Zlodějka příběhů

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36948/big_josef-bergman-zlodejka-pribehu-KJm-36948.jpg 4.2831

Kniha Zlodějka příběhů

shelma
předevčírem

Zajímavý příběh s takovou zápletkou, že každý kdo se tu objeví, může být vrah, protože k tomu mohl mít motiv. Musím přiznat, že můj typ nevyšel.

Kexina
05. prosince

Pochopila jsem, že "wow efekt" jako u Kroků vraha už nemám od dalších knih autory očekávat, protože kostra příběhu zůstává stejná. Ale rozhodně mě tato knížka bavila víc, než Dům na samotě, kde jsem měla pocit, že čtu parodii na Dicka Francise.

chrudas
04. prosince

Autorka nezklamala ani v této knize, čte se dobře. První díl mě bavil o trochu více .....

Bedřich63
03. prosince

Spíš než jako detektivku bych tuto knihu hodnotil jako příběh s prvky detektivky. To hlavní tam není popis vraždy a ani popis vyšetřování. Já v knize vnímám spíš perfektní popisy prostředí, lidí a jejich charakterů a vzájemných vztahů. Zápletka je zasazena do atraktivního prostředí nekonečného televizního seriálu, který den co den krmí lidi příběhy, které píše skupina scénáristů. Ti jsou hlavními protagonisty knihy.
Autorka se však nespokojila s jednoduchou zápletkou a tak na konci knihy můžeme být překvapeni rozuzlením.
Stejně jako první díl, i tento druhý se mi velmi líbil a jsem rád, že Databáze knih a její čtenáři mi pomohli tuto autorku objevit. Další knihy si nenechám ujít.

Babo
30. listopadu

Děkuji kamarádce,že mě navedla na tuto naši skvělou autorku.
Jsem moc ráda,že si dává tu práci a nepřidává se k autorům,kteří stvoří psychopata a veškeré napětí je ukryto v nereálných , o to víc zvrácených způsobech vraždění. Většinou lidí, s kterými je nic nepojí. Vraždí,protože je to "baví" .
Paní Klevisová ve svých knihách ukazuje , že vrahem se může stát docela obyčejný člověk . Myslím,že většinou to tak chodí.
Těch psychopatů,který svoji oběť nezná je naštěstí menšina.
Největším doporučením je,že jdu na další knihu.

JaniMa
29. listopadu

(+ SPOILER) Napínavé čtení. Stále se ještě stydím, že jsem autorku objevila až nyní. (Obvykle pátrám po kvalitním čtení mezi zahraničními tituly.)
Skvěle vykreslené postavy. Sympatické mi nebyly, ale zaujaly a já jsem byla opravdu zvědavá, co z propletence jejich životních příběhů vypadne. Anina vraha jsem se neodvážila ani tipovat, protože jen, co jsem začala v hlavě konstruovat nějakou teorii, následující řádky ji beze zbytku pohřbily. Jednání některých postav bylo v rozporu s mým chápáním, ale u většiny z nich jsem jej přisoudila specifickému osobnímu charakteru. Jen chování Esteřina souseda Matěje při setkání s Agátou mi do hlavy nejde. Jaký on měl důvod ji zatajit před policií? V závěru mě trochu mrzelo, že jsme se nedozvěděli více o osudu Moniky Beňové.
Na čtení další knihy se velice těším a rozhodně se nebojím, že se spálím. Autorka umí uplést napínavý příběh a vytvořit pro něj barvité kulisy. Přiznávám ale, že na mě její knížky působí trochu depresivně.

Fanda74
23. listopadu

Detektivky Michaely Klevisové mě baví čím dál tím víc, takže ani tentokrát jsem nebyl zklamán. Mám rád to naše prostředí a takový ten styl "Agathy Christie", v němž má každý nějaký motiv k činu a celý příběh se tak nějak rozvíjí aniž by tím jediným hybatelem děje bylo vyšetřování. Za mě opravdu dobré.

absa2611
22. listopadu

Mé druhé setkání s Michaelou Klevisovou. Asi jsem docela hodně deformovaná severským spádem, proto se mi začátek knihy zdál poněkud pomalý, rozvláčný,... Celkem mi dalo práci se do příběhu začíst. Později se to zlepšilo, vraha jsem bohužel uhodla velice brzo, přesto budu s inspektorem Bergmanem pokračovat.