych vedela jak to dopadne. A musim rict, ze to jsou obe neuveritelne roztahane knihy. Pribeh jako takovy mi nepripada tak spatny, kdyby misto stupidnich zapletek tam bylo neco slusnyho a Anna nebyla takova slepicka. Film se mi pritom docela libil. Kazdopadne dvojka byla ctivejsi nez trojka. U te jsem usinala.

Ewerine
19.01.2017 3 z 5

První polovina knihy mě bohužel vůbec nezaujala...poprvé jsem ji dokonce odložila a pak se k ní vracela s tím, že to nevzdám. Druhá akční polovina mě bavila ovšem natolik, že knihu jsem měla dočtenou mrknutím oka. Na tomto dílu se mi líbilo, že šlo i o nějakou akci a napětí a ne jen o tu "klasiku" :)

Makaja
18.01.2017 1 z 5

I druhý díl ležel dlouho ladem v mé knihovně, od doby, kdy jsem ho dostala darem. Tak jsem si řekla, ať už to mám za sebou, že horší než ten první nebude . No nevím, lepší nebyl určitě. Ani příběh, ani styl psaní, ani nic. Třetí díl naštěstí nemám, takže pro mě je tímto šedá kapitola uzavřena.

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 451x
Knihotéce1 510x