My děti ze stanice ZOO

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/550/my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 4.66165

My děti ze stanice ZOO (1.)

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO (1978)

Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno:, Oldag

Kniha My děti ze stanice ZOO

Lenny2280

Tuto knihu bych dala do povinné četby v devátém ročníku ZŠ. Pro mě byla příkladem co nikdy, nikdy nechci zažít. Opravdu silný příběh, který by měl znát byť jen okrajově každý.

SydBarrett

V době, kdy jsem ji četla, mi bylo 13 a v mé hlavě se už začínaly rodit podobně pitomé nápady, jaké jsou popsané v knize. Můžu říct, že přispěla k tomu, že ty nápady zůstaly opravdu pouze v hlavě (teda zatím). A v mých příbězích, pochopitelně.
Kromě toho je to navíc moc poutavé a čtivé, takže doporučuju i pokud se vás tyhle věci netýkají. To se ale týkají každého, no...

lima123

Myslím, že vydať túto knihu bol veľmi dobrý nápad. Môže preventívne pôsobiť u tínedžerov. Opisuje život narkomanky v 70. rokoch minulého storočia v Berlíne. V podstate je to hrozné živorenie, lebo trinásťročné dievča sa stáva otrokom drogy. Celé svoje správanie podriaďuje len tomu,aby získala drogu.

Jura999

Knihu jsem četl ve svých 13 letech a musím říct, že to pro mě byla docela rána...ale poučná rána

Violeta50

Tuto knihu jsem chtěla začít číst ve čtrnácti letech a jsem velmi ráda, že jsem tak neudělala. Christiane má, alespoň podle mého názoru, vyspělost dnešních dvacetiletých, kouká se na život díky minulosti jinak, dospěleji. Myslím, že je to dobře, na druhu stranu pokud se nad tím člověk zamyslí právě to ji nejspíš přivedlo k drogám. To a spousta jiných problémů.
Přiznám se, že jsem ze začátku měla problém se stylem krátkých vět, ale ve chvíli kdy se děj začínal více směrovat k vážné drogové závislosti problém byl překonán.
Kniha byla syrová a popisovala vše a to je na ní tak speciálního a odstrašujícího.
Člověk má u tohoto opravdu možnost zamyslet se nad spoustou problémů jak sociálních tak fyzických.

Otřesné,syrové,chvílemi k nevydržení.Nic neskrývající studie drogové závislosti po stránce zdravotní i sociální.Takové memento na druhou.Možná na třetí.

MT23

Čtení této knihy jsem celkem dlouho odkládala. Proč? Ani nevím, možná jsem tak nějak tušila, že to bude hodně drsné.. A ono to bylo ještě drsnější.. Pro mě až neuvěřitelný příběh.. Určitě stojí za přečtení a až jednou budu mít děti, 100% jim doporučím si knihu přečíst.. :)

Andrée

Tahle kniha ve mne vyvolala nemalé emoce.
Lidský úpadek až na samé dno společnosti, zmítat se ve sra*kách a to jste teprve dítě? Zní to jako z hororu, ale tohle se bohužel stalo a o to je to děsivější.
Jen doufám, že tato kniha je na seznamu povinné četby.