Švábi

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu - za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176122/harry-hole-svabi-Fr9-176122.jpg 3.93183

Harry Hole 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

Kniha Švábi

Petra185
včera

Musím říct, že Švábi se mi líbili o něco více, než Netopýr. Trochu jsem se bála toho politického pozadí, ale nakonec z té politiky tam toho zas až tolik nebylo, aby mi to nějak překáželo. Harry Hole je pro mě jako hlavní postava skvělý. Těším se na další díl.

Greenfingers

Takže Harry Hole se už abstinentem asi nestane, škoda ... byl by mně daleko sympatičtější. V poslední době se to rozervanými detektivy holdujícími alkoholu jen tak hemží.
Jinak zde Nesbo odvedl svůj standard.

Blondebookdevil

Harry Hole mě jako postava baví, co už míň, jsou různé politické záležitosti a tajnosti. Do dalšího dílu se samozřejmě pustím taky, nicméně Šváby jsem poslouchala jako audioknihu a vyprávěná Hynkem Čermákem měla něco do sebe.

Misoso

Táto kniha je, z môjho pohľadu, pomalšia ako prvý diel. Koniec knihy sa mi páčil. Teším sa na tretí diel zo série.
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

Tracyenka

Druhá kniha série s HH mě ze začátku moc nebavila, jak už tu někteří psali, bála jsem se, že v příběhu bude moc politiky, ale nakonec jsem se chytla a tento případ mě bavil asi trochu víc, než ten australský. Prostředí mi tedy nebylo sympatické ani trochu, naopak Harry mě příjemně překvapil přístupem k alkoholu.

oblakaknih

4,5/5
Upřímně jsem si nebyla jistá, co od druhého dílu čekat, ale příjemně mě překvapil.
Podle mě je sice hodně podobný prvnímu dílu, má stejnou atmosféru, ale přesto je v něm něco navíc.
Ze začátku jsem se trochu bála toho, jak velkou roli bude v celém příběhu hrát politika, protože není zrovna můj šálek čaje. Okamžitě jsem se ale začetla a přestala se na ni příliš soustředit.
Říkala jsem si, čím mě může příběh zaujmout a překvapit, protože mi zprvu přišel dost o ničem. V knize byla ale spousta momentů, které mě překvapily, a které jsem si zvýraznila.
Harry je mi čím dál sympatičtější, líbí se mi jeho osobnost a jeho přemýšlení. V ostatních postavách jsem měla trochu zmatek, což malinko kazí celé hodnocení. Často jsem musela přemýšlet, kdo je kdo.
Kniha se četla skvěle, autor má velice originální styl psaní, kterým dokáže zaujmout.
Děj plynul tak nějak pomalu. Pokud máte rádi thrillery, tohle nebude úplně pro vás. Tím, jak je příběh napsaný, ztrácí napětí. Já mám ale tento typ příběhů ráda, takže jsem si knihu moc užila.
Rozhodně se pouštím do dalšího dílu!

RonnieSmithx

Tahle kniha se nesla ve stejném duchu jako díl předchozí. Čtivá, pomalá a mně osobně se velmi líbila poslední kapitola. Těším se, co autor předvede v ostatních knihách, ale teď si dám aspoň na chvíli od Harryho pauzu.

Oproti ostatnim z Holeovych pripadu tento postradal napeti a dychtivost dozvedet se, kdo je vrah

Stalkeři
Stalkeři