Popravčí

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400416/popravci-DKd-400416.jpg 4.71113

Robert Hunter (2.)

Enny06
dnes

Skvělá kniha.

Colletka

Jedním slovem, paráda! Ani v 85% přečtené knihy jsem stále nedokázala odhadnout, kdo by mohl být vrahem. Knihy od Cartera se čtou jedna báseň.

renova

Precteno a chci v zivote potkat chlapa jako je Detektiv Hunter :)))

Anne123

Tak zvracena kniha, až se od ní nemůžete odtrhnout. Sem tam se mi až zvedal žaludek a říkala jsem si, že autor nemůže zajít dal. Ale opak byl pravdou. Velice, velice čtivé a napínavé dilo. Další díl připraven na polici ;)

otula

Přečetl jsem ještě i tento díl, protože jsme ho spolu s prvním dílem dostali k Vánocům, ale po dalším díle se rozhodně pídit nebudu. Nerozumím tomu, proč tyto detektivky sbírají tak vysoké hodnocení. Nemohu si pomoci, ale přijdou mi až trapné konce kapitol, kdy někdo někoho uvidí či identifikuje, okomentuje to "Panebože!", či nějak podobně a více se už čtenář nedozví. A s blížícím se závěrem se z toho stává komedie.

SPOILER:
Raději nebudu řešit obsahové věci, jen pár technických. GPS určí polohu včetně podlaží domu, to je fakt bomba. Asi speciální technologie americké policie. Nebo chce Popravčí zastřelit Garciu. Stiskne spoušť na konci jedné kapitoly a ob jednu kapitolu se scéna opakuje. A když zbraň nevystřelí, tak ho nenapadne, že by měl přepnout pojistku, kterou má přímo u palce ruky... (Mimochodem nerozumím tomu, proč autor píše o zasunutí pojistky, když má dotyčná zbraň páčku.) Ještě je absurdní, že cestou za Molly se její otec jen tak v pohodě dostane večer do bytu k Susan, podřízne ji a namísto toho, aby tedy konečně šel Molly zavraždit, svleče zakrvácenou Susan donaha a čeká tam s ní, až se Molly dosprchuje. Nebo se mu ji podařilo donutit, aby se v tichosti svlékla donaha, klekla si, a až poté ji podříznul, když měla zakrvácené břicho a prsa? No, já nevím, ten závěr je celý nějak přitažený za vlasy včetně toho, když Hunter uvidí fotku a rázem ví, že všechno je úplně jinak, než si doposud mysleli... To je hodně levný a trapný zásadní zvrat.

DonFilipson

Asi ještě lepší než první díl. Už se těším na další ????

Veru.Viti

Jedeme pěkně dál. Druhý díl stejně dobrý jako ten první. Tohle bude parádní jízda. Neuvěřitelné, jaké vraždy člověk dokáže vymyslet. A jak dopodrobna popsat. A jak zaujmout čtenáře, který pak sedí doma po tmě a neví co vlastně dělat po dočtení takové knihy. Opět paráda.

Marta08

Pro mě určitě lepší než první díl. Krátké svižné kapitoly zvyšovaly napětí. Doufám, že zranění Garcii a Huntera v závěru knihy nebude "autorův" podpis. Došlo na stejný scénář jako v Dvojitém kříži, pachatel zranil Carlose a Robert ho opět musel zachraňovat. Vraždy byly brutální a hodně krvavé. Určitě si přečtu další díl.