My děti ze stanice ZOO

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/550/my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 4.66578

My děti ze stanice ZOO 1.

Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno, Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Kniha My děti ze stanice ZOO

Lauramystic
předevčírem

Hodně dobrá kniha o drogách a jak je lehké do toho vlítnout.

Anitram22
předevčírem

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé v 15 letech a později jsem se k ní vrátila v dospělosti. Je to kniha, kterou by si měl přečíst každý v období puberty a to společně s Mementem od Radka Johna. Určitě ji dám "povinně" přečíst synovi, až doroste do věku, kdy obsahu knihy pochopí.

Rossel

Velmi surový a drsný příběh o tom, jak drogy dokáží udělat z člověka naprosto trosku a je až s podivem, jak uboze dokážou někteří tvorové živořit.
Svou povahou a trochu nadřazeným přístupem byla Christiane celkem nesympatická. Na druhou stranu oceňuji, jak autenticky, bez obalu a bez příkras dokázala věci vypovědět a přiznat. A fandila jsem jí, aby se dokázala z toho pekla dostat.
Běžnému člověku se nepoštěstí poodhalit oponu, za kterou bují drogové království se vším svým falešným pozlátkem a absolutním lidským dnem. Tedy pokud se do něho sám nevydá. Proto se vůbec nedivím, že kniha se stala kultovní. Ukázala světu šokující, ohyzdnou a děsivě reálnou tvář komunity drogově závislých...

Audrina

Kniha, o které snad slyšel úplně každý...i já. Přesto mi trvalo poměrně hodně let, než jsem se do ní opravdu pustila. Příběh je opravdu hodně surový a realistický, přiznám se, že některé popsané scény mi až nedělaly dobře. Přišlo mi celkem fascinující, jak snadno se mladí lidé mohli dostat k drogám, a jak snadné je propadnout závislosti.

RomállessFox

Velmi autentické čtení jedním dechem.

Monika1717

Přečetla jsem před mnoha lety, hodně věcí bylo tehdy nad moje chápání.

andrea7191

Tato kniha mě zhruba před 20 lety naprosto šokovala a i dnes si myslím, že by měla být v popředí čtenosti. Realita tehdejší doby si nezadá s realitou doby dnešní, rozdíl je v tom, že v dnešní době sociálních sítí a "obroušenosti" společnosti možná není tak šokující, jako tehdy, kdy o tomto světě málokdo něco věděl.

Pine

Sonda do života malé feťačky. Reálný obraz toho, jak snadno lze drogu okusit, jak složité je vymanit se ze spárů závislosti a kam až jde klesnout. Jak velkou roli hraje rodinné zázemí, co pro mladého člověka znamená patřit do party a co je pro to schopen udělat.
Memento se mi líbilo víc, ale to je dáno tím, že v době čtení mi bylo 16, v tom věku mě jednoduše šokovala. Ať už jednu nebo druhou knížku by si měl v pubertě přečíst každý.