Netopýr

První román ze série případů Harryho Holea, ve kterém nekonvenční kriminalista odjíždí do Sydney sekundovat místní policii při vyšetřování. Kniha získala řadu ocenění a odstartovala dráhu Joa Nesboho k dnešní pozici hvězdy světové krimi. V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem - symbolem smrti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145158/big_netopyr-tZy-145158.jpg 3.75264

Harry Hole 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Flaggermusmannen, 1997

Kniha Netopýr

Liss93

Až čtenářské výzvě se povedlo mě seznámit s Harry Holem. A nebylo to vůbec špatné seznámení, děj plyne rychleji než rozbouřené moře, jen se člověk musí zpočátku trochu zorientovat v množství osob, které do příběhu zasahují. Ale určitě dobré uvedení mladého norského detektiva.

tonysojka

Autor a ani Harry Hole mě v prvním díle série nepřesvědčili, že by v záplavě příběhů o pátrání po masovém vrahovi mělo jít v jejich případě o nadprůměrné dílo.

wildprincess

Moje prvni kniha od Nesba a teda velke zklamani...nuda nuda nuda....ja vlastne prvni pulku knihy nebyla ani zvedava, kdo je vrah. Kniha me vubec nevtahla do deje...absolutne ji chybelo napeti. No budu se muset trochu premoct, abych Nesbovi dala jeste sanci :-( a pritom jsem se na neho taak tesila...no...budu doufat,ze dalsi knihy jsou ctivejsi

castiglione

Dobrá rada na začátek: Když se chcete pustit do čtení Harryho Holea, rozhodně nezačínejte Sněhulákem!
Dobrá rada na konec: Když se pustíte do čtení Harryho Holea od Netopýra, rozhodně vydržte do Sněhuláka!

beata-betsy2310

2 dni strávené v spoločnosti Harryho Hola. Začala som, ako je u mňa zvykom pekne po poriadku... a pustila som sa do zoznamovania s toľko oslavovaným hrdinom od Jo Nesbo. A priznám sa, že som sa zo začiatku aj hnevala. Napätia v príbehu v prvej polovici nebolo ani za mak, aspoň že som sa v množstve opisov čo to dozvedela o osídlení Austrálie a živote domorodého obyvateľstva - čo bolo zaujímavé, ale ja som sa pustila do detektívky, či? Rovnako dynamike príbehu uberali aj opisy Harryho života, či jeho spomienok na udalosti dávno minulé. Aj napriek frflaniu počas čítania som sa nevzdala a konečne, síce až v poslednej tretine knihy som "bola odmenená". Manikúra to prežila bez ujmy, ja tiež, tak idem na Švábov.

Petr13103
30.12.2022

Musím se přiznat že jsem od této knihy moc nečekal kvůli recenzním a musím přiznat že byly částečně pravdivé: 200 stran se tam nic neděje. Ale jinak je kniha strhující a úžasná krásně jsem si vykreslil postavy. Ale má to jeden háček, já jako první četl Sněhuláka a díky tomu jsem hned znal vraha protože tam byl zmíněn. Jinak excelentní Nesbø jako vždy.

KlariN
11.12.2022

Harry se představuje. Scandi noir prvky vzhledem k australským lokacím zatím poněkud upozaděny, genius loci, některé vedlejší charaktery i fragmenty z minulosti hlavního hrdiny výborně formulovány. Bonusem je i přítomnost osvěžujícího nadhledu. Mínusem budiž přepálený závěr, jenž evokuje bondovky. Coby otevření série však uspokojivé.

Johncze
21.11.2022

Moje první setkání s veleslavným Nesbem a myslím, že to nedopadlo vůbec špatně. Nečekal jsem, že zrovna první díl severské krimi bude zasazen doslova na druhý konec světa, ale o to to možná bylo zajímavější. Popisy míst a postav jsou poutavé, dobře to odsýpá a stále se něco děje. Harryho postava je celkem fajn. Co to trochu shodilo je zbytečně divoký konec a místy příběh přitažený za vlasy.