Christiane F. – Můj druhý život

Osud Christiane F. znají miliony čtenářů po celém světě. Vyrůstali s drásavou výpovědí třináctileté německé narkomanky o pekle závislosti na heroinu a prostituci. Kniha My děti ze stanice ZOO a stejnojmenný film z ní udělaly celebritu a změnily zásadně její život. Po pětatřiceti letech se Christiane Felscherinow nechala přesvědčit novinářkou Sonjou Vukovic, aby vyprávěla, co bylo potom. Procházíme spolu s Christiane jejím bojem se závislostí na drogách, pobytem ve vězení, ale také setkáními s legendami amerického rocku a evropské literatury, šťastnými roky v Řecku a největším darem – narozením syna Philippa. Jaký je dnes život Christiane F. Jakou cenu zaplatila za životní selhání i mediální slávu? Sama říká: „Třicet pět let, a ještě jsem neumřela. Koho by kdy napadlo, že se dožiju jednapadesáti let?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203465/christiane-f-muj-druhy-zivot-203465.jpg 3.5575

My děti ze stanice ZOO 2.

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, Oldag

Christiane F. – Mein zweites Leben, 2013

Kniha Christiane F. – Můj druhý život

roman9276

Na pokračování My děti ze stanice ZOO jsem byl upřímně zvědavej. Samozřejmě slavnou knihu to ani zdaleka nepřekonalo, spíše se tady dozvídáme, jak dál žila Christiane F. Její vzlety a pády, a musim uznat, že to byl teda život, docela rock'n roll a holka se v životě nenudila. Je zde popisován její celoživotní boj se závislostí, vztahy, narození syna a trochu ještě dál. Kniha je psána z jejího pohledu, takže to beru trochu s rezervou, ale bavilo mě to a byl jsem rád, že jsem se dozvěděl, jak její život pokračoval dál. Neočekával jsem žádnou pecku, jen doplnění jejího příběhu, a to jsem dostal.

vemrazik

Pro mě bylo tohle pokračování Stanice ZOO rozhodně zajímavé, líbilo se mi (teda život to byl hrozný, ale...). Mám stejný názor jako Christiane, že je div, že to všechno přežila. Těžko říct, jaký život by vedla bez drog, takto se dá říct, že zažila tolik věcí, které bychom my ostatní za život ani nestihli.
Takhle zpětně mi přijde neuvěřitelný pohled na tehdejší drogovou scénu (např. popis situace ve Švýcarsku byl pro mě vážně šok), jak to asi vypadá teď? Kam se tento segment společnosti 'posunul'?

Jadlenka
20.10.2020

Hodnotit knihu je jako hodnotit její způsob života.
Pár okamžiků jsem ji nenáviděla, místy jsem s ní soucítila, někdy mně jí bylo líto.

twigxi
27.09.2020

Mam soucit s lidmi, kteri spadnou do drog. Ale cist tohle bylo utrpeni.

Po literarni strance zadna slava. Skace se z tematu do tematu, skace se v case, je tezke se v tom orientovat. Casto neni vysvetleno o kom se mluvi. Navic se Christiane hodne opakuje a spoluautorka neodvedla s textem moc dobrou praci. Od novinarky by clovek cekal vic.

Obsahove byla kniha plna omacky a v konecnem dusledku toho zajimaveho by se veslo na jednu dve stranky. Hodne sebelitosti a touhy po prijeti. Videla jsem snahu byt uprimna sama k sobe, ale neslo to moc do hloubky. Snaha vykreslit Christiane jako inteligentni zenu. Ale hned naslednymi vyroky pusobila jako dite.
Hodne me zklamala epizoda se synem. Z knihy na me casto pusobila jako dobra matka s docela rozumnym pohledem na vychovu. Ale mezi radky prosvitalo, ze to az tak ruzove zdaleka nebylo a ze kdyz doslo na lamani chleba, byla pro ni droga prece jen na prvnim miste.

Nemuzu si pomoct, ale po kapitole, kde mluvi o paranoidnich predstavach jsem zacala premyslet kolik procent knihy je vlastne realne zalozeno na pravde a kolik jen nejaky jeji "trip" o kterem se jen domniva, ze byl realitou.

jiri4861
30.08.2020

Dávám tři hvězdy, neoslovilo mě to tolik jako My děti ze stanice Zoo, ale kdo chce mít ucelenou představu o životě Christiane, ať si knihu určitě přečte.

escapelle
05.07.2020

Druhý díl Dětem ze Zoo nesahá ani po kotníky. V podstatě jde už jen o to bere drogy/nebere drogy. Žádný strhující příběh,nic co člověka chytne. Měla jsem zůstat v nevědomosti, jak to asi s Christiane bylo, jak asi žila/žije. Utvářet si vlastní představy, domněnky. Bylo by to lepší. V podstatě jsem se stejně z knihy nic nedozvěděla.

Hani77
14.06.2020

Jsem moc ráda, že jsem se konečně donutila přečíst i pokračování Christianina příběhu. Kniha ležela dlouho v mé knihovně a vůbec se mi do ní nechtělo. V 1. díle mi jí bylo líto, protože to neměla v dětství jednoduché. Ale v tomto 2. díle už můj soucit nezískala.

POZOR SPOILER

Když jí odebrali syna, místo aby o něj bojovala, opět do toho spadla. Nechtěla se z toho dostat ani jako dospělá.

Cajda
08.06.2020

Četla jsem hned po knize My děti ze stanice ZOO. Mně tedy obě knihy přijdou zajímavé. Každý v životě přece něčemu propadne. Čemu a jak dlouho mu to vydrží - to už je další věc... Za mne je Christiane hrdinkou. Ne antihrdinkou, ale hrdinkou - všechno to přežila a dokázala vydat dvě knihy. Má zdravého a inteligentního syna. Po dočtení a zavření této knihy jsem měla chuť autorce napsat podporující dopis.