Netopýr

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První román ze série případů Harryho Holea, ve kterém nekonvenční kriminalista odjíždí do Sydney sekundovat místní policii při vyšetřování. Kniha získala řadu ocenění a odstartovala dráhu Joa Nesboho k dnešní pozici hvězdy světové krimi. V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem - symbolem smrti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145158/harry-hole-netopyr-Wov-145158.jpg 3.74533

Harry Hole 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kniha Zlín

Flaggermusmannen, 1997

Kniha Netopýr

vercatko20

(+ SPOILER) Moje druhá kniha od Nesba, první ze série HH. Těšila jsem se na severskou (krimi) zimu, na ledové Norsko, protože Skandinávie je něco, co thrillerům dodá šmrnc. Jaké bylo mé zklamání, když se děj odehrával v Sydney, kam byl Hole dočasně povolán.
Škoda. Čekala bych od knihy větší akci, víc zimy (zas to Norsko!) a víc Nesba, kterého znám z Krve na sněhu, která je excelentní! V Netopýrovi ovšem převládaly australské legendy přes jednu dvě stránky, které celkem dost odbočovaly od hlavního děje. Místy jsem se ztrácela, spousta dialogů o "ničem".
Ve finále, kdy zabijí Birgittu, která byla Harryho láskou, tomu věnují půl stránky, ze které nejde ani pořádně poznat, zda je opravdu mrtvá.
No, čekala jsem něco jiného, tak snad se dočkám u dalšího dílu :)

Jack Bauer

Jelikož nemám rád severské detektivky, nikdy mě moc nenadchly, ale je to spíše chladným stylem psaní než samotným příběhem, tak jsem se tomuto autorovi neustále vyhýbal i když jsem všude na něho slyšel samou chválu. Na doporučení, že se příběh odehrává v Austrálii, která je zde krásně popsaná, další díl v Thajsku rovněž prý krásně popsané prostředí a život v něm se ve mně probudil můj cestovatelský duch rozhodl jsem se to risknout a jsem opět zklamán. Nuda, nuda, nuda i když pěkně napsaná. Samé plané řeči, vyprávění různých příběhů a legend, nudné zdlouhavé vyšetřovaní bez akce a napětí, knize schází dynamika. Proboha, co na tom bylo napínavého jak se tu někteří zmiňují? Čtivá ano, ale pomalá, nudná, v polovině knihy jsem měl chuť přestat číst a škoda, že jsem nepřestal. Proč tam Nesbo cpe anglické věty? I když anglicky umím, je to takový rušivý element. Přesto zkusím ještě druhý díl z Thajska. Ke konci samé cha cha. což mě také lezlo na nervy. Severské detektivky mě připadají jakési chladné, chybí jim větší šmrnc. Od teď, jakmile mě kniha hned ze začátku nechytne tak už dočítat nebudu. Ztráta času. Prý bestseller č. 1. Cha Cha Cha
Protože je to můj první Nesbo a autor je velice vychvalovaný, zkusím ještě pár knih ze série Harryho Hole.

intelektuálka

Tak jsem se po letech opět setkala s prvním případem Harryho Holea - a odletěla s ním na vzdálený kontinent ....

Líbilo se mi dobře vystižené prostředí australského Sydney a informace o této zemi .....

O netopýřím muži, který je domorodým symbolem pro smrt ....

A o staré legendě o lásce Wally a Moory - a zlém hadovi Bubburovi - na jejíž osnově autor píše svůj kriminální příběh ....

A o Harrym, který zde osvětlí svůj kladný vztah k alkoholu ....ale přesto dovede šetření ke konci, který je trochu neobvyklý .... inu jsme na jiném kontinentě .....

cornetka

Netopýr je moje první setkání s tvorbou J. Nesbø. Vzhledem k tomu, jak téměř všichni autorovy knihy vychvalují, tak mě to naopak jako nějaká úplně super knížka nepřišlo. Harry mě nejvíc zklamal tím, že začal pít, i přesto, že teprve pak ho začaly napadat ty správné úvahy. Další případ Harryho si určitě dám až za nějakou dobu.

lencin

První příběh HH. Austrálie, pro mě hodně nových a zajímavých informací o Austrálcích.
(2011)

1.Agness

Překvapují mě komentáře i celkové hodnocení knihy, protože já jsem ji přečetla opravdu jedním dechem. Mé nadšení možná ovlivňuje fakt, že jsem po detektivce dlouho nesáhla, ale přesto jsem snad schopná svůj názor obhájit:
1. zaujalo mě originální prostředí, s nímž mě navíc vypravěč/ autor jen tak mimochodem seznamuje
2. přesto jsem se nenudila, právě naopak, byla to taková třešnička na dortu, mírné zpomalení ve všem tom zmatku
3. příběh svižně ubíhá, čte se úplně sám
4. detektiv má minulost, která logicky ovlivňuje jeho jednání - za mě propracovaná charakteristika hlavní postavy
5. zápletka možná jednodušší, ale dává smysl od začátku do konce, styl vyprávění mě neskutečně bavil.
No a abych nepřechválila, příběh mě bavil, jen mi autor nedal větší možnost zapojit se do pátrání spolu s detektivy, případ je před nás položený a sám se odvíjí. V porovnání se Synem, kterého jsem četla už dřív, je za mě Netopýr možná slabší detektivka. Zklamaná ale vůbec nejsem a určitě vím, že se jednou pustím i do dalších dílů.

Rolada88

Tak další kousek v mě četbě Harryho (třetí) a musím říct že zatím asi nejlepší netopýr byl napsaný jednoduše a svižně to utíkalo o proti levhartovi který byl dlouhý jak Bible a překombinovaný . Tohle bylo jednoduchý ,rázný a čtenář neměl z dějem větší zmatky . Super dávám 100%

martini.ce

Poprvé jsem celou sérii o Harrym přečetla v pořadí, v jakém vycházela. A už při čtení jsem záviděla čtenářům, kteří přijdou později, a budou to číst tak, jak to Nesbo psal... Takže teď začínám s druhým kolem a pěkně popořadě :)

Netopýr se mi líbil, bylo to fajn vidět Harryho za mladých let. V době, kdy se mu dařilo mít psy ještě na řetězu (aspoň v části knihy). Méně cynického, arogantního, s pozitivními city a emocemi. A od prvního přečtení jsem si nepamatovala zápletku, tak to bylo napínavé i teď.

Nikomu ani slovo
Nikomu ani slovo