Karoley Karoley komentáře u knih

Ani muk Ani muk David Jackson

Rodinu si vybrat nemůžete. Nebo ano?

Seznamte se s Bensonovými. Jsou to usedlí padesátníci, kteří vedou tichý, nenápadný život. A mají krásnou desetiletou dceru.. kterou před lety unesli a drží pod zámkem ve svém domě. A nyní nastal čas pořídit jí sestřičku..

Parádní detektivka, trochu mi připomínala Manželé odvedle. Přečteno během dvou dní, jen nerada jsem dávala knihu přes noc z ruky ;) Závěrečná pointa mě ohromila, něco takového jsem opravdu nečekala. Ústřední dvojici detektivů - Nathana Codyho a Megan Webleyovou - jsem si oblíbila a s chutí bych si přečetla s nimi něco dalšího.

"Naděje je to s křídly uvnitř nás."

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Z propasti času povstává dávné bratrstvo, aby zničilo nejposvátnější baštu křesťanstva. Vatikán..

Naštěstí je tu ale nesmrtelný Robert Langdon! Pátrání po skrytých symbolech iluminátů mě moc bavilo - vždycky jsem si danou památku nebo umělecké dílo našla na internetu a snažila se spolu s hlavním hrdinou přijít na další vodítko. Právě to propojení historie a fikce se mi na Brownových knihách strašně líbí.
Zatím u mě vede Šifra mistra Leonarda. Teď jdu na Ztracený symbol!

27.12.2021 5 z 5

Další skvělý cestopis mladého Ladislava Zibury, který se tentokrát vydává za dobrodružstvím na Kavkaz. Putuje po Arménii, Gruzii a Náhorním Karabachu, chvíli pěšky, kolmo a nakonec autostopem, vždy ale s humorem. Moc příjemné čtení, pobavila jsem se a něco nového i dozvěděla.

"Projet Kavkaz a opíjet se do němoty umí každý. Ovšem projet Kavkaz a jen tak si příjemně pochlastávat, to je skutečné umění."

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Další skvělý cestopis mladého Ladislava Zibury, který se tentokrát vydává za dobrodružstvím po Evropě, 14 tisíc km stopem z Athén až za polární kruh. Putuje s neuvěřitelnou lehkostí, s humorem a neochvějnou vírou v lidstvo. Moc příjemné čtení, pobavila jsem se a něco nového i dozvěděla.

"Stopování nezemřelo, to jen někteří stopaři..."

27.12.2021 5 z 5

Další skvělý cestopis mladého Ladislava Zibury o jeho putování - tentokrát napříč Nepálem a Čínou, 1500 km pěšky mezi buddhisty a komunisty, bez mapy a znalosti místního jazyka, zato s humorem a neochvějnou vírou v lidstvo. Moc příjemné čtení, pobavila jsem se a něco nového i dozvěděla.

"Kdo čte příliš knih, ten si škodí." (strýček Mao)
"Kdo spát, nic nevidět." (šerpa Bantawa)

27.12.2021 5 z 5

Odjakživa mě fascinují záhadná zmizení lidí a nevysvětlitelná úmrtí. O Djatlově expedici jsem se v knize dozvěděla mnoho nových informací. Jsou zde podrobně shrnuta všechna známá fakta. Nejvíc mě zaujala část Názory a hodnocení expertů, kde je vysloveno několik zajímavých hypotéz. Co se tam skutečně stalo, zůstává nadále záhadou..

27.12.2021 5 z 5

Dr. Emil Holub (Africký cestovatel) Dr. Emil Holub (Africký cestovatel) Jindřich Dlouhý

Z téhle knihy jsem čerpala informace při psaní seminární práce o Dr. Emilu Holubovi. Perfektně jsou popsané jednotlivé výpravy do Afriky.

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Cheryl Strayed se ve vypjaté životní situaci vydává hledat vnitřní klid a duševní rovnováhu do divočiny. Putuje po dálkové vysokohorské stezce Pacifik Crest Trail (Pacifická hřebenovka) od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon. Pěšky musí ujít 1770 km drsnou divočinou, aby se jí podařilo nalézt víru v sebe sama.

Nádherná kniha! Mám chuť si zbalit batoh a vyrazit po stopách Cheryl! Stovky kilometrů jen jít a jít, rozhlížet se po krajině a být součástí přírody. Třeba jednou.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvělý cestopis mladého Ladislava Zibury o jeho putování vyprahlou krajinou Turecka a Izraele. 40 dní pěšky, bez mapy a orientačního smyslu, zato s humorem a neochvějnou vírou v lidstvo. Moc příjemné čtení, pobavila jsem se a něco nového i dozvěděla.

*O pouti bez cukrové vaty
*Největší cestovatelské dobrodružství od dob Honzíkovy cesty