Švábi

V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu - za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176122/big_harry-hole-svabi-Fr9-176122.jpg 3.93548

Harry Hole 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene, 1998

Kniha Švábi

vercatko20

Švábi mě bavili mnohem víc, než první díl s HH - Netopýr.
Sice se děj opět neodehrával v Norsku, jak jsem se těšila!, ale bylo to mnohem svižnější.
Žádné thajské legendy přes tři stránky, celé to bylo věnováno případu, s vsuvkami života HH.
Líbilo se mi to.
HH je sympaťák a v tomhle dílu ani neholduje tolik alkoholu :))

markinho962

Jako až na ten konec bych dal 4 hvězdy, ale konec nemastný, takže 3

Metla

Úvodní australský díl série mě na zadek neposadil, nebyl špatný, nebyl vynikající, ušel, zkrátka nevzbudil akutní potřebu znovu vyhledat norského detektiva-notorika. Až teď se mi dostali pod ruku „Švábi“ a přece jen už se cosi jako závislost zřejmě rýsuje. Možná proto, že Harry po většinu knihy nechával játra regenerovat, čímž se pro mě stal rázem sympatičtějším hrdinou (nebo antihrdinou, do svatouška má daleko). Rušné ulice Bangkoku pro mě jsou čtenářsky atraktivnější než Sydney (ovšem nejela bych tam ani za zlatý prasečák), případ byl patřičně zašmodrchaný, pachatele jsem trefila prvním tipem, přesto mě pan spisovatel přiměl mocně pochybovat, zda nejsem vedle jak sommelier u McDonalda. Pátrání v součinnosti s thajskou policií i na vlastní pěst (často doslova), napínavé akční scény střídané s chvílemi k zamyšlení, trochu rozdmýchané emoce… ano, tentokrát Harry H. mou zvýšenou pozornost rozhodně získal, ačkoliv zatím není tak silným tahačem jako jeho americký kolega Harry B. Dát Nesbø s Connellym hlavy dohromady, mohli by vytvořit zajímavé vyšetřovací duo (jeden takový díl bych si s chutí přečetla – charakterově podobná dvojice policistů by poskytla skvělý prostor pro vzájemnou nenávist:-)). 80%

Karoley
28.12.2021

Po přečtení Sněhuláka jsem se rozhodla vzít případy Harryho Holea pěkně od začátku.
HH2 - Švábi se odehrávají v thajském Bangkoku mezi go go bary a opiovými domy, kde sexuální průmysl a obchod s drogami jen vzkvétá. Rozhodně to není špatná detektivka, ale čekala jsem, že se bude děj ubírat trochu jiným směrem, a i samotná zápletka se mi zdála dost překombinovaná.

"Bangkok, město andělů. Andělé tu nosí roušky, krájejí vzduch nožem a snaží se vzpomenout si, jakou barvu kdysi nebe mívalo."

ujira
25.12.2021

Trochu línější dějová linka, ale knize to na zajímavosti neubírá. Změna prostředí prospěla autorovi i Harrymu.

Kubajzz
30.11.2021

Poslechnuto jako audiokniha a moc se mi líbila. Případy Harryho Holea mě začali bavit a těším se na další díly této série. Nesbo je super. Doporučuji

kkouzlo
09.11.2021

Sérii nečtu ve správném pořadí, ale Švábi se moc líbili, dlouho se nestalo, že bych knížku přečetla během jedné lenivé neděle :)

MatBla
06.11.2021

Harryho mám moc ráda. Sérii jsem začala Sněhulákem, Levhartem a Pentagramem a už teda jedu od začátku. Švábi se podle mně dost vlekli, ale konec byl strhující.
Taky mně překvapil střízlivý Harry.