Netopýr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První román ze série případů Harryho Holea, ve kterém nekonvenční kriminalista odjíždí do Sydney sekundovat místní policii při vyšetřování. Kniha získala řadu ocenění a odstartovala dráhu Joa Nesboho k dnešní pozici hvězdy světové krimi. V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem - symbolem smrti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145158/big_harry-hole-netopyr-Wov-145158.jpg 3.74860
Série:

Harry Hole 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Flaggermusmannen, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (926)

Kniha Netopýr

Erummeldë
včera

(+ SPOILER) Na detektivkách velmi oceňuji, když se pachatel objevuje již na začátku nebo v průběhu příběhu a né těsně před vyřešením. Děj byl velmi zajímavý, i když jsem se místy ztrácela v postavách a jejich podobně znějících jménech.

sarka9190
13. října

Docteno před týdnem, dost dobré. Pár dílů s Harrym jsem už přečetla, takže mi trochu vadí jeho pravidelně se vyskytující opilecke výkyvy v každém z dílů, které jsem vzala do ruky. Našla jsem nakonec řešení a četbu jeho knih si prokládám jinými autory, jelikož se obávám, že by mi po čase splýval. Ale co Jo Nesbo parádně umí, je poslední čtvrtina každé knihy. Parádní kolotoč vrazdicek, akce a překvapení. To je důvod, kvůli kterému mám příběhy Harryho Holea ráda.


vladka321
08. října

Abych řekla pravdu vůbec se mi to nelíbilo. Bylo to takové utahané, nezáživné. Nic, co bych si musela přečíst znovu.

MartinkaSl
11. září

Klasický Nesbø.

Prvních 100 stránek se vleče, skoro vás až nudí, ale pak se děj rozeběhne, a už nejde přestat číst. Do poslední chvíle jsem opět netušila, kdo bude vrahem.

Harry Hole mi není cizí, pár knih ze série jsem už přečetla, takže jeho rozervanost mi nevadí, naopak imponuje.

Ver777
27. srpna

Seč oslavovaný spisovatel, mne bohužel neoslovil. Knihu jsem nedočetla, což se mis stává málokdy. Severské detektivky mám ráda, mám jen jednu drobnou podmínku...potřebuji, aby vyšetřovatel byl psychicky vyrovnaný, aspoň trochu. Tady jsem nevěděla jestli je větší psychopat kriminalista nebo kriminálník. Pokud máte rádi hodně temna, tak vám to sedne. Pokud ne, vyberte si nějakého jiného spisovatele.

iv.ča
24. srpna

Moc mě to bavilo!!!

Delphín
09. srpna

Když si protrpíte lehce nudných prvních cca sto stránek, dostane se Vám do rukou fantastické čtivo, kdy autor umí skvěle nabudit atmosféru deprese, lásky i napětí. Na knihách od Nesbøho mám rád hlavně to, jak každý detail jenž v průběhu příběhu zmínil, v onom finále vždy hraje důležitou roli i když se zdánlivě zdá o naprostou prkotinu.
Škoda slabšího začátku, ale doporučuji!

n.ezn.amy
04. srpna

Má první kniha od Nesba a setkání s Harry Holeam, který přijíždí vyšetřovat z Norska do Sydney vraždu norské dívky. Ve svém okolí jsem se setkal s veskrze nadšenými reakcemi na tohoto spisovatele. Bohužel mě moc nesednul. Detektivka jako taková špatná není, co mi vadí je pomalejší nezáživný rozjezd, který ovšem posléze začne mít spád a zápletka byla dobrá. Co mi naopak v této knize vadilo, byl dlouhý popis australského života, který podle mě tolik s příběhem jako takovým, nic společného nemá. Za mě lehký průměr.

1 ...