Koupit knihy

Christiane Vera Felscherinow

Christiane F. pseudonym

německá, 1962


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Komentáře (13)

onRock
08.01.2018

Drsný skutočný príbeh zo Západného Berlína 80. rokov 20. storočia, v ktorom kraľoval heroín (Nick Cave a Blixa Bargeld by mali o čom hovoriť). Autorka má moju hlbokú úctu, že dokázala zázračne prežiť, na rozdiel od tisícov iných, ktorí umreli na uliciach s rozpadnutým telom, dušou aj duchom. Aj v generácii Husákových detí si heroín vybral stovky, možno tisíce svojich obetí. O to strašnejšie je to, ako sa dnes bagateľizuje prístup k droge, ktorá je pre tvrdé drogy drogou v období detstva štartovacou najčastejšie - alkoholu.

Fenykl
25.07.2016

Knihu bych dala rozhodně jako povinnou četbu, aby všichni viděli co za zoufalce se z nich může stát.

Christianu nechápu... Když už se toho chtěla zbavit, tak proč utíkala z léčeben, aby si mohla znovu píchnout? "Absťáky" už neměla, takže když se chtěla toho jedu zbavit na pořád, neměla se k tomu vracet. Chápu, že to je vše o vůli člověka, ale myslím si, že snad pro každého je jasné co si vybrat: žít jako troska, kterou rodina, přátelé a další milovaní lidé opustí nebo žít šťastný život bez drog? Rozhodně to druhé... Samotná její matka se jí snažila pomoc, později i její otec, je to jen její chyba, že se šance nechytla a nevyužila ji.

Před pár dny, ještě než sem si tuhle knihu přečetla, tak sem si myslela jak se museli mít v 70. létech dobře, jak málo se vyskytovali drogy... Potom co sem si tu knihu přečetla, došlo mi, že drogy se i tehdy vyskytovaly na každém rohu. Dokonce si i myslím, že tehdy se daly najít líp než teď.

Upřímně se mi dělá blbě ze všech feťáků (včetně Christiane), když sem dočetla knihu, tak mi nebylo líto všech lidí co umřeli kvůli heroinu. Bylo mi líto jejich rodičů, kterým v podstatě určitým způsobem ubližovali.

Heroin nikdy zkoušet nebudu, ani žádnou jinou drogu, a doufám, že i moji vrstevníci.

PS: Nevím, jestli bude brát někdo tyto názory 14-ti leté holky, ale osobně si myslím, že mám víc rozumu z těch drog než všichni feťáci, kteří mají nad 18 let.

Hezký den :-)

Mayaotzin
15.01.2016

Nechápu, jak tahle fetka, která se z toho nikdy nedokázala vyhrabat může být pro někoho idolem... šílená existence

TruGs
05.02.2015

Christiane Vera Felscherinow je pro mě idolem!! Obdivuji ji za její názory a vůli se kterou dokázala překonat všechny ty špatnosti. Držím jí palce..

ChristianeS
22.03.2013

Naprosto úžasný příběh, četla jsem tuto knihu nejméně 5x a pokaždé v jiném věku a pokaždé mi dala něco jiného a mám z ní vždycky jiné pocity, což se mi hrozně líbí. Dala bych jako povinnou četbu, rozhodně. :-)

K.LERO
02.09.2012

Úžasný příběh, Christiany je mi líto .... Knihu můžu jen doporučit.

Mrs.Domis
26.02.2012

Christianin příběh je totálně luxusníí!!

swamp
25.07.2011

Ne tak zcela klasická literární autorka.. přesto zpracování jejího příběhu pohnulo mým světem v období dospívání.

1