My děti ze stanice ZOO přehled

My děti ze stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8203 8203

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize My děti ze stanice ZOO. Přihlašte se a napište ho.

Smrť
23.07.2024 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale dobrou polovinu knížky jsem si myslel: "Tak už se konečně ufetuj, ať je od tebe klid, ksindle jeden zbytečnej."

Jinak ale uznávám, že jako sonda do života narkomanů, je knížka hodně přínosná a zvláště děti v podobném věku jako hlavní hrdinka by si ji měly rozhodně přečíst.

dasa6360
11.07.2024 5 z 5

Příběh Christiany F., která se již ve dvanácti letech setkává s drogami a postupně se propadá do pekla závislosti, byl pro mě natolik autentický, že jej nemohu dostat z hlavy ani po několika letech.

Pamatuji si, že mě tenkrát překvapilo, jak detailně a bez příkras Christiane popisovala své zkušenosti s drogami a prostitucí, čímž vás prakticky vtáhla přímo k sobě – do světa plného marné naděje na lepší život, zoufalství a bolesti.

Vím, že se kniha doporučuje zejména jako povinná četba ve školách. Já bych ji však doporučila také všem rodičům, aby pochopili, jak snadno může jejich nezájem ovlivnit život jejich dětí. Minimálně já ji mám v hlavě jako velký červený vykřičník.

stelka_knihomol
27.06.2024 4 z 5

Skvěle zpracovaná biografie o nelehkém životě drogově závislých. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, mám pocit, že vím o tomto světě tvrdých drog něco víc. Rozhodně je to jedna z knih, které by si mělo přečíst co nejvíc z nás.

Žebříček nejprodávanějších knih (19. týden)

15.05.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (18. týden)

09.05.2024

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

My děti ze stanice ZOO (2002)

Kniha My děti ze stanice ZOO v seznamech

v Právě čtených69x