Christiane F. – Můj druhý život

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osud Christiane F. znají miliony čtenářů po celém světě. Vyrůstali s drásavou výpovědí třináctileté německé narkomanky o pekle závislosti na heroinu a prostituci. Kniha My děti ze stanice ZOO a stejnojmenný film z ní udělaly celebritu a změnily zásadně její život. Po pětatřiceti letech se Christiane Felscherinow nechala přesvědčit novinářkou Sonjou Vukovic, aby vyprávěla, co bylo potom. Procházíme spolu s Christiane jejím bojem se závislostí na drogách, pobytem ve vězení, ale také setkáními s legendami amerického rocku a evropské literatury, šťastnými roky v Řecku a největším darem – narozením syna Philippa. Jaký je dnes život Christiane F. Jakou cenu zaplatila za životní selhání i mediální slávu? Sama říká: „Třicet pět let, a ještě jsem neumřela. Koho by kdy napadlo, že se dožiju jednapadesáti let?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203465/big_christiane-f-muj-druhy-zivot-203465.jpg 3.5634
Série:

My děti ze stanice ZOO 2.


Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Oldag
Originální název:

Christiane F. – Mein zweites Leben, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (163)

Kniha Christiane F. – Můj druhý život

JancaMia
předevčírem

Christiane a její život po ... abych to shrnula v knize popisuje punkovou scénu 80. let v německu , co všechno přinesly peníze za první knížku, techno scénu 90. let, hippie busech směřujících do třetího světa, životě v řecku ve stanu a stromě kde potkala po Detlefovi další lásku, o narození syna a jeho ztrátě a nekonečnými fyzickými problémy kvůli fetování. Kniha nepůsobí uceleně, některé pasáže až zmatečně ale přihlížíme-li ke knize jako k životopisu, tak se dá říct že je to určitá část vzpomínek v průběhu let po Zoo.

432830
17.10.2022

Kdo byl fascinovan zivotem Christiane F. a nadto ma rad pribehy ze zivota narkomanu, mel by si knihu precist. Samozrejme nezanechala tak hluboky dojem jako My deti ze stanice ZOO, ale to uz pravdepodobne zadna kniha...


mauglie
21.08.2022

(+ SPOILER) Ano, není to tak zdařilé jako první díl. Ne, Christiane nepřestane fetovat. Ale pro lidi, kteří nemají přísun k německému bulváru je to konečně nahlédnutí, jak a jestli vůbec, žila ona slavná fetacka po "dětech ze zoo". Je jasné, že už jí neodpustíme závislost jako jsme to udělali u 13lete holčičky, teď je to dospělá žena a sakra má si svůj život konečně dát do pořádku! Má přece rozum už!
Me to bavilo, ne tak ikonické jako první kniha, ale pořád zajímavé. Dozvěděla jsem se o hippie busech, svazovani novorozenců v Řecku, drogové scéně v Curychu a hodně zajímavá byla část, kde Christiane popisuje hudební zkušenosti.
Naopak mi vadilo množství postav, už jsem se v tom ztrácela. Také si začnete klást otázku, jak moc se hrdinka popsala v dobrém světle...něco mi tam nesedelo a vůbec, proč že ji to odebrali syna? Přiznala barvu jen v pasážích, kdy píše "abych byla upřímná..."? Nebo tak těch šnupnuti a kouření bylo víc?
Konec knihy už byl opravdu asi důsledek 50 let na drogách Nebo si nedovedu vysvětlit, kdo a proč že ji prolezal byt?

Radka1911
16.08.2022

Když kniha vyšla, byla jsem ráda, že hlavní hrdinka se pravděpodobně vymanila ze závislosti, že vůbec přežila. Ale zatímco první díl jsem vskutku hltala, toto pokračování už mne tolik nebavilo. Ale, mohlo to i tak dopadnout hůř.

GeRaltzRiVie01
24.07.2022

To, že už to nebude tak zajímavé jako první díl bylo zřejmé, ale stejně jsem chtěl vědět jak to s ní dopadlo.

1bublina
15.07.2022

(+ SPOILER) Ač nemá kniha moc dobré hodnocení, tak se mi líbila. Ale to se mi stává, že jdu proti proudu. Bylo moc zajímavé číst, co bylo s Christiane potom. Život měla opravdu zajímavý a vlastně byl hrozně smutný.
Ke knize mám ale několik výhrad.
1. velké množství jmen lidí (kteří jsou asi známí v Německu) a hodně z nich bylo pro příběh úplně nepodstatných
2. celková neucelenost knihy - kdyby to napsala sama Christiane, tak v pořádku. Není to spisovatelka a téměř celý život se sjížděla herákem, takže by se to dalo pochopit. Ale jako spoluautorka je německá novinářka, tak tomu mohla dát nějakou formu.
3. nebylo vysvětleno, proč jí odebrali syna

Mufa
04.07.2022

(+ SPOILER) První díl jsem četla někdy v pubertě a zanechalo to ve mně hlubokou stopu. Byla jsem zvědavá na druhý díl. Nebylo to špatné, ale už to nebylo to "něco děsivého", jako první kniha. Happyend se nekoná, ale v podstatě má Christiane oproti jiným narkomanům dost velkou výhodu. Částečně proto, že žije z dividend za první knihu, ale pochopila jsem, že částečně i proto, že je to vcelku inteligentní žena, jen má tu smůlu, že není schopná se vymotat z drogové závislosti. Překvapilo mě, že je známá mezi tolika hudebními osobnostmi, ona mohla mít nádherný život, kdyby...

Misantrop
03.05.2022

Zdlouhavý úvod na třicet stran jsou citace z první knihy, který má sloužit asi jako rekapitulace. Překvapily mne zajímavé informace o účastech Chris v punkové scéně a ve filmech během 80. let. Osobně se třeba Chris, která za pár dní slaví 60 let, setkala se svým idolem Bowiem, kámošila se zpěvákem Campinem a spolupracovala s kultovní kapelou Einsturzende Neubaten s jejíž členem měla roli v prvním cyberpunkovem snímku Decoder. V tomto vizuálně působivém snímku s úžasným soundtrackem si zahrál i spisovatel Burroughs. Kniha nezmiňuje, že měla Christiane roli i v zapomenutém snímku o No Future generaci Neonstadt, který získal nominaci za nejlepší režii v západním Německu. Christiana zpívala v kapele a vydala pár sólových singlu na EP deskách. Tyto desky jdou sehnat jen na discogs, nebo poslechnout na YouTube. Mne osobně se to líbilo, bohužel jde jen o pár písní. Vyšlo to v roce 82, kdy Chris byla gothicpunk a hudebně jde o multižánr, tedy electro-funk-avantgarda-synthpoprock. Zní to jako dnešní lo-fi discopunk s jejím sexy mluveným hlasem ne nepodobným feministkam Kathleen Hanna, či Kim Gordon. Chris působí sečtělým dojmem díky životu v Holandsku a Řecku i její zálibě v čtení knih, přesto se nedokážu zbavit dojmu, že jde o naivního a tvrdohlavého člověka, kterého v posledních letech na metadonu trápí stihoman. Její rodiče jsou kapitola sama o sobě. Mimokrokem v knize je chyba, která píše, že hit 99 luftballons je od zpěvačky Niny Hagen. Tato píseň je však od zpěvačky Nena. Takže Christiana v TV pořadu v USA, kdy na otázku, co poslouchá teď za muziku neproslavila Ninu Hagen, ale Nenu. I když lidé pořád něco komolí a pletou, takže tam mohla fakt zpopularizovat obě.

1 ...