Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje. Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet. Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce. Myslím, že bych vůbec neměl cestovat, protože jsem hrozně nešikovnej. Ale stejně to dělám. Radši ale chodím pěšky, protože tak je to nejbezpečnější. Jednoduše vyrazím na cestu a čekám, co mě tam potká. Tentokrát jsem se vydal do Číny a Nepálu. V kraťasech ze supermarketu a brýlích z drogerie jsem prošel Himálaj i úplně neznámé vesnice v údolích řek. Mnohokrát jsem spal u úplně cizích lidí doma a poznával, jak se jim doopravdy žije a co jim přináší štěstí. Už na cestě jsem o nich začal psát tuto knihu. Času na psaní byl dostatek, protože ujít pěšky 1 500 kilometrů trvá docela dlouho. Jak si teď po sobě knihu čtu, myslím, že se mi povedlo vytvořit pěkné svědectví o jednoduchosti života a půvabu svobody. Jestli se chcete dozvědět něco o památkách a historii, radši si ji ale nekupujte. Kniha je jen o Číňanech, Nepálcích a jejich životě. A taky trochu o mně. Tomu se člověk nevyhne, když jde sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311414/big_pesky-mezi-buddhisty-a-komunisty-F6H-311414.jpg 4.31939

Kniha Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Nikusha

Už léta na mně Zibura vykukoval z knihkupectví, ale nikdy jsem se do něj nepustila. Až teď. A teda paráda, to jsem vůbec nečekala. Vtipné, poutavé a o to víc zajímavé, že je to vše autentické. Vlastně mu i šíleně závidím tu odvahu a všechny zážitky. Těším se na další knihy.

loolee

Druhá knížka tohoto autora a i ta se mi moc líbila. Do Gruzie plánuji vyrazit, do Číny ne, tato oblast mě neláká, ale četlo se to parádně. Mrzí mne jen absence více fotek.

Karoley
27.12.2021

Další skvělý cestopis mladého Ladislava Zibury o jeho putování - tentokrát napříč Nepálem a Čínou, 1500 km pěšky mezi buddhisty a komunisty, bez mapy a znalosti místního jazyka, zato s humorem a neochvějnou vírou v lidstvo. Moc příjemné čtení, pobavila jsem se a něco nového i dozvěděla.

"Kdo čte příliš knih, ten si škodí." (strýček Mao)
"Kdo spát, nic nevidět." (šerpa Bantawa)

huhuhu
17.12.2021

Můj první Zibura. Pokud člověk očekává klasický cestopis se spoustou informací o památkách, historii a geografii dané země, bude rozhodně zklamaný. Ani žádná cesta se podle této knihy nedá naplánovat. Pokud ale nebudete nic očekávat a necháte se prostě jen unášet proudem vyprávění, budete nadšeni Ladislavovou originalitou přístupu k cestování i psaní o něm. Zibura nezapře svou žurnalistickou průpravu, píše skvěle, vtipně, má smysl pro detaily, rozvíjí úvahy a nebojí se dělat si legraci sám ze sebe. Jeho nadhled a lehkost, se kterou při cestování zvládá všechny problémy, jsou fascinující. Ač cestuji moc ráda, na cestu ve stylu Ládi Zibury zřejmě nikdy nevyrazím; ale číst si o všech radostech a strastech cestování bez pořádného vybavení, přípravy, plánování či znalosti místního jazyka budu vždycky ráda.

"Vybavení je pro mě ale přesto při výběru ubytování důležité. Snažím se volit taková místa, která absencí všeho odradí ostatní turisty."

"Zdá se, že všechny kultury, které známe z knih a dokumentů, někde na světě opravdu existují. A nejsou tam jen pro televizní štáby. Může se za nimi vypravit úplně každý z nás. Pravděpodobně nás tamější lidé přijmou rádi, protože jsme pro ně úplně stejně zajímaví jako oni pro nás."

brunette362
14.12.2021

Můj první cestopis a určitě ne poslední. Kniha je napsaná dobře, občas tu najdete i vtip, kterému se zasmějete. Nepál mě bavil moc, Čína už tolik ne. Obdivuju autora, že takto dokáže cestovat, i když jsem nečekala, že bude autor popisovat hlavně život domorodců. Nakonec musím vyzdvihnout ilustrace, do kterých jsem se úplně zamilovala!

The_Kim
19.11.2021

Tato kniha mi přišla mnohem slabší než ta o Arménii a Gruzii - o Číně jsme se nedozvěděli prakticky nic, jelikož Ladislav pořád jen bloudil kolem jedné silnice.

sony09
31.10.2021

Princ ládík je prostě borec. Od začátku do konce je to skvěle a vtipně napsané a člověk si jen představuje jak by se sám zachoval v situacích, které Láďa zažil, a že jich opravdu nebylo málo.

ŽralokPeet
15.10.2021

Bavil jsem se, je to svěží a má to dobrý rytmus.