Dobrodruhům

Neplánujte cesty… prožijte je! Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431044/big_dobrodruhum-3Ie-431044.jpg 4.1531

Kniha Dobrodruhům

Jirinamac

Knížku jsem dostala asi před 2 roky a hned jsem jí rozečetla. Bohužel mě čtení moc nebavilo, ale dnes dočteno. Autorka tady víc prožívá své momentální pocity na cestách, tak to určitě bude jednou dobrá vzpomínková knížka pro ní. Obrázky má pěkné.

LuckaDea

Kniha s krásnými fotkami hned z několika zemí. Nejde o klasický cestopis, ale spíš pocity, které autorka při cestování měla. Některé kapitoly (země) jsou lepší, některé horší (některá kapitola se skládá doslova jen z několika málo řádků). Kniha je psaná zvláštním stylem, občas dost útržkovitě. Rychlý sled myšlenek působí občas trochu zmateně. Tento typ psaní mně bohužel moc nesedl.

Allexis
23.11.2022

Krásná kniha, která zahřeje u srdce.

blackoutzuzi
17.10.2022

Původně jsem od knížky čekala tradiční zápisky z cest, tipy na různá místa a jak se na cestování do konkrétních destinací připravit. Absolutně jsem nečekala, že se v ní skrývá tolik emocí, že bude tak moc osobní a že se stane mou totální srdcovkou!

Vím o sobě moc dobře, že já rozhodně žádný dobrodruh nejsem a že do většiny míst, kde autorka byla, se jisto jistě nikdy nepodívám. Ale i z toho mála mám pocit, jako kdybych tam byla. Na Severním pólu, v Thajsku, v Kanadě, na Barbadosu..Tak moc autentické to je.

Troufám si říct, že kniha nesedne každému, že je spíš pro ty, co rádi čtou mezi řádky, mají rádi text à la deníkové zápisky, minimalismus a jsou to citlivé duše. Ti se podle mě na autorčin styl dokáží nacítit a odnesou si z textu poetický, čistý zážitek.

Kučí84
16.10.2022

Kniha ma hlavne uzasne fotografie z mist, kam se clovek jen tak nedostane. Nejvice pobavily rady na co si dat v jakych mistech pozor :-) jinak ale u nekterych mist to neni tak popsane, takze se clovek obcas ztraci.. ale celkove dobra kniha s velmi osobitym stylem psani :-)

anej
10.10.2022

Kniha mi byla doporučena kamarádkou, která ji přečetla s velkým nadšením. Asi nejsem správný typ člověka na tuto tvorbu nebo nevím, ale já tak nadšená nebyla. Sleduji Terezu na sociálních sítích a líbí se mi její tvorba i myšlenky. Tato kniha je podaná formou deníkových zápisků z destinací v rámci celého světa a pokud člověk nezdá pozadí, nic moc mu to nedá a lze se v knize lehce ztratit nebo nechápat souvislosti. Na druhou stranu oceňuji naprosto geniální fotky a je zde poznat, jak velký vliv má cestování na vývoj osobnosti. Prošla jsem si něčím podobným a ta vnitřní trasformace a nadhled, který člověk díky cestování dostane, je znát.

popeluška
01.10.2022

Ze začátku jsem si zvykala na styl psaní ale pak už se mi to četlo krásně. Nakonec jsem moc ráda, že jsem si knihu mohla přečíst.

IVANA0123
16.09.2022

Myslím, že na tuto knihu musíte být správně naladěni a určitě se nebude líbit každému. Já jsem si ji vybrala původně kvůli přebalu, který mě zaujal a když se mi pak dostala do rukou, tak se mi líbila ještě víc. O autorce jsem toho moc nevěděla, jen jsem si vždy myslela, že je trochu střeštěná, ale zjistila jsem, že je v ní mnohem víc. A i kniha je jiná než jsem čekala. Není to klasický cestopis. Je to takové plynutí ze země do země na vlně vzpomínek, emocí a myšlenek. Někdy je to neuspořádané a nahodilé, ale o to víc srdečné. A celé se to čte moc pěkně. A tak jsem s Terezou procestovala i země, kam bych se já osobně nikdy neodvážila. Možná je trochu blázen, ale klobouk dolů...
Nejvíc se mi líbily kapitoly typu - Co jsem se naučila v džungli..na severním pólu...na poutní cestě...ve Skalistých horách...v Peru. Kouzelná je i část odehrávající se na vodě. Prostě, mně se kniha líbila a Tereziným babičkám přeju silné nervy, protože tahle holka toho asi nenechá...4,5*
(9/22)