Padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143726/mid_fifty-shades-padesat-odstinu-temnot-xR0-143726.jpg 3 4965 658

Ana již není nezkušenou mladou dívenkou, jak jsme ji poznali v prvním díle Padesát odstínů šedi. Poté, co se rozhodne Christiana opustit, začíná svoji kariéru jako asistentka v místním nakladatelství. Vzpomínky na něj ji však pronásledují na každém kroku, a nedokáže proto odolat jeho opětovnému volání. To však ještě netuší, že kromě Christianových vnitřních démonů se bude muset vypořádat také se závistí a hněvem ženy, která se v jeho životě objevila dříve než ona. Dochází však ještě k jedné podstatné změně. Zatímco první díl se nesl zcela ve znamení Christianových sadistických sklonů, nyní dochází v jejich milostném životě k výraznému zjemnění. Oba dva jsou připraveni udělat spoustu kompromisů, díky kterým by mohl jejich vztah znovu fungovat. Christian objevuje dosud nepoznanou stránku své osobnosti. Nemůže se sice zcela zbavit potěšení, které mu přináší fyzické ubližování ženám, na druhé straně se však nedokáže smířit s představou, že by měla Ana trpět. Ana začíná pro změnu zjišťovat, že některé věci, které od ní Christian vyžaduje, jí nejsou zase tak úplně proti mysli… Objevuje, že v ní dřímá „vnitřní bohyně“, která se projevuje často velmi nepředvídatelným způsobem. Více se dozvíme také o Christianově otřesném dětství, které je klíčem k pochopení jeho nezvyklých tužeb. Všechna tato odhalení jsou okořeněna neskrývanými popisy sexuálních scén – tentokrát jsou však prostoupené větší něhou, než tomu bylo v předchozím díle. Do divokého živočišného sexuálního vztahu nyní začíná vstupovat také romantika…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fifty Shades Darker , 2011

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Ačkoliv v knižním světě tohle téma moc nemusím, tak mě kniha bavila. Četla seprakticky sama, byla napínavá, vzrušující.. Je to samo sebou totální klišé, ale pokud čtete pro zábavu a oddech, tak to tato kniha splní.

janqa410
22.10.2020 3 z 5

Druhý díl byl už o chloupek lepší, než první. Ve spoustě scénách jsem znovu poznávala film, ale našly se i takové, které pro mě byly nové, příjemné zpestření. ALE to mě docela často narušovaly stále opakující se přirovnání, jako třeba jak Christian neustále voněl prádlem, sprcháčem a sám sebou, navíc Ana stále rudné, ikdyž neber než v jedničce a podobně. Jsem ráda že jsem se do trilogie pustila a nejvíc se těším na díl třetí, avšak moji pozornost získávají i knihy z pohledu Christiana, Grey a Darker - netuším proč, ale mám pocit že ze všech těch ostatních, budou tyto dvě nejlepší. UVIDÍME.

petra5167
16.08.2020 odpad!

Nedotčeno. Nepochopitelné chování hlavní hrdinky jsem nedala.

verunka93
04.08.2020 4 z 5

Pokračování příběhu Anastasie a Christiana. Takové odpočinkové čtení. Určitě si přečtu i třetí díl.

oolinkaa
07.07.2020 4 z 5

Super. Mě bavila. Sice to není žádné umělecké dílo , ale na odpočinkové letní čtení ideální

ElikaS
29.05.2020 4 z 5

Druhý díl mě rozhodně nezklamal. Pustila jsem se do něj hned, jakmile jsem dočetla první díl, protože nemám ráda otevřené konce a byla jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Pokračoval v duchu prvního dílu s dramatickou zápletkou v podobě Leily. Dostala jsem to, co jsem očekávala.

katallinka
08.04.2020 3 z 5

Kniha byla celkem o ničem, nechápu proč měla tolik stran.

Sabina335
06.04.2020 5 z 5

Tento díl mi už přišel o něco lepší než první. Vztah Christiana a Any se rozjíždí na plné obrátky.

LadyAlena
03.04.2020 5 z 5

četla jsem dávněji a moc se mi líbila celá série

martinastefkova
23.03.2020 2 z 5

Četla jsem během svých pubertálních let. První díl mě tenkrát docela bavil, druhý už mi přišel ničím nezajímavý. Nic nového, pořád ten samý příběh dokola a dokola a dokola. Když nepřečtete, o nic nepřijdete.

nikol140988
06.03.2020

Druhý díl Padesáti odstínů se mi líbí vic než první díl. Jak se Christian snáží Anu získat zpět. A jak Christian zavolal Aninýmu otci aby ho požádal o Aninu ruku. Krása!!!!! Vřele doporučuji

Katri
04.03.2020 3 z 5

Druhý díl této série byl pro mě docela konstantní co se týče děje či gradace zápletky. Řekla bych, že je o něco slabší než díl předcházejcí, přesto je však čtivý, oddechový, nenáročný. Pokud čekáte nějakou dechberoucí událost, která by vám zježila chloupky na rukou, pak vás musím zklamat - nic takového zde nenajdete. Knížku bych označila jako most mezi prvním dílem, který nastiňuje nejednu otázku ohledně pokračování, a dílem třetím, který už - jak doufám - bude gradovat více.
I přesto, že se v tomto dílu téměř nic moc zvláštního neodehraje (kromě asi dvou menších incidentů, které zde nebudu spoilerovat), vás kniha nebude nudit, jak už jsem zmínila výše - je to příjemné oddechové čtení.
Vytkla bych asi jen dvě věci - málo akce a moc idealizovanou realitu - ale to je jen můj subjektivní názor, někomu to naopak může vyhovovat.
Ačkoliv jsem z tohoto pokračování nebyla "tak odvařená," jako z Padesáti odstínů šedi, příběh se mi líbil a jsem zvědavá jak dopadne závěrečný díl trilogie. :)

Myška43
29.02.2020 5 z 5

Nejdříve jsem zhlédla filmy a musím říct, že se to nedá srovnat s knihami. Knihy jsou super, moc se mi líbí. Pro mě celá série super.

Michelle22B
27.02.2020

Musím říct, že tento díl se mi líbyl ze všech nejméně. Děj byl příliš roztahaný a pořád se opakoval, ale díky stylu jakým autorka píše jsem knihu přečetla rychle a celkově hodnotím kladně.

andrea7191
13.02.2020 2 z 5

O něco lepší, než první díl, ale i tak to není nic, co by si člověk nemohl nechat ujít.

n.ezn.amy
04.02.2020 odpad!

Pokud rozečtu nějakou sérii, tak se jí snažím dočíst, protože vždy věřím, že další díl bude lepší než předešlý. Bohužel i tento díl pro mě představuje nudu a zbytečnou ztrátu času. Ana a její vnitřní bohyně jsou k uzoufání a ani pokus o šokující "otřesné" dětství Christiana nezabírá, naopak. Vím, že do mrtvol se nekope, ale tohle je další příšerná kniha

h.belaiova
04.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Za mě mohu doporučit.

Šárka88
23.01.2020 3 z 5

Pořad dokola a dokola, jako v některém komentáři . Krasavec, tajemství, sex-BDSM- večírek a zase do postele. A kolečko se točí.

Angelika92
17.01.2020 5 z 5

Chvílemi mi to už přijde jako "slaďárna". Zdlouhavé a opakující se skoro to stejné. Filmové zpracování u mě vede než to knižní. Ale říkám si, že jako útěk od reality mi to přijde vhod. :-D

Julia848
03.01.2020 3 z 5

Druhý díl mě už bavil o cosi méně než první.
Je to všechno vlastně pořád dokola.
Milionář - BDSM - x milionů orgasmů - večírek atd atd

sex sexuální úchylky láska pro ženy erotika bohatství BDSM Padesát odstínů

E. L. James (p)
anglická, 1963
2012  60%Padesát odstínů šedi
2013  68%Padesát odstínů temnoty
2013  67%Padesát odstínů svobody
2016  69%Grey
2019  70%Mister

Kniha Padesát odstínů temnoty je v

Přečtených9 451x
Knihotéce1 510x