Dobrodruhům

Dobrodruhům https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431044/bmid_dobrodruhum-3Ie-431044.jpg 4 579 182

Neplánujte cesty… prožijte je! Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba (Voříšková). Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.... celý text

tereza1198
18.11.2021 2 z 5

To je jako když doma ukazuji fotky z dovolené. Já tam byla a při pohledu na fotky znovu vidím to místo, cítím slunce. Rodina vidí jen místa, které vypadají jako pozadí na monitoru. A občas tam stojím já. Tahle kniha je stejná. Autorka to bere letem světem, mluví o pocitech a místech, ale já se na to dokážu docela naladit . Dokážu se vžít do jejích pocitů. Znám ten pocit okouzlení i hrůzy v úplně cizí zemi. Kniha je napsaná zmateně, občas nevím ke komu mluví, ale chápu, že autorka není spisovatelka. Taky toho láskování by mohla ubrat. Na moje cynické srdce to působí falešně. Ale kniha je pěkná a jsem ráda, že jsem ji přečetla.

fereny
18.11.2021 5 z 5

"Zpátky do lesů, děcka, nebo nám hrábne!"
Láska je. :))

Popko
11.11.2021 2 z 5

Za mě celkem o ničem, bohužel

Marketplace
11.11.2021 4 z 5

Kniha není cestopis, ale spíš soubor myšlenek, postřehů a pocitů autorky.Celé pojetí knihy je zajímavé a zvláštní - vždyť i samotný název... Kniha je sice velká, ale místem se v ní nešetří, takže obsahově krátké víkendové čtení.

Mateo67
26.10.2021 4 z 5

Tak takhle zvláštní knihu jsem snad ještě v ruce nedržela. Niterný deník i rozmanitý (netradiční) cestopis. Skvěle zvolený název, který v sobě spojuje obě polohy. Strhující. Iritující. Nemožné číst. Nemožné přestat číst. Dokonale příšerný jazyk a styl. Rafinovaně dokonalé postřehy. Klobouk dolů.

Akťavs
30.09.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, není to klasický cestopis, spíše dojmy a pocity ze setkávání a cestování plus obyčejné věci ze života Terezy- je to prostě Terka a její život , pěkně napsané, já dávám 4 hvězdy plus 1 za krásné fotografie

work
23.09.2021 4 z 5

Nevšední, autentické, vtipné... Moc se toho nedozvíme o místech, kudy Tereza cestovala, zato se toho dozvíme hodně o pocitech, které při tom prožívala. Takový online deník, kde se asi moc nerevidovalo, je to sázené za sebou tak, jak myšlenky přicházely a odcházely. Místy pubertální, místy dospělé, místy jsem se ztrácel a pak se zase našel... Obrovská a těžká kniha, která nemá začátek ani konec, a kde obracíte stránky rychlostí jedna za minutu, někdy i deset za pět vteřin (to ty velké fotografie). Od začátku do konce to vydá na večer až dva, podle toho, kdy jdete spát. Extra hvězdičku dávám za speciální ekologický papír a speciální fonty, na některých stránkách jsem čekal i vylisovanou kytku nebo hlínu... Prostě nevšední něco jako cestopis po prožitcích...

Kryštofka
22.09.2021 4 z 5

Hravé.

Péťa1950
15.09.2021 2 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Soubor fotografií blíže neurčených. Např. Kanada, ale jaká její část? Nejedná se o cestopis. Na text jsem si musela dlouho zvykat. Jednotlivé země poznáváte z pocitů, zdravotních problémů a pod. Například, v mokrých ponožkách vám omrznou nohy. Kam jela se nedovíte. "Parťák" je někdy žena, někdy muž. Dalo mi problém poznat, koho myslí. Celkově jde o intimní zpověď, kde jen autorka ví, ke komu se v textu obrací. Matka, sestra, babička, bývalý přítel, nový přítel, manžel, my všichni, celá planeta, dítě, které čeká? Nedokázala jsem si zvyknout na hovorovou řeč přenesenou na stránky knihy. V knihách jsme si zdokonalovali náš jazyk po všech stránkách. To je tady ztrháno. Je to pro mladé? Nevím. Tak si na knihu udělejte svůj názor. Nechci nikomu vnucovat svůj.

surikati
13.09.2021 2 z 5

Terezu mám celkem ráda ve filmu a mám ráda i cestování. Docela dobrý předpoklad přečíst si její knihu. Bohužel mě po pár stránkách už unavoval její styl psaní. Nutno přiznat, že jsem asi na všechno to kolem Terezy až moc při zemi a to její "láskaje" je na mě moc intenzivní a občas až otravné.

xxbarbarelaxx
01.09.2021 5 z 5

Není to klasický cestopis, ale spíše Pocitopis. Mě se kniha velmi líbila, pohladila po duši a díky ní mám chuť procestovat nejlépe celý svět :)

JaLenka
29.08.2021 2 z 5

Pro mě příjemné překvapení, čekala jsem cestopis, ale jde spíš o takový zápisník, myšlenky, pocity, vzkazy. Milé čtení.

katarina4591
29.08.2021 2 z 5

Myslím, že tato knížka mohla vyjít v několika málo kusech, pro několik málo kusů, kterým byla směřována především. Kteří se lépe orientovali v autorčině realitě i nerealitě. Přesto ji ale beru. Stejně tak autorku, která působí jako prima člověk, ale hlavně umí obout pohory a jít. To se jen tak neodpáře.

medialstar
27.08.2021 5 z 5

Tak trochu jiný cestopisný deník. Říkala jsem si, jen ji tak prolítnu, mrknu na obrázky. Ale kdepak, přečetla jsem každý řádek a užívala si nevšední výlet.

Benovo
25.08.2021

Kniha mě zaujala v knihovně hlavně svým názvem. Je to vlastně taková kniha nekniha. Obsahuje pěkné fotky z různých koutů světa doplněné sepsáním volného proudu myšlenek. Nejde o žádný cestopis ani průvodce. I přes svou neuspořádanost mi kniha překvapivě sedla, protože jsem se dokázal naladit na proud těch zachycených myšlenek. Mnohé z nich rozhodně stojí za zamyšlení. Ale rozumím tomu, že se kniha spoustě lidí nebude líbit, protože na první pohled nemá hlavu ani patu. Když však do ní proniknete, tak je velmi obohacující.

ajaworld
22.08.2021 odpad!

Tak tohle je vážně slabota. Autorka se vyžívá sama v sobě, kniha je psána zvláštním stylem, převažuje nesourodá mixáš pocitů, často je obtížné vůbec určit, k jakým postavám to mluví. Stále nás přesvědčuje, že Láska je. Hm...no...tak jo.
Tahle kniha byla z mé strany omyl.
Je škoda, že si každá "rádoby celebrita" myslí, že musí něco napsat. Autorka by se měla držet psaní. V Nájemnících byla výborná. Ale tohle prosím ne!!!!

Miškus
14.08.2021 4 z 5

Kniha se celkem líbila. Dojemné příběhy z cest. Nečekejte cestopis.

Libris_Na_Ex
12.08.2021 4 z 5

Ne vždy jsem se všemi názory Terezy soucítila, ale knihu má zpracovanou opravdu velmi pěkně.

BetyN.
07.08.2021 5 z 5

Já jsem si knihu zamilovala od první stránky. Je to nesmírně silné, krásné, emotivní, humorné, napínavé... Některé pasáže mi doteď leží v hlavě a občas knihu otevřu a přečtu si kousek. Kniha pohladila po duši a něco ve mně zanechala.

stanza
22.07.2021 4 z 5

Krásné, milé, emotivní, láskové povídaní o cestovaní s Terezou. O ní a pro její fandy ty potěší, mě teda potěšila a moc.