Švábi

V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu - za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176122/harry-hole-svabi-Fr9-176122.jpg 3.92785

Harry Hole (2.)

Kakerlakkene (1998)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Švábi

Morfyk

Netopýr byl pro mě obrovským zklamáním zvláště po tom, co jsem od každého slyšel jak je Jo N. mistrem žánru krimi. Říkal jsem si to si snad všichni dělají srandu, vždyť jsem četl tolik mnohem, ale opravdu mnohem lepších knih ... Řekl jsem si, dej Švábům šanci a pak to když tak vzdej, a ono ejhle, kniha mě zaujala byla čtivá, ze začátku pomaleji, ale s přibývajícím koncem čím dál tím více lákavější až jsem druhou polovinu přečetl za pár hodin a nemohl se od ní předem odtrhnout, bez toho aniž bych se dočetl konce.

Těší mě vědomí, že mám spoustu knih s Harrym ještě před sebou a pokud rozdíl každé knihy bude takový, jako mezi Netopýrem a Šváby, tak mě čeká ještě opravdu luxusní jízda ;-)

diNov

Obrovské zlepšení oproti prvnímu dílu.

orangerose

Pěkně napínavý děj, knížka měla dobrou zápletku kdo je vrah, určitě sáhnu po dalším díle téhle série :)

JustWomen

Nebavilo, nepohltilo, děj se pomalu sunul, vztahy nezajiskřily, dočetla jsem to jen proto, že jsem se rozhodla číst tuto sérii od začátku, tak snad další díl bude lepší.

lapagerie

Sérii s Harry Holem louskám různě na přeskáčku podle nálady a možností, takže ke Švábům jsem se dostala až teď. Poslouchala jsem jako audioknihu a chci do nebes vychválit Hynka Čermáka. Fantazie. A i díky tomu dávám 5*

stesa

Po ne příliš dobrém prvním dojmu z Netopýra jsem se do čtení Švábů musela na začátku skoro nutit. Postupem času mě ale kniha příjemně překvapila: ve srovnání s Nesbøvou prvotinou se příběh více soustředil na kriminální zápletku a příjemně ubíhal. Zklamaná jsem bohužel byla opět v závěru, který byl rozvleklý a na můj vkus až příliš překombinovaný. Posledních pár kapitol do konce jsem už skoro ani nemohla dočíst. Nesba si určitě ještě někdy zkusím přečíst, v knížkách vidím pozitivní vývoj autorova stylu, ale zatím dávám pořád ještě jen průměrné hodnocení.

pavel6855

Není to vůbec špatná knížka, docela dobře napsaná a příjde mi o něco srozumitelnější jak předchozí úvodní díl, který fungoval spíš jako celé představení serie, harryho holea a austrálie jakožto země kde se to celé odehrávalo.. Je to o krapet lépe čtivá detektivka, která splňuje vše co detektivka má v sobě mít. Vraha, zápletku, nějaké osobní vztahy s hlavním hrdinou a vyšetřovací metody.... Jedna z lepších detektivek na trhu, ale kulervoucí není :) Proto jedna hvězdička dolů.

Vakalik

Nedávno jsem si dala předsevzetí přečíst všechny Nesbovy detektivky. První díl jsem četla již pár měsíců zpátky a teď přišla řada na díl druhý – Švábi. Děj odsýpá, zápletka je zajímavá a líbí se mi vyprávění o Thajsku. Něco mi tu ale oproti jiným detektivkám chybí. Možnost vcítit se do hlavní postavy, nějaká atmosféra, která by člověka pohltila a nutila číst dál a dál. Detektivka to není špatná, ale pro mě to bylo takové syrové čtení bez možnosti se do děje vžít. Další díly mají lepší hodnocení, tak uvidíme.