Karoley Karoley komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta...

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

Švábi Švábi Jo Nesbø

Po přečtení Sněhuláka jsem se rozhodla vzít případy Harryho Holea pěkně od začátku.
HH2 - Švábi se odehrávají v thajském Bangkoku mezi go go bary a opiovými domy, kde sexuální průmysl a obchod s drogami jen vzkvétá. Rozhodně to není špatná detektivka, ale čekala jsem, že se bude děj ubírat trochu jiným směrem, a i samotná zápletka se mi zdála dost překombinovaná.

"Bangkok, město andělů. Andělé tu nosí roušky, krájejí vzduch nožem a snaží se vzpomenout si, jakou barvu kdysi nebe mívalo."

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

HH6 - Spasitel - Třetího dne vstal z mrtvých.. aby zabil. Vánoční příběh o Spasiteli, komunita Armády spásy a jedno temné tajemství. Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok.
Červenka a Spasitel jsou pro mě zatím nejlepší dvě Holeovky, těším se, co příjde dál!

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moje první kniha od Jo Nesba. Po přečtení prologu mi přejel mráz po zádech a příběh mě nepustil až do poslední strany, tohle byla vážně jízda! Mrazivý sever, kde spolu s prvním sněhem přichází smrt. Skvělá detektivka! Na sněhuláky postavené u našeho domu se už nikdy nebudu dívat tak jako dřív!

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Dokonalá vražda vyžaduje dokonalé krytí..

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Vražedné tajemství ukryté v nejslavnějším obrazu všech dob.. Kdo ví, kde leží svatý grál?

Slavná umělecká díla, šifry a kódy, honba za svatým grálem, zajímavé konspirační teorie, k tomu historická Paříž a Londýn se svými památkami. Kniha podle mého gusta. Strašně se mi líbilo to propojení historie a fikce. Jen škoda, že jsem jako první viděla film, což mě připravilo o mnohá překvapení.
Jdu na Anděly a Démony!

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Celou trilogii jsem přečetla prakticky na jeden zátah. Čtvrtá opice byla perfektní, Pátá oběť příjemně zamotaná, Šesté dítě šílený galimatyáš. Na mě toho bylo zkrátka přespříliš.. a ani si nejsem jistá (jako ostatní), že se vše vyjasnilo a hezky do sebe zapadlo. Pár věcí mě stále trápí. Chtělo by to rereading, ale na to nemám v nejbližší době sílu ;))
Aby to ale nevyznělo moc kriticky, kniha se čte pěkně, je napínavá, plná zvratů a nečekaných odhalení a jen těžko se dává z ruky. Deník mě napříč trilogií bavil asi nejvíc.

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

V prostředí skal a ledovců jsou postupně nalezena v pozici embrya tři zmučená těla. Rituální vraždy, nebo dílo šílence?

Před x lety jsem viděla film a moc se mi líbil, takže jsem tentokrát sáhla po knize.. a spolu s detektivem Niemansem se vydala po stopách vraha. Přečteno během jediného dne, příběh mě natolik pohltil, že zkrátka nešlo přestat číst ;)) Konec mi vyrazil dech, něco takového jsem nečekala.

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

HH9 - Přízrak - V Oslu se objevila nová droga jménem violin. Harry se vrací po letech domů do Norska, aby čelil přízrakům své minulosti. Na vlastní pěst vyšetřuje vraždu v drogovém podsvětí, ze které je obviněn chlapec, který mu byl kdysi blízký.
Parádní detektivka, konec mě uzemnil. Ke své škodě jsem nejdřív četla Policii a pak až Přízrak, netušíc, jak moc jsou tyhle dva díly provázané. Po této neblahé zkušenosti jsem raději vzala případy HH pěkně od začátku :))

"Strašidla existují, pokud jim existovat dovolíte."

Popravčí Popravčí Chris Carter

Popravčí. Ví, co tě na smrt vyděsí..

Další skvělá detektivka od Cartera!
Robert Hunter, sadistický vrah, brutální vraždy, zvracející policejní sbor (škoda, že jsem to nepočítala :)) Líbilo se mi víc než Dvojitý kříž, celá natěšená jdu na Nočního lovce!

Policie Policie Jo Nesbø

(SPOILER) HH 10 - Policie - Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali.
Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Samotný závěr je nezapomenutelný!
Ještě o trochu víc bych si Policii užila, kdybych ji četla hned po vydání (čtenáře víc zasáhne Harryho "smrt", když na pultech neleží další díly s jeho případy). A pak je tu ta moje pitomost s přeskakováním - začala jsem číst Policii nepolíbená Přízrakem, a tudíž mi některé spojitosti unikaly. Ale i tak neskutečný čtenářský zážitek!

Počátek Počátek Dan Brown

Můj pátý Robert Langdon. Už z anotace mi bylo jasné, že tenhle díl mě nebude bavit tolik jako Šifra, Andělé či Inferno, ale když má člověk rozečtenou sérii :))
Hlavní hrdina se ocitá tentokrát ve Španělsku, kde se snaží nalézt klíč k odpovědím na základní otázky lidské existence. Kniha se čte skoro sama, Brownův styl psaní mě neskutečně baví, ale příště bych ocenila více symbolů, šifer a luštění a méně filozofování. Už se moc těším, s čím přijde Brown příště!

Pět Pět Ursula Poznanski

Geocachingu se věnuji posledních pět let a na svém kontě mám už skoro deset tisíc kešek, takže přečíst si knihu s touto tematikou byla má kačerská povinnost ;)) Příjemná detektivka, čtivá, se zajímavou zápletkou. Ale pár věcí mi přece jen vadilo - divný překlad některých slov (výjezdy z tiskárny), používání výrazu "owner" místo vrah, natvrdlost policejního sboru (Co se asi tak dá dělat se zeměpisnýma souřadnicema?).

28.12.2021 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Můj první Sherlock Holmes a rozhodně ne poslední! Skvělá detektivka, atmosféra plná tajemství a děsu, nečekaná odhalení, lehký humor! Skvělý čtenářský zážitek ;)

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

HH5 - Pentagram je parádní detektivka! Rozluští policie vzkazy a symboly, které jí vrah zanechává? Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Vraha jsem neodhalila až dokonce. Potěšily odkazy na ČR.

*Pentagram je starý náboženský symbol, pěticípá hvězda namalovaná jedním tahem, kdy se linie několikrát překřižují.

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Pátá oběť navazuje tam, kde Čtvrtá opice skončila. Je to super čtivé, napínavé, zamotané, šokující.. ale ten závěr! Nemít doma nachystané Šesté dítě, tak mě asi klepne :))

"Nemůžeš si hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla."

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých P. J. Parrish

Tohle byla nejspíš první detektivka, kterou jsem kdy četla. Udělala na mě velký dojem, děj si pamatuju dodnes.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Sleduje. Čeká. Zabíjí. Noční lovec.

Další skvělá detektivka od Cartera!
Robert Hunter na stopě zvráceného sériového vraha, který do svých obětí cosi zašívá..
Krásně úchylné, super čtivé a super návykové! Z některých kapitol mi běhal mráz po zádech, až jsem se bála jít spát.. tak jsem nešla a ještě pár hodin četla ;)) Anžto se u mě začíná projevovat závislost na Carterovkách, nezbývá mi než se pustit do Sochaře smrti!

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý..

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Není kam utéct.

Chtěli si odpočinout v útulném hotýlku na venkově.. pak ale udeří bouře a z útočiště se stane past. Past, ve které se začnou dít nehody. Nebo vraždy? Sněhu, mrtvol a paniky přibývá a zbylým hostům nezbývá než doufat, že přežijí bouři.. i jeden druhého.

Parádní detektivka ve stylu Deseti černoušků od Agathy Christie. Přečteno na dvě posezení - déle mi žádná Lapena ještě nevydržela :)