KatyM. Online KatyM. komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Temný, depresivní příběh plný smutku, bolesti a osamělosti malé Cácory. Celé trauma, které prožívá od mala, ovlivňuje její dospívání, rozhodování a volby.
A.M. opět otevřela téma, které není zrovna lehké. Nelze hodnotit jinak než plným počtem.

16.06.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Paní Klevisová prostě umí. Děj se odehrává na Šumavě, kterou autorka umí krásně popsat. Příběh tentokrát není detektivka, ale je čtivý, zajímavý, osudy postav propletené tak, že to vše dávalo smysl.

14.06.2022 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Opět další úžasná kniha od paní Klevisové, každá její kniha je lepší a lepší (samozřejmě i ty dřívější jsou perfektní). Kniha je velmi čtivá, napínavá, vůbec jsem neměla tušení kdo je vrah a jaké měl důvody. Doporučuji a budu se těšit na další knihu.

02.05.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přemýšlím, jak napsat komentář k této neskutečné knize. Přes všechnu tragičnost se jedná opravdu o nádhernou knihu, kterou vypráví Smrt. Příběh je natolik poutavý, dramatický, že Vás zcela jistě zasáhne. Jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem četla.

30.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásně napsaná kniha, četla se sama. Autorka barvitě popisuje nelehký a tvrdý život horníků a jejich rodin na poč. 20 století.
Kniha stojí za přečtení, doporučuji. Již se těším na další díl.

23.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

26.12.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět další krásná kniha p. Mornštajnové. Přečteno jedním dechem.

26.12.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Nádherný, dojemný příběh.

10.09.2021 5 z 5

Další vynikající kniha p. Moravce, tentokrát s kriminalistou z odd. vražd s p. Marešem. Úžasné rozhovory, kdy pan Mareš nejen popisuje případy, které známe ze seriálu Případy 1. odd./Devadesátky, ale doplněnou o různé historky z vyšetřování. Doporučuji.

26.03.2024 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Poslední kniha od autorky, která mě chyběla přečíst. Jedna z jejích prvotin a byla jsem spokojená, pochopitelně nejnovější knihy má více propracované, proto dávám 4*.

01.06.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Jak jinak ohodnotit knihu jako dokonalou. Opět další úžasný díl, plný zápletek. Ale ten konec? Snad nebudeme dlouho čekat na další Dokonalý díl.

18.05.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Opakovaně přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Přestože vím, o čem kniha je, co se v ní odehraje a stane, pořád je příběh velmi šokující, co vede děti a mladistvé k vyzkoušení drog a jaké jsou následky užívání nejen pro ně - uživatele drog, ale i pro jejich rodiny. Jak je obtížné s drogami skončit a vrátit se do normálního života. Tyto knihu by si měl přečíst každý.

14.04.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se moc těšila, ale byla jsem z ní trochu zklamaná, možná srovnávám s předešlými knihami od autorky. Kniha se sice četla dobře, ale moc mě nesedělo Co by se stalo, kdyby.

30.04.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nádherný, silný příběh od kterého se nedalo odtrhnout.

02.09.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborně zpracovaná kniha, tato severská série mě nadchla. Už se těším na další díl.

29.03.2021 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Naprosto úžasná kniha. Dovídáme se spoustu zajímavostí o letadlech, práci pilotů a posádky, fungování leteckých společností. Pan Hacl je úžasný vypravěč, plný pokory. Doporučuji.

11.01.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh, přečteno jedním dechem.

27.12.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Velmi silný příběh o síle a odvaze, zmařených životech. Autorka má můj obdiv, výborné zpracování. Doporučuji.

06.07.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

To bylo zase moc krásné čtení od Jojo... Krásná, milá, příjemná, dojemná kniha. Příběh zasazeny do amerického Kentucky, vypráví o tzv. koňské knihovně, příběh knihovnic byl vážně moc pěkný. Doporučuji.

29.03.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisová opět nezklamala. Kniha je dobře napsána, super čtení. Již se těším na další díl.

26.12.2021 5 z 5