My děti ze stanice ZOO přehled

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8180 8180

My děti ze stanice ZOO série

1. díl >

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize My děti ze stanice ZOO. Přihlašte se a napište ho.

Baarkaa
18.06.2024 4 z 5

přečíst by měl každý adolescent, byť už jsou jiné příležitosti, velmi poučné, kam nespadnout.....

JointlieKat94
17.06.2024 5 z 5

Většinou se k jednou čtenejm knihám už moc nestíhám vracet.. ale tohle je vyjímka. Čtu ji už po třetí.

Jednou jsem ji našla jako malá, u ségry v knihovně, ještě na základce a přišlo mi hrozně "cool" jí číst. A bylo mi z ní zle. Půjčila jsem jí ještě "nejce" a pak jsme o tom hodně debatovali.

Po druhé jsem jí četla už jako mladistvá, na střední, právě jsem zkoušela lehké drogy a tak to bylo jako "must read" kniha, ze který mi bylo zase zle.

A teď ji čtu zas. Na prahu třicítky a říkám si páni.. Měla jsem ale velký štěstí, že jsem tak nedopadla.

Příběh Christiany začíná už v dětství. Špatná čtvrť, samé zákazy, oni jako děti nic a nikam nesměli. Ale přitom se snažili jenom zabavit se v betonovym městě. Ve škole se chytla kamarádky, která ji dostala do Soundu. Nejmodernější evropské diskotéky. Jenomže vůbec. A tam to začalo. Drogy, prášky.. a přitom třeba alkoholu se bála- neuvěřitelný. Chytla se špatných lidí, no a tak to šlo z kopce.. prostě jak jinak. Ještě ke všemu láska k Detlefovi, která láskou asi úplně nebyla. Společná prostituce.. člověk to čte se zatajenym dechem, a říká si: "Panebože, vždyť je to pořád třináctiletý dítě??!"

Proč jim sakra nikdo nemohl pomoci?

Za mě nejsilnější kniha na toto téma.

P.S. Ségře jsem knihu už nikdy nevrátila. Sorry.

Haloon
16.06.2024 5 z 5

Je to svědectví příběhu, který se čte se slušnou dávkou bezmoci. Připomíná to kolotoč zmaru a špatných rozhodnutí, které se přesto jeví tak nějak nevyhnutelně. Jako bychom věděli kam to celé spěje a zároveň si velmi rychle uvědomili, že s tím nic nenaděláme. My ani nikdo jiný.
A přitom to celé začalo tak povědomě, kdesi v dětství, kdy se formuje identita a kde hledáme naše vzory. Partu která nám bude spoluvytvářet osobní hodnoty. To nejspíš zažil každý z nás, a hned se nabízí myšlenka, mít větší smůlu, spadli bychom do toho taky?

všechny komentáře

Související novinky (2)

Žebříček nejprodávanějších knih (19. týden)

15.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (18. týden)

09.05.2024

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha My děti ze stanice ZOO v seznamech

v Přečtených13 906x