Karoley Karoley komentáře u knih

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

HH13 - Zatmění
Měsíc se zalévá krví.

Harry Hole se vrací domů a jako soukromý vyšetřovatel pomáhá policii vyřešit vraždu dvou mladých žen. Na pomoc si zve kamarády - dealera, onko-pacienta a zkorumpovaného poldu :)) Mají deset dní, hodiny tikají a krvavé zatmění se blíží..

Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Můj třináctý (a zatím poslední) Harry Hole, vraha jsem jako obvykle neodhalila, zápletka velmi zajímavá. Strejda Alík pobavil, Stale rozesmutnil. Tak co nás čeká příště?

"Statisticky vzato potkáš sériového vraha na ulici jen sedmkrát za život."

09.06.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Genesis. Lekce strachu, bolesti a smrti. Vrah ještě zvrácenější, než kdy dřív...

Naši staří známí detektivové z útvaru ÚNTČ - Robert Hunter a Carlos Garcia tentokrát pátrají po sériovém vrahovi, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.

Můj dvanáctý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. A teď zas čekat!

07.06.2023 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Láska, nebo manipulace?

Javorový list, jahůdkové pyžamko, tajné dotyky, zneužití autority dospělého nad dítětem, chtíč a manipulace.
Příběh osamělé náctileté dívky, do které se zakouká její učitel. Jejich románek brzy přeroste v něco, co Vanessu poznamená na celý život.

Kniha řeší poměrně aktuální téma a nebojí se zobrazit nepříjemnou pravdu.
Moc krásná obálka a desky knihy.

"Přijď, zbožňuji tě, v dlaních ponesu
svou karmínové temnou Vanessu!"

07.06.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá.

Životní příběhy dvou žen - Edity a Irmy, odehrávající se v 1. polovině 20. století. Láska, zrada, vyprávění o pohnutých událostech v českém pohraničí v letech 1938 až 1945. Příběh o hledání vlastních kořenů a o tom, co znamená být matkou. Inspirováno skutečnými událostmi.

Výborná kniha, mám novou oblíbenou autorku! Určitě si chci přečíst v dohledné době Jelení vršek a Heřmánkové údolí.

"Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. ... Palčivé problémy dětství se mají odložit před branou dospělosti. A čtyřicítka je ona pomyslná mez. Předpokládá se, že po ní je člověk již emocionálně zralý, pokud možno i vyrovnaný a pevně zakotvený v životě. Už by měl vědět, kdo je. A proč je."

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Konečně si hrajeme. Moji hru. Tobě se ale líbit nebude.

Moje jedenáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Každoroční soutěž talentovaných dětí, malí géniové a jejich ambiciózní rodiče. Zabíjí někdo kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti? Kim a její tým mají plné ruce práce, pobavila nová kolegyně "Fifi".
Druhá dějová linka je věnována Pennovi, který prošetřuje svůj dřívější případ. Neudělali během vyšetřování někde chybu? Zabásli správného člověka?
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od této autorky nevydrží. Už mám nachystaný další díl!

Pan Nikdo a bílá tma Pan Nikdo a bílá tma Dora Kaprálová

Lhaní je cestou do Nicoty. To jste neslyšely? Ani vy, maminečko?

Dětský horor.
Maminka s holčičkami se vrací domů. Čekají, že jim otevře tatínek, ale ten doma není a nepřichází.. Kde může být? Nestalo se mu něco? Místo tatínka nakonec zazvoní pan Nikdo.
Příběh o strachu a beznaději a o tom, jak je lze porazit.

Hororová jednohubka nominovaná na Zlatou Stuhu mi zpříjemnila obědovou pauzu. Líbilo se mi to.

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Netušili, co skrývá mlha.

Lesy, mrholení, mlha.. a něco, co by tam vůbec být nemělo.
Monika s Oliverem zamíří na dovolenou do Luhačovic, na tiché místo obklopené lesy. Po příjezdu se rozhodnou prozkoumat na kole Vizovické vrchy. Mělo jít o pohodovou vyjížďku, ale pak přišla mlha..

Moje druhá kniha od Kateřiny Karolové (Odbočka v lesích, Jiné místo), její hororové příběhy jsem si oblíbila. Podobá se to lehce Karikově Trhlině.

"Tak nějak pořád doufám, že debilita některých lidí má skrytý smysl nebo poslání. Člověk přece nemůže být takový kretén jen tak - pro nic za nic..."

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Zvládne Josie Quinnová rozehnat mlhu lží včas?

Moje šestá kniha od Lisy Regan a opět skvělé čtení!
Případ se tentokrát točí kolem únosu malé holčičky Lucy. Vrah se chce mstít a neváhá vraždit. Jaké tajemství rodiče skrývají? Zvládne Josie vyřešit případ včas?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) Spolu s Matčiným hrobem zatím top. V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc.
Intimní rodiný příběh. Vůně lesa, tíseň, strach, bolest, osamění. Cácora a temný Les, kde se skrývá cosi zlého.

Příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat.

Můj šestý román od Aleny Mornštajnové a opět skvělé čtení! Knihu jsem otevřela s tím, že jenom nakouknu a přečtu pár stránek.. o sedm hodin později (ve 4 ráno) jsem ji dočetla. Potřebovala jsem "to" vědět, odhalit cácořino tajemství. Opravdu silný čtenářský zážitek. Tenhle příběh jen tak z hlavy nedostanu.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Muž v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty lidí na chodníku. Nechá za sebou mrtvé a zraněné a z místa činu zmizí.. Příběh inspirovaný skutečnou událostí.

V hlavní roli detektiv ve výslužbě Bill Hodges a zvrácený "bachatel" Pan Mercedes (a jeho První a Druhá věc).

Moje 18. kniha od Kinga a opět skvělá jízda! Nejvíce mě bavily kapitoly vyprávěné z pohledu Pana Mercedesa. Konec perfektní. Někdy si určitě přečtu i další dva díly ze série.

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její.

Moje desátá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Mrtví narkomani, muž v kostce, traumatické zážitky z Kimina dětství.
V tomto díle se vracíme zpět k minulým případům a vrahům, které Kim chytila a zabásla. Takže není radno tento díl číst bez znalosti předchozích 9 dílů ;)
Jdu na Dětské duše!

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Ententýky, dva špalíky... Kdo si vylosuje smrt?

Moje devátá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Po bolestné ztrátě Kevina Dawsona jsem se hned pustila do Osudného slibu. Kim a její tým (včetně nové posily Austina Penna) vyšetřuje vraždu doktora Cordella, který neblaze figuroval v minulém vyšetřování. Současně Stacey na vlastní pěst pátrá po zmizelé dívce - tahle část mě zaujala mnohem víc, nečekané rozuzlení.
Vraha jsem odhalila poměrně brzy, což se mi u téhle série ještě nestalo :)

22.03.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jak daleko jste ochotni zajít, abyste uchránili svá nejtemnější tajemství?

Moje osmá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Školní bratrstva, skryté karty, privilegované bohaté dětičky. Tým Kim Stoneové vyšetřuje sérii podivných úmrtí na soukromé elitní škole. Vraha jsem neuhodla a závěr mě zdrtil!
Vrhám se hned na Osudný slib, abych věděla, co se bude dít dál..

22.03.2023 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Mysleli si, že budou v bezpečí. Mýlili se.

Sedmý případ opět skvělý! Prostituce, imigranti jako levná pracovní síla, odložené miminko. Vrah mě tentokrát hodně překvapil.

Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :))

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt...

Šestý případ opět skvělý! Kim se tentokrát musí obejít bez svého týmu, je nucena spolupracovat s nepřátelským inspektorem Tomem Travisem. Případů se řeší hned několik, ale nakonec vše do sebe hezky zapadne. V tomto díle dostane víc prostoru Stacey, dozvíme se i něco z její minulosti.

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Jak žít, když člověk dostane do vínku dar, o který nestojí?

Od Petry Dvořákové jsem četla Vrány, které ve mně zanechaly hluboký dojem.. a Zahrada slibovala podobně silný příběh.
Starý dům se zanedbanou zahradou, bývalý kněz, pocit vyhoření, samota, odcizení vůči všem a všemu, poznání sebe sama a jeden temný dar. Kudy vede hranice mezi odmítnutím a přijetím nepřijatelného?

Přečteno během jednoho odpoledne. Jarka mi bylo neskutečně líto, ke konci i slza ukápla.. ale pravda je taková, že v reálu bych ho za souseda nechtěla, bála bych se. Hodně kontroverzní téma.

Osvícení Osvícení Stephen King

Hotel Overlook uprostřed hor, v zimě odříznutý sněhem od civilizace. 110 prázdných pokojů, ve kterých číhá skryté zlo. Jedna narušená rodina, posedlost, šílenství, strach, vůně pomerančů, osvícení. Zima je dlouhá, dočkají se všichni jara?

Moje 17. kniha od Kinga a rozhodně ne poslední! Slušně děsivý příběh, zejména návštěvy v pokoji v 217 byly lehce infarktové :)) Chápu, proč se tento horor stal legendou, dávám 5 hvězd a doporučuji!

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy?

Pátý případ opět skvělý! Pokračování Ďábelských her, na scéně se objeví stará známá doktorka Thorneová. Kim a její tým řeší případ vražd s nejasným motivem a překvapivým vrahem.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Mrtví neprozrazují tajemství... když jim nenasloucháš.

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Čtvrtý případ byl opět skvělý! Farma lidských těl, otevřené hroby, amnézie, tajemné vzpomínky psané kurzívou, jedno velké tajemství.
Přečteno za dva dny, už mám připravený další díl!

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Ztratily se dvě.
Vrátit se může jen jedna.
Ti druzí mají smůlu.
Jejich holčička zemře..

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Za týden jsem přečetla první tři díly, což je myslím nejlepší recenze!
Třetí případ Kim Stoneové. Dvě unesené holčičky. Dva páry truchlících rodičů a jejich tajemství. Jedna tichá modlitba. Skvělá detektivka, tento díl se mi líbil zatím ze všech nejvíc. Přečteno během jediného dne, vůbec se nedalo od knihy odtrhnout!

24.01.2023 5 z 5